انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: موضوع قوانین و استفاده از نرم افزارهای ویندوز  (دفعات بازدید: 7772 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین بهزادubuntu

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 471
سلام
ایااموزش نصب نرم افزارهای ویندوز با wine بدون دور زدن قوانین کپیرایت ممنوعه؟
من حدود ۱۰ ساله توی انجمن عضوم و نرم افزارهای زیادی دیدم اموزش نصب اونا با wine ممنوع نبوده!
ایا تمام اموزشیهایی که منبع اون سایت رسمی اوبونتو هست ازاده یا بعضی از اونها ازاده
این هم لینک قوانینه که من خوندم
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,242.0.html

لطفاموضوع رو روشن کنید
ممنون
کتيبه سازمان ملل کوروش کبير
خداوند کشور را از دشمن خشکسالی و دروغ محفوظ دارد

برنامه حسابداری

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19695
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
سلام
درود.

ایااموزش نصب نرم افزارهای ویندوز با wine بدون دور زدن قوانین کپیرایت ممنوعه؟
آموزش نصب و استفاده از هر نوع نرم‌افزار انحصاری با/بدون واین در این انجمن ممنوعه.
نصب و استفاده از خود واین به دلیل آزاد بودن، مغایرتی با قوانین نداره.
نصب و استفاده از نرم‌افزارهای آزاد با استفاده از واین هم بدون مشکله.

من حدود ۱۰ ساله توی انجمن عضوم و نرم افزارهای زیادی دیدم اموزش نصب اونا با wine ممنوع نبوده!
در صورت مشاهدهٔ موضوعات مغایر با قوانین انجمن، از پیوند «گزارش به مدیر انجمن» در زیر اون استفاده کنید.

ایا تمام اموزشیهایی که منبع اون سایت رسمی اوبونتو هست ازاده یا بعضی از اونها ازاده
خیر. تنها آموزش‌هایی که با قوانین این انجمن مغایرت نداشته باشن، آزاد هستن. هرچند این انجمن سعی می‌کنه تا جای ممکن، قوانینی مطابق با خط‌مشی‌های پایگاه رسمی اوبونتو به نشانی https://ubuntu.com و زیردامنه‌های مستقیم اون داشته باشه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین بهزادubuntu

• Sr. Member
  • *
نقل‌قول
آموزش نصب و استفاده از هر نوع نرم‌افزار انحصاری با/بدون واین در این انجمن ممنوعه.
لطفا اگه در مورد قوانین صحبت میشه منبعتون رو ذکر کنید
من توی قوانین فقط اینو دیدم که دور زدن کپی رایت ممنوعه

نقل‌قول
نصب و استفاده از نرم‌افزارهای آزاد با استفاده از واین هم بدون مشکله.
تا جایی که من میدونم نرم افزارهای ازاد روی هر سیستم عاملی کامپایل میشن و به wine نیازی ندارن!

نقل‌قول
خیر. تنها آموزش‌هایی که با قوانین این انجمن مغایرت نداشته باشن، آزاد هستن. هرچند این انجمن سعی می‌کنه تا جای ممکن، قوانینی مطابق با خط‌مشی‌های پایگاه رسمی اوبونتو به نشانی https://ubuntu.com و زیردامنه‌های مستقیم اون داشته باشه.
مثلا این اموزش که در سایت رسمی اوبونتو هست و مغایر با قوانین کپی رایت نیست در اینجا ممنوعه؟
http://askubuntu.com/questions/554062/how-i-can-install-internet-download-manager-on-ubuntu-14-04

برنامه حسابداری

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
لطفا اگه در مورد قوانین صحبت میشه منبعتون رو ذکر کنید
من توی قوانین فقط اینو دیدم که دور زدن کپی رایت ممنوعه
۵. انجمن‌های فارسی اوبونتو از پذیرش هر گونه عنوانی که به هر نحوی کاربران را به استفاده از نرم‌افزارهای غیرآزاد مایل نماید معذور است و حق حذف، قفل، انتقال یا ویرایش چنین ارسال‌هایی را برای خود محفوظ می‌داند. مسلما انواع مقایسه بین نرم‌افزارهای آزاد و غیرآزاد شامل این بند نمی‌شود.

تا جایی که من میدونم نرم افزارهای ازاد روی هر سیستم عاملی کامپایل میشن و به wine نیازی ندارن!
نه لزوماً! مثلاً transmission یه نرم‌افزار آزاد گنو/لینوکسیه که روی ویندوز کامپایل نمی‌شه و ++notepad یه نرم‌افزار آزاد ویندوزیه که روی گنو/لینوکس کامپایل نمی‌شه.

مثلا این اموزش که در سایت رسمی اوبونتو هست و مغایر با قوانین کپی رایت نیست در اینجا ممنوعه؟
http://askubuntu.com/questions/554062/how-i-can-install-internet-download-manager-on-ubuntu-14-04
این پایگاه، محلی برای پرسش و پاسخ کاربران اوبونتوست و محتوای اون، نه توسّط اوبونتو که توسّط کاربران همون پایگاه ایجاد می‌شه. همون‌طور که می‌بینید هم زیردامنه‌ای از https://ubuntu.com نیست.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین rahimi12

• Full Member
  • *
  • ارسال: 228
اصلا نیازی به wine نیست و نرم افزار های مشابه ویندوزی در لینوکس بهترین هستن.

آفلاین بهزادubuntu

• Sr. Member
  • *
نقل‌قول
۵. انجمن‌های فارسی اوبونتو از پذیرش هر گونه عنوانی که به هر نحوی کاربران را به استفاده از نرم‌افزارهای غیرآزاد مایل نماید معذور است و حق حذف، قفل، انتقال یا ویرایش چنین ارسال‌هایی را برای خود محفوظ می‌داند. مسلما انواع مقایسه بین نرم‌افزارهای آزاد و غیرآزاد شامل این بند نمی‌شود.
لطفا لینک منبعتون رو بذارید از کسی نقل قول نکنید
توی قوانین گزینه ۵ چیز دیگه ای نوشته
نقل‌قول
۵. شما توافق می‌کنید که حتی الامکان از ارسال سوالات بصورت پیغام خصوصی برای ناظرین خودداری نموده و آنرا در انجمن‌ها مطرح خواهید نمود تا برای دیگران نیز سودمند باشد.

نقل‌قول
این پایگاه، محلی برای پرسش و پاسخ کاربران اوبونتوست و محتوای اون، نه توسّط اوبونتو که توسّط کاربران همون پایگاه ایجاد می‌شه. همون‌طور که می‌بینید هم زیردامنه‌ای از https://ubuntu.com نیست.
من فکر میکنم سایت رسمی اوبونتو هست چون وقتی وارد سایت رسمی اوبونتو بشید در نوار بالا گزینه ask هست و وقتی واردش بشید askubuntu رو باز میکنه

برنامه حسابداری

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
نقل‌قول
لطفا لینک منبعتون رو بذارید از کسی نقل قول نکنید
توی قوانین گزینه ۵ چیز دیگه ای نوشته
نقل‌قول
۵. شما توافق می‌کنید که حتی الامکان از ارسال سوالات بصورت پیغام خصوصی برای ناظرین خودداری نموده و آنرا در انجمن‌ها مطرح خواهید نمود تا برای دیگران نیز سودمند باشد.
پیوند دادم عزیزم (: کافیه روی نقل‌قول کلیک کنی (:

من فکر میکنم سایت رسمی اوبونتو هست چون وقتی وارد سایت رسمی اوبونتو بشید در نوار بالا گزینه ask هست و وقتی واردش بشید askubuntu رو باز میکنه
مجموعهٔ استک‌اکسچنج این پایگاه رو از طرف اوبونتو نگه داری می‌کنه. هیچ محتوایی از اون پایگاه، توسّط اوبونتو ایجاد نشده و نمی‌شه. هرچند اگه می‌شد هم باز دلیلی بر این نبود که این‌جا هم بخواد از همون قوانین طبعیت کنه.

آفلاین بهزادubuntu

• Sr. Member
  • *
توی این تاپیکی که لینکشو گذاشتم ندیدم کسی کسیو ترقیب به استفاده از نرم افزارای ویندوز بکنه برعکس پیشنهاد استفاده از aria2c , ,uget و... دادن ولی اموزش رو هم گذاشتن پاکشم نکردن اگه شما دیدی کسی کسیو ترقیب به نرم افزار ویندوزی میکنه به ما هم نشون بده.
سخته باورش که پایگاه رسمی اوبونتو قسمت پرسش و پاسخ کسی نظارت نداشته باشه! اونم ازطرف اوبونتو

موضوع برای من روشن شد
از حالا هیچ اموزشی نمیذارم مخصوصا از سایت رسمی اوبونتو چون تفسیر فوانین به قضاوت شخصی مدیرها ربط داره
حالا مثلا اینکه مدیر از ویندوز بدش میاد یا روی لینوکس حساسیت داره یا هرچی...

نقل‌قول
مجموعهٔ استک‌اکسچنج این پایگاه رو از طرف اوبونتو نگه داری می‌کنه. هیچ محتوایی از اون پایگاه، توسّط اوبونتو ایجاد نشده و نمی‌شه. هرچند اگه می‌شد هم باز دلیلی بر این نبود که این‌جا هم بخواد از همون قوانین طبعیت کنه.
درمورد منبع هم زیاد نیاز به بهث نیست همه چیز روشنه سایت رسمی اوبونتوهست
شما که مدیری اگه از سایت رسمی اوبونتو نقل قول میکنی حتما باید منبع داشته باشی

برنامه حسابداری

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4859
  • masoft قدیم
قوانین انجمن‌ها و سایت‌های دیگه خیلی مرتبط با اینجا نیست که بخوایم در موردشون بحث کنیم، ولی همینطور که دانیال توضیحات لازم رو داد، قوانین این انجمن کاملا مشخصه: قوانین
و طبق بند ۵ اخطارها و الزامات، آموزش نصب و استفاده از نرم‌افزارهای انحصاری رو در این انجمن پذیرا نیستیم :)

آفلاین فاروق

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 992
  • <شعار>این یک شعار است</شعار>
    • تارنمای فاروق
قوانین انجمن‌ها و سایت‌های دیگه خیلی مرتبط با اینجا نیست که بخوایم در موردشون بحث کنیم، ولی همینطور که دانیال توضیحات لازم رو داد، قوانین این انجمن کاملا مشخصه: قوانین
و طبق بند ۵ اخطارها و الزامات، آموزش نصب و استفاده از نرم‌افزارهای انحصاری رو در این انجمن پذیرا نیستیم :)
استثنائی وجود نداره؟مثلا زمانی که معادل آزاد یا متنباز وجود نداره.
http://pcworms.blog.ir
بعد از بررسی پست های قدیمیم، فکر میکنم یک عذرخواهی بدهکارم! معذرت میخوام و اگر اشتباه کردم مستقیم و روشن راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.
کانال IRC

آفلاین بهزادubuntu

• Sr. Member
  • *
همه سعی میکنن هر نرم افزار بیشتری رو لینوکس اجرا کنن تا استفاده کننده هاش بیشتر بشن wine یکی از کارایی که کرده افیس ۲۰۱۰ رو نصب میکنه و روش تبلیغ میکنه ولی اینجا برعکسه مواظب باش اسم ویندوز نیار که مدیرا...
اینجا حتی قوانین از سایت رسمی اوبونتو هم جلو زده
تا چایی که من یادم میاد چیزیکه روش تاکید میکنن کپی رایتو اجرا کنین ولی اینجا قوانین منحصر به فردی داره
« آخرین ویرایش: 09 فروردین 1396، 08:00 ب‌ظ توسط بهزادubuntu »

برنامه حسابداری

آفلاین مجتبی باغبان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 780
متاسفانه اینجا بعضیها تعصب بی مورد نسبت به نرم افزارهای آزاد دارن. نرم افزار آزاد واسه بعضیها شده یک ایدیولوژی و بدون فکر همیشه ازش دفاع میکنند. در حالیکه خودشون واسه ساخت مجله‌ای در مورد نرم‌افزار آزاد از نرم‌افزار غیر آزاد استفاده کردند.
« آخرین ویرایش: 10 فروردین 1396، 01:09 ق‌ظ توسط مجتبی باغبان »

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • masoft قدیم
استثنا قائل شدن می‌تونه قضیه رو خیلی پیچیده بکنه و سوالاتی رو پیش بیاره که آیا این نرم‌افزار واقعا معادلی داره یا ...
بهتره تا حد ممکن از استثنا قائل شدن خودداری کنیم که قوانین کمتر وابسته به نظرات شخصی اجرا کنندگان قوانین (از جمله خود من!) باشه.

همه سعی میکنن هر نرم افزار بیشتری رو لینوکس اجرا کنن تا استفاده کننده هاش بیشتر بشن
خیر، همه اینطور نیستند :) استفاده‌کننده‌ی بیشتر، فلسفه‌ی نرم‌افزارهای انحصاری هست، نه نرم‌افزارهای آزاد. اتفاقا اکثر توسعه‌دهنده‌های نرم‌افزار آزاد اصراری به تعداد کاربر بیشتر ندارند.

نرم افزار آزاد واسه بعضیها شده یک ایدیولوژی و بدون فکر همیشه ازش دفاع میکنند. در حالیکه خودشون واسه ساخت مجله‌ای در مورد نرم‌افزار آزاد از نرم‌افزار غیر آزاد استفاده کردند.
قوانین اینجا تنها برای اینجا هستند :) هر فردی می‌تونه خارج از اینجا از نرم‌افزار غیرآزاد استفاده کنه، در موردش مقاله و آموزش منتشر کنه و البته کارهایی که خارج از اینجا می‌کنه، چه کاربر اینجا باشه چه نه، ربطی به این انجمن نداره.
« آخرین ویرایش: 10 فروردین 1396، 01:28 ق‌ظ توسط nixoeen »

آفلاین بهزادubuntu

• Sr. Member
  • *
نقل‌قول
خیر، همه اینطور نیستند :) استفاده‌کننده‌ی بیشتر، فلسفه‌ی نرم‌افزارهای انحصاری هست، نه نرم‌افزارهای آزاد. اتفاقا اکثر توسعه‌دهنده‌های نرم‌افزار آزاد اصراری به تعداد کاربر بیشتر ندارند.
منظور من خود سیستم عامل لینوکس بود نه نرم افزار خاصی

اگه یکم تو این مورد مساله روشن تربشه بهتره
من چند ساله از لینوکس استفاده نمیکردم فقط چون کارم به دانلود وابستس و هیچ دانلود منیجری چه در لینوکس چه در ویندوز غیر از idm برای کارم مناسب نبود. حالا بعد از چند سال لینوکس نصب کردم و از ویندوز دیگه استفاده نمیکنم
اینکه من نرم افراری رو مطابق با قوانین کپیرایت روی لینوکس نصب کنم نباید مشکلی باشه حتی سایتهای رسمی چون زیر قانون کپیرایت کار میکنن مجبورن رعایت کنن که این قانون شامل کشور ما نمیشه. البته مشکلی نیست ولی اینکه یه قسمت از کارایی لینوکس که مربوط به نصب نرم افزارای ویندوزیه (متن باز یا غیر متن باز) یه قانونیه که منحصر به این سایته و هیچ سایت لینوکسی این کارو نمیکنه سایت رسمی اوبونتو هم همینطور و نصب هرچیز در لینوکس کار غلطی نیست و هدف لینوکس هم همینه که هرچه میتونه کاراییش رو افزایش بده و نرم افزارها و سخت افزارها و امکانات بیشترو ساپورت کنه
بهرحال من از۱۳ سال پیش توی این سایت فعالیت میکنم و هیچ وقت اموزش نصب نرم افزار ویندوز ممنوع نبود
اگه این سایت شخصی باشه که هیچ ولی بهتره مشخص بشه سایت وابسته به کی یا کجاست و کی قانون گذاره تا بیشتر روشن بشه قانون درست اجرا میشه یا نه
اگه به همه سوالها پاسخ میدادید بهتر بود  ;)

برنامه حسابداری

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • masoft قدیم
هدف لینوکس هم همینه که هرچه میتونه کاراییش رو افزایش بده و نرم افزارها و سخت افزارها و امکانات بیشترو ساپورت کنه
هدف فلسفه‌ی گنو و مجوزهای اون (که باعث رشد لینوکس و گنو-لینوکس شدن) اینه که نرم‌افزار انحصاری نشه و از نرم‌افزار انحصاری هم استفاده نشه. حالا اینکه این موضوع خوبه یا بده، موضوعی هست که به اندازه‌ی کافی در موردش بحث شده و جاش اینجا نیست.

بهتره مشخص بشه سایت وابسته به کی یا کجاست و کی قانون گذاره تا بیشتر روشن بشه قانون درست اجرا میشه یا نه
سایت متعلق به گروه کاربران ایرانی اوبونتو هستش که لیست این افراد رو در اینجا می‌تونید مشاهده کنید: گروه کاربران ایرانی اوبونتو
در صورتی که دوست دارید عضوی از این گروه بشید تا بتونید در تصمیم‌گیری‌های ما در مورد قوانین شرکت کنید، این لینک رو مطالعه کنید: عضویت در گروه کاربران ایرانی اوبونتو
« آخرین ویرایش: 12 فروردین 1396، 07:59 ب‌ظ توسط nixoeen »