انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چرا Kali Linux برای هر کاربری که کار امنیت می کند مناسب نیست!  (دفعات بازدید: 5197 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین s1mpleworld

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 309
البته قصد داشتم پاسخ ندم، چون هر پاسخ باعث میشه این تاپیک پر حاشیه بیشتر کش پیدا کنه، اما این دو پست آخر کاربر rahimi12 به اندازه ی کافی دلیل مناسب برای حاشیه درست شدن رو به دیگران میده.

اما صحبت های بنده: مقاله به شدت افتضاح نوشته شده. نویسنده یک فرد کاملا مبتدی هستش که قادر به نوشتن مقالاتیکه جنبه ی علمی و یا تخصصی دارند رو نداره. مطمئنم اکثر دوستانیکه این مقاله رو میخونند با بنده موافق هستند. بنده با آقای نامنی از IPB آشنایی دارم اما نوشتن چنین مقاله ی به شدت افتضاحی برای بنده جای سوال داره. فکر نکنم دلیل خاصی وجود داشته باشه که فردیکه حوزه ی تخصصیش چیز دیگه ای هستش، بیاد در مورد چیزیکه در موردش تخصص نداره مطلب بنویسه. با توجه به نحوه ی نگارش مقاله مشخص هستش که نویسنده اصلا تخصصی در این مورد نداره.

نکته ی دیگه اینکه فکر نکنم برای دادن نظر شخصی نیاز باشه کاربر یا متخصص باشیم. اگر یه غذایی شور شده، نیازی نیست آشپز بین المللی باشیم تا بگیم غذا شور شده. این حرکت آماتور گونه که تا یکی از کاربران صحبتی میکنه و در جواب ازش رزومه ی کاری میخواین، کمکی به شما در رسیدن به نتیجه ی مناسب در بحث نمیکنه، بلکه شما رو آدم "بی منطق" و "طفره رو" و "به دنبال تمام کردن بحث به هر قیمت" جلوه میده.

به عنوان نکته ی آخر: من با صحبت های سوشا که چند پست زیر مطرح کردند، تا 80 ٪ موافق هستم و اگر میخواستم صحبتی در این زمینه کنم، همین صحبت های سوشا رو مینوشتم با کمی تغییرات. نکاتی رو گفته که درکش زیاد سخت نیست اما به حاشیه کشیدن صحبت هاش به این شکل که " رزومه رو کنه" یک حرکت کاملا ناشیانه و آماتوری و غیر منطقی هستش
« آخرین ویرایش: 24 اسفند 1395، 04:00 ب‌ظ توسط s1mpleworld »
با افتخار قدرت گرفته از Fedora 32

آفلاین rahimi12

• Full Member
  • *
  • ارسال: 228
البته قصد داشتم پاسخ ندم، چون هر پاسخ باعث میشه این تاپیک پر حاشیه بیشتر کش پیدا کنه، اما این دو پست آخر کاربر محترم به اندازه ی کافی دلیل مناسب برای حاشیه درست شدن رو به دیگران میده.

اما صحبت های بنده: مقاله به شدت افتضاح نوشته شده. نویسنده یک فرد کاملا مبتدی هستش که قادر به نوشتن مقالاتیکه جنبه ی علمی و یا تخصصی دارند رو نداره. مطمئنم اکثر دوستانیکه این مقاله رو میخونند با بنده موافق هستند. بنده با آقای نامنی از IPB آشنایی دارم اما نوشتن چنین مقاله ی به شدت افتضاحی برای بنده جای سوال داره.

نکته ی دیگه اینکه فکر نکنم برای دادن نظر شخصی نیاز باشه کاربر یا متخصص باشیم. اگر یه غذایی شور شده، نیازی نیست آشپز بین المللی باشیم تا بگیم غذا شور شده. این حرکت آماتور گونه که تا یکی از کاربران صحبتی میکنه و در جواب ازش رزومه ی کاری میخواین، کمکی به شما در رسیدن به نتیجه ی مناسب در بحث نمیکنه، بلکه شما رو آدم "بی منطق" و "تفره رو" و "به دنبال تمام کردن بحث به هر قیمت" جلوه میده.

به عنوان نکته ی آخر: من با صحبت های که چند پست زیر مطرح کردند، تا 80 ٪ موافق هستم و اگر میخواستم صحبتی در این زمینه کنم، همین صحبت های سوشا رو مینوشتم با کمی تغییرات. نکاتی رو گفته که درکش زیاد سخت نیست اما به حاشیه کشیدن صحبت هاش به این شکل که " رزومه رو کنه" یک حرکت کاملا ناشیانه و آماتوری و غیر منطقی هستش
جز یک لبخند حرفی ندارم فقط میتونم بگم موفق باشید :)

آفلاین rahimi12

• Full Member
  • *
بهتره بحث این موضوع را تمام کنیم.
 هدف من از خاستن رزومه فعالیتی اینه که بفهمم کسی که داره توزیع کالی رو میکوبه و بدنامش میکنه آیا واقعا خودش در چه سطحی هست؟باید یک فرقی بین ایشون و کسی که تجربه و سواد و رزومه بالایی داره وجود داشته باشه یا خیر؟
اینحرفا چیزی رو پیش نمیبره و این افکار بین یوزرهای مبتدی شکل میگیره. دلیل نمیشه از یک توزیعی خوشمون نمیاد پس بیاییم اونو بکوبیم و بدش کنیم.
هستن کسایی که اسم هک میشنون میگن بریم کالی نصب کنیم. اینا همونایی هستند که هیچی حالیشون نیست اینا اونایی هستن که از مطالب بقیه به اسم خودشون کپی میزنن ادعای سواد دارند ولی هیجی نمیشن. اما منصفانه نیست با کسای دیگه در یک رده گرفته بشن و بگیم کالی بد است.

تمام
« آخرین ویرایش: 24 اسفند 1395، 03:54 ب‌ظ توسط rahimi12 »

آفلاین علی رزم دیده

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1244
  • ali76 سابق
@rahimi12
اگه اجازه بدین من تو دو بخش نظر خودم رو اعلام کنم
الف) انتقاد مستقیم روی ابزارهای کالی :
اینی که گفته می شه همه توانایی تولید ابزارهای امنیتی در حد کالی رو ندارن درسته ولی یه سوال :
من وقتی می تونم این ابزارها رو تو هر توزیع گنو لینوکسی دیگه ای نصب کنم چرا این همه ابزار رو دور خودم جمع کنم در حالی که من حتی ۱۰ درصد از این ابزارها رو استفاده نمی کنم (شما 2.7 گیگ کالی (با میزکار xfce) رو با یک گیگ دبیان (با همون xfce ) مقایسه کنین
چرا من باید از ابزارهای غیرآزاد استفاده کنم (به صورت کاملا تحمیلی روی کالی نصب هستن )
خروجی vrms روی کالی در ویرچوآل باکس
37 none-free packages, 1.4% of 2668 installed packagesمقایسه خروجی vrms روی دبیان :
No none-free or contrib packages installed on debain!چرا من یوزر پیش فرضم باید روت باشه و حتی بعضی در صورت ایجاد یوزر غیر روت باز هم باید یک سری ابزارها رو با دسترسی روت اجرا کنم , ابزارهایی که بعضا غیر آزاد (و یا حتی کلوز سورس) هستن
شما خودتون قضاوت کنین که دادن دسترسی روت به یه ابزار کلوز سورس می تونه چه خطراتی رو به همراه داشته باشه !
ب) انتقاد غیرمستقیم به کالی
تو قسمت قبل گفتم همه دانش تولید برنامه رو ندارن اینجا می گم هر کسی برنامه نویسی بلد نیست نباید بیاد سمت هک و مسائل مربوط به امنیت ! بذارین بیشتر توضیح بدم ...
یه حالت هست که شما می خواین یه سایت درپیت رو هک کنین خب این سایت رو میشه با همون ابزارهای آماده هک کرد ولی خب آیا الان شما یک هکر واقعی هستین ؟ به نظر من نه !
زمانی می تونین بگین من یک هکر واقعی هستم که مثلا برین سایت ناسا رو هک کنین (فقط یه مثال بود !) مطمئنا مسئولین ناسا امنیت سایتشون رو اونقدر بالا بردن که با ابزارهای آماده و ترفندهای قدیمی هک نشه ... الان اینجاس که شما باید خلاقیت داشته باشین و خلاقیتتون رو با برنامه نویسی پیاده سازی کنین از نظر من حالا شما یک هکر واقعی هستین
یا یه مثال بهتر به نظر شما میشه با ابزارهای آماده کالی جایزه ای از پروژه ی زیرو گوگل بدست آورد ؟
مشکل اساسی کالی که باعث انتقاد غیرمستقیم به اون می شه دقیقا همین جاست ! جمع کردن این ابزارهای آماده و هک کردن سایت های ضعیف این توهم هکر شدن رو به کاربران می ده و باعث میشه افراد با یک درک سطحی (نمی گم هیچ درکی وجود نداره چون به هر حال ابزارها که خود به خود هک نمی کنن) از مسائل امنیت و سرور و برنامه نویسی خودشون رو هکر تلقی کنن
یک هکر (یا کارشناس مسائل امنیت) باید اول از همه صبر رو یاد بگیره بعد یادگرفتن گنو و فلسفه ی اون و نحوه ی کارکردن با سیستم عامل های گنو لینوکس (به نظر شما زشت نیست یک هکر کار کردن با apt رو بلد نباشه ؟) چون اگه این مورد رو بلد نباشه نمی تونه حتی امنیت خودش رو هم تامین کنه و ممکنه با ران کردن یه اسکریپت خودش هک بشه ! به هر حال یه هکر اول از همه باید بتونه از پس امنیت خودش بربیاد
بعد یه زبان برنامه نویسی عین c (برای جایی که هک کردن و برنامه انعطاف بالا و یا سرعت بالا لازم باشه) و یه زبان اسکریپت نویسی مثلا python یا ruby (برای جایی که اسکریپت نویسی لازم باشه) و یه زبان تحت وب عینه php یا ... (برای جایی که خلاقیت و پیدا کردن باگ مطرح باشه) و بعد از مفاهیم امنیتی و الگوریتم های از قبل نوشته شده برای هک و امنیت (مثلا man in the middle یا brute force و ...)
مطمئن باشین کسی که به این سطح از دانش برسه خودش از ابزارهای آماده استفاده نخواهد کرد ! و هیچ وقت دنبال تارگت های به درد نخور نخواهد رفت
اگر شما به آشیانه سر بزنین می بینین قسمت هایی عینه گنو لینوکس و برنامه نویسی و اسکریپت نویسی و مهندسی معکوس و ... توش وجود داره ولی ملت کم حوصله فقط دوست دارن هکر بشن و صرفا با ابزارهای آماده دنبال تارگتی می گردن که این ابزارها بدردشون بخوره (جایه اینکه اول تارگت رو مشخص کنن بعد به تارگت حمله کنن اول باگ رو پیدا می کنن (از exploit-db) بعد می گردن کدوم سایت این باگ رو داره !) و اصلا براشون بقیه ماجرا مهم نیس ولی یه هکر واقعی بی نیاز از ابزار و وابسته به تفکرش هست !
امیدوارم جواب قانع کننده ای به من بدین نه اینکه از من رزومه بخواین چون این حربه هر لحظه امکان کمانه کردن به سمت خودتون رو هم داره
« آخرین ویرایش: 24 اسفند 1395، 05:06 ب‌ظ توسط ali76 »

آفلاین rahimi12

• Full Member
  • *
ali76@

حرفاتون قابل قبول من است و من نیز  تقریبا منظورم همین بود.
حرف کلی من اینه کالی بد مطلق نیست . کالی هم معایب داره همونایی که شما فرمودین ولی نه در اون حدی که یکی بیاد بدون علم و دانش بکوبه بره. در باب آشیانه بله سر میزنم. من سایت های مختلفی سر میزنم و در جریان هستم. آشیانه هم ابزار داره هم مقاله اما یوزرایی میان از ابزار استفاده میکنن که مبتدی هستن و شور و شوق هک توی کلشون است. حتی دیده شده یکی باگی پیدا میکنه ولی اون یکی دیگه میاد با اون باگ میگرده سایت رو دیفیس میکنه اسمشم میذاره هکر. من بحثم اینا نیست چون کسی که با باگ بقیه اقدام به هک و دیفیس میکنه هکر نیست حالا چه کالی داشته باشه چه اوبونتو چه ویندوز یا هرچی.
بحث من همینه وگرنه من خودم اوبونتو استفاده میکنم ولی اینکه دیدمون ضعیف باشه و یک توزیع رو تا حد مرگ و کوبنده بد جلوه بدیم درست نیست.

آفلاین VAHIDN

• Full Member
  • *
  • ارسال: 191
  • Kubuntu 16.04
    • پشتیبان فارسی انجمن ساز IPB

اما صحبت های بنده: مقاله به شدت افتضاح نوشته شده. نویسنده یک فرد کاملا مبتدی هستش که قادر به نوشتن مقالاتیکه جنبه ی علمی و یا تخصصی دارند رو نداره. مطمئنم اکثر دوستانیکه این مقاله رو میخونند با بنده موافق هستند. بنده با آقای نامنی از IPB آشنایی دارم اما نوشتن چنین مقاله ی به شدت افتضاحی برای بنده جای سوال داره. فکر نکنم دلیل خاصی وجود داشته باشه که فردیکه حوزه ی تخصصیش چیز دیگه ای هستش، بیاد در مورد چیزیکه در موردش تخصص نداره مطلب بنویسه. با توجه به نحوه ی نگارش مقاله مشخص هستش که نویسنده اصلا تخصصی در این مورد نداره.

چه کسی به شما گفته اون نوشته مقاله علمی هست ؟ اون یک حرف خودمونی هست که خود من ( وحید نامنی ) توی وبلاگم نوشتم و مقاله علمی نیست و یک توصیه دوستانه هست.
دوم اینکه به صرف اینکه شما فعالیت من رو توی IPBFarsi دیدید دلیل این نمی شه که من رو میشناسید یا واقعا می دونید شغل من در دنیای واقعی چیه. من سایت IPBFarsi رو به صورت تفریحی می چرخونم و کار اصلیم در دنیای واقعی امنیت هست.

بعد شما از کجا می دونید من تخصص امنیت ندارم ؟!!!
من دارای مدارک بین اللملی CEH, CHFI, GSEC, GCIH هستم.
بهتره اگر زمانی من یک مقاله تخصصی فنی نوشتم اون موقع بیاید تحلیل کنید بگید طرف آماتوره نه بر مبنای نوشته ای که دوستانه با لحن عامیانه نوشته شده و یک نوشته فنی نیست !

به من یک معذرت خواهی بدهکارید .
« آخرین ویرایش: 24 اسفند 1395، 06:58 ب‌ظ توسط VAHIDN »

آفلاین s1mpleworld

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 309

چه کسی به شما گفته اون نوشته مقاله علمی هست ؟ اون یک حرف خودمونی هست که خود من ( وحید نامنی ) توی وبلاگم نوشتم و مقاله علمی نیست و یک توصیه دوستانه هست.
دوم اینکه به صرف اینکه شما فعالیت من رو توی IPBFarsi دیدید دلیل این نمی شه که من رو میشناسید یا واقعا می دونید شغل من در دنیای واقعی چیه. من سایت IPBFarsi رو به صورت تفریحی می چرخونم و کار اصلیم در دنیای واقعی امنیت هست.

بعد شما از کجا می دونید من تخصص امنیت ندارم ؟!!!
من دارای مدارک بین اللملی CEH, CHFI, GSEC, GCIH هستم.
بهتره اگر زمانی من یک مقاله تخصصی فنی نوشتم اون موقع بیاید تحلیل کنید بگید طرف آماتوره نه بر مبنای نوشته ای که دوستانه با لحن عامیانه نوشته شده و یک نوشته فنی نیست !

به من یک معذرت خواهی بدهکارید .

فکر نکنم وقتی کسی یک مقاله رو نقد میکنه، از نویسنده عذرخواهی کنه!!!! این صحبتتون نهایت غرور و خود بزرگ بینی خودتون رو نشون داد که نه تنها ایرادات رو نپذیرفتید، انتظار دارید به خاطر نقد صحبت هاتون بیام ازتون معذرت خواهی هم بکنم!!!!

در صحبت هام به این نکته اشاره کردم که این مقاله به شدت افتضاح هستش. ابتدا اینکه حالت تخصصی نداره و نکات تخصصی در اون وجود نداره. شما این مساله رو اینگونه توجیح کردین که مقاله به صورت خودمانی نوشته شده، بسیار خوب، صحبت های سوشا رو ملاک قرار میدیم. صحبت های سوشا هم لحن کاملا دوستانه داره. صحبت های سوشا به صورت چکیده و نکته وار هستش یعنی تا حد امکان سعی کرده به جای طولانی کردن موضوع، صرفا فقط نکات اصلی رو بگه، هرچند صحبت ها بازهم طولانی شده. اما مقاله شما: مجموعا 7 پاراگراف کوتاه که دو پاراگراف اول مقدمه است. تنها نکته ی اشاره شده در صحبت هاتون، فقط اشاره به اجرای اتوماتیک به صورت کاربر ریشه هستش. این تمام دلایلی هستش که برای عدم استفاده از کالی اورید. کافیه یک بار پست اولتون رو نقل قول کنم:

نقل‌قول
با توجه به تاپیک های متعدد کاربران در مورد Kali linux و مشکلات فراوانی که با اون مواجه می شن و همچنین نوع پاسخ دادن ها که قبلا هم توی این تاپیک بحث شد، در یک مطلب کوتاه برای کاربرانی که می خوان از این سیستم استفاده سعی کردم رفتار هایی که اینجا صورت می پذیره رو توضیح بدم. اینکه چرا اصلا ممکنه کالی خوب نباشه و چه باید کرد.

http://vahidnameni.ir/%da%a9%d8%a7%d9%84%db%8c-%d9%84%db%8c%d9%86%d9%88%da%a9%d8%b3-%d9%85%d9%86%d8%a7%d8%b3%d8%a8-%d9%87%d8%b1-%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a8%d8%b1%db%8c-%d9%85%d9%86%d8%a7%d8%b3%d8%a8-%d9%86%db%8c%d8%b3%d8%aa/

اگر فکر می کنید نکته ای جا مونده که مرتبط با موضوع اصلی هست ممنون می شم بفرمایید تا اضافه بشه و این طوری حداقل مسیر افراد روشن بشه.

الزاما لازم نیست جهت بالا بردن تعداد بازدید کنندگان وبلاگمون مقاله ی جنجالی بزنیم که هیچ محتوایی هم نداشته باشه. اگر میخواین وبلاگتون رو معرفی کنین، انجمن یه تاپیک مخصوص معرفی وبلاگ کاربران داره

-------------

در آخر: همیشه مقالات خالی از ایراد نیستند. بسته به تجربه ی نویسنده، ممکنه مقالات کاملا بی محتوا و یا برعکس، پر محتوا و کم نقص باشند. چیزی که مهم هستش اینه که ما بدونیم در مورد چی مینویسیم. اگر میخوایم نهایت تاثیر گذاری رو روی مخاطب داشته باشه، نکات نگارشی رو رعایت کنیم. اگر میخوایم خواننده از مقاله لذت ببره، مقالاتی بی محتوا تولید نکنیم و اگر استدلال به سابقه ی خودمون میکنیم، مخاطبان به یک صفحه ی 404 در وبلاگمون بر نخورند ;)
« آخرین ویرایش: 24 اسفند 1395، 08:06 ب‌ظ توسط s1mpleworld »
با افتخار قدرت گرفته از Fedora 32

آفلاین VAHIDN

• Full Member
  • *
  • ارسال: 191
  • Kubuntu 16.04
    • پشتیبان فارسی انجمن ساز IPB

فکر نکنم وقتی کسی یک مقاله رو نقد میکنه، از نویسنده عذرخواهی کنه!!!! این صحبتتون نهایت غرور و خود بزرگ بینی خودتون رو نشون داد که نه تنها ایرادات رو نپذیرفتید، انتظار دارید به خاطر نقد صحبت هاتون بیام ازتون معذرت خواهی هم بکنم!!!!

من صحبت هام رو کردم، اجازه بدید کسانی که تاپیک رو می خونن در مورد شما وبنده و این موضوع برداشت خودشون رو بکنن. اگر به قول شما من مغرور خود بزرگ بین بودم از دوست عزیز سوشا تشکر نمی کردم توی وبلاگ، بابت نکته ای که گوشزد کردن.
باشه شما درست می گید و سواد شما عالم گیر.

نقل‌قول
الزاما لازم نیست جهت بالا بردن تعداد بازدید کنندگان وبلاگمون مقاله ی جنجالی بزنیم که هیچ محتوایی هم نداشته باشه. اگر میخواین وبلاگتون رو معرفی کنین، انجمن یه تاپیک مخصوص معرفی وبلاگ کاربران داره

چنین قصدی نداشتم شاید برای شما این طور طرز فکر شاید عادی باشه ولی حداقل خوبه که شما وجدان داشته باشید و با خودتون حساب کتاب کنید که کدوم آدم عاقلی میاد واسه وبلاگی که چند ماه یکبار بروز می شه تبلیغ کنه! که اصلا چی بشه!
در موقع زدن تاپیک هم الگو تاپیک آقای صمیمی بود که لینک گذاشتن و کسی نگفته بود که ایراد داره !

به هر ترتیب صحبت ها رو کردم با شما حالا می خواید قبول کنید یا نه ! چون فرقی دیگه نداره چون وقتی من رو نمیشناسید می گید میشناسم این دیگه تا انتهای ماجرا رو روشن می کنه.
موفق باشید

آفلاین Sosha

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 689
  • Only Ubuntu <3
    • نوشته های یک دوستدار گنو
وحید جان حقیقتش من با s1mpleworld موافقم.
چیزی که اینجا پیش‌نمیاشش گفتی و چیزی که توی وبلاگت بود زمین تا آسمون فرق داشت.
واقعا انتظار داشتم با یه مطلبی رو به رو باشم که نسبتا کامل و جامع باشه و بشه یه چیزی از توش بعدا کشید بیرون، ولو خودمونی!
اما حتی قواعد ساده نگارشی هم درش رعایت نشده بود و خیلی هم کم بود و زود تموم شد. انگار که عجله داشتی فقط مطلب رو بنویسی.
اگر کار وبلاگ نویسی رو دوست داری بهتره یکم رو این چیزا دقت کنی که نوشتت حتی کوتا باعث بشه خواننده لذت ببره. حقیقتش من از نوشتت لذت نبردم، که حتی باعث شد باقیه سایتت رو هم نگاه نندازم درست ببینم چه مطالب دیگه‌ای داری که شاید بدردم بخوره.

خلاصه s1mpleworld نسبت خیلی زیادی نزدیک به ۹۹٪ درست گفت. بنظرم شما که تو امنیت سر رشته دارید میشد مطلب رو خیلی بهتر بنویسید حتی از نگاه یه متخصص بنویسید که منی که صرفا وبلاگ نویسم یه چیزی یاد میگرفتم...

ممکنه بگی خودمونی بوده، اما خودمونی هم میشه بهتر نوشت!

اتفاقا پیشنهاد میدم به عنوان یه متخصص امنیت کامل این موضوع رو بررسی کنید و مطلبی در موردش بنویسید. واقعا این کالی جای بحث داره.

موفق باشید...
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش برو خدا رو شکر کن که با دمپایی نیومدم سراغت!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19697
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
عاقلان خودشون می‌دونن که کالی چیه و به درد کی‌‌ها می‌خوره. این موضوع قفل می‌شه!
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن