انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: ارائه‌ی TeamViewe برای لینوکس  (دفعات بازدید: 4218 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین آی سهیل

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1013
  • سهیل هستم.
    • نیمِگــــــــــــــا
ارائه‌ی TeamViewe برای لینوکس
« : 08 اردیبهشت 1389، 11:02 ق‌ظ »
حتما شما هم برنامه‌ی TeamViewe را می‌شناسید، برنامه‌ای که میتونید باهاش به کامپیوتر دیگران بدون داشتن IP ولید ریموت بشین.
و براحتی ایرادات کامپیوتر دوستانتان را برطرف کنید. این درحالیه که هنگام ریموت شدن صفحه‌ی مانیتور شما توسط خود شما قابل دیدن هستش و شما میتونید روش کار دوستتونُ ببینید.
این برنامه قبلا برای سیستم عامل‌های ویندوز، مکینتاش و آی‌فون ارائه شده بود. اما الآن نسخه‌ی بتا (آزمایشی) برای لینوکس نیز ارائه شده.
با این برنامه جداً جالب می‌تونید به دوستانتون از راه دور کمک کنید. نسخه‌های مخصوص RedHat و اوبونتو 32و 64 بی‌تی نیز بصورت فایل‌های DEB ارائه شده.
جهت بارگیری (فارسی را پاس بداریم) این برنامه‌ی کاربردی به وبگاه رسمی این برنامه مراجعه کنید:
http://www.teamviewer.com/download/index.aspx?os=linux

پیشنهاد اکید برای تست و استفاده دارم ;)
شاد باشید.
The open source Ubuntu desktop operating system powers millions of PCs and laptops around the world.

آفلاین Alinn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1440
  • هدیه فاتحه شما برای روح پدرم تسلای دلم خواهد بود:)
    • کاوش‌های من
پاسخ به: ارائه‌ی TeamViewe برای لینوکس
« پاسخ #1 : 08 اردیبهشت 1389، 11:08 ق‌ظ »
من تا حالا ریموت و اینجور چیزا کار نکردم. باید خیلی جالب باشه مخصوصا این یکی که باهاش میشه از دیگران کمک گرفت و یا متقابلا کمک کرد 
یه سوال: یکی که ریموت می کنه رو سیستم من اجازه انجام چه کارایی رو داره؟
« آخرین ویرایش: 08 اردیبهشت 1389، 11:18 ق‌ظ توسط Alinn »
مثل عکس رخ مهتاب که افتاده در آب
در دلم هستی و بین من و تو فاصله هاست
اللهم عجل لولیک الفرج

کاوش‌های من

آفلاین آی سهیل

• High Hero Member
  • *
  • سهیل هستم.
    • نیمِگــــــــــــــا
« پاسخ #2 : 08 اردیبهشت 1389، 11:22 ق‌ظ »
واقعاً معرکس .. خیلی خیلی هم ساده‌س و هیچ پیچیدگی خاصی نداره  :دی
The open source Ubuntu desktop operating system powers millions of PCs and laptops around the world.

آفلاین حامد صالحی

• Newbie
  • *
  • ارسال: 14
    • دست نوشته های یک لینوکسی
« پاسخ #3 : 08 اردیبهشت 1389، 08:39 ب‌ظ »
این که چیز تازه ای نیست ما چند وقتی هست که رو آرچ لینوکس ازش استفاده می کنیم شاید برا شما این طور باشه اما واقعا شما را تحسین می کنم که همیشه این مطالب را یادآوری می کنید باز هم بچه های اروم لاگ کم کار 

آفلاین Natilous

• Full Member
  • *
  • ارسال: 114
  • با لینوکس لذت واقعی داشتن کامپیوتر را احساس کنید
    • انجمن‌های استان خراسان شمالی
« پاسخ #4 : 08 اردیبهشت 1389، 09:20 ب‌ظ »
l
این که چیز تازه ای نیست ما چند وقتی هست که رو آرچ لینوکس ازش استفاده می کنیم شاید برا شما این طور باشه اما واقعا شما را تحسین می کنم که همیشه این مطالب را یادآوری می کنید باز هم بچه های اروم لاگ کم کار 
منظورتون از اینکه ما خیلی وقته توی آرچ لینوکس ازش استفاده می کنیم یعنی چی ؟
این نرم افزار توی بسته های آرچ بوده ؟ یا اینکه شما جداگانه از سایت دانلود کردین و نصبیدین ؟
به هرحال نرم افزار جالبیه!

من تا حالا ریموت و اینجور چیزا کار نکردم. باید خیلی جالب باشه مخصوصا این یکی که باهاش میشه از دیگران کمک گرفت و یا متقابلا کمک کرد 
وقتی یکی remote به سیستم شما وصل میشه می تونه تمامی قسمتهایی را که شما اجازه دارید دستکاری کنید رو دستکاری کنه و اگه شما با کاربر Admin یا Root وارد سیستم شده باشید که به همه جا دسترسی کامل داره !
remote شدن جندین مدل داره :
۱- remote Desktop: با نام کاربری از ابتدا Login می کنند (مانند کسی که پای PC نشسته و نام کاربری خودش را وارد می کنه !)
۲- Remote Desktop viewr: شما با نام کاربری خودتان Login کرده اید و برای نمایش Desktop به یکی از دوستان در شبکه این دسترسی را بهش میدین که صفحه شما را ببینه. اینجا شما می تونید به سایرین این اجازه را بدین که mouse و Keyboard را کنترل کنند یا فقط بیننده باشند.
۳- SSH : این روش مانند remote Desktop هست ولی کاربر به صورت متنی Login می کنه و فقط در سیستم عامل لینوکس و فکر کنم MAC امکان پذیر هست !
۴- تمامی انواع Remote ها در لینوکس امکان‌پذیره و می تونید ازشون استفاده کنید. مزیتی که remote desktop داره (همانطور که بالاتر گفته شد) این هست که شما می توانید تمامی کارهای کسی را که به صورت Remote Desktop به سیستم شما وصل شده را ببینید و کنترلش کنید ولی کسی که login کنه و یا ssh کنه را فقط با نصب نرم افزارهایی می تونید کنترل کنید یا اینکه باید مجوزهایی را که لازم داره را بهش بدین !
می تونید با نصب لینوکس یا ویندوز در VirtualBox این ها را امتحان کنید و ازشون لذت ببرید.

موفق باشید.
« آخرین ویرایش: 08 اردیبهشت 1389، 09:25 ب‌ظ توسط Natilous »

آفلاین Alinn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1440
  • هدیه فاتحه شما برای روح پدرم تسلای دلم خواهد بود:)
    • کاوش‌های من
« پاسخ #5 : 08 اردیبهشت 1389، 09:49 ب‌ظ »
l
منظورتون از اینکه ما خیلی وقته توی آرچ لینوکس ازش استفاده می کنیم یعنی چی ؟
این نرم افزار توی بسته های آرچ بوده ؟ یا اینکه شما جداگانه از سایت دانلود کردین و نصبیدین ؟
به هرحال نرم افزار جالبیه!

وقتی یکی remote به سیستم شما وصل میشه می تونه تمامی قسمتهایی را که شما اجازه دارید دستکاری کنید رو دستکاری کنه و اگه شما با کاربر Admin یا Root وارد سیستم شده باشید که به همه جا دسترسی کامل داره !
remote شدن جندین مدل داره :
۱- remote Desktop: با نام کاربری از ابتدا Login می کنند (مانند کسی که پای PC نشسته و نام کاربری خودش را وارد می کنه !)
۲- Remote Desktop viewr: شما با نام کاربری خودتان Login کرده اید و برای نمایش Desktop به یکی از دوستان در شبکه این دسترسی را بهش میدین که صفحه شما را ببینه. اینجا شما می تونید به سایرین این اجازه را بدین که mouse و Keyboard را کنترل کنند یا فقط بیننده باشند.
۳- SSH : این روش مانند remote Desktop هست ولی کاربر به صورت متنی Login می کنه و فقط در سیستم عامل لینوکس و فکر کنم MAC امکان پذیر هست !
۴- تمامی انواع Remote ها در لینوکس امکان‌پذیره و می تونید ازشون استفاده کنید. مزیتی که remote desktop داره (همانطور که بالاتر گفته شد) این هست که شما می توانید تمامی کارهای کسی را که به صورت Remote Desktop به سیستم شما وصل شده را ببینید و کنترلش کنید ولی کسی که login کنه و یا ssh کنه را فقط با نصب نرم افزارهایی می تونید کنترل کنید یا اینکه باید مجوزهایی را که لازم داره را بهش بدین !
می تونید با نصب لینوکس یا ویندوز در VirtualBox این ها را امتحان کنید و ازشون لذت ببرید.

موفق باشید.

عالی بود ممنون :)
منظور از «بدون آی پی ولید» چیه؟
« آخرین ویرایش: 08 اردیبهشت 1389، 09:53 ب‌ظ توسط Alinn »
مثل عکس رخ مهتاب که افتاده در آب
در دلم هستی و بین من و تو فاصله هاست
اللهم عجل لولیک الفرج

کاوش‌های من

آفلاین مهدی...

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 997
  • http://Mearaji.ir
    • وبلاگم
« پاسخ #6 : 08 اردیبهشت 1389، 11:50 ب‌ظ »
سلام
منظور از IP Valid ، آی پی واقعی و انحصاری شما در اینترنته... گاهی اوقات مخابرات یا ISP به کاربرانش IP ولید نمیده و در واقع شما در  یک شبکه داخلی که سرویس دهنده ایجاد کرده قرار دارید و از طریق اون شبکه به اینترنت متصل می شوید.
تو گوگل My IP رو سرچ کنید ، اگه آی پی که بدست آوردید با اونی که روی سیستم شماست یکی بود یعنی آی پی ولید دارید در غیر اینصورت خیر...

آفلاین آی سهیل

• High Hero Member
  • *
  • سهیل هستم.
    • نیمِگــــــــــــــا
« پاسخ #7 : 09 اردیبهشت 1389، 11:40 ق‌ظ »
IP ولید یعنی کاملاً اختصاصی برای شماست و تو دنیا یکتاست.
با یه IP ولید و نرم‌افزار Xampp میتونید یه هاست وب راه‌اندازی کنین.

آفلاین aref3d

• Full Member
  • *
  • ارسال: 239
« پاسخ #8 : 09 اردیبهشت 1389، 12:42 ب‌ظ »
بسیار خرسند شدم.
من قبلا توی ویندوز باهاش کار میکردم، این مدت هم توی VBox استفاده میکردم.
بعضی کاربرا پدر آدم را در میارند تا بشه تلفنی چیزی حالیشون کرد. ولی با این نرم افزار راحت خودتون فرمان را دست میگیرید و اون هم ناظر کار شماست وبهتر یاد میگیره.

آفلاین پیام ابراهیمی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1123
    • پلت ولگ
« پاسخ #9 : 09 اردیبهشت 1389، 12:50 ب‌ظ »
مرسی! حالا که معرفیش کردین یه آموزش کوچولو هم براش بزارین دیگه خیلی بیشتر مرسی!  ;)
http://www.palatvalg.com اینم وبلاگ جدید منه...

آفلاین aref3d

• Full Member
  • *
« پاسخ #10 : 09 اردیبهشت 1389، 01:12 ب‌ظ »
خیلی خیلی ساده است
کافیه شما و کسی که میخواین به دستکتاپش دسترسی داشته باشین (یا بر عکس) نرم افزار را اجرا کنید.
در قسمت "Wait for session" یک ID و Password میده که در حقیقت مال شماست. که همین برای طرف مقابل شما هم صدق می‌کنه.
حالا کافیه ID دوستتون را در قسمت Creat Session وارد کنید و بعد یکی از روشهایRemote Support ,Presentation, File transfer را انتخاب کنید.
بعد از Connect to partner پسورد ازتون پرسیده میشه که باید پسورد طرف مقابلتون را بدید. این پسوردها یکبار مصرف هستند. البته می‌توانید پسورد هم خودتون انتخاب کنید.
Remote Support  برای اینه که دستکتاپ طرف مقابل را کامل میاره جلوی شما و اختیار کامل دارید که هر کاری که میخواین بکنید. البته طرف مقابل هم شاهد اعمال شما هست. پس زیادی جوگیر نشید و بزنید سیستمشو داغون کنید.
Presentation دسکتاپ شما را به طرف مقابلتون نشون میده ولی اون اختیاری برای تغییرات نداره و فقط شاهد کارهایی هست که شما توی سیستمتون انجام میدید. البته خود اسمش کاملا گویاست.
File Transfer هم برای تبادل فایل کاربرد داره.

آفلاین آی سهیل

• High Hero Member
  • *
  • سهیل هستم.
    • نیمِگــــــــــــــا
« پاسخ #11 : 09 اردیبهشت 1389، 01:32 ب‌ظ »
نقل‌قول
خیلی خیلی ساده است
خیلی سادس .. تقریبا هیچ‌چی نداره ..
اما در عین سادگی خیلی قدرتمند و ترُ تمیزه .. حجم دانلودشم خیلی کمه :)

آفلاین پیام ابراهیمی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1123
    • پلت ولگ
« پاسخ #12 : 09 اردیبهشت 1389، 03:29 ب‌ظ »
خوب بدون دادن IP طرف مقابل؟! اصلا بدون IP ولید چطوری کار می کنه!؟
http://www.palatvalg.com اینم وبلاگ جدید منه...

آفلاین aref3d

• Full Member
  • *
« پاسخ #13 : 09 اردیبهشت 1389، 03:37 ب‌ظ »
خوب بدون دادن IP طرف مقابل؟! اصلا بدون IP ولید چطوری کار می کنه!؟
خوب نقطه مثبتش هم همینه.

آفلاین آی سهیل

• High Hero Member
  • *
  • سهیل هستم.
    • نیمِگــــــــــــــا
« پاسخ #14 : 09 اردیبهشت 1389، 04:58 ب‌ظ »
از یوزرنیم و پسورد طرف مقابل استفاده می‌کنه و تونل میزنه ..
تازشم شما میتونی ببینی که دوستتون داره چیکار می‌کنه و یاد بگیرید دفه‌ی بعد خودتون مشکلتونُ برطرف کنید.