انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نصب نسخه mysql قدیمی در اوبونتو 16.04  (دفعات بازدید: 1004 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین b.sheikhmohammadi

• Newbie
  • *
  • ارسال: 3
نصب نسخه mysql قدیمی در اوبونتو 16.04
« : 22 بهمن 1395، 03:40 ب‌ظ »
سلام
من می خوام یکی از نسخه های قدیمی mysql توی اوبونتو 16.04 نصب کنم , mysql که دانلود کردم rpm می باشد
لطفا رهنمایی نماید که چه جوری این نصب کنم
با alien به deb هم تبدیل کردم و deb هم نصب کردم ولی اثری از mysql توی سیستم نمی بینم
« آخرین ویرایش: 22 بهمن 1395، 03:42 ب‌ظ توسط b.sheikhmohammadi »

آفلاین b.sheikhmohammadi

• Newbie
  • *
پاسخ : نصب نسخه mysql قدیمی در اوبونتو 16.04
« پاسخ #1 : 22 بهمن 1395، 07:48 ب‌ظ »
کسی نیست به این سوال من جواب بده , شدیدا نیاز دارم  :'( :'( :'(

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19701
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #2 : 24 بهمن 1395، 11:25 ق‌ظ »
۱. شما باید همیشه آخرین نگارش برنامه‌ها رو نصب و استفاده کنید.
۲. در اوبونتو نمی‌شه از rpm استفاده کرد.
۳. برنامه‌های اوبونتو باید با apt نصب بشن.
۴. alien در مورد برنامه‌های کاربردی شاید کار کنه، ولی در مورد برنامه‌های سیستمی نه.
۵. این کار، صدمات جبران ناپذیر به اوبونتوی شما می‌زنه. شاید تا الآن خرابش کرده باشی.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین b.sheikhmohammadi

• Newbie
  • *
« پاسخ #3 : 24 بهمن 1395، 11:37 ب‌ظ »
۱. شما باید همیشه آخرین نگارش برنامه‌ها رو نصب و استفاده کنید.
۲. در اوبونتو نمی‌شه از rpm استفاده کرد.
۳. برنامه‌های اوبونتو باید با apt نصب بشن.
۴. alien در مورد برنامه‌های کاربردی شاید کار کنه، ولی در مورد برنامه‌های سیستمی نه.
۵. این کار، صدمات جبران ناپذیر به اوبونتوی شما می‌زنه. شاید تا الآن خرابش کرده باشی.

ممنون از پاسخ شما
داستان از این قرار که پروژه که روش کار می کنم یه پروژه ای هستش که نیاز هستش از mysql نسخه های قدیمی مانند نسخه 5.0.67 استفاده کنیم , با نسخه جدید mysql دچار مشکلاتی هستش که نمیشه دست به کد زد یا lib یا فریمورک ها را آپدیت کرد  چون مشکلات بزرگ تری به وجود میاد
نا گفته نماند توی پروژه که هستم از lib و فریمورک های قدیمی استفاده شده است یعنی اینا به روز نشدن وقتی پروژه استارت خورده توی زمان خودش جدید بودن
اینکه شما فرمودید باید همیشه از آخرین ورژن استقاده شود کمی خوب نیست این حرف , خوب شرایطی های پیش میاد که نیاز میشه از ورژن های  مختلف یا قدیمی یک نرم افزار استفاده شود و اینکه اوبونتو مجبور کنه از نسخه آخر استفاده کنیم جالب نیست
در مورد rpm هم باید بگم که من جدیدا  oracle xe 11g که یک فایل rpm میباشد روی اوبونتو 16.04 نصب کردم اینم آموزش نصبش
http://askubuntu.com/questions/566734/how-to-install-oracle-11gr2-on-ubuntu-14-04

در هر صورت بنده نیاز به نصب این نسخه توی اوبونتو دارم وگرنه باید توی یک سیستم دیگه  یا Virtualbox که ویندوزی باشه نصب کنم و ریموت بزنم
« آخرین ویرایش: 24 بهمن 1395، 11:41 ب‌ظ توسط b.sheikhmohammadi »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19701
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #4 : 25 بهمن 1395، 09:00 ق‌ظ »
خب استفاده از چنین پروژه‌ای که از زمان mysql 5.0 تا حالا دست نخورده، مشکلات امنیتی زیادی داره و اوبونتو اجازهٔ اجرای اون رو نمی‌ده. وقتی نرم‌افزاری به‌روز می‌شه، فقط بهش ویٓگی‌های جدید افزوده نمی‌شه. مهم‌تر از اون‌ها، رفع باگ‌ها و مشکلات امنیتیه که توی به‌روز رسانی‌ها اتّفاق می‌افته. طبیعیه که اوبونتو نذاره شما از یه چیز ناامن روش استفاده کنی.

با این حال، اگه همون‌طور که گفتی، ماشینی داری که روش mysql با نگارشی که می‌خوای نصبه که دیگه غصّه نداره. کافیه برنامه رو اجرا کنی و مسیر mysql رو به‌جای localhost، روی اون ماشین بدی.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن