انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

کدام رابط کاربری را می پسندید؟

رابط استاندارد : KDE4 - Windows7 - MacOS10.9
رابط تخت : KDE5 - Windows10 - MacOS10.10
برایم فرقی نمی کند ، همیشه از جدید تر استفاده می کنم
هیچکدام ، دوست دارم رابط کاربری خودم را طراحی کنم

نویسنده موضوع: چرا پیشرفت رابط های کاربری ، به پسرفت تبدیل شد؟  (دفعات بازدید: 7179 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Vahid_PC

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 311
دوس دارم نظرات و بدونم ، درباره اینکه مثلا مایکروسافت با معرفی مترو و تخت کردن همه چیز ، زد کل هنر و تعامل بین انسان و ماشین رو هم تخت کرد!.
یادمه بعد از معرفی ویندوز هشت خیلی از وب سایت ها و برنامه ها ، رابط کاربریشون و به سمت تخت بردن ، حتی بعضی بازی ها مثل PES اساسینزکرید و... ، حتی محصولات اپل هم اینجوری شد ، اما اتفاق جالب این بود که این مد جدید و مثلا به روز بیشتر شبیه راحت شدن طراحای گرافیکی تنبل بود نه یه پیشرفت ، آخه تنها کاری که میکردن رسم دو بعدی شکل و رنگ کردن داخلش بود! مثلا آیکن کره زمین توی همه سیستم ها تا قبل این جریان یه کره قشنگ سه بعدی سبز و آبی و با برآمدگی و فرورفتگی و... از اون به بعد فقط یه دایره سفید کشیدن با دوتا خط که مثلا این قارست! خوب این چیه؟ یعنی چی ؟ چرا حالا که سخت افزار ها به حدی رسیدن که میشه دسکتاپ های رانتایم سه بعدی روشون اجرا کرد باید پسرفت کنیم به ساده انگاری؟ بنظر من کار کردن با رابط های کاربری تختی که همه دنیا رو به شکل تخت و دوبعدی نشون میدن ممکنه باعث اختلال در عملکرد مغز بشه.  تو متن باز هم ، این بلا سر KDE اومد! آخه حیف نبود تو رو خدا ؟! هیچوقت دستکاپی به زیبایی کا دی ای پلاسما ندیدم ، چرا باید توی پلاسما پنج اون بلا سرش بیاد!؟ توی تمهای تخت پیدا کردن حاشه ها و حد و مرز ها خیلی سخته ، آدم و کند میکنن توی کار ، همین الانش هم عکسایی از ویندوز هفت میبینم حس خوبی پیدا میکنم میگم اههههه این چقد خوبه اما وقتی با ویندوز ده کار میکنی مغزت باید صدتا پروسه اضافه انجام بده تا بفهمه این صفحه کاملا یه شکل بی روح چیش به چیه ، باز مک او اس و بگی حرفی داره برا گفتن با اینکه تختش کرد اما اونقدی قشنگ هست که آدم خوشش بیاد باهاش کار کنه ، اما KDE و ویندوز خیلی عجیبن دیگه ، این وسط فقط گنوم موند رو اصول خودش ، امیدوارم یونیتی توی نسخه جدیدش این بلا سرش نیاد.

http://debex.exton.net/debex-kde-desktop-160102.jpg
http://i1-news.softpedia-static.com/images/news2/KDE-Plasma-Desktop-Massive-Update-with-New-Login-Manager-and-Theming-for-GNOME-Apps-469977-5.jpg
http://cdn.redmondpie.com/wp-content/uploads/2009/02/windows7build7022desktopgadgetgallery1.jpg
https://cdn0.vox-cdn.com/thumbor/xw68yMxmzret66x1Eb2h4YpnvRw=/cdn0.vox-cdn.com/uploads/chorus_asset/file/3913062/Screenshot__40_.0.png
http://justindaigle.com/files/scr/Skitch-20130611-221733.png
https://i.ytimg.com/vi/LOaK_kXW158/maxresdefault.jpg
« آخرین ویرایش: 28 شهریور 1395، 01:46 ب‌ظ توسط Vahid_PC »

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3502
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
از نظر من که کلا باید GUI حذف بشه! طبق تجربه، میتونم بگم کاملا ناکارآمده!
وقتی قرار باشه پای سیستم به صورت فشرده فعالیت کنی، متوجه میشی که اصلا این رابط های کاربری کارایی ندارن و فقط برای زمانی‌ان که میخوای با اون رابط بازی بازی کنی  ;D
البته رابط تخت با رابط زشت، خیلی تفاوت داره هاااا
یکی مثل KDE که تخت شده ولی زیباس هنوز
یکی هم مثل اون پنجره سوراخ سوراخ شده که تختیش، زشته!
اصولا با پیشرفت کامپیوترها قرار نیست ما بهینگی مصرف منابعمون رو از دست بدیم! نمیشه گفت حالا چون سیستم ۱۰ تا هسته داره و ۱۰۰ گیگ رم داره و ... پس یه محیط خفن بزنیم که روش کار کنه! نه اینجوری نمیشه! اون همه سخت افزار جدید و قوی تولید شده برای خروجی گرفتن سریع‌تر و بهتر تسک ها و پردازش ها. نساختنش که باهاش چیزای سنگین ران کنی که بازم نتیجه‌ی نهایی بشه مثل همون سیستم ۱۰ سال پیش!
اگه قرار باشه روی یه سیستم ضعیف میزکاری نصب کنی سبک باشه و بعد روی یه سیستم قوی میزکاری نصب کنی که سنگین باشه، آیا به نظرت به حالش تفاوتی کرده؟ خب اصلا چرا سخت افزار جدید پس؟
طرف ۵۱۲ مگ رم داشته، یه LXDE ران میکنه و ۳۰۰ مگم خالی داره! اونوخ بره سیستم جدید بخره با رم مثلا ۸ گیگ بعد ۶ گیگش رو همون محیط گرافیکی اشغال کنه، چه فایده‌ای داره؟
خوبه روی اون سخت افزار قوی هم شما همون LXDE رو نصب کنی تا تجربه‌ی سریع‌تر شدن کارهات رو به چشم ببینی. یا پردازش های بیشتری رو بتونی در آن واحد انجام بدی و حتی برنامه های بیشتری بتونی توی رمت نگه داری، تا اینکه بخوای دوباره تمام منابع سیستم قدرتمندت رو بدی به محیطهای سنگین!
اصولا پیشروی به سمت رابط تخت یا همون 2D به نظر من دلیلش رسیدن به بهینگی بیشتره هرچند الان دیگه نباشه هم برام اهمیت نداره!  8)
به عنوان کاربری که ۴ ساله گنولینوکس استفاده میکنه، دنبال رابطی‌ام که کارهام رو سریع‌تر انجام بده. یعنی مهم خروجی کاره که باید باب دلم باشه، بین راه و اول راه و ... اصلا مهم نیست چی باشه. و خب بازم طبق تجربه، رابط های کاربری مرسوم و گرافیکی (GUI) اول راه و وسط راهشون خوبه، ولی نتیجه‌ی نهایی باب دل آدم نیست. چرا؟ چون کُند پیش میره!
همه خوب میدونیم که اصلا تو بحث گنولینوکس هیچ وخ دسکتاپ اولویت اول نبوده که قرار باشه تمرکز زیاد بذارن روی این قضیه! ولی خب دیدیم که موج عظیمی از مردم برای مهاجرت به گنولینوکس نیاز به پیش‌درآمدی داشتن که بتونن قبل از درک واقعی گنولینوکس، با یه سری رابط به حساب کاربرپسند! کارشون رو جلو ببرن تا در نهایت به درک واقعی گنولینوکس برسن و دیگه خودشون گلیمشون رو از آب بکشن بیرون.
شاید اگه فرهنگی جا می افتاد که آدما برای کار کردن با گنولینوکس همون اول راه، درک کاملی ازش پیدا می کردن، ما این همه وقت و عمر روی توسعه‌ی رابط کاربری نمیذاشتیم و تمرکز توسعه دهنده ها روی ابزارهای مورد نیاز بشر بود!
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین Vahid_PC

• Sr. Member
  • *
دوست عزیز این نیاز شماست از سیستم ، شما به این چیزا نیزا نداری اما همه اینطورین؟ .الان بیشتر مردم فقط آهنگ گوش میدن و وب گردی میکنن و فیلم میبینن ، معلومه برای اونها رابط گرافیکی پیشرفته تر و زیبا تر بهتره ، حتما یادتون میاد زمانی که ویندوز ویستا عرضه شد ، پیشرفت رابط کاربری چه تاثیری داشت ، اون پیشرفت توی ویندوز هفت کامل شد ، و هنوزم که هنوزه خیلی از آدم هایی که استفاده عادی دارن از سیستم از ویندوز 7 استفاده می کنن ، اینکه شما ، یا فلان کامپیوتر سرور ، به رابط کاربری نیاز نداره بحثی جداست ، منم هم این چیز ها رو دوست دارم ، وقتی دسکتاپ awesome نصب کردم خیلی باحال بود ، اما برای یک ساعت ، چون من هم بازی میکنم هم فیلم میبینم هم اینترنت میگردم هم توسعه ... بجاش وقتی با KDE کار کردم همه نیاز هام رو برطرف میکرد ، درسته اگه یه کار ثابت داشته باشی که به رابط گرافیکی نیازی نباشه درست اما همه که اینجوری نیستن ، رابط گرافیکی توی مردم خیلی چیز مهم و تاثیر گزاری هست ، من سالهاست اطرافیانم رو به گنولینوکس تشویق میکنم ، تجربه ای که داشتم توی این مدت این بوده که از نظر آدم های معمولی ویندوز 7 بهترین سیستم عامله ، چون بقول خودشون یوزر فریندلیه و همه میتونن باهاش ارتباط برقرار کنن ، و با اینکه من بهشون ثابت میکردم که ویندوز 10 همه چیش بهتره از ویندوز 7 اما قبول نمیکردن که به ویندوز 10 برن چون میگفتن خشکه یجوریه سفیده همش چیزاش معلوم نیست نمیخایم همون هفت و نصب کن!. من بحثم روی کلیت رابط گرافیکی و توسعش بود به شکل عمومی ، نه استفاده های خصوصی و خاص.
« آخرین ویرایش: 28 شهریور 1395، 01:45 ب‌ظ توسط Vahid_PC »

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2489
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
من نظر متفاوتی دارم
به نظر من flat زیباست! بحث سلیقست . توی بسیاری از میزکارهای آزاد شما آزادی که تم و آیکن رو جوری انتخاب کنی که تخت باشه یا نباشه
بستگی داره کاربر چی دوست داره
دوستان قدیمیتر فروم میدونن من از xfce استفاده میکنم
شخصا به زیبایی جزئی ترین قسمت میزکارم هم اهمیت میدم (حتی زیبایی اسپلش موقع بوت) و حتی شده تم و آیکنی مشکل داشته و رفتم سورس رو ادیت کردم و برای توسعه دهنده روی گیت هاب اصلاحیه فرستادم که اصلاح بشه
جمله بالا رو برای این گفتم که بگم همه کاربرها فقط ترمینال براشون مهم نیست! (شاید هم بعضی اصلا محیط گرافیکی دوست نداشته باشند) من میزکارم خیلی برام مهمه و اصلا به نظرم عیبی نداره که یه کاربر منابع سخت افزاری بیشتری تهیه کنه (رم قوی تر و سی پی یوی قویتر و ...)تا محیط دلخواهش رو روی سیستمش داشته باشه . در دنیای نرم افزار آزاد ، حق کاربر هست که آزاد باشه و  محیط زیباتر رو تجربه کنه. بیشتر مردم استفاده کامپایل و ... رو از سیستم ندارند و هیچ عیبی نداره که دوست داشته باشند از نرم افزار آزاد استفاده کنند و زیبایی و راحتی استفاده رو هم تجربه کنند . البته میبینیم که بعضی توزیع ها و میزکار ها (مثل اوبونتو و یونیتی) دارند به این سمت میرن که هم حرفه ای ها و هم مبتدی ها و هم کاربرهای عادی بتونن تجربه روانی از کار با نرم افزارهای آزاد رو داشته باشند

در مجموع نظر من این هست که این جور چیزها بحث سلیقست! دنیا هم پر از کاربر کامپیوتر با سلیقه های متفاوته و هر کس بر طبق سلیقه و نیازش حق داره انتخاب کنه

آفلاین yahya.musavi

• Full Member
  • *
  • ارسال: 219
  • بهترین موسیقی دنیا=شنیدن صوت قرآن
خیلیا هستن که هزارتا فیلم و عکس آرشیو کردن، و می کنن.
مثلا من می خواهم از ۳۰۰۰ عکس ۱۰۰ عکس رو انتخاب کنم،عکس رو هم باید دید تا انتخاب بشه.
با ترمینال هم نمی تونید هزار تا عکس رو با کیفیت ببینید تا انتخاب کنید.
من خودم کارهام رو با ترمینال و کد انجام می دهم اما زمانی که میرم به وبگردی و مالتی مدیا ، دیگه اونجا باید یک رابط باشه.
ضمن اینکه من با tty احساس خوبی ندارم و با ترمینال راحترم.
من الان که نشستم کنار سیستم کاربر دسکتاپ هستم و کاربر سرور نیستم.
در سرور ،بله، فلسفه متفاوت است،
اما کاربر دسکتاپ بودن ، بدون اینکه فیلم و عکس و موسیقی و وبگردی داشته باشه رو من نمی دونم فلسفه اون چطوریه.

البته لازم بذکر هست ، اینایی که گفتم نظر ، عقید و تجربه خودم هست.
من هم مثل علیرضا جان xfce رو خیلی دوست دارم و از اموزش های خوبش در هر زمینه استفاده کردم
« آخرین ویرایش: 28 شهریور 1395، 02:03 ب‌ظ توسط y.musavi »
نپرسید کشورتان چه کاری می‌تواند برای شما انجام دهد. بپرسید شما چه کاری می‌توانید برای کشورتان انجام دهید.   جان اف. کندی

آزادی در پرتو قانون. همانند هوایی است که ما تنفس می کنیم. دوایت آیزنهاور

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19697
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
من خودم طرفدار سرسخت و بسیار سخت‌گیر محیط گرافیکی هستم. به همین دلیل هم بود که همون اوایل (سال ۲۰۱۰) به تیم توسعهٔ اوبونتو پیوتم تا رابط کاربری جدیدی که داشت شکل می‌گرفت، یعنی یونیتی رو اون‌جوری که خودم دوست دارم درستش کنم.

به عنوان یک طرّاح سخت‌گیر و سخت‌پسند، موافقم که استفادهٔ افراطی و حساب‌نشده از طرّاحی تخت، اکثر چیزهای اطرافمون رو خیلی زشت کرده. از ویندوز گرفته تا کی‌دی‌ای! البته سیستم‌عامل مک ۱۰ که اون دوستمون مثال زد، از رابط تخت استفاده نمی‌کنه.

از طر دیگه هم، استفادهٔ خیلی زیاد از حجم رو برای طرّاحی رابط کاربری قدیمی می‌دونم و نمی‌پسندم. چیز بهتری که من به‌جای طرّاحی تخت طرفدارشم توی گرافیک نوین، طرّاحی مینیماله. مثلاً یکی از کارهایی که این اواخر روش کار کردم اینه:
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3502
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
دوست عزیز این نیاز شماست از سیستم ، شما به این چیزا نیزا نداری اما همه اینطورین؟ .الان بیشتر مردم فقط آهنگ گوش میدن و وب گردی میکنن و فیلم میبینن ، معلومه برای اونها رابط گرافیکی پیشرفته تر و زیبا تر بهتره ، حتما یادتون میاد زمانی که ویندوز ویستا عرضه شد ، پیشرفت رابط کاربری چه تاثیری داشت ، اون پیشرفت توی ویندوز هفت کامل شد ، و هنوزم که هنوزه خیلی از آدم هایی که استفاده عادی دارن از سیستم از ویندوز 7 استفاده می کنن ، اینکه شما ، یا فلان کامپیوتر سرور ، به رابط کاربری نیاز نداره بحثی جداست ، منم هم این چیز ها رو دوست دارم ، وقتی دسکتاپ awesome نصب کردم خیلی باحال بود ، اما برای یک ساعت ، چون من هم بازی میکنم هم فیلم میبینم هم اینترنت میگردم هم توسعه ... بجاش وقتی با KDE کار کردم همه نیاز هام رو برطرف میکرد ، درسته اگه یه کار ثابت داشته باشی که به رابط گرافیکی نیازی نباشه درست اما همه که اینجوری نیستن ، رابط گرافیکی توی مردم خیلی چیز مهم و تاثیر گزاری هست ، من سالهاست اطرافیانم رو به گنولینوکس تشویق میکنم ، تجربه ای که داشتم توی این مدت این بوده که از نظر آدم های معمولی ویندوز 7 بهترین سیستم عامله ، چون بقول خودشون یوزر فریندلیه و همه میتونن باهاش ارتباط برقرار کنن ، و با اینکه من بهشون ثابت میکردم که ویندوز 10 همه چیش بهتره از ویندوز 7 اما قبول نمیکردن که به ویندوز 10 برن چون میگفتن خشکه یجوریه سفیده همش چیزاش معلوم نیست نمیخایم همون هفت و نصب کن!. من بحثم روی کلیت رابط گرافیکی و توسعش بود به شکل عمومی ، نه استفاده های خصوصی و خاص.

اگه دو جمله‌ی اخرم رو خونده بودی، این‌همه جمله تایپ نمی کردی!
اولا که نظرم رو گفتم
دوما که قرار نیست حرفی بزنم که شما حتما دوست داشته باشی! این حق رو دارم که خلافش رو هم حرف بزنم.
سوما که منم تمام کارهای یه آدم معمولی رو در کنار برنامه نویسی و یادگیری شبکه و ... انجام میدم!
اون دو جمله آخرم دقیقا معضل جامعه و تفکراتی که وجود داره رو نشون میده.
چهارما برای یه کاربر واقعی، کاربرپسند بودن به کاریه که انجام میشه نه چیزی که اون کارو انجام میده!
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین Oxygen

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 337
قبل از اینکه مایکروسافت و بقیه برن سمت طراحی فلت، قبل از اینکه گوگل طراحی فلت کنه، یا به قولی همون طراحی متریال، من توی بعضی از نرم افزارهام از این طراحی استفاده میکردم!  8) بعد دیدم گوگل هم استفاده کرد، و حتی بقیه...

بگذریم،
همون جوری که رسول اشاره کرد، اصل سیستم چیز دیگست، و این GUI نیاز شماست.
اگر شما بخوایین استفاده میکنین، پس طبیعیه که سلیقه ای هم باشه. مثلا شما خوشتون نمیاد، ولی من خوشم میاد. البته فلت هم تا فلت داریم. مثلا من از طراحی ویندوز10 زیاد خوشم نمیاد، چون یه جورایی سردرگم میشی؛ ولی بعضی طراحی های فلت زیبا هستن... آدم همینجوری دوست داره توشون بچرخه  ;D
به هر حال، اگر یه طراحی فلت خوب نبوده، دلیل نمیشه همه طرح های فلت رو دور بریزیم! و درضمن، دلیلی هم نداره همه برن به اون سمت! ::)
پس با این جمله که "پیشرفت رابط های کاربری به پسرفت تبدیل شده" مخالفم.
« آخرین ویرایش: 28 شهریور 1395، 06:34 ب‌ظ توسط Oxygen »

آفلاین ارباب!

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 448
سلام : )
من از طراحی ویندوز ۱۰ بدم نمی آد.. اتفاقا خوشم هم می آد.. بیش تر خوشم می آد.. مهم اینه که ایده خوب پیاده بشه.. به نظرم ویندوز ایده ی فلت رو باز به نسبت بهتر پیاده سازی کرده.. اون نوار آبی رنگ دور پنجره ها و سایه خیلی کمک می کنه.. سعی کرده واضح باشه.. و به نظر من موفق هم بوده تو این زمینه.. گوگل هم تا جایی که می دونم توی طراحی متریال از سایه ها استفاده کرده و سعی کرده با کمکشون واضح تر جلوه بده.. طراحی تخت تخت به نظرم غیر عملی و نا مناسب هست.. یا طراحی با کنتراست پایین به درد هر نمایشگری نمی خوره.. مثلا یه علتی که فکر می کنم مایکروسافت خوب طراحی کرده همین کنتراست بالای طراحی اش هست..
حالا سادگی در کل به نظر من خوب هست ولی به قولی [مث این که از زبان اینشتین هست..]:
“Make things as simple as possible, but not simpler.”
Void Linux + XFCE

آفلاین Vahid_PC

• Sr. Member
  • *
احتمالا سوتفاهمی شده و بعضی از دوستان منظور من رو جور دیگه ای متوجه شدن و یکی از دوستان هم ناراحت شد ، این عکس ها رو ببینید :

اگه از ویندوز 98 تا حالا رو برسی کنید ، متوجه پیشرفت در رابط کاربری این سیستم عامل و تاثیرش روی دنیا میشید ، حالا این مسیر پیشرفت موقع رسیدن به تم فلت یهویی برگشت! ببینید آیکن های ویندوز 7 و با 10 مقایسه کنید ، چه از لحاظ ظاهری و چه طراحی خیلی کمتر و پایینتر هست برای ویندوز 10 ، و همچنین بقیه رابط های تخت ، خودتون یه مقایسه بین پلاسما 5 و 4 بکنید ، چیزیه که همه باهاش کار کردیم ، نه اینکه بگم تخت زشته مثلا پلاسما 5 حال به هم زنه نه! اتفاقا خیلی رون هست اما پیشرفت حساب نمیشه نسبت به نسخه قبل! به جایی اینکه کامل تر بشه و مثلا به جای آیکن کامپیوتر رندر شده از یه عکس طبیعی استفاده بشه ، یا مثلا فلان افکت بهش اضافه بشه ، کلا شده دوتا خط تو پر رنگی! ، درضمن دوستانی که نظر خیلی محترمشون اینه که سیستم باید بهینه و سریع باشه بجای زیبا ، پس کامپیز چرا توسعه داده شده ، در رابط های زیبایی مثل پلاسما 4 و آکوآ و آرو ، چرا از ترنسپرنت و بلور و .... استفاده شده ، ضمن تایید نظر کسانی که این مسایل رو سلیقه ای میدونن باید بگم که بحث اینجا فقط تغیر خارج از قاعده و رو به سادگی رفته ی رابط گرافیکی در زمانی که انتظار میرفت جزییات خیلی بیشتر بشن هستش ، و نه اینکه کسانی طبق سلیقه شخصی رابط کاربر رو استفاده کنن یا نکن ، به علاوه اینکه این امکان در گنولینوکس موجوده و کاربر مک و ویندوز انتخاب دیگه ای بجز پیشفرض ها ندارن .
« آخرین ویرایش: 29 شهریور 1395، 12:13 ق‌ظ توسط Vahid_PC »

آفلاین ®️ Mostafa Asadi

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 91
  • اللهم عجل لولیک الفرج
    • صفحه شخصی
نظر من به نظر آقای امیرصمیمی نزدیکتره !
واقعا بعضی جاها محیط متنی نیازه و بعضی جاها هم محیط گرافیکی ، من ترجیح میدم هر دو را با سلیقه خودم در کنار هم داشته باشم
اضافه کنم با حذف محیط گرافیکی و نظر رسول مخالفم !
Ubuntu 16.10

www.ma73.ir

آفلاین Oxygen

• Sr. Member
  • *
پسرفت نیست، میشه گفت مده اینجوری! و با توجه به اینکه همیشه مد زیبا نیست (از دید افراد مختلف) این مورد شما هم صدق میکنه.
امیدوارم منظورمو متوجه شده باشین

آفلاین alireza.crs

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 491
احتمالا سوتفاهمی شده و بعضی از دوستان منظور من رو جور دیگه ای متوجه شدن و یکی از دوستان هم ناراحت شد ، این عکس ها رو ببینید :

اگه از ویندوز 98 تا حالا رو برسی کنید ، متوجه پیشرفت در رابط کاربری این سیستم عامل و تاثیرش روی دنیا میشید ، حالا این مسیر پیشرفت موقع رسیدن به تم فلت یهویی برگشت! ببینید آیکن های ویندوز 7 و با 10 مقایسه کنید ، چه از لحاظ ظاهری و چه طراحی خیلی کمتر و پایینتر هست برای ویندوز 10 ، و همچنین بقیه رابط های تخت ، خودتون یه مقایسه بین پلاسما 5 و 4 بکنید ، چیزیه که همه باهاش کار کردیم ، نه اینکه بگم تخت زشته مثلا پلاسما 5 حال به هم زنه نه! اتفاقا خیلی رون هست اما پیشرفت حساب نمیشه نسبت به نسخه قبل! به جایی اینکه کامل تر بشه و مثلا به جای آیکن کامپیوتر رندر شده از یه عکس طبیعی استفاده بشه ، یا مثلا فلان افکت بهش اضافه بشه ، کلا شده دوتا خط تو پر رنگی! ، درضمن دوستانی که نظر خیلی محترمشون اینه که سیستم باید بهینه و سریع باشه بجای زیبا ، پس کامپیز چرا توسعه داده شده ، در رابط های زیبایی مثل پلاسما 4 و آکوآ و آرو ، چرا از ترنسپرنت و بلور و .... استفاده شده ، ضمن تایید نظر کسانی که این مسایل رو سلیقه ای میدونن باید بگم که بحث اینجا فقط تغیر خارج از قاعده و رو به سادگی رفته ی رابط گرافیکی در زمانی که انتظار میرفت جزییات خیلی بیشتر بشن هستش ، و نه اینکه کسانی طبق سلیقه شخصی رابط کاربر رو استفاده کنن یا نکن ، به علاوه اینکه این امکان در گنولینوکس موجوده و کاربر مک و ویندوز انتخاب دیگه ای بجز پیشفرض ها ندارن .

کل مشکل شما توی plasma 5 مربوط به تم پیشفرضه
تم پیشفرض هم به خاطر محبوبیت انتخاب میشه.در هنگام عرضه plasma5 تم فلت محبوب بود پس پیشفرض قرارداده شد
شما از تم  یا oxygen استفاده کن که توی plasma5 هست(با ویندوز کلا کاری ندارم)

چرا پیشرفت رابط های کاربری ، به flat تبدیل شد؟چون پرطرفدار و ساده اس

آفلاین ارباب!

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 448

در این مورد واقعا با شما موافقم.. اصن اون آیکون ها کجا.. اون یکی ها کجا.. چش آدم باید زور بزنه عمق رو تشخیص بده..  ;D
Void Linux + XFCE

آفلاین Oxygen

• Sr. Member
  • *
شما از تم  یا oxygen استفاده کن که توی plasma5 هست(با ویندوز کلا کاری ندارم)
از Oxygen؟  :o از من؟؟  :o :o ;D