انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: kde راه نمیفته!(حل شد)  (دفعات بازدید: 3364 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین amir2009

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 452
kde راه نمیفته!(حل شد)
« : 05 آذر 1394، 04:35 ب‌ظ »
دوستان میخواستم کی دی ای رو تست کنم.اپن سوزه و نت رانر رو گرفتم تا روی ویرچوال باکس تست کنم.
ولی اینقدر سنگینه که بالا نمیاد.هیچ جوری نتونستم راهش بندازم.در صورتی که اپن سوزه با گنوم براحتی و روون داره کار میکنه.
میخواستم ببینم این کی دی ای اینقدر سنگینه که سیستم رو قفل میکنه؟
پس دلیل استفاده از اون چیه؟همه منابع سیستم رو که میگیره.چی میمونه برا کارکرد بقیه بسته ها؟
مشکل من چطوری حل میشه؟نمیتونم ظاهر اون رو تست کنم؟
چقدر نت از دست دادم  ](*,)
« آخرین ویرایش: 05 آذر 1394، 08:11 ب‌ظ توسط amir2009 »

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2489
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
پاسخ : kde لعنتی!
« پاسخ #1 : 05 آذر 1394، 04:52 ب‌ظ »
آخه این چه عنوانیه عزیز من :)
خب KDE میزکار نسبتا! سنگینه هست و باید ram کافی داشتی باشی . حالا اگه توی virtual داری استفاده میکنی باید ram خوب بهش اختصاص بدی ! مشکل به منابع سیستم خودت بر میگرده نه KDE

آفلاین Ma3X

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 877
  • It is Matrix
    • ماتریکس. آی آر
« پاسخ #2 : 05 آذر 1394، 06:42 ب‌ظ »
دوستان میخواستم کی دی ای رو تست کنم.اپن سوزه و نت رانر رو گرفتم تا روی ویرچوال باکس تست کنم.
ولی اینقدر سنگینه که بالا نمیاد.هیچ جوری نتونستم راهش بندازم.در صورتی که اپن سوزه با گنوم براحتی و روون داره کار میکنه.
میخواستم ببینم این کی دی ای اینقدر سنگینه که سیستم رو قفل میکنه؟
پس دلیل استفاده از اون چیه؟همه منابع سیستم رو که میگیره.چی میمونه برا کارکرد بقیه بسته ها؟
مشکل من چطوری حل میشه؟نمیتونم ظاهر اون رو تست کنم؟
چقدر نت از دست دادم  ](*,)
من تجربه استفاده طولانی از هر دوی ‌Gnome و KDE در نسخه‌ها و توزیع‌های مختلف رو دارم.
حداقل توی استفاده از مموری (RAM) تفاوت چندانی بین محیط پیش‌فرض KDE و Gnome وجود نداره، حتی در برخی موارد انتشار پیش‌فرض KDE مصرف حافظه کمتری نسبت به Gnome داره. با این حال یک سری توزیع‌ها ممکنه تغییراتی توی این‌ها بدن و انتشار سفارشی شده از این میزکارها بسازن.
سوالت مبهمه؛ «سیستم رو قفل می‌کنه» معنی مشخصی نمیده. برای شروع مصرف حافظه رو چک کن:
free -mدرج مشخصات سیستمت و کانفیگ ویرچوال ماشین هم کمک می‌کنه.

واقعا گذاشتن همچین نظراتی لازمه ؟ انجمن برای بحث های فنی ، فلسفی و ... به تناسب موضوعشه . چیزی که مشخصه همچین جمله هایی واقعا کسی رو کمک نمیکنه و دقیقا اسپم هستش . امیدوارم تجدید نظر کنید در این مورد .
من مدت‌هاست با این موضوع مشکل دارم و چند بار خواستم یک تاپیک باز کنم راجع بهش، اما بعد پشیمون شدم. قبلا هم بارها توی همین انجمن مطرح کردم و جواب درستی نگرفتم.
کافیه ارسال‌های مثلا ۳ سال پیش رو با الان مقایسه کنید تا متوجه عمق فاجعه بشین.
واقعا علاقه‌مندم بدونم راهبرهای انجمن چه برنامه‌ای برای حل این مشکل دارند.
هرچند راه‌حل خوبی هم برای این مشکل وجود نداره متاسفانه. مگر این‌که این‌جا بشه یک چیزی مثل Stackoverflow که ارسال‌ها توش ویرایش می‌شن.

آفلاین koosha

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 734
« پاسخ #3 : 05 آذر 1394، 07:52 ب‌ظ »
تاپیک از بحث اصلی منحرف شده اما :
انجمن تفاوت هایی با گروه های گفت و گوی دوستانه داره . سعی نکنید هر پیامی رو که دوست دارید ارسال کنید . دقیقا یاد گروه های دوستانه میفتم که شخصی هر از چند گاهی پیامی هر چند بی معنی برای اعلام حضور میفرسته . واقعیت اینه که این انجمن کاربریش متفاوته . آگر راه حلی واقعا دارید ارائه بدید . و اگر نه ، جملات دو-سه کلمه ای که باعث ایجاد حاشیه شده و ابدا کمکی به پیشبرد مسئله نمیکنند ، بیهوده اند . همچنین میتونید از بقیه کاربر ها یاد بگیرید .
و در آخر پیشنهاد میکنم روی وقت های آزادتون مدیریت داشته باشید . مطالعه و ... .
GNU/Linux
Debian8
I3 WM

آفلاین amir2009

• Sr. Member
  • *
پاسخ : kde راه نمیفته!(حل شد)
« پاسخ #4 : 05 آذر 1394، 08:14 ب‌ظ »
نقل‌قول
خب KDE میزکار نسبتا! سنگینه هست و باید ram کافی داشتی باشی . حالا اگه توی virtual داری استفاده میکنی باید ram خوب بهش اختصاص بدی !
حالا فهمیدم باید دو گیگ رم بهش بدم . من یک گیگ دادم.
پس باید خودشو نصب کنم مستقیم.چون من کلا دو گیگ رم دارم.

آفلاین afrod

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1526
« پاسخ #5 : 05 آذر 1394، 08:19 ب‌ظ »
من تجربه استفاده طولانی از هر دوی ‌Gnome و KDE در نسخه‌ها و توزیع‌های مختلف رو دارم.
حداقل توی استفاده از مموری (RAM) تفاوت چندانی بین محیط پیش‌فرض KDE و Gnome وجود نداره، حتی در برخی موارد انتشار پیش‌فرض KDE مصرف حافظه کمتری نسبت به Gnome داره.
تجربه من از پلاسما و گنوم کاملا برعکسه. گنوم در مقابل پلاسما، به سبکی پر می مونه! من میزان مصرف رم و غیره رو چک نکردم. از تجربه کاربریم با هر دوتا روی یک توزیع یکسان (فدورا) این رو می گم.

آفلاین amir2009

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #6 : 05 آذر 1394، 08:44 ب‌ظ »
نقل‌قول
تجربه من از پلاسما و گنوم کاملا برعکسه. گنوم در مقابل پلاسما، به سبکی پر می مونه! من میزان مصرف رم و غیره رو چک نکردم. از تجربه کاربریم با هر دوتا روی یک توزیع یکسان (فدورا) این رو می گم.
چه خوب شد گفتین.چون فدورا گنوم رو دارم الان میخواستم فدورا کی دی ای رو بگیرم  ;D

آفلاین afrod

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1526
« پاسخ #7 : 05 آذر 1394، 11:04 ب‌ظ »
چه خوب شد گفتین.چون فدورا گنوم رو دارم الان میخواستم فدورا کی دی ای رو بگیرم  ;D
تا سخت افزارتون چی باشه...
روی یک دستگاه جدید و قوی، نباید تفاوت قابل لمسی وجود داشته باشه

آفلاین Ma3X

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 877
  • It is Matrix
    • ماتریکس. آی آر
« پاسخ #8 : 06 آذر 1394، 12:28 ق‌ظ »
حداقل توی استفاده از مموری (RAM) تفاوت چندانی بین محیط پیش‌فرض KDE و Gnome وجود نداره، حتی در برخی موارد انتشار پیش‌فرض KDE مصرف حافظه کمتری نسبت به Gnome داره.
KDE و Gnome مبتنی دو تا فریمورک Qt و GTK هستن، و این‌ها تفاوت‌های بنیادی با هم دارن، اما همون‌طور که گفتم از نظر مصرف حافظه نزدیک به هم هستن. به همین خاطر گفتم سوال ابهام داره.