انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: موضوع قوانین و استفاده از نرم افزارهای ویندوز  (دفعات بازدید: 7768 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین بهزادubuntu

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 471
نقل‌قول
هدف فلسفه‌ی گنو و مجوزهای اون (که باعث رشد لینوکس و گنو-لینوکس شدن) اینه که نرم‌افزار انحصاری نشه و از نرم‌افزار انحصاری هم استفاده نشه. حالا اینکه این موضوع خوبه یا بده، موضوعی هست که به اندازه‌ی کافی در موردش بحث شده و جاش اینجا نیست.
منظورم هدف کلیش نبود اینکه لینوکس سعی میکنه رشد کنه

نقل‌قول
اینه که نرم‌افزار انحصاری نشه و از نرم‌افزار انحصاری هم استفاده نشه. حالا اینکه این موضوع خوبه یا بده، موضوعی هست که به اندازه‌ی کافی در موردش بحث شده و جاش اینجا نیست.
کجا بحث شده؟ لینکش رو لطفا بذارید
نقل‌قول
سایت متعلق به گروه کاربران ایرانی اوبونتو هستش که لیست این افراد رو در اینجا می‌تونید مشاهده کنید: گروه کاربران ایرانی اوبونتو
در صورتی که دوست دارید عضوی از این گروه بشید تا بتونید در رای‌گیری‌های ما در مورد قوانین شرکت کنید، این لینک رو مطالعه کنید: عضویت در گروه کاربران ایرانی اوبونتو
اگه تصمیم جمعیه کاربرای ایرانیه انتظار بیشتر نباید داشت!
همه تصمیمات توی گروه گرفته میشه یعنی میشه مثلا قانون کپیرایتو با رای کاربرا جمع کرد یا وابستگیی به سایت رسمی اوبونتو هم داره؟
« آخرین ویرایش: 11 فروردین 1396، 08:17 ب‌ظ توسط بهزادubuntu »
کتيبه سازمان ملل کوروش کبير
خداوند کشور را از دشمن خشکسالی و دروغ محفوظ دارد

برنامه حسابداری

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19695
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
منظورم هدف کلیش نبود اینکه لینوکس سعی میکنه رشد کنه
۱. این انجمن دربارهٔ لینوکس نیست. دربارهٔ یکی از توزیع‌های سیستم‌عامل گنو/لینوکس به نام اوبونتو و نرم‌افزاهای آزاده.
۲. رشد لینوکس، گنو/لینوکس، اوبونتو و نرم‌افزار آزاد به معنی استفاده از نرم‌افزار انحصاری در اون نیست. اتّفاقاً برعکسه!
۳. کاربر بیش‌تر لزوماً به نفع لینوکس، گنو/لینوکس، اوبونتو و نرم‌افزار آزاد نیست. کاربری که بخواد انحصاری کار کنه، به ضرر اون‌ها هم هست.

کجا بحث شده؟ لینکش رو لطفا بذارید
در سراسر اینترنت. جست‌وجو کنید.

همه تصمیمات توی گروه گرفته میشه یعنی میشه مثلا قانون کپیرایتو با رای کاربرا جمع کرد یا وابستگیی به سایت رسمی اوبونتو هم داره؟
در این گروه رأی‌گیری نداریم و هر تصمیمی، با اجماع گروه کاربران ایرانی ابونتو گرفته می‌شه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین بهزادubuntu

• Sr. Member
  • *
۲. رشد لینوکس، گنو/لینوکس، اوبونتو و نرم‌افزار آزاد به معنی استفاده از نرم‌افزار انحصاری در اون نیست. اتّفاقاً برعکسه!
برای نرم افزار ازاد بله
ولی برای لینوکس در صورتی که این پولهایی که برای رشد لینوکس استفاده میشه خیلی بیشتر بشه تا نرم افزار های معادل و حرفه ای ساخته بشه.
بیشتر افراد و شرکتهایی که برنامه نویسی میکنن برای پول اینکارو میکنن (بدون پول نمیتونن) و بدلیل اینکه رقابت بینشون هست کیفیت نرم افزارهارو بالا میبرن. حتی اگر هیچ کاربردی برای خودشون نداشته باشه

مثلا برنامه نویسی یا شرکتی وقتی احتیاجی به نرم افزار گرافیکی قوی نداره نرم افزار قوی نمیسازه و پشتیبانی قوی نمیکنه (بدون پول)
ولی مثلا شرکت بزرگی مثل adobe نرم افزارای خیلی قوی برای طراحی عکس و فلش و... داره که ممکنه اصلا خودش احتیاج نداشته باشه ولی به بهترین شکل میسازه و پشتیبانی میکنه
اینطوری پیشرفت سریع تر و بهتر میشه
این خاصیتو لینوکس (نرم افزار ازاد) نداره و باعث عقب موندنش میشه شاید بهمین دلیل سعی میکنه نرم افزارای انحصاریو پشتیبانی کنه
۳. کاربر بیش‌تر لزوماً به نفع لینوکس، گنو/لینوکس، اوبونتو و نرم‌افزار آزاد نیست. کاربری که بخواد انحصاری کار کنه، به ضرر اون‌ها هم هست.
این خیلی حرف داره... اگه بگی حدف نرم افزار ازاد ضربه میخوره درسته ولی سیستم عامل با اضافه کردن کاربراش رشد میکنه اگر رشد نکنه پسرفت میکنه و برای این هم باید احتیاج کاربرهارو برطرف کنه. این یه حساب ۲+۲=۴ تاس!!! چطور برنامه نویسی که زحمت میکشه برنامه میسازه تا بقیه استفاده کنن (انحصاری یا غیر انحساری) باعث پسرفته لینوکسه؟؟!!
امکانات بیشتر = پسرفت  ;D
در سراسر اینترنت. جست‌وجو کنید.
لینک تاپیکی که در این مورده توی این سایت بحث شده میخوام
در این گروه رأی‌گیری نداریم و هر تصمیمی، با اجماع گروه کاربران ایرانی ابونتو گرفته می‌شه.
شما مثل اینکه درست پستارو نخوندی قبلا صحبت این شد سوال من هم درمورد رای گیری همین گروه کاربرای ایرانی اوبونتو بود
سایت متعلق به گروه کاربران ایرانی اوبونتو هستش که لیست این افراد رو در اینجا می‌تونید مشاهده کنید: گروه کاربران ایرانی اوبونتو
در صورتی که دوست دارید عضوی از این گروه بشید تا بتونید در تصمیم‌گیری‌های ما در مورد قوانین شرکت کنید، این لینک رو مطالعه کنید: عضویت در گروه کاربران ایرانی اوبونتو
خیلی از بحث دور شدیم
هنوز مشخص نشد فلسفه پشت این قانون چیه
« آخرین ویرایش: 15 فروردین 1396، 03:13 ب‌ظ توسط بهزادubuntu »

برنامه حسابداری

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4859
  • masoft قدیم
لینک

آفلاین بهزادubuntu

• Sr. Member
  • *
لینک
این سایت فارسیه چطور لینک سایت غیر فارسی میذارید اونم برای  توضیح قانونی که بگفته خودتون با رای گیری اعضای گروه ایرانی اوبونتو شکل گرفته و ارتباطی به سایتای دیگه ازجمله سایت رسمی اوبونتو نداره؟
سوال من اینه که چه انگیزه ای یا چه دلیلی پشت گذاشتن این قانون بوده - سوال خیلی سادس جوابهم داره

بهرحال خوندم اصلا باورم نمیشد توی سایت رسمی گنو چنین چیزی باشه متن فقط دارهبا تحمت دروغ زدن و سفسطه بازیو سو استفاده از اسم ازادی برای رهایی از ظالمو این حرفا فقط داره طرفدار متعصب جم میکنه تمام حرفا بیپایه دروغ تهمت

ماکروسافت شرکتی که اینقدر به رشد علم نرم افزار
و سخت افزار کمک کرد اینجا شده ظالمو دودره بازو جاسوسو... جالب اینه که جمعی مثال میزنه مثلا میگه همه نرم افزارای غیر ازاد عمدا برای توحین به کاربر ساخته شدن ودر موارد ظالمانه تر برای جاسوسی کاربر محدود کردن کاربر سانسور و سواستفاده کردن از کاربر ساخته شدن
مثالشم برنامه ithings اپله
اپلی که یکی از شعاراش ایمنی مردمه اپلی که ایفون تروریستو بخواست پلیس امریکا حک نکرد
اخر کارم میگه ما نمیدونیم پشت پرده اپل چکار میکنه
اگه این تحمتا وافعی بود نرم افزارو جم میکردن نویسندههم جوابگوی دادگاه بود و خبرش همه جا میپیچید
مثال بعدیش اینه که ماکروسافت یکبار قبل از رفع باگ ویندوز باگهارو به nsa میده برای جاسوسی که اینو درموردش نمیدونم
بقیه متنم فقط داره تحمت میزنه
بدون هیچ مدرکی
وقتی توان رقابت ندارن به ایدعولوژی رو میارن تا بتونن طرفدارای متعصب پیدا کنن کسایی که چشمشونو رو همه چیز ببندن و بدون فکر طرفداری کنن
« آخرین ویرایش: 17 فروردین 1396، 06:16 ب‌ظ توسط بهزادubuntu »

برنامه حسابداری

آفلاین علی رزم دیده

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1244
  • ali76 سابق
نقل‌قول
اپلی که یکی از شعاراش ایمنی مردمه اپلی که ایفون تروریستو بخواست پلیس امریکا حک نکرد
اگه این تحمتا وافعی بود نرم افزارو جم میکردن نویسندههم جوابگوی دادگاه بود و خبرش همه جا میپیچید
بهزادجان من نمی خواستم وارد بحث بشم ولی واقعا شما فکر می کنی اپل و مایکروسافت و گوگل جاسوسی نمی کنن ؟
پس بهتره سند vault 7 رو یه بار از اول بخونین که نیشون می ده چه باگ هایی تو ویندوز و ios و android بوده ... و دستگاه های جاسوسی هم به راحتی با استفاده از اون باگ ها به تمام سیستم ها دسترسی پیدا می کردن ... جالبه درست بعد از انتشار این سند مایکروسافت و گوگل بیانیه دادن که بعضی هاشون رو فیکس کردیم رو بقیه هم داریم کار می کنیم یعنی تا دیروز نمی دونستن که باید روشون کار کنن ؟
من به باگی که به عمد فیکس نشه بک دور می گم شما رو نمی دونم .
البته این رو هم در مورد "اپلی که یکی از شعاراش ایمنی مردمه" اضافه کنم که ایمنی و امنیت با حریم شخصی تفاوت داره ...

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4859
  • masoft قدیم
این سایت فارسیه چطور لینک سایت غیر فارسی میذارید
خب قوانین هم به زبان فارسی نوشته شده :) نیاز به اطلاعات بیشتری داشتید که بهترین منبعی که پیدا کردم به انگلیسی بود. می‌تونید خودتون برای معادل‌های فارسیش در اینترنت جستجو کنید.

* تهمت
* واقعی
* جمع
خبرهاش زیاد پیچیده. اگر تا الان اطلاع پیدا نکردید، پست‌های WikiLeaks رو در مورد پروژه‌هایی مثل PRISM بخونید :)

اگر توجیه نشدید، پیشنهاد می‌کنم شروع به خوندن مقالات سایت گنو بکنید. خیلی از اون‌ها به زبان فارسی موجود نیستند، در نتیجه ممکنه نیاز باشه قبل از اون کمی روی زبان انگلیسیتون کار کنید که مسلما در زمینه‌های دیگه هم کمکتون خواهد کرد.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19695
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
برای نرم افزار ازاد بله
ولی برای لینوکس…
لینوکس هم یک نرم‌افزار آزاده

بیشتر افراد و شرکتهایی که برنامه نویسی میکنن برای پول اینکارو میکنن (بدون پول نمیتونن)
نه. اکثر نرم‌افزارهای آزاد رایگان هستن و برای پول نوشته نشدن.

و بدلیل اینکه رقابت بینشون هست کیفیت نرم افزارهارو بالا میبرن. حتی اگر هیچ کاربردی برای خودشون نداشته باشه
در نرم‌افزار آزاد رقابت نداریم و کیفیت‌ها به این دلیل بالاست که برنامه‌ها در درجهٔ نخست برای نویسنده‌اش کاربرد داره و هرکسی دوست داره از بهترین نرم‌افزار استفاده کنه.

این خاصیتو لینوکس (نرم افزار ازاد) نداره و باعث عقب موندنش میشه شاید بهمین دلیل سعی میکنه نرم افزارای انحصاریو پشتیبانی کنه
نه. به هیچ‌وجه چنین سعی‌ای نمي‌کنه. ممکنه پیودی بدی که نشون بده این کرنل سعی در پشتیبانی از نرم‌افزار انحصاری داره؟

این خیلی حرف داره... اگه بگی حدف نرم افزار ازاد ضربه میخوره درسته
هدف

ولی سیستم عامل با اضافه کردن کاربراش رشد میکنه
نه. یه سیستم‌عامل انحصاری با افزایش کاربرانش رشد می‌کنه. سیستم‌عامل آزاد با افزایش آزادیش رشد می‌کنه.

چطور برنامه نویسی که زحمت میکشه برنامه میسازه تا بقیه استفاده کنن (انحصاری یا غیر انحساری) باعث پسرفته لینوکسه؟؟!!
با دور کردنش از هدفی که داره.

شما مثل اینکه درست پستارو نخوندی قبلا صحبت این شد سوال من هم درمورد رای گیری همین گروه کاربرای ایرانی اوبونتو بود
من هم دقیقاً منظورم همین بود که توی هین گره هم رأی‌گیری نداریم، اجماع و اقناع داریم.

این سایت فارسیه چطور لینک سایت غیر فارسی میذارید
شما در مورد فلسفه‌اش پرسیدید… فلسفه‌اش این چیزیه که به انگلیسی این‌جا نوشته شده.

اونم برای توضیح قانونی که بگفته خودتون با رای گیری اعضای گروه ایرانی اوبونتو شکل گرفته
باز هم تکرار می‌کنم. ما رأی‌گیری نداریم. رأی‌گیری روش نرم‌افزار آزادی نیست.

بهرحال خوندم اصلا باورم نمیشد توی سایت رسمی گنو چنین چیزی باشه متن فقط دارهبا تحمت دروغ زدن و سفسطه بازیو سو استفاده از اسم ازادی برای رهایی از ظالمو این حرفا فقط داره طرفدار متعصب جم میکنه تمام حرفا بیپایه دروغ تهمت

و سخت افزار کمک کرد اینجا شده ظالمو دودره بازو جاسوسو... جالب اینه که جمعی مثال میزنه مثلا میگه همه نرم افزارای غیر ازاد عمدا برای توحین به کاربر ساخته شدن ودر موارد ظالمانه تر برای جاسوسی کاربر محدود کردن کاربر سانسور و سواستفاده کردن از کاربر ساخته شدن
مثالشم برنامه ithings اپله
مثال بعدیش اینه که ماکروسافت یکبار قبل از رفع باگ ویندوز باگهارو به nsa میده برای جاسوسی که اینو درموردش نمیدونم
بدون هیچ مدرکی
این حرفتون نشون می‌ده متأسّفانه فریب روابط عمومی و اقدامات عوام‌فریبانهٔ این شرکت‌ها رو خوردید و اتّفاقات رو با ۱۸۰ درجه تفاوت با واقعیت می‌بینید. توصیه می‌کنم مطالعاتتون رو بیش‌تر کنید. البته از منابع مستقل و معتبر، نه منابعی که گفتن مایکروسافت به رشد علم کمک کرده و اپل به محرمانگی کاربرانش احترام می‌ذاره ;D

وقتی توان رقابت ندارن به ایدعولوژی رو میارن تا بتونن طرفدارای متعصب پیدا کنن کسایی که چشمشونو رو همه چیز ببندن و بدون فکر طرفداری کنن
گفتم که. در نرم‌افزار آزاد، رقابت معنی نداره. نرم‌افزار آزاد، راه خودش رو می‌ره و بهترین چیزی که برای توسعه‌دهنده‌اش مناسبه رو ایجاد می‌کنه.

توصیه می‌کنم برای درک بهتر از نرم‌افزار آزاد، گنو/لینوکس و…، این مقاله رو بخونی: http://linuxbook.ir/chapters/linux_is_not_windows.html
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Oxygen

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 337
و سخت افزار کمک کرد اینجا شده ظالمو دودره بازو جاسوسو...
کسی هم نگفت کمک کرده یا نکرده! بحث سر نقض حریم شخصی، جاسوسی کردن و... هست.
نگید که این کارو نمیکنه که حرف غیرقابل قبولی هست، کاملا ثابت شده، شما کافیه قوانین حریم شخصی مایکروسافت رو یه نگاه بندازین، متوجه میشید که جریان چیه! همون قوانینی که موقع نصب ویندوز بدون خوندنش تایید میکنید و میزنید میره جلو!

اپلی که یکی از شعاراش ایمنی مردمه...
خب، ایمنی مردم هدفشه، خب که چی!؟ این چه ربطی داره به جاسوسی کردن و نقض حریم شخصی؟؟

خب نمیدونیم دیگه، شما میدونی؟ وقتی کداشو نمیبینی از کجا میدونی؟؟

نرم افزار رو ول کن دوست عزیز، کل شرکت و سیستم عامل و محصولاتش که آزاد نیست سورسشون وضعیت همینه، چکار به نرم افزارش داری؟ پس کلا شرکتو جمع کنن؟؟

خب ما میدونیم، میده دیگه.

بدون هیچ مدرکی
شما واقعا اطلاعی نداری؟ یا داری طرفداری الکی میکنی؟ واقعا باورم نمیشه که این اطلاعات ساده رو نداشته باشی! خب همونطور که دوستمون هم گفتن یه سرچ کن ببین.
گنو/لینوکس با چی خواسته رقایت کنه؟ اصلا مگه هدفش رقابته!؟ اشتباه متوجه شدی دوست عزیز! اینجا کاملا فرق داره ;D لینوکس توسعه پیدا میکنه و استفاده میشه، چون دوست داشتنیه، چون ما میخواییم ازش استفاده کنیم، چون ازش لذت میبریم، چون باهاش راحتیم، چون توش آزادیم، چون میتونیم کدهاشو ببینیم، چون میتونیم تغییرش بدیم، چون هرجور بخواییم میتونیم بلایی سرش بیاریم و کاستومایزش کنیم، حتی هسته شو.

خیلی سعی کردم چیزی ننویسم، ولی نشد ساکت بمونم! ببخشید اگه طولانی شد.
« آخرین ویرایش: 20 فروردین 1396، 07:04 ق‌ظ توسط Oxygen »

آفلاین بهزادubuntu

• Sr. Member
  • *
بهزادجان من نمی خواستم وارد بحث بشم ولی واقعا شما فکر می کنی اپل و مایکروسافت و گوگل جاسوسی نمی کنن ؟
پس بهتره سند vault 7 رو یه بار از اول بخونین که نیشون می ده چه باگ هایی تو ویندوز و ios و android بوده ... و دستگاه های جاسوسی هم به راحتی با استفاده از اون باگ ها به تمام سیستم ها دسترسی پیدا می کردن ... جالبه درست بعد از انتشار این سند مایکروسافت و گوگل بیانیه دادن که بعضی هاشون رو فیکس کردیم رو بقیه هم داریم کار می کنیم یعنی تا دیروز نمی دونستن که باید روشون کار کنن ؟
خوب کاری میکنید نظر میدید عجیبه کسی نمیاد نظر بده
ماکروسافت و گوگل اگه جاسوسی هم بکنند جرمه و اگه ثابت بشه چون دشمنا و رقیبایی زیادی دارن حتما به دادگاه کشیده میشه و خبرش پخش میشه. گنو یک شرکت اگه و باید حرف مستند بزنه با پشتوانه وگرنه کلا میره زیر سوال.
یک شرکت یا انسان وقتی حرف بیپشتپانه بزنه و خارج از رشته کاریش اونم بدون سند حرف بزنه یا بدلیل منافعش موضوع   تلاش کنه برای بدنام کگردن دیگران باعث میشه کل شرکت بره زیر سوال و اعتبارش از بین بره که فکر نمیکنم جاسوسی شخصی ماکرو سافت با این ریسکش ارزشی براشون داشته باشه
اگر منابع جاسوسی از سیستم عاملی سو استفاده کنن ربطی به شرکت سازنده نداره مگر به عمد یا کمک خودشون این کارو بکنه که خیلی بعیده ماکروسافت با این جایگاه و توان کل شرکتو با این ریسک بی اعتبار کنه
اگر منابع دولتی مثل nsa فشار بیارن که این کارو بکنه دیگه نمیشه گفت شرکت کارش جاسوسیه
در مورد سند vault 7 نمیدونم
یعنی تا دیروز نمی دونستن که باید روشون کار کنن ؟
ممکنه نمیدونستن!

من هم دقیقاً منظورم همین بود که توی هین گره هم رأی‌گیری نداریم، اجماع و اقناع داریم.
نقل‌قول
خب قوانین هم به زبان فارسی نوشته شده :) نیاز به اطلاعات بیشتری داشتید که بهترین منبعی که پیدا کردم به انگلیسی بود. می‌تونید خودتون برای معادل‌های فارسیش در اینترنت جستجو کنید.
من سوالم درباره روش شکل گیری قوانین در این سایته.
بلاخرا تصمیما بروشی گرفته میشه. احتمالا بخشی از اون از سایت رسمی اوبونتو و گنو گرفته میشه و بقیه تصمیما به هر روشی بین مدیرها یا غیره با رای گیری یا اجماع و اغناع یا هر روشی گرفته میشه.   
پروسه دقیقش چطوریه؟ یک قانون و روش اجراعش چطور بوجود میاد؟ این هنوز برای من روشن نشده. دیگه نمیدونم چور واضح تر بپرسم.

بهتر برای حرفهایی که زده میشه پشتوانه معتبر معرفی بشه تا جای بحث نداشته باشه و اگر کسی تعصب یا تنفر یا هرنوع مشکل شخصی داره و روی قضاوت تاثیر بزاره حرفا بی اعتبار میشن
حدف

نقل‌قول
* تهمت
* واقعی
* جمع
خبرهاش زیاد پیچیده. اگر تا الان اطلاع پیدا نکردید، پست‌های WikiLeaks رو در مورد پروژه‌هایی مثل PRISM بخونید :)

اگر توجیه نشدید، پیشنهاد می‌کنم شروع به خوندن مقالات سایت گنو بکنید. خیلی از اون‌ها به زبان فارسی موجود نیستند، در نتیجه ممکنه نیاز باشه قبل از اون کمی روی زبان انگلیسیتون کار کنید که مسلما در زمینه‌های دیگه هم کمکتون خواهد کرد.

بله تا وقتی ثابت نشه تهمته
من نمیتونم باور کنم ماکروسافت بطور واضح جاسوسی میکنه و به هیج جا جوابگو نباشه!برای این سند معتبر نیاز دارم

لینوکس هم مجموع نرم‌افزار آزاده
سیستم عامل هم هست

نه. اکثر نرم‌افزارهای آزاد رایگان هستن و برای پول نوشته نشدن.
منظورم نرم افزار ازاد نیست ولی این که فکر کنید بدون سود برای خودشون این کارو میکنن ساده اندیشیه

در نرم‌افزار آزاد رقابت نداریم و کیفیت‌ها به این دلیل بالاست که برنامه‌ها در درجهٔ نخست برای نویسنده‌اش کاربرد داره و هرکسی دوست داره از بهترین نرم‌افزار استفاده کنه.
باز نرم افزار انحصاری منظورم بود. نبود رقابت باعث پیشرفت نمیشه و نویسنده اگر مثلا کار گرافیکی هم بکنه معمولا همه امکاناتو نیاز نداره و اصلا کار یک برنامه نویس نیست و رفع باگ و پشتیبانی خوب نمیتونه بکنه اینطوری چطور فتوشاپ بوجود میاد!!

نه. به هیچ‌وجه چنین سعی‌ای نمي‌کنه. ممکنه پیودی بدی که نشون بده این کرنل سعی در پشتیبانی از نرم‌افزار انحصاری داره؟

wine , شبیه سازای دیگه که مشخصا پول خرجشون میشه تا مثلا توانایی اجرای افیس و بازیهارو داشته باشن
این یک مثاله
repo های non-free و aircrack غیر ازادن توی قوانین فروم سایت رسمی اوبونتو در مورد ممنوع بودن نرم افزار فقط کرک کردن رو اورده و (بحث) درمورد نرم افزار مخالف قانون کپیرایت به این دلیل که ممکنه بحث به موارد غیر قانونی کشیده بشه

نه. یه سیستم‌عامل انحصاری با افزایش کاربرانش رشد می‌کنه. سیستم‌عامل آزاد با افزایش آزادیش رشد می‌کنه.

سیستم عامل یدون کاربر چطور زشد میکنه؟! سیستم عامل برای استفاده کاربر ساخته میشه!
لینوکس نرم افزار ازاد هست ولی سیستم عامله و به روش سیستم عامل کار میکنه
« آخرین ویرایش: 25 فروردین 1396، 11:52 ق‌ظ توسط بهزادubuntu »

برنامه حسابداری

آفلاین yahya.musavi

• Full Member
  • *
  • ارسال: 219
  • بهترین موسیقی دنیا=شنیدن صوت قرآن

ماکروسافت و گوگل اگه جاسوسی هم بکنند جرمه و اگه ثابت بشه چون دشمنا و رقیبایی زیادی دارن حتما به دادگاه کشیده میشه.
بهزاد عزیز
شما یک شرکت تجاری، داخل یک کشوری می خواهی تاسیس کنی، باید با قوانین اون کشور کنار بیایی و تاسیسش کنی.
مایکروسافت ، گوگل، اپل و خیلی شرکتهای تجاری کامپیوتری، آمریکایی هستن و در هنگام تاسیس قوانین امریکا(قوانین پشت پرده هم شاملشه) رو پذیرفتن. لذا قوانینشون، در موضوعاتی، مشترک است.اینجا دیگه دادگاه تشکیل دادن در خصوص اون موضوع ، بیخودی است؛ چون همشون در اون موضوع مشترکن.

حالا یک شرکتی که خارج از آمریکاست و بخاد بخاطر رقابت ، دادگاه تشکیل بده ، بحثش جداست(ساده بگم اینه که ، وقتی سورس نرم افزار بسته است، تشکیل دادگاه توسط اون شرکت خارجی، سخته)
« آخرین ویرایش: 22 فروردین 1396، 10:40 ق‌ظ توسط y.musavi »
نپرسید کشورتان چه کاری می‌تواند برای شما انجام دهد. بپرسید شما چه کاری می‌توانید برای کشورتان انجام دهید.   جان اف. کندی

آزادی در پرتو قانون. همانند هوایی است که ما تنفس می کنیم. دوایت آیزنهاور

آفلاین بهزادubuntu

• Sr. Member
  • *
پست قبلی رو ویرایش کردم
بهزاد عزیز
شما یک شرکت تجاری، داخل یک کشوری می خواهی تاسیس کنی، باید با قوانین اون کشور کنار بیایی و تاسیسش کنی.
مایکروسافت ، گوگل، اپل و خیلی شرکتهای تجاری کامپیوتری، آمریکایی هستن و در هنگام تاسیس قوانین امریکا(قوانین پشت پرده هم شاملشه) رو پذیرفتن. لذا قوانینشون، در موضوعاتی، مشترک است.اینجا دیگه دادگاه تشکیل دادن در خصوص اون موضوع ، بیخودی است؛ چون همشون در اون موضوع مشترکن.

حالا یک شرکتی که خارج از آمریکاست و بخاد بخاطر رقابت ، دادگاه تشکیل بده ، بحثش جداست(ساده بگم اینه که ، وقتی سورس نرم افزار بسته است، تشکیل دادگاه توسط اون شرکت خارجی، سخته)
چند نوع حرف داریم یکی حدث زدنه یکی شایعس یکی نظر شخصیه و... یکی هم حرف راست و درسته که به پشتوانه نیاز داره
وقتی حرف از قوانین پشت پرده میشه چون پشتوانه خوب نداره (یعنی یا حدثه یا شایعهو...) دیگه واقعی نیست.
حرف از هر جایی میاد باید یه اصولی داشته باشه
مثلا وقتی شرکت حرفی میزنه اعتبارشو نشون میده حرف بر پایه شایعه یا نظر شخصی بی اعتباری شرکتو نشون میده
اگر جاسوسی ثابط نشده باشه اینجایی که ما سعی میکنیم حرف درست و واقعیو بزنیم جا نداره
اینا اصول ساده بحثه عجیبه رعایت نمیشه!! حرف تا نظر شخصی یا شایعه و... و بدون پشتوانه اعتبار نداره - واقعی نیست
عجیبتر اینکه سایت گنو این کارو میکنه
من سالهاست لینوکس استفاده میکنم و دوستش دارم ولی این باعث نمیشه بیطرف قضاوت نکنم
گنو همه رو محکوم میکنه!! همه جاسوسن؟!!
مثلا نوشته باید از سرویسهای اینترنتی (مثل گوگل مترجمش) فرار کرد!!چرا؟ چون روی افکار عمومی عمدا تاثیر میذارن!(حرف بیپایه)
همه نرم افزارهای غیر ازاز عمدا برای توهین به کاربر ساخته شدن (عمدا)!! این حرفا از کجا در میاد! همه رو هم مثال میزنه! گنو غیر از اطلاع داشتن از افکار تکتک برنامه نویسای غیر ازاد پیشگویی میکنه فلسفه دان و روانشناس هم هست!!

برنامه حسابداری

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3501
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
آدم رو یاد بهروز داخل زومیت میندازی.  ;D
اولا اینکه چرا اینقدر غلط املایی داری؟ کلاس چندمی؟
دوما اینکه چرا توی یه انجمن نرم افزار آزاد، اصرار داری که نرم افزار انحصاری و شرکت‌های انحصاری چیزای خوبی‌ان؟ هدفت چیه؟
سوما جاسوسی کردن شرکت‌ها قرار نیست علنی باشه. شما با نصب یه ویندوز داری قبول می کنی که اطلاعاتت رو به سرورهای مایکروسافت میفرستی. برای پیشرفت و بهبود سیستم عامل نسبت به نیاز کاربراش. درست؟ حالا NSA درخواست میده که اطلاعات فلان کاربرتون رو ما میخواهیم. خب اونا هم دارن! نیاز نیست بعد از درخواست NSA، شروع کنن به جمع آوری اطلاعات! اونا اطلاعات رو وقتی شما ویندوز نصب کردی، دارن ازت. و به درخواست NSA هم نمیتونن جواب رد بدن، پس اطلاعات شما می‌افته دست اونا. به این میگن جاسوسی.
مایکروسافت توانایی کامل داره که روی سیستم شما چیزی بنویسه یا برداره. مثالش هم همون ابزاری که روی سیستم عامل ویندوز ۷ و ۸ نصب میشد و به کاربر اعلام می کرد که به ویندوز ۱۰ آپدیت کن. این فایل از کجا اومده روی سیستم کاربر؟ سیستم عامل مایکروسافت مثل یه بزرگ‌راه پیشرفته می‌مونه که اطلاعات به راحتی از طریقش جا به جا میشه. اون درخواست به اپل هم کلا جنبه‌ی تبلیغاتی داشت! مگه میشه یه سیستم رمزنگاری طراحی کنی که خودتم نتونی بهش دسترسی داشته باشی! پس چجوری تونستی مطمئن بشی که اون رمزنگاری درست کار میکنه؟ پس این حرفا همش تبلیغاته که گفتن ما نمیتونیم رمز اون گوشی رو پیدا کنیم! دقیقاً مردم رو عین حرفی که استالمن زد، Fool فرض کردن!
نرم افزاری که آزاد نباشه، در کنار ناامن بودن و نقض کننده حریم شخصی و ... داره حق و حقوق کاربر رو پایمال میکنه. در موقع استفاده از یک نرم افزار انحصاری، شما هیچ اختیاری از خودت نداری! تماماً در اختیار اون نرم افزار هستی. نرم افزار انحصاری کلاً بده! ما نرم افزار انحصاری خوب نداریم اصلا!
چهارما مایکروسافت نه شرکتیه که به توسعه‌ی دانش کمک کرده باشه، نه شرکتیه که غول نرم افزاری حساب میشه، نه شرکتیه که به کاربر احترام بذاره.
سیستم عامل یونیکس و بعد Gnu به توسعه‌ی نرم افزار در دنیا کمک کردن. که مایکروسافت جزو هیچ‌کدومشون نیست. حتی شبیه‌شم نیست! نرم افزارهای غول و حرفه‌ای در کل دنیا تماماً نرم افزار آزاد هستن. و سیستم عاملی که به حق و حقوق کاربر احترام میذاره، سیستم عامل گنو هست.
خودتم خسته نکن. اگه مخالف این حرفایی که من زدم، هستی، به نظرم بهتره به جای تایپ کردن توی این تاپیک، بری چندتا لینک در مورد امنیت، حریم شخصی، سیستم عامل گنو، فلسفه‌ی تشکیلش و نوع توسعه‌ش و ... بخونی. یکم دیدت رو باز کن. دنیا این چیزی نیست که داری می بینی.
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین بهزادubuntu

• Sr. Member
  • *
خودتم خسته نکن. اگه مخالف این حرفایی که من زدم، هستی، به نظرم بهتره به جای تایپ کردن توی این تاپیک، بری چندتا لینک در مورد امنیت، حریم شخصی، سیستم عامل گنو، فلسفه‌ی تشکیلش و نوع توسعه‌ش و ... بخونی. یکم دیدت رو باز کن. دنیا این چیزی نیست که داری می بینی.
شما که دیگه حرفت بی بروبرگرد درسته! خودمو خسته نمیکنم
اون درخواست به اپل هم کلا جنبه‌ی تبلیغاتی داشت! مگه میشه یه سیستم رمزنگاری طراحی کنی که خودتم نتونی بهش دسترسی داشته باشی! پس چجوری تونستی مطمئن بشی که اون رمزنگاری درست کار میکنه؟ پس این حرفا همش تبلیغاته که گفتن ما نمیتونیم رمز اون گوشی رو پیدا کنیم! دقیقاً مردم رو عین حرفی که استالمن زد، Fool فرض کردن!
شما بجای غلط املایی گرفتن از من پستارو با دقت بخون!نوشتم اپل این کارو نکرد نگفتم نتونست
با غلط املایی سعی میکنید منو بیسواد نشون بدید؟!راه دیگه نبود!

برنامه حسابداری

آفلاین بهزادubuntu

• Sr. Member
  • *
لینوکسو با هیچ روشی نمیشه حک کرد؟ هکرا نمیتونن اطلاعاتی از لینوکس بگیرن؟

برنامه حسابداری