انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

آیا شما با «شبکه ملی اطلاعات» ایران، موافق یا مخالف هستید. چرا؟ (نظر سنجی)

به صورت دقیق نمی‌دونم چی هست، ولی باهاش مخالف هستم
15 (11.5%)
به صورت دقیق نمی‌دونم چی هست، ولی باهاش موافق هستم
14 (10.7%)
دقیقن می‌دونم چی هست و باهاش مخالفم
53 (40.5%)
دقیقن می‌دونم چی هست و باهاش موافقم
27 (20.6%)
چون نظرم تاثیری در تصمیم‌گیری نداره، نظر نمی‌دم
22 (16.8%)

مجموع آرای اعضا: 131

نویسنده موضوع: آیا شما با «شبکه ملی اطلاعات» ایران، موافق یا مخالف هستید. چرا؟ (نظر سنجی)  (دفعات بازدید: 43570 بار)

0 کاربر و 20 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین n0o0b_sina

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 58
دوستان آدرس ویکیپدیا به خاطر اثبات واردات پهنای باند بین المللی بود که از منابع مختلف اخباری رو جمع آوری کرده.
اگر مطالب مختلف ویکیپدیا رو مطالعه کنید متوجه میشید که امثال بنده متاسفانه اون هارو ننوشتن و این کم کاری مارو نشون میده.

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4862
  • masoft قدیم
بابا بذارید اول آدرس ویکی‌پدیاش رو بده، بعد بگید ویکی‌پدیا منبع خوبی نیست :)

آفلاین n0o0b_sina

• Jr. Member
  • *
« آخرین ویرایش: 13 شهریور 1395، 07:18 ب‌ظ توسط n0o0b_sina »

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • masoft قدیم
لطفا لینک‌ها رو مستقیم نذارید و از تگ URL استفاده کنید.

خب چی اونجا گفته که خلاف حرف‌های من یا مثلا دانیال هست؟ :) من چیز غیرعادی‌ای ندیدم.

آفلاین n0o0b_sina

• Jr. Member
  • *
لطفا لینک‌ها رو مستقیم نذارید و از تگ URL استفاده کنید.

خب چی اونجا گفته که خلاف حرف‌های من یا مثلا دانیال هست؟ :) من چیز غیرعادی‌ای ندیدم.

شما گفتید واردات پهنای باند بی معنی هست.

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
بابا بذارید اول آدرس ویکی‌پدیاش رو بده، بعد بگید ویکی‌پدیا منبع خوبی نیست :)

=D>

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%AA_%D8%AF%D8%B1_%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86#.D9.BE.D9.87.D9.86.D8.A7.DB.8C_.D8.A8.D8.A7.D9.86.D8.AF

توی بخش انگلیسیش که رفتم این رو نوشته بود.
Creating such a network, similar to one used by North Korea would prevent unwanted information from outside of Iran getting into the closed system. Myanmar and Cuba also use similar systems
سیستم اینترانت ایران، شبیه سیستم‌ کشورهای فوق پیشرفته‌ای مثل کره‌شمالی، میانمار و کوبا هست.

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • masoft قدیم
هنوزم میگم! نقل و نبات که نیست که وارد کنیم. مثل اینه که بگیم ما واردات امواج ماهواره هم داریم :) اونجا هم نگفته ما «واردات» یا «صادرات» پهنای باند معنی داره :) آخرش یک نقل‌قول از یکی همین افرادی دولتی داره که احتمالا نتونسته دکل ناپدید کنه، دنبال اینه که احتمالا توی این سیستم بتونه یه چند صدتا روتر ناپدید کنه :)

همینطوری که گفتم بجای اینکه به افرادی مثل من و دانیال که خودمون از نویسنده‌های ویکی‌پدیا هستیم پیشنهاد بدی ویکی رو بخونیم، کمی مطالعه در مورد کارکرد اینترنت بکنید، ببینید Peering چی هست، ببینید IXP چی هست، اینطوری وقتی یکی میاد و میگه توی تولید پهنای باند خودکفا بشیم و دیگه پهنای باند وارد نکنیم، می‌فهمی که فقط می‌خواد پول ملت رو بالا بکشه. همینطوری که الان اگه بیان بهتون بگن می‌خوایم ویندوز ملی تولید کنیم (احتمالا اگر کمی اطلاعات در زمینه‌ی سیستم‌عامل‌ها داشته باشید) بهشون می‌خندید :)

آفلاین n0o0b_sina

• Jr. Member
  • *
هنوزم میگم! نقل و نبات که نیست که وارد کنیم. مثل اینه که بگیم ما واردات امواج ماهواره هم داریم :) اونجا هم نگفته ما «واردات» یا «صادرات» پهنای باند معنی داره :) آخرش یک نقل‌قول از یکی همین افرادی دولتی داره که احتمالا نتونسته دکل ناپدید کنه، دنبال اینه که احتمالا توی این سیستم بتونه یه چند صدتا روتر ناپدید کنه :)

همینطوری که گفتم بجای اینکه به افرادی مثل من و دانیال که خودمون از نویسنده‌های ویکی‌پدیا هستیم پیشنهاد بدی ویکی رو بخونیم، کمی مطالعه در مورد کارکرد اینترنت بکنید، ببینید Peering چی هست، ببینید IXP چی هست، اینطوری وقتی یکی میاد و میگه توی تولید پهنای باند خودکفا بشیم و دیگه پهنای باند وارد نکنیم، می‌فهمی که فقط می‌خواد پول ملت رو بالا بکشه. همینطوری که الان اگه بیان بهتون بگن می‌خوایم ویندوز ملی تولید کنیم (احتمالا اگر کمی اطلاعات در زمینه‌ی سیستم‌عامل‌ها داشته باشید) بهشون می‌خندید :)

حتما مطالعه میکنم. و با توجه به اینکه نویسنده ویکیپدیا هستی و لینک رو مطالعه کردی متوجه شدی که برای استفاده از پهنای باند بین المللی باید هزینه پرداخت کرد.
البته مگر اینکه دوستانمون بخوان خطوط انتقال اطلاعات و هزینه های نگهداری این خطوط رو در راه خدا مثل شبکه های فارسی زبان بهمون ببخشن چون اونا خیلی مارو دوست دارن و فقط به فکر پیشرفتمونن.
فکر نمیکنم دیگ صحبتی باقی مونده باشه، یا علی
« آخرین ویرایش: 13 شهریور 1395، 11:55 ب‌ظ توسط n0o0b_sina »

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • masoft قدیم
حتما مطالعه میکنم. و با توجه به اینکه نویسنده ویکیپدیا هستی و لینک رو مطالعه کردی متوجه شدی که برای استفاده از پهنای باند بین المللی باید هزینه پرداخت کرد.
حداقل خودت لینک ویکی‌پدیایی که میدی رو بخون، بعد بنویس :)

وقتی حرف از اینترنت می‌زنیم، پهنای باند بین‌المللی و غیر بین‌المللی معنی نداره، همش اینترنته :)
حداقل لینک ویکی‌پدیای خودت رو نمی‌خونی، دنبال Peering بگرد و ۳ خط اولش رو بخون، بیشترم لازم نیست :) بعد به ما بگو هزینه‌ی Peering برای سرویس‌دهنده عموما چقدره  ;)

آفلاین Sosha

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 689
  • Only Ubuntu <3
    • نوشته های یک دوستدار گنو

البته مگر اینکه دوستانمون بخوان خطوط انتقال اطلاعات و هزینه های نگهداری این خطوط رو در راه خدا مثل شبکه های فارسی زبان بهمون ببخشن چون اونا خیلی مارو دوست دارن و فقط به فکر پیشرفتمونن.
میشی دقیقا بگی واسه استفاده از پهنای باند بین‌المللی، ایران باید به کی پول بده؟ :))
هنوز متوجه نشدی که اینترنت دسته کسی نیست؟:))
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش برو خدا رو شکر کن که با دمپایی نیومدم سراغت!

آفلاین n0o0b_sina

• Jr. Member
  • *

میشی دقیقا بگی واسه استفاده از پهنای باند بین‌المللی، ایران باید به کی پول بده؟ :))

این لینک رو بخون ببین افغانستان داره به کی پول میده

http://www.mehrnews.com/news/3662166/%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%BE%D9%87%D9%86%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%AA-%D8%A7%D9%81%D8%BA%D8%A7%D9%86%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D8%A7-%D8%AA%D8%A7%D9%85%DB%8C%D9%86-%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D9%86%D8%AF

دوست گلم اینترنت ماله کسی نیست ولی اتصال کشورها به این شبکه و حفظ و پشتیبانی از خطوط انتقال هزینه داره.

در حال حاضر شما وقتی میرید سایت بانک ملی از پهنای باند بین المللی که استفادش هزینه داره استفاده میکنید ولی اگر شبکه ملی راه اندازی بشه شما از پهنای باند داخلی استفاده خواهید کرد.

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA_%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7%D8%A7%D8%AA_%D8%B2%DB%8C%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA#.D8.B2.DB.8C.D8.B1.D8.B3.D8.A7.D8.AE.D8.AA_.D9.88_.D8.A7.D9.86.D8.AD.D8.B5.D8.A7.D8.B1_.D9.88.D8.A7.D8.B1.D8.AF.D8.A7.D8.AA_.D9.BE.D9.87.D9.86.D8.A7.DB.8C_.D8.A8.D8.A7.D9.86.D8.AF

آفلاین Sosha

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 689
  • Only Ubuntu <3
    • نوشته های یک دوستدار گنو

این لینک رو بخون ببین افغانستان داره به کی پول میده

http://www.mehrnews.com/news/3662166/%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%BE%D9%87%D9%86%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%AA-%D8%A7%D9%81%D8%BA%D8%A7%D9%86%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D8%A7-%D8%AA%D8%A7%D9%85%DB%8C%D9%86-%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D9%86%D8%AF

دوست گلم اینترنت ماله کسی نیست ولی اتصال کشورها به این شبکه و حفظ و پشتیبانی از خطوط انتقال هزینه داره.

در حال حاضر شما وقتی میرید سایت بانک ملی از پهنای باند بین المللی که استفادش هزینه داره استفاده میکنید ولی اگر شبکه ملی راه اندازی بشه شما از پهنای باند داخلی استفاده خواهید کرد.

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA_%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7%D8%A7%D8%AA_%D8%B2%DB%8C%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA#.D8.B2.DB.8C.D8.B1.D8.B3.D8.A7.D8.AE.D8.AA_.D9.88_.D8.A7.D9.86.D8.AD.D8.B5.D8.A7.D8.B1_.D9.88.D8.A7.D8.B1.D8.AF.D8.A7.D8.AA_.D9.BE.D9.87.D9.86.D8.A7.DB.8C_.D8.A8.D8.A7.D9.86.D8.AF

عزیزم چون خودش زیر ساخت و دانششو نداره. ما که اینارو داریم چرا باید بدیم؟:))
تو خوش باش با تصوارات غلطت :))
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش برو خدا رو شکر کن که با دمپایی نیومدم سراغت!

آفلاین yahya.musavi

• Full Member
  • *
  • ارسال: 219
  • بهترین موسیقی دنیا=شنیدن صوت قرآن
عزیز گرامی n0o0b_sina
 نگاه باید یکم موضوع رو برای شما باز کنم:
دو حالت رو برای شما می گویم:
مثلا مخابرات نمی تونه به کل یک منطقه سرویس بده میاد اطلاعیه پخش می کنه که با کسانی که می توانند بصورت سرویس دهنده بستر رو فراهم کنند قرارداد می بندد.
فرض بگیر می خواهی یک شرکت سرویس دهنده اینترنت ،مثل اینکه به کل شهر سرویس اینترنت بدی، باید بری با ->
مخابرات قرارداد ببندی تا به شما پهنای باند اختصاص بده. به مقدار اون پهنای باندی که دریافت می کنید مخابرات مقداری پول از شما مثلا دریافت می کنه و بعد شما این پهنا رو به کاربران کل شهر تقسیم و از کاربران پول دریافت می کنید( در کل معامله می کنید و در این معامله سود می برید)

هرچی سرورهای شما قویتر باشند به کاربر بیشتری سرویس خواهید داد.!
هرچه تعداد کاربرهای شما بیشتر باشه پهنای باند بیشتری را از مخابرات درخواست می کنید.
هرچه تعداد کاربرای شما بیشتر باشه یعنی مشتری بیشتر و پول بیشتری دریافت می کنید. و از اون طرف مخابرات هم سود می بره.
(                    این بود حالت اول                     )

در حالت دوم شما که سرویس دهنده هستید ،در کنار اینکه سرویس می دهید ،می خواهید، سرورهای شما میزبان سایت های مردم باشند، مثلا من اون مردم هستم و می خواهم یک سایت راه اندازی کنم.
میام شرکتهای سرویس دهنده رو نگاه می کنم که کدام دامنه خوبی، از جهت کیفیت و قیمت می دهند و از اونی که بهترین کیفیت و قیمت رو می دهد ،در خواست مقداری هاست می کنم.
حالا من سایت خودم رو داخل سرورهای اون شرکت راه اندازی می کنم.
هرچی سایت من طرفدار بیشتر داشته باشه من سودم رو می برم و از اون طرف اون شرکت و طرف دیگر اون مخابرات.
مخابرات هم سرویس دهنده است و از کل جهان درخواست پهنای باند می دهد و کل جهان سود می برد.

اینترنت بصورت خیلی ساده بخواهم بگم اینه که کل سرورهای دنیا با هم در ارتباط هستن و این ارتباط با هم شده، چیزی که میگیم، اینترنت. یک نوع مشارکت جهانی.

صادر کننده بمعنی اینکه مشارکت داشته باشیم با این شبکه جهانی، یعنی یکی از سرویس دهنده ها در جهان باشیم ، خییلیی هم خوبه و با این کار می توانیم سود ببریم و اگر کیفیت سرویس ما خوب باشه همون افغانستانی که گفتی می اید از ما درخواست سرویس میکنه. چیزی که کاربر nixoeen در خصوص زیرساخته گفت.

مهم: اگر من بعنوان یک سرویس دهنده خوب سرویس بدهم طرفدار بیشتر پیدا می کنم و در این مشارکت جهانی(اینترنت) بیشتر سود می برم.(پول بیشتری گیر من میاد) --->>  دقیقا چیزی که کاربر nixoeen در چند پست قبل در خصوص زیرساخته گفت، که متاسفانه  و   متاسفانه، در کشور ما صورت نمی گیره، اثباتش هم بصورت حضوری دریافت می کنی. مثلا کیفیت خود سرویس اینترنت داخل و همچنین موتور جسنجوی ملی مثل یوز.
« آخرین ویرایش: 14 شهریور 1395، 10:19 ق‌ظ توسط y.musavi »
نپرسید کشورتان چه کاری می‌تواند برای شما انجام دهد. بپرسید شما چه کاری می‌توانید برای کشورتان انجام دهید.   جان اف. کندی

آزادی در پرتو قانون. همانند هوایی است که ما تنفس می کنیم. دوایت آیزنهاور

آفلاین Oxygen

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 337
هنوزم میگم! نقل و نبات که نیست که وارد کنیم. مثل اینه که بگیم ما واردات امواج ماهواره هم داریم :)
سخت نگیر دوست عزیز، این بنده خدا منظورش از واردات پهنای باند، همون هزینه ای هستش که واسه اتصال به اینترنت خرج میشه، حالا واژه شو بلد نبوده. چون این کاره نیست  ](*,)

وقتی حرف از اینترنت می‌زنیم، پهنای باند بین‌المللی و غیر بین‌المللی معنی نداره، همش اینترنته :)
شما دیگه چرا؟ اینا (مسئولین) موضوع رو قاطی کردن، کاربرا هم واژه ها رو اشتباهی بکار میبرن. واژه اینترنت که هممون میدونیم چیه؛ و واژه شبکه ملی که یه شبکه داخلیه. لطفا اینا رو اشتباه نگیرید.
نتیجه: وقتی یه سایت یا هر منبعی، روی شبکه داخلی باشه، خب از پهنای باند اینترنت چیزی کم نمیشه.
مثال: من توی خونه وسایلمو شبکه کردم، وقتی یه فایل رو از PC روی موبایل باز میکنم، دلیلی نداره از اینترنتم چیزی کم بشه!!!

راستی، دوستان عزیز بد نیست این ویدئو رو هم ببینید:
مصاحبه سایت زومیت با آقای شهاب وهاب‌زاده معاون فنی شرکت آسیاتک؛ در مورد شبکه ملی اطلاعات

آفلاین masoudyasar

• Newbie
  • *
  • ارسال: 23
سلام با این طرح مخالفم

چون طرح یا پروژه ای که با تغییر دولت یا یه سطح بالاتر .. تعطیل یا ماهیتش فرق کند فایده ای جز هدر رفتن بیت المال ندارد .