انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

آیا شما با «شبکه ملی اطلاعات» ایران، موافق یا مخالف هستید. چرا؟ (نظر سنجی)

به صورت دقیق نمی‌دونم چی هست، ولی باهاش مخالف هستم
15 (11.5%)
به صورت دقیق نمی‌دونم چی هست، ولی باهاش موافق هستم
14 (10.7%)
دقیقن می‌دونم چی هست و باهاش مخالفم
53 (40.5%)
دقیقن می‌دونم چی هست و باهاش موافقم
27 (20.6%)
چون نظرم تاثیری در تصمیم‌گیری نداره، نظر نمی‌دم
22 (16.8%)

مجموع آرای اعضا: 131

نویسنده موضوع: آیا شما با «شبکه ملی اطلاعات» ایران، موافق یا مخالف هستید. چرا؟ (نظر سنجی)  (دفعات بازدید: 43591 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Geek

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
  • The answer to life the universe and everything: 42
به‌نظرتون چقدر برای رسیدن به این هدف مصمم هستن؟
آیا اینم مثل بقیهٔ چیزهایی که پسوند ملی دارن مثل «سیستم‌عامل ملی» یا «مرورگر ملی» و... یه جورایی نون‌دونی برای بعضی‌ها هست؟
ولی به‌نظرم دولت ایران برای سانسور حاضره این کار رو انجام بده، همون‌طور که الان شاهدش هستیم، هزینه‌های میلیاردی برای سانسور اینترنت و پارازیت‌ها و... .
واقعاً نگران‌کننده هست. :'(

آفلاین کیهان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1054
  • Debian User
    • کیهان
آدم افسردگی میگیره...
کل تاپیک رو خوندم با این اخباری که جدیدا اعلام کردن ...
« آخرین ویرایش: 16 اسفند 1395، 01:22 ب‌ظ توسط کیهان »

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
مثل اینکه این روزها چیزی به اسم «نسل سوم شبکه علمی ایران» افتتاح شده که بر پایه همین «اینترانت ملی» قرار داره. داریم قدم به قدم به سمت کره شمالی حرکت می‌کنیم.

https://archive.fo/DlHwg

به نقل از وزیر ارتباطات:
«به گفته او این شبکه به سرعت بخشی و هم افزایی تولید محتوای فاخر در کل کشور کمک می کند».

البته محتوای فاخر هم یعنی اینکه همه خفه بشن، فقط چیزی که ما براتون تشخیص دادیم که براتون مناسب هست، رو استفاده کنین.

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
البته نه کره شمالی با ایجاد این شبکه کره شمالی شده، نه آمریکا و عربستان بدون اون اینجوری شدن!
مثلاً محدودیت‌ها و نتیجهٔ اون در کره شمالی و آزادی آمریکایی و شکنجهٔ امثال ويتکوويچ در آمریکا و اینترنت و صنعت و … همه‌ش به مبانی برمی‌گرده که ایران نه اینجوریه و نه اونجوری.
:) :)

آفلاین علیرضا.ج

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 616
  • گاهی سکوت همان دروغ است
سلام
همیشه برام سوال بوده چرا ما ناسیونالیست نیستیم
چرا اسم ملی
 تنگ یک موضوع میاد بجای حمایت میکوبیم
مثلا موتور جستجوی چین - روسیه چکسلواکی - آمریکا و کره جنوبی همه بدون مشکل هستند و فقط موتورهای جستجوی ایرانی مشکل دارند چون تنگ ملی بهشون چسبوندن -------- به شخصه از موتور جستجوی پارسی جو استفاده میکنم افتخارم هست و خداییش در جستجو های فارسی خیلی خوب عمل میکنه در انگلیسی ضعیفه و کاملا مشخص
مثلا شبکه های ملی درکره جنوبی - خود آمریکا - ترکیه و روسیه و امثالهم یعنی اونها همشون دارند کاربرانشون رو محدود میکنند
خیر اینطوری نیست دارند فقط پی ریزی بحران رو میکنند که مثلا پس فردا امارات هوس کرد شیرفلکه رو ببنده زیاد با مشکل نخورند مثل زمان آقای احمدی نژاد که مرتب قعطی اینترنت داشتیم و اسمش رو میزاشند افتادن لنگر کشتی رو کابل انتقال در حالی که امارات می امد اینترنت رو قطع میکرد حالا به هر دلیلی
میخوام از اینها بگم اگر آمریکا جنگ افزارهاش رو بیشتر و پیشرفته تر میکنه برای اینه که میخواد پول خرج کنه؟ یا داره آینده نگری میکنه؟
ایران هم همینطور
من حاضرم شرط ببندم اگر همین چند روز دیگه اینترنت دچار مشکل بشه همین شماها میان میگین زیرساخت درست نیست و امثالهم که نمیتونند یک اینترنت رو درست مدیریت کنند
پس لطفا حداقل به خودمون و کشورمون احترام بزاریم از خودمون شروع کنیم
اگر ما ناسیونالیست نشیم همیشه همینطور خواهیم بود
همیشه دزدی میکنیم
همیشه اختلاس میکنیم
همیشه هم هر محصول ایرانی رو میکوبیم
آخر یا میشیم یونان که حتی دیگه هزینه پرداخت حقوق رپیس جمهورش رو هم نداره  و باید هی قرض کنه و هی قرض کنه از کشورهای دیگه
یا میشیم مالزی یا سنگاپور اونم با حس ملی گرایی منظورم در موفقیت

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
دوست عزیز، فکر نمی‌کنم ملی‌گرایی به این مورد خاص مربوط باشه. چون ما الآن دو تا محصول مشابه که یکی خارجی و یکی داخلی باشه رو مقایسه نمی‌کنیم. یکی یک سیستم تقریبن صد در صد آزاد بین‌المللی هست (البته نه صد در صد)، که همه کشورهای جهان در اون شریک هستن و یکی یه سیستم بسته که هر وقت آقای فلانی دستور داد، کل ارتباط‌های کشور با خارج از ایران قطع بشه.

بنظر میرسه که شما درک درستی نسبت به ساختار و سازوکار اینترنت نداری.

شما که طرفدار این سیستم بسته هستی، میشه بفرمایی که

۱. چه محتوایی در این سیستم ممنوع و چه محتوایی آزاد هستن؟
۲. آیا در این سیستم انتقاد از فلان شخص، آزاد هست یا ممنوع؟
۳. محرمانگی چه جایگاهی در این سیستم داره؟
۴. بی‌طرفی نت، چه جایگاهی در این سیستم دارد؟

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
دوستان من کاری به ملی گرا بودن یا نبودنش ندارم کاریشم ندارم ولی موافقم چون با امدنش حداقل ISP ها بهونیی برای سرویس های مزخرفشون نمی تونن بیارن. حداقل برای سرعتش.
یکمم هاست داخلی بهتر میشه اینم خوبه .
ولی اگه بخوان شبکه اینترنت خارجی رو قطع کنن افتضاح میشه شدید.
« آخرین ویرایش: 17 تیر 1396، 01:57 ق‌ظ توسط ALi.pAkrohk »
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 707
  • دبیان + xfce
نقل‌قول
فقط پی ریزی بحران رو میکنند که مثلا پس فردا امارات هوس کرد شیرفلکه رو ببنده زیاد با مشکل نخورند

مشکل اینجاست که اونا پی ریزی می کنن تا اینترنت اشون قطع نشه ، اینا دارن پی ریزی می کنن تا در موقع بحران حتما قطع بشه!

من از کالای ایرانی (در مورد وب) زمانی استفاده می کنم که در یک بازار برابر و آزاد ، هر کس بتونه فعالیت کنه. من هم بتونم تیمی از متخصصین تشکیل بدم و بگم بیایید بهترین فلان چیز (مثلا موتور جستجو) دنیا رو بسازیم. نه اینکه یه عده فقط بتونن تحت شرایط خاص تحت قوانین خاص و بدون سیاست حریم خصوصی مشخص فعالیت کنن.

امیدوارم منظورمو درک کرده باشید.

آفلاین Geek

• High Hero Member
  • *
نقل‌قول
محتوای فاخر

معنی واقعی «کمدی» رو میشه با این اصطلاح درک کرد. لابد گوگل رو هم از دسترس خارج می‌کنن و وقتی توی یوز سرچ کردیم «ابی» میاره «مداحی آهنگران»  ](*,)

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4862
  • masoft قدیم
خیر اینطوری نیست دارند فقط پی ریزی بحران رو میکنند که مثلا پس فردا امارات هوس کرد شیرفلکه رو ببنده زیاد با مشکل نخورند مثل زمان آقای احمدی نژاد که مرتب قعطی اینترنت داشتیم و اسمش رو میزاشند افتادن لنگر کشتی رو کابل انتقال در حالی که امارات می امد اینترنت رو قطع میکرد حالا به هر دلیلی
در اون زمان، اینترنت همیشه در منطقه‌ای قطع میشد که خود ایران مسئولش بود و امارات بیانیه‌ای در مورد قطع شدن اینترنت توی ایران نمیداد :) در حقیقت اینترنت ایران از طرف خود ایران قطع میشد.
همچنین راه حل این مشکل اینه سرویس‌های اینترنت ما تنها وابسته به یک یا دو کشور نباشه، یعنی از طریق مناطق مرزی و همچنین غیر زمینی دیگه هم به اینترنت وصل باشیم تا اگر مشکلی با یک کشور خاص پیش اومد، مشکلی برای اینترنت پیش نیاد. نه اینکه یک شبکه با ساختار بسته طراحی بشه.

دوستان من کاری به ملی گرا بودن یا نبودنش ندارم کاریشم ندارم ولی موافقم چون با امدنش حداقل ISP ها بهونیی برای سرویس های مزخرفشون نمی تونن بیارن. حداقل برای سرعتش.
چرا دیگه، از این به بعد سایت‌های اینترنت باز هم نشه، میگن سایت پیوندها با سرعت خوبی باز میشه :)

ولی اگه بخوان شبکه اینترنت خارجی رو قطع کنن افتضاح میشه شدید.
تجربه‌ی این موضوع رو با خودرو ملی داریم :) ارائه‌ی کیفیت بد با قیمت بالا، و بالا بردن قیمت محصولات خارجی (اینترنت) برای اینکه مردم ترجیح بدن از محصول داخلی (شبکه‌ی ملی غیر متصل به اینترنت) استفاده کنند.

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
تجربه‌ی این موضوع رو با خودرو ملی داریم :) ارائه‌ی کیفیت بد با قیمت بالا، و بالا بردن قیمت محصولات خارجی (اینترنت) برای اینکه مردم ترجیح بدن از محصول داخلی (شبکه‌ی ملی غیر متصل به اینترنت) استفاده کنند.
این خودرو همون‌قدر به موضوع مرتبطه که بمب هسته‌ای و هواپیمای مسافربری و سازمان ملل!
ما درگیر اسم نیستیم، خودروی ما (چه با نام ملی و چه غیرملی) عملاً غیرملی حساب می‌شه و تولید داخلش چیه مگه؟ و نه محصول خوب خارجیه و نه قیمتش مناسبه (قیمتش دست یه عدهٔ …)،
این که در کشور ما یوتیوب و فیسبوک و توییتر و … کامل باز باشند اسمش آزادی نیست به نظرم و با دست کاملاً باز نمی‌شه زنده موند!
اگه دو نفر شیوه‌های گوناگونی از تربیت را درست بدونند، مسلمه که اجازه نمی‌دن شیوهٔ مخالفشون به همون اندازهٔ شیوهٔ موافق فراگیر بشه. چه برسه به اینکه بیشترم باشه.
ولی تا اونجایی که اینترنت مثل خودرو جلو اومده، مخالفم.
« آخرین ویرایش: 19 تیر 1396، 12:06 ق‌ظ توسط دفترچه »

آفلاین علیرضا.ج

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 616
  • گاهی سکوت همان دروغ است
فعلا که به برکت اینترنت ملی داریم فیلم آنلاین میبینیم یا دانلود میکنم با نصف قیمت جدیدا هم که تصویب شده داستان فروش حجم یا همون ترافیک کلا از سایتهای داخلی برداشته بشه و دیگه برای سایتهای داخلی از حجم شما کم نشه مثلا شما توی فیلیمو یا آپارت بچرخید و دانلود کنید بدون هیچ مشکلی یکی دیگه از حسن هاش اینه که مثلا اگر اینترنت شاتل داشته باشید  که فعلا برای شانل فعاله نمیدونم بقیه isp ها هم دسترسی بهش دارند یا نه شاتل یک فایل آپلودر داره که شما لینک بهش میدین و برای شما به سرور ایران آپلود میکنه و شما رایگان اقدام به دانلود میکنید \\:D/

آفلاین Geek

• High Hero Member
  • *
نقل‌قول
این که در کشور ما یوتیوب و فیسبوک و توییتر و … کامل باز باشند اسمش آزادی نیست به نظرم و با دست کاملاً باز نمی‌شه زنده موند!

آها! پس الان غربی‌ها خیلی وقته که مردن و زامبی‌وار دارن زندگی می‌کنن؟ ;D

نقل‌قول
فعلا که به برکت اینترنت ملی داریم فیلم آنلاین یا دانلود میکنم با نصف قیمت جدیدا هم که تصویب شده داستان فروش حجم یا همون ترافیک کلا از سایتهای داخلی برداشته بشه و دیگه برای سایتهای داخلی از حجم شما کم نشه مثلا شما توی فیلیمو یا آپارت بچرخید و دانلود کنید بدون هیچ مشکلی یکی دیگه از حسن هاش اینه که مثلا اگر اینترنت شاتل داشته باشید  که فعلا برای شانل فعاله نمیدونم بقیه isp ها هم دسترسی بهش دارند یا نه شاتل یک فایل آپلودر داره که شما لینک بهش میدین و برای شما به سرور ایران آپلود میکنه و شما رایگان اقدام به دانلود میکنید

دوست من، من در حال حاضر دارم روی تز کارشناسی ارشدم کار می‌کنم. اونم توی یه آزمایشگاه به‌صورت تک و تنها!
اگر چیزی به اسم تور نبود تا ویدئوهای آموزشی روی Youtube رو ببینم الان من باید می‌رفتم این آزمایشگاه و اون آزمایشگاه پیش کسایی که وقتشون از منم پُرتره تا بهم کار یاد بدن...
برای کسی که دغدغه‌اش دیدن خلاصهٔ فوتبال  و کلیپ رائفی پور روی آپاراته ظاهرا این طرح خیلی خوبی محسوب میشه ;D
واقعا کف مطالبات جای تاسف داره :'(

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
1. آها! پس الان غربی‌ها خیلی وقته که مردن و زامبی‌وار دارن زندگی می‌کنن؟ ;D
2. دوست من، من در حال حاضر دارم روی تز کارشناسی ارشدم کار می‌کنم. اونم توی یه آزمایشگاه به‌صورت تک و تنها!
اگر چیزی به اسم تور نبود تا ویدئوهای آموزشی روی Youtube رو ببینم الان من باید می‌رفتم این آزمایشگاه و اون آزمایشگاه پیش کسایی که وقتشون از منم پُرتره تا بهم کار یاد بدن...
برای کسی که دغدغه‌اش دیدن خلاصهٔ فوتبال  و کلیپ رائفی پور روی آپاراته ظاهرا این طرح خیلی خوبی محسوب میشه ;D
۱. چه‌جوری این نتیجه را از حرف من گرفتی؟! :-)
۲. آره، این نوع قفل‌گذاری شدید (بستن کامل کلی سایت مفید) و وی‌پی‌ان فروختنشون دو دلیل داره: آ. نیت بد، ۲. دودستگی! امیدوارم دوتاش حل بشه.
به دغدغه‌ها احترام می‌ذاریم و هیچ‌وقت نمی‌شه گفت خدمت ادیسون و گالیله به بشر، یقیناً بیشتر از خدمت ***ویرایش توسط مدیر*** بوده!
« آخرین ویرایش: 19 تیر 1396، 01:11 ق‌ظ توسط سلمان م. »