انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

آیا شما با «شبکه ملی اطلاعات» ایران، موافق یا مخالف هستید. چرا؟ (نظر سنجی)

به صورت دقیق نمی‌دونم چی هست، ولی باهاش مخالف هستم
15 (11.5%)
به صورت دقیق نمی‌دونم چی هست، ولی باهاش موافق هستم
14 (10.7%)
دقیقن می‌دونم چی هست و باهاش مخالفم
53 (40.5%)
دقیقن می‌دونم چی هست و باهاش موافقم
27 (20.6%)
چون نظرم تاثیری در تصمیم‌گیری نداره، نظر نمی‌دم
22 (16.8%)

مجموع آرای اعضا: 131

نویسنده موضوع: آیا شما با «شبکه ملی اطلاعات» ایران، موافق یا مخالف هستید. چرا؟ (نظر سنجی)  (دفعات بازدید: 43597 بار)

0 کاربر و 8 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
بحث هزینه را بقیه توضیح دادن و من این برداشت را کردم که زیرساخت مناسب در داخل (به اسم شبکه یا غیر شبکه) و ارائهٔ بیشتر محتوا و داشتن بستر مناسب به سود ماست.
ممنون.

سؤال:
۱. وقتی مثلاً اینترنت به صورت ماهواره‌ای توزیع بشه، آیا همهٔ کشورها به امواجی با مشخصات و حجم یکسان از آن دسترسی دارند؟ (فکر نمی‌کنم فلان ماهواره در ایران و فلسطین و کره و آلمان و آمریکا به یه اندازه قابل دسترس باشه)؟
۲. آیا هر کشوری می‌تونه به هر نقطه‌ای دلش خواست ماهواره (گیرنده و فرستنده) بفرسته (تا از امواجی که دلش خواست بگیره و به هرجا خواست داده‌ها را ارسال کنه)؟ و آیا هر کشوری در این زمینه به همهٔ کشورای دیگه کمک می‌کنه و آیا تهدیدی برای حملهٔ موشکی به ماهواره‌های فلان کشور از سوی هیچکی نبوده؟
۳. آیا الآن که بیشتر (و شاید همهٔ) ارتباط اینترنتی ما با خارج از کشور با کابل هستش. هر کشوری و هر دستگاهی اجازه می‌ده تا ما هرچقدر خواستیم به اون اتصال بزنیم (حتی با داشتن پول) و هیچ جنبهٔ سیاسی و کنترلی دخیل نخواهد بود؟
۴. آیا مردم آمریکا به همهٔ سایت‌های معمولی و وبلاگ‌های ایران و فلسطین و کره و عربستان و ... دسترسی یکسانی دارند؟ چرا؟

پی‌نوشت:
این سؤالا را مسلماً افراد مختلف پاسخای مختلف می‌دن (برید از متخصصای شبکه با عقاید مختلف (دینی و اقتصادی و سیاسی) بپرسید)، ممنون می‌شم نظرتون را در حد روشنی سؤال از یک مبتدی بگید تا ما خودمون جمع‌بندی کنیم و در مورد ماجرای شبکهٔ ملی واکنش نشون بدیم.
:) :)

آفلاین Mmjafari

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 556
  • لیلی نام دیگر آزادی ست
    • صفحه من تو گیت
یک. خب آره اگه یک اندازه به صاحب ماهواره پول بدیم. البته اگه مفت نباشه .
دو. تهدید موشکی؟ مثل حمله سرخ پوستان به ریل قطار. کار متحجر و دور از عقیله
سه. خب میشه به ارائه دهنده سرویس گفت به ای پی ایران دسترسی به سایت هایی رو نده.
چهار. مثل الان. شما به هر وب سایتی دسترسی نداری؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19697
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
۱. وقتی مثلاً اینترنت به صورت ماهواره‌ای توزیع بشه، آیا همهٔ کشورها به امواجی با مشخصات و حجم یکسان از آن دسترسی دارند؟ (فکر نمی‌کنم فلان ماهواره در ایران و فلسطین و کره و آلمان و آمریکا به یه اندازه قابل دسترس باشه)؟
اینترنت جز برای حجم داده‌های بزرگ نمی‌تونه به صورت ماهواره‌ای ارائه بشه، چون نیاز به ارسال و دریافت اطّلاعات داره که ارسال داده ماهواره‌ای، در اکثر جاهای جهان جرمه.

۲. آیا هر کشوری می‌تونه به هر نقطه‌ای دلش خواست ماهواره (گیرنده و فرستنده) بفرسته (تا از امواجی که دلش خواست بگیره و به هرجا خواست داده‌ها را ارسال کنه)؟ و آیا هر کشوری در این زمینه به همهٔ کشورای دیگه کمک می‌کنه و آیا تهدیدی برای حملهٔ موشکی به ماهواره‌های فلان کشور از سوی هیچکی نبوده؟
بله. همهٔ کشورهای جهان به نسبت جمعیت و… دارای حق عادلانه استفاده از لایهٔ فضایی ماهواره‌ای زمین هستن.  حملهٔ موشکی به ماهواره؟ ((: فیلم زیاد می‌بینی ها! ;D

۳. آیا الآن که بیشتر (و شاید همهٔ) ارتباط اینترنتی ما با خارج از کشور با کابل هستش. هر کشوری و هر دستگاهی اجازه می‌ده تا ما هرچقدر خواستیم به اون اتصال بزنیم (حتی با داشتن پول) و هیچ جنبهٔ سیاسی و کنترلی دخیل نخواهد بود؟
اینترنت یک شبکهٔ درهم تنیده از رایانه‌هاست. ۲۰۶ کشور در جهان وجود دارن که می‌شه با هر ترکیبی از اتّصال به همهٔ اون‌ها، به اینترنت وصل شد. چیزی به اسم هرچه‌قدر خواستیم وجود نداره، چون اینترنت کیلویی فروخته نمی‌شه!

۴. آیا مردم آمریکا به همهٔ سایت‌های معمولی و وبلاگ‌های ایران و فلسطین و کره و عربستان و ... دسترسی یکسانی دارند؟ چرا؟
بله. چون ارائهٔ خدمات اینترنتی در اون‌ها رقابتیه و ارائه دهنده‌های خدمت اینترنت می‌دونن اگه رقبشون چیز بیش‌تری برای ارائه داشته باشه، مردم از اون استفاده می‌کنن!
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین su

• Full Member
  • *
  • ارسال: 102
    • Weblog
از ریشه بهشون اعتماد ندارم و نیتشون کنترل بیشتر
Big brother
میدونم.
بیچاره کره جنوبیا که فقط بالاترین سرعت اینترنت دنیا رو دارن و از این زیرساختا ندارن.
حتی سرعت اینترنتشون از شبکه ملی اطلاعات هشت مگاباتی ما یه ۱۲.۵ برابر ناقابل بیشتره.
اونم نزدیک ده سالی میشه که این اینترنت دارن
جالب این که به همون شبکه ملی اطلاعات ایران هم استعمار حجمی سر جاشه
« آخرین ویرایش: 15 شهریور 1395، 08:57 ق‌ظ توسط sae13 »
اگه تا هفده مهر ۱۳۹۶ یعنی روز اول ۳۱ سالگیم  به جایی خواستم نرسیدم . شروع میکنم به روزمرگی

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
دانیال جان. هرچیز فیزیکی قابل اندازه‌گیری و همچنین مکان‌منده! و دیگه اینکه گفتی زیاد فیلم می‌بینی (دربارهٔ موشک ...) یاد حرف یکی افتادم که با لحنی محکم گفت غیر ممکنه اپل هنگ کنه!

...
گفتم فکر نمی‌کنم چنین طرح یا چنین فایده‌هایی درکار باشه،
http://peyk.iribnews.ir/default.aspx پیک بامدادی امروز صبح را بگیرید و ببینید چه خبره!
البته تقریباً همهٔ دوستان هم قبلاً اشاره کردند که همه‌اش پول‌خواریه!

تازه با این فاز اولشون! اینترنت ما هر سال (از سال ۹۰ تا حالا) بدتر و بدتر شده، قیمتشم گرون‌تر شده.
به هرکی هم شکایت کردیم سودی نداشت. هرچی گفتند یه چندماهی هم باید صبر کنی تا بتونی ADSL بگیری (تازه فقط از مخابرات می‌شه)
هر گیگ ۴۵۰۰ هست اینجا و فرقی هم بین بازدید از سایت آی‌اس‌پی و سایت رئیس جمهوری برزیل نداره!
:) :)

آفلاین su

• Full Member
  • *
  • ارسال: 102
    • Weblog
بله. همهٔ کشورهای جهان به نسبت جمعیت و… دارای حق عادلانه استفاده از لایهٔ فضایی ماهواره‌ای زمین هستن.  حملهٔ موشکی به ماهواره؟ ((: فیلم زیاد می‌بینی ها! ;D

چین یبارآزمایشی یه ماهواره بازنشسته خودش رو با موشک زد.
بعدش آمریکام همین آزمایش رو کرد.

https://en.wikipedia.org/wiki/2007_Chinese_anti-satellite_missile_test
کسی میخواد ببینه آیا امریکاییا به کوثربلاگ ایران دسترسی دارن یا نه با تور و ای پی امریکاامتحان کنه
بنده تست کردم کوثربلاگ و سایت رهبری بی مشکل و با سرعت خوبی باز میشن .

اگه تا هفده مهر ۱۳۹۶ یعنی روز اول ۳۱ سالگیم  به جایی خواستم نرسیدم . شروع میکنم به روزمرگی

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
دانیال جان. هرچیز فیزیکی قابل اندازه‌گیری و همچنین مکان‌منده!
بله. هر چیز فیزیکی!
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
شما مثلا این نمونه که پیوست شده ببینید دیگه خودتون متوجه می‌شید که ما کجا قرار داریم بقیه دنیا کجا.

آفلاین Oxygen

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 337
شما مثلا این نمونه که پیوست شده ببینید دیگه خودتون متوجه می‌شید که ما کجا قرار داریم بقیه دنیا کجا.
این کجا بود دیگه  ??? نه جدی، این نوشته کجاست؟ واسم سوال شد  :-|

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
یا حتا این مورد  ](*,)

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پورتالی که دوستان دیروز ازش رونمایی کردن!
http://shub.ir/rules/

آفلاین Oxygen

• Sr. Member
  • *

آفلاین Oxygen

• Sr. Member
  • *
پورتالی که دوستان دیروز ازش رونمایی کردن!
http://shub.ir/rules/
ممنون بابت لینک
من دیگه هیچ حرفی ندارم...  ](*,)

آفلاین Mmjafari

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 556
  • لیلی نام دیگر آزادی ست
    • صفحه من تو گیت
 Country[IRAN (ISLAMIC REPUBLIC OF)][IR],
 HTTPServer[Apache],
 HttpOnly[a220a0b5499f873ec1b8288a5fabaaba],
 IP[213.233.161.191],
 JQuery, PasswordField[password],
 PoweredBy[-iis],
 Script[text/javascript],
 Title[‫ پورتال جامع شبکه‌های اجتماعی برخط (شاب)]
آپاچی سرور، پاورد بای ای ای اس :o

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
آپاچی سرور، پاورد بای ای ای اس :o
بعد این‌ها می‌گن به ما اعتماد کنین ;D