انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: درخواست معرفی برنامه password manager  (دفعات بازدید: 8496 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین tehran11

• Newbie
  • *
  • ارسال: 3
درخواست معرفی برنامه password manager
« : 18 اردیبهشت 1389، 07:16 ب‌ظ »
با سلام خدمت همه دوستان ؛

من الان یه برنامه password manager دارم به نام AceBIT PasswordDepot که فقط بخاطر اینکه تو اوبونتو نمیتونم ازش استفاده کنم دنبال یه برنامه به این شکل هستم.

برنامه ای که گفتم چند تا قابلیت خوب داره :
- کد کردن دوبل 256 بیتی لیست یوزرنیم و پسوردها.
- جلوگیری از عملکرد کیلاگر ها و برنامه هایی که کلیپ برد رو مونیتور میکنن.
- دارای یه تولبار که براحتی هم میشه تو لیست سرچ کرد و هم با درگ و دراپ کردن یوزر نیم و پسورد رو تو برنامه یا سایت وارد کرد.
- ذخیره کلیه اطلاعات توی یه فایل (بر خلاف برنامه هایی مثل robo form) که براحتی میشه از اون یه کپی نگهداری کرد.
- قابلیت اتو فیل که اتوماتیک اطلاعات رو تو وبسایت ها وارد میکنه (که البته یه مقدار کنار اومدن باهاش مشکله)
- و خیلی قابلیت های دیگه.

حالا دنبال یه برنامه هستم که کمابیش این قابلیت ها رو داشته باشه و در ضمن نسخه تحت لینوکس (اوبونتو) هم داشته باشه؛ که بشه اطلاعات پسورد ها رو روی یه محل مشترک ذخیره کرد و هم از تو نسخه تحت ویندوز و هم از تو نسخه تحت لینوکس باهاش کار کرد.

در ضمن یه سری برنامه های free هم پیدا کردم مثل KeePassX که هم نسخه ویندوزی داره و هم نسخه لینوکس ؛ البته با امکانات خیلی کمتر

ممنون میشم اگه در این مورد راهنماییم کننین.

آفلاین novid

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 728
  • آزاده بمیرید!
    • پالس آزاد
پاسخ به: درخواست معرفی برنامه password manager
« پاسخ #1 : 18 اردیبهشت 1389، 07:40 ب‌ظ »
من خودم از پلاگین lastpass که مخصوص فایرفاکس استفاده می کنم. هم تو مک، تو ویندوز و لینوکس بهش دسترسی داریم. همینطور برای مرورگرای سافاری و IE هم هست.  این جمله هم مال خود سایت رسمی برنامه هست.

LastPass has Internet Explorer, Firefox (for Windows/Mac/Linux), Safari version (for Mac), and Google Chrome versions, as well as a website implementation

خود سایتشم اینه:  https://lastpass.com

در ضمن برنامه تحت نت هست. یعنی پسوردا تمام رو نت ذخیره میشن . خوبیش اینه که همه جا بهش دسترسی داریم . بدیش اینه که باید اینترنت داشته باشین.

آفلاین tehran11

• Newbie
  • *
« پاسخ #2 : 21 اردیبهشت 1389، 12:19 ب‌ظ »
ممنون از توجهتون؛
منتها من بیشتر دنبال برنامه offline هستم.

آفلاین aref3d

• Full Member
  • *
  • ارسال: 239
« پاسخ #3 : 21 اردیبهشت 1389، 04:02 ب‌ظ »
من از keepassx استفاده میکنم البته در مخازن اسمش اینه و سایت رسمیش برای لینوکس www.keepassx.org هست.
برای همه سیستم عامل‌ها هم وجود داره حتی برای موبایل‌های جاوا، آی فون، آندروید. سایت عمومی که برای همه سیستم عامل‌هاست http://keepass.info هست.
یک معرفی و آموزش هم سایت نگهبان گذاشته با عنوان "KeePass صندوقچه اسرار برای رمزهای عبور" البته برای نسخه ویندوز هست که برای لینوکس هم فرق چندانی نداره.
نسخه ویندوز ورژن 2 هم داره که امکانات بیشتری داره ولی دیتابیسش متفاوته و برای استفاده مشترک در سایر سیستم ها باید دیتابیسش تبدیل بشه. من ترجیحا ورژن 1.17 را برای ویندوز و در لینوکس هم نصب keepassx از روی مخازن را توصیه می‌کنم که در حال حاظر ورژن 0.4.3 هست که با ورژن 1.17 سایر سیستم عامل‌ها سازگاره.
روش برنامه برای پر کردن اتوماتیک فرم تشخیص title برنامه است برای همین نه تنها مرورگرها بلکه در هر برنامه ای که title بالای سرش داشته باشه قابل استفاده است.
مثلا اگر حالشو ندارید مرتب پسورد خودتون را توی ترمینال وارد کنید کافیه پسوردتون را بهش بدید و عنوان را هم Terminal وارد کنید در صورتی که کلید میانبر در تنظیمات برنامه تعریف کرده باشید. (معمولا ترکیب Ctrl+Alt+A استفاده میشه) پسورد اتوماتیک وارد میشه. یا در مواردی که برای باز کردن فایلهای فشرده پسورد دار یا هر چیز دیگه ای که فکرش را بکنید.
برای پر کردن فرم‌ها در فایرفاکس به صورت اتوماتیک اگر میخواین که عنوان اسم اصلی سایت وارد کنید بهتره از افزونه Hostname in Title Bar  استفاده کنید. کار این افزونه اینه که اسم دامنه را به عنوان سایت اضافه می‌کنه.
بطور پیش فرض این برنامه برای user و pass استفاده میشه ولی امکان این را هم دارید که از قسمت Comment فرم‌های پیچیده تر را هم تعریف کنید برای این کار پارامترهایی مثل [Enter],[Tab],... در نظر گرفته شده که توی راهنمای برنامه روش کارش توضیح داده شده.

آفلاین tehran11

• Newbie
  • *
« پاسخ #4 : 21 اردیبهشت 1389، 08:38 ب‌ظ »
من از keepassx استفاده میکنم البته در مخازن اسمش اینه و سایت رسمیش برای لینوکس www.keepassx.org هست.
برای همه سیستم عامل‌ها هم وجود داره حتی برای موبایل‌های جاوا، آی فون، آندروید. سایت عمومی که برای همه سیستم عامل‌هاست http://keepass.info هست.
یک معرفی و آموزش هم سایت نگهبان گذاشته با عنوان "KeePass صندوقچه اسرار برای رمزهای عبور" البته برای نسخه ویندوز هست که برای لینوکس هم فرق چندانی نداره.
نسخه ویندوز ورژن 2 هم داره که امکانات بیشتری داره ولی دیتابیسش متفاوته و برای استفاده مشترک در سایر سیستم ها باید دیتابیسش تبدیل بشه. من ترجیحا ورژن 1.17 را برای ویندوز و در لینوکس هم نصب keepassx از روی مخازن را توصیه می‌کنم که در حال حاظر ورژن 0.4.3 هست که با ورژن 1.17 سایر سیستم عامل‌ها سازگاره.
روش برنامه برای پر کردن اتوماتیک فرم تشخیص title برنامه است برای همین نه تنها مرورگرها بلکه در هر برنامه ای که title بالای سرش داشته باشه قابل استفاده است.
مثلا اگر حالشو ندارید مرتب پسورد خودتون را توی ترمینال وارد کنید کافیه پسوردتون را بهش بدید و عنوان را هم Terminal وارد کنید در صورتی که کلید میانبر در تنظیمات برنامه تعریف کرده باشید. (معمولا ترکیب Ctrl+Alt+A استفاده میشه) پسورد اتوماتیک وارد میشه. یا در مواردی که برای باز کردن فایلهای فشرده پسورد دار یا هر چیز دیگه ای که فکرش را بکنید.
برای پر کردن فرم‌ها در فایرفاکس به صورت اتوماتیک اگر میخواین که عنوان اسم اصلی سایت وارد کنید بهتره از افزونه Hostname in Title Bar  استفاده کنید. کار این افزونه اینه که اسم دامنه را به عنوان سایت اضافه می‌کنه.
بطور پیش فرض این برنامه برای user و pass استفاده میشه ولی امکان این را هم دارید که از قسمت Comment فرم‌های پیچیده تر را هم تعریف کنید برای این کار پارامترهایی مثل [Enter],[Tab],... در نظر گرفته شده که توی راهنمای برنامه روش کارش توضیح داده شده.

ممنون از راهنماییتون؛ راستش من هم بخاطر اینکه تو KeePassX از Drag & Drop برای وارد کردن یوزر و پسورد نمیشه استفاده کرد و هم سختی انتقال دادن حدود 250 تا رکورد از برنامه فعلیم که لینوکس رو پشتیبانی نمیکنه ؛ تنبلی میکردم که از KeePassX استفاده کنم ولی ظاهرا فعلا چاره دیگه ای نیست.

ممنون از راهنمایی همه.

آفلاین Rasivell

• Full Member
  • *
  • ارسال: 169
« پاسخ #5 : 16 خرداد 1389، 01:09 ب‌ظ »
سلام دوستان..

من از این برنامه keepass در ویندوز خیلی استفاده میکنم.. تمام دیتابیس های رمز های من در این نرم افزار هستند.. حال که به لینوکس امده ام  نه میتوانم این برنامه را نصب کنم (چون نه فایلشو دارم و نه بلدم) و نه میدونم که این دیتابیس هایی که من در ویندوز درست کردم با این برنامه ، در این لینوکس هم باز میشن یا نه..!!! اگر ممکنه ساده ترین راه نصب این برنامه و باز کردن دیتابیسش رو برام شرح بدید... من از اوبونتو 9.10 استفاده میکننم

آفلاین aref3d

• Full Member
  • *
« پاسخ #6 : 16 خرداد 1389، 04:03 ب‌ظ »
سلام دوستان..

من از این برنامه keepass در ویندوز خیلی استفاده میکنم.. تمام دیتابیس های رمز های من در این نرم افزار هستند.. حال که به لینوکس امده ام  نه میتوانم این برنامه را نصب کنم (چون نه فایلشو دارم و نه بلدم) و نه میدونم که این دیتابیس هایی که من در ویندوز درست کردم با این برنامه ، در این لینوکس هم باز میشن یا نه..!!! اگر ممکنه ساده ترین راه نصب این برنامه و باز کردن دیتابیسش رو برام شرح بدید... من از اوبونتو 9.10 استفاده میکننم
این برنامه در لینوکس با نام keepassx هست که در مخازن اوبونتو هم وجود داره.
برای نصب در ترمینال از دستور زیر استفاده کنید.
sudo apt-get install keepassxنسخه فعلی لینوکسی این برنامه 0.4.3 هست که با سری 1.17 keepass کاملا سازگاره و هیچ تغییری لازم نیست و مثل خود من می‌تونید از یک دیتابیس مشترک در همه سیستم عاملها استفاده بکنید.
اگر از نسخه 2 به بالای این برنامه در ویندوز استفاده می‌کنید. خود برنامه Export به ورژن های قبلی را داره.
البته مشکل نسخه ۲ این هست که فقط برای ویندوز وجود داره. برای همین من ترجیح میدم از سری 1.17 استفاده کنم.

آفلاین پیام ابراهیمی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1123
    • پلت ولگ
« پاسخ #7 : 16 خرداد 1389، 05:53 ب‌ظ »
من هم Keepassx رو استفاده می کنم و ازش خیلی راضیم... یکی از خصوصیات جالبش تو نسخه ی لینوکسش Auto Type ه!
http://www.palatvalg.com اینم وبلاگ جدید منه...

آفلاین Rasivell

• Full Member
  • *
« پاسخ #8 : 17 خرداد 1389، 11:28 ق‌ظ »
سلام ..

متشکر از شما... من تا به حال نتوانسته ام هیچ برنامه ای در لینوکس نصب کنم... ویکی رو هم خوندم..!!!! 

من این فرمان شما را وارد کردم ، و این متون مشاهده شد:

Reading package lists... Done
Building dependency tree       
Reading state information... Done
E: Couldn't find package keepassx

به چه معنیه؟ یعنی چی؟ وقتی نصب بشه کجا میره؟

آفلاین aref3d

• Full Member
  • *
« پاسخ #9 : 17 خرداد 1389، 03:46 ب‌ظ »
سلام ..

متشکر از شما... من تا به حال نتوانسته ام هیچ برنامه ای در لینوکس نصب کنم... ویکی رو هم خوندم..!!!! 

من این فرمان شما را وارد کردم ، و این متون مشاهده شد:

Reading package lists... Done
Building dependency tree       
Reading state information... Done
E: Couldn't find package keepassx

به چه معنیه؟ یعنی چی؟ وقتی نصب بشه کجا میره؟
شما برای نصب برنامه جدید باید به اینترنت متصل باشید یا اینکه مخازن ابونتو را داشته باشید.
لطفا در ترمینال کد زیر را وارد کنید.
sudo apt-get update
sudo apt-get install keepassx

آفلاین Rasivell

• Full Member
  • *
« پاسخ #10 : 17 خرداد 1389، 11:28 ب‌ظ »
سلام .. فدات شم ... درست شد

فقط این مخازن رو من از کجا بیارم که لازم نباشه همش به اینرنت وصل شم..؟ راهی هست که این مخازن رو اخرین ورژنش رو دریافت کنم؟ بدون دادن $ ???? :P

آفلاین ellvllan

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 425
« پاسخ #11 : 18 خرداد 1389، 12:55 ق‌ظ »
میتونی 8 تا دی وی دی دانلود کنی ؟
فکر کنم به صرفه تر باشی 11 تومن بدی تا اینکه 30 گیگ فایل رو دانلود کنی
اگه میتونی دانلود کنی بگو تا لینک بدم

آفلاین Rasivell

• Full Member
  • *
« پاسخ #12 : 18 خرداد 1389، 05:29 ب‌ظ »
دوست من متشکر از جوابت.. من لینوکس رو رایگان دریافت کردم... این مخازن پولیه..؟  البته من با این قضیه مشکلی ندارم و در حد یک سواله.. باشه اگر امکان داره بگو از کجا بخرم.؟ چون دارم میرم سربازی و نمیتونم وقت بزارم و دانلود کنم.!!  متشکرم عزیز

آفلاین Rasivell

• Full Member
  • *
« پاسخ #13 : 18 خرداد 1389، 06:16 ب‌ظ »
سلام ...
دوستان ، منظور من از ردیف شدن کارم در باره این برنامه این بود که تونستم نصبش کنم ;)  ولی هر کاری میکنم نمیتونم دیتابیس رو توش باز کنم.!!!!؟؟؟؟ توی ویندوز هم رفتم و از اون برنامه اصلی خودش خروجی یا همون Export گرفتم ولی بازم اون فایله باز نشد.. در ضمن فایلی که من خروجی گرفتم یه فایل txt بود..!!!!!! 

چیکار کنم؟  ](*,)

آفلاین aref3d

• Full Member
  • *
« پاسخ #14 : 18 خرداد 1389، 07:47 ب‌ظ »
سلام ...
دوستان ، منظور من از ردیف شدن کارم در باره این برنامه این بود که تونستم نصبش کنم ;)  ولی هر کاری میکنم نمیتونم دیتابیس رو توش باز کنم.!!!!؟؟؟؟ توی ویندوز هم رفتم و از اون برنامه اصلی خودش خروجی یا همون Export گرفتم ولی بازم اون فایله باز نشد.. در ضمن فایلی که من خروجی گرفتم یه فایل txt بود..!!!!!! 

چیکار کنم؟  ](*,)
نسخه keepass که توی ویندوز استفاده می‌کنید چنده؟