انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل در بوت نشدن سیستم عامل و همچنین بالا نیامدن سیستم عامل لایو  (دفعات بازدید: 4732 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین vahid68

• Newbie
  • *
  • ارسال: 10
سلام
یه مشکل برام پیش اومده که امیدوارم با مطرح کردنش اینجا مشکلم حل بشه
روی لپ تابم سه تا سیستم عامل دارم و بدون مشکل هم باهاشون کار میکردم ویندوز 10 و لینوکس اوبونتو 14.04 و لینوکس کالی و به صورت Triple boot یعنی بوت چند گانه در کنار هم استفاده میکردم .. تا اینکه اوبونتو به مشکل خورد و تصمیم گرفتم که اوبونتو 16.04 رو نصب کنم و هم فضایی رو که بهش اختصاص داده بودم رو از 20 گیگ به 40 ارتقا بدم ... برای این کار در داخل ویندوز پارتیشن مجازی را که به اوبونتو اختصاص داده بودم Delete valume کردم ولی هر چقدر منتظر شدم پروسسی که مربوط به این کار بود تموم نمیشد یعنی از طریق دیسک منیجمنت اینکار رو کردم و بعد از دلیت کردن دیسک منیجمنت هنگ کرد و هر چقدر منتظر شدم تموم نمیشد و با تسک منیجر هم نمیتونستم پروسس رو end task کنم .. مجبور شدم restart کنم میدونستم پشت سرش بوت خراب میشه
مشکلاتی که برام به وجود اومده => صفحه مشکی grub rescue بالا میاد این سه خط نوشته شده
error: no such partition
...Entering rescue mode
<grub rescue
کارهایی که کردم => ls که میزنم این لیست میاد
(hd0) (hd0,msdos5) (hd0,msdos3) (hd0,msdos2) (hd0,msdos1)
و برای همشون هم این پیغام رو میده =>
Filesystem is unknown

کار دیگه ایی هم که کردم اینه اوبونتو و کالی رو هر کدوم جداگانه بصورت لایو از طریق فلش یو اس بی که میخوام بیارم بالا تا آرم لینوکس هر کدوم میره یعنی همون 4 تا نقطه که پر میشه ولی گیر میکنه و دیگه اوبونتو یا کالی نمیاد بالا
کارت گرافیک من انویدیا جیفورس هستش
و این کار رو هم کردم => اف 6 رو زدم و گزینه nomodeset رو هم که انتخاب میکنم تا یه جایی پیش میره و این پیغام رو میده که عکس همین پیغام رو میفرستم

این رو هم اضافه کنم که بوت بر روی کالی لینوکس بود
تا حالا هم از روش ویندوز بوتیبل بر روی فلش امتحان نکردم به نظرتون این کار یکی از راه حلها میتونه باشه ؟
خواهش میکنم کمکم کنید
به نظرتون جای امیدواری هست که بتونم درستش کنم؟ ... ممکنه هاردم رو از دست بدم ؟
« آخرین ویرایش: 29 فروردین 1396، 05:46 ب‌ظ توسط vahid68 »

آفلاین احمد حقیقی

• Full Member
  • *
  • ارسال: 229
  • MrRolling
“Open source is a development methodology; free software is a social movement”

آفلاین vahid68

• Newbie
  • *
اینها رو هم انجام دادم فایده نداره  :'(

آفلاین احمد حقیقی

• Full Member
  • *
  • MrRolling
۱. وقتی از Live USB استفاده می‌کنی، رو چه پیغامی متوقف میشه؟
۲. از ابزار‌های مدیریت پارتیشن بوتیبل مثل Hiren Disk و acronis disk و ... استفاده کن و ببین وضعیت دیسک و پارتیشن‌ها چطوره (احتمالش هست partition table خراب شده باشه)

آفلاین vahid68

• Newbie
  • *
وقتی که سیستم عامل رو بصورت لایو با فلش میخوام بیارم بالا چه لینوکس چه ویندوز تا بخشی که صفحه آرم اوبونتو رو نشون میده و 5 تا نقطه پر میشه میره دیگه گیر میکنه و رد نمیشه .. ویندوز هم به همین صورت گیر میکنه
من لپ تاب وایو سونی دارم و سیستم عامل ویندوز 7 بصورت اورجینال روش نصب هست البته بجاش ویندوز 10 نصب کردم دیگه .. الان 3 تا دی وی دی بصورت بک آپ هم ازش دارم.

Hirent boot هم که شما گفتی حجمش چرا اینقدر بالاس توی توضیحاتش نوشته که تحت داس اجرا میشه و میشه پارتیشن ها رو دید و مرتب کرد و خیلی کارهای دیگه هیچ آشنایی هم باهاش ندارم .. میتونم باهاش پارتیشن هام رو ببینم و اگه مشکل داشته باشه درستش کنم ؟ .. یا اینکه بوت لودر با این نرم افزار درست میشه ؟

آفلاین سعيد

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 296
۲. از ابزار‌های مدیریت پارتیشن بوتیبل مثل Hiren Disk و acronis disk و ... استفاده کن و ببین وضعیت دیسک و پارتیشن‌ها چطوره (احتمالش هست partition table خراب شده باشه)
گرابش پریده فقط همین

آفلاین vahid68

• Newbie
  • *
گرابش پریده فقط همین

آره شما درست میگی گرابش پریده ولی چرا هر کاری میکنم درست نمیشه ؟ هیچ کدام از سیستم عاملهای لایو بالا نمیاد و گیر میکنن و همچنین در صفحه مشکی که نوشته grub rescue دستورات prefix و root رو میزنم پیغام ارور میده همونطور که توی پست اول کامل توضیح دادم

وقتی هم دستور set رو به تنهایی میزنم نتیجه اینه =>
cmdpath=(hd0)
prefix=(hd0,msdos9)/boot/grub
root=hd0,msdos9

شما اگه راه حلی به ذهنت میرسه لطفا کمکم کن

آفلاین md2014

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 666
بگیر هاردتو در بیار ببر بیرون یجایی به سیستم دیگه وصلش کن اگه بالا اومد اطلاعات مهم داری خب خارج کن و بعدش فرمت کن تمامشو از نو تیبل بساز.

آفلاین احمد حقیقی

• Full Member
  • *
  • MrRolling
گرابش پریده فقط همین

بعید میدونم
به نظرم پارتیشن تیبل و اطلاعات پارتیشن به مشکل خورده

اگر از Hiren Boot و امثالش استفاده کنه
احتمال میدم نتونه پارتیشنی تشخیص بده و کل هارد رو یک تیکه ببینه

آفلاین احمد حقیقی

• Full Member
  • *
  • MrRolling
وقتی که سیستم عامل رو بصورت لایو با فلش میخوام بیارم بالا چه لینوکس چه ویندوز تا بخشی که صفحه آرم اوبونتو رو نشون میده و 5 تا نقطه پر میشه میره دیگه گیر میکنه و رد نمیشه .. ویندوز هم به همین صورت گیر میکنه
من لپ تاب وایو سونی دارم و سیستم عامل ویندوز 7 بصورت اورجینال روش نصب هست البته بجاش ویندوز 10 نصب کردم دیگه .. الان 3 تا دی وی دی بصورت بک آپ هم ازش دارم.

Hirent boot هم که شما گفتی حجمش چرا اینقدر بالاس توی توضیحاتش نوشته که تحت داس اجرا میشه و میشه پارتیشن ها رو دید و مرتب کرد و خیلی کارهای دیگه هیچ آشنایی هم باهاش ندارم .. میتونم باهاش پارتیشن هام رو ببینم و اگه مشکل داشته باشه درستش کنم ؟ .. یا اینکه بوت لودر با این نرم افزار درست میشه ؟

موقعی که لوبونتو لایو بالا میاد، یکی از کلید‌ها (مثلا جهت چپ) رو بزن تا  splash screen کنار بره. ببین چه پیغامی نمایش داده میشه

اگر حجم Hiren Boot زیاده،‌ابزارهای مشابه رو تست کن
من قعلا همین دو اسم تو ذهنمه

شما با چنین ابزارری یه نگاه به هاردت بنداز. اگر پارتیشن هات دیده نمیشدن و یا آرایش قبلی رو نداشتند. از ابزار های partition recovery می‌تونی استفاده کنی

فعلا شما این دو کار رو انجام بده:
۱. خطای اوبونتو لایو
۲. یه ابزار مدیریت دیسک که bootable باشه

آفلاین saso_008

• Newbie
  • *
  • ارسال: 22
منم همین مشکل خوردم کسی نمیدونهذچطور حل میشه؟

آفلاین saso_008

• Newbie
  • *
  • ارسال: 22
سلام من تونستم حل کنم این مشکل رو...  \\:D/
شما بیا و یه لینوکس سبک مثلا 12.04 رو نصب کن روی فلش و بعد نصبش کن و بعد گرابت درست میشه و ویندوزتم میاد بالا.