انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: فیلم هایی درباره جنایات انسانها  (دفعات بازدید: 6027 بار)

0 کاربر و 8 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین koosha

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 734
پاسخ : فیلم هایی درباره جنایات انسانها
« پاسخ #15 : 18 خرداد 1396، 03:42 ب‌ظ »
تریلرش رو دیدید حداقل ؟
GNU/Linux
Debian8
I3 WM

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 707
  • دبیان + xfce
« پاسخ #16 : 18 خرداد 1396، 03:48 ب‌ظ »
عزیزم سلاخی کردن چیه دارن گوشت قرمز تولید می کنن! به نظرت خوبه من هم بگم سلاخی کردن (درو کردن!) گندم ها در مهر ماه با ابزار خشونت بار DOS ؟؟؟

آفلاین vegetarian

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 405
  • سیستم عامل : ننه اوبونتو
« پاسخ #17 : 18 خرداد 1396، 06:29 ب‌ظ »
عزیزم سلاخی کردن چیه دارن گوشت قرمز تولید می کنن! به نظرت خوبه من هم بگم سلاخی کردن (درو کردن!) گندم ها در مهر ماه با ابزار خشونت بار DOS ؟؟؟
یعنی شما گندم رو با گوسفند یکی میدونی ؟ ](*,)
 من مرده جهانبینی ات هستم ! :D
دوره lpic1 آقای پیمان هوشمندی راد برای علاقه مندان به لینوکس (مجانی):
https://forum.ubuntu-ir.org/index.php?topic=152339.0

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • دبیان + xfce
« پاسخ #18 : 18 خرداد 1396، 07:16 ب‌ظ »
شما گوسفند رو با انسان یکی میگیری که در مورداش کلمه ی قتل رو به کار میگیری؟؟ مگه گوسفند ، آدم هست که در موردش جنایت به کار بره؟؟؟
ای خدا  ](*,) ](*,) ](*,)
اگر قراره استدلالی بشه ، چرا اون طور که دوست داری استدلال میکنی؟؟؟ چرا همه ی جوانب رو نمیبینی؟

آفلاین vegetarian

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #19 : 18 خرداد 1396، 07:50 ب‌ظ »
شما گوسفند رو با انسان یکی میگیری که در مورداش کلمه ی قتل رو به کار میگیری؟؟ مگه گوسفند ، آدم هست که در موردش جنایت به کار بره؟؟؟
اگر قراره استدلالی بشه ، چرا اون طور که دوست داری استدلال میکنی؟؟؟ چرا همه ی جوانب رو نمیبینی؟

عزیز دل برادر !
گوسفند آدم نیست ولی یک موجود زنده است که احساس داره و درد رو بخوبی حس میکنه یک پستاندار هست
بچه زا هست مادر میشه و بره هاش رو بزرگ میکنه یک موجود پیشرفته ای هست (از نظر تکاملی)
و ما به همین راحتی بگیریم سرشو ببریم یه آیه هم بخونیم و بعد تبدیلش کنیم به غذا و شکم های گندمون رو
باهاش پر کنیم کار درستی نیست !
نکنه فکر کردی جنایت فقط آدم کشتن هست ؟!
باید خدمتتون عرض کنم ریشه خیلی از جنایت ها از همین سلاخی کردن حیوانات بیگناه شروع میشه !
این کارها ما رو وحشی و خونخوار میکنه ! یه کم فکر کن خودت می فهمی من چی میگم !

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
« پاسخ #20 : 18 خرداد 1396، 08:21 ب‌ظ »

عزیز دل برادر !
گوسفند آدم نیست ولی یک موجود زنده است که احساس داره و درد رو بخوبی حس میکنه یک پستاندار هست
بچه زا هست مادر میشه و بره هاش رو بزرگ میکنه یک موجود پیشرفته ای هست (از نظر تکاملی)
و ما به همین راحتی بگیریم سرشو ببریم یه آیه هم بخونیم و بعد تبدیلش کنیم به غذا و شکم های گندمون رو
باید خدمتتون عرض کنم ریشه خیلی از جنایت ها از همین سلاخی کردن حیوانات بیگناه شروع میشه !
خو نمیشه مردم گوشت نخورن که یا گاو یا گوسفنده یا بزه یا مرغ.
خو اینام نخوریم چی بخورم ⁦☺️⁩😑😐
راستی همه دایی های من جز یکی قصابن عمومم یدونش قصابه
خیلیم مهربونن اتفاقا جز محل کار جای دیگه کسی چخ به گاوی گوسفندی چیزی بگه کلی ناراحتش میشن.
دلیل به وحشی شدن نیست این رفتار
فقط نیازه.
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین vegetarian

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #21 : 18 خرداد 1396، 08:33 ب‌ظ »

عزیز دل برادر !
خیلیم مهربونن اتفاقا جز محل کار جای دیگه کسی چخ به گاوی گوسفندی چیزی بگه کلی ناراحتش میشن.
فقط نیازه.
من نگفتم کسی که مثلا قصابه بعد از مدتی مثلا شروع به آدم کشتن میکنه ! :D
ببینید این یک جور خشونت پنهانی هست که باید مثل یک روانشناس حاذق مسئله رو حلاجی کنی تا به اصل مطلب پی ببری
من دیدن فیلم (The Silence of the Lambs (1991 رو به شما پیشنهاد میدم فیلمی که ریشه های خشونت رو بررسی میکنه
حتما ببینید
اما در مورد اینکه فرمودید این رفتار "یک نیازه" !
باید عرض کنم که اصولا هیچ مدرکی وجود نداره که ثابت کنه انسان مثل شیر یک موجود گوشتخواره !
برعکس شواهد بسیاری (مثل شکل فک و نوع دندانها و شکل جهاز هاضمه) وجود داره که انسان رو گیاهخوار یا میوه خوار دسته بندی میکنه در اینترنت سرچ کنید مطلب در بارش هست.

آفلاین vegetarian

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #22 : 18 خرداد 1396، 10:07 ب‌ظ »
"گوشتخواری باقیمانده توحش است: تا زمانی که کشتارگاهها وجود داشته باشند ، جبهه های جنگ نیز وجود خواهند داشت" Leo Tolstoy

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
« پاسخ #23 : 18 خرداد 1396، 11:20 ب‌ظ »

عزیز دل برادر !
فقط نیازه.
من نگفتم کسی که مثلا قصابه بعد از مدتی مثلا شروع به آدم کشتن میکنه ! :D
ببینید این یک جور خشونت پنهانی هست که باید مثل یک روانشناس حاذق مسئله رو حلاجی کنی تا به اصل مطلب پی ببری
من دیدن فیلم (The Silence of the Lambs (1991 رو به شما پیشنهاد میدم فیلمی که ریشه های خشونت رو بررسی میکنه
حتما ببینید
باید عرض کنم که اصولا هیچ مدرکی وجود نداره که ثابت کنه انسان مثل شیر یک موجود گوشتخواره !
برعکس شواهد بسیاری (مثل شکل فک و نوع دندانها و شکل جهاز هاضمه) وجود داره که انسان رو گیاهخوار یا میوه خوار دسته بندی میکنه در اینترنت سرچ کنید مطلب در بارش هست.
انسان به ویتامین های خاصی احتیاج داره که باید از محصولات حیوانی بدست بیاد
درضمن من دندون نیش دارم خیلیم تیزه بقیرو نمی دونم.
« آخرین ویرایش: 19 خرداد 1396، 01:00 ق‌ظ توسط ALi.pAkrohk »
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • دبیان + xfce
« پاسخ #24 : 19 خرداد 1396، 12:40 ق‌ظ »
اولین اینکه داداچ! شما پشت سر هم به همه چیز خوار هایی مثل من توهین میکنی!

نقل‌قول

عزیزم اگه ما گوسفند رو بی هوش کنیم ، بعد در اون حال بی هوشی سرش رو ببریم ، دیگه درد که نمیکشه ، بازم حاضری روی این نظرت بمونی؟؟؟؟؟
اما میخوام مثل خودت استدلال کنم ، شما مثلا گندم میخوری ، نخود میخوری ، عدس هم میخوری ، کاهو هم میخوری!!! از کجا میدونی وقتی اینا زیر دندونت خرد میشن ، درد نمیکشن؟؟؟ نگو اونا سیستم عصبی ندارن که ناراحت میشم ، یه چاقو بردار ، بعد باهاش روی ی یه درخت چند ساله خط بنداز ، یکی دو ساعت بعد برگش رو قطع کن ببر زیر میکروسکوپ ، میبینی روزنه هاش بسته شدن!!!! باور کن اگه درخت احساس نداشت نمی تونست یه هورمون گیاهی رو ترشح کنه که در شرایط این چنینی ، نوعی واکنش در برابر مهاجم هایی مثل ما محسوب بشه!!! حیف که شرایط اش نیست وگرنه یه روز از صبح تا شب میاوردمت آزمایشگاه تا بهت اثبات کنم جلبک و صدف و گیاهان احساس درد دارن ، اما به شیوه ی خودشون ، حالا اینکه سفسته کنی بگی نه ما سیستم عصبی مد نظرمون هست میشه یه بحث بی انتها.
نقل‌قول
من قصاب نیستم ، اما داری به همه ی قصاب ها توهین می کنی ، چند هزار نفر برات وگان بیارم که آدم کشتن؟؟؟؟ به قول این دوستمون ، چقدر هم قصاب مهربون بیارم! باید خدمتتون عرض کنم که ریشه ی بسیاری از  جنایت ها ، داسی است که کشاورز ها با اون ، گندم ها رو درو می کنن (صرفا شوخی بود)

نقل‌قول
فقط نیازه.
ایشون هم شاهد عینی که شهادت هم میدن.
نقل‌قول
اگر تنها مشکل شما این باشه من حاضرم ساعت ها بحث کنم بهتون اثبات کنم که انسان موجودی همه چیز خواره ، اول اینکه انسان دندان های نیش برای بریدن گوشت داره (4 تا) ، دوم اینکه پانکراس انسان تمام آنزیم های لازم برای هضم گوشت رو داره (حاضرم لیست آنزیم ها رو اینجا بزارم!) سوم اینکه ادعا شد بدن انسان برای غذا های گیاهی سازگاری داره ، این مطلب نمیشه گفت غلطه نه درست ، انسان نمیتونه سلولز رو تجزیه کنه ، اما کربوهیرات های نشاسته ای ، مثل سیب زمینی ، قابل هضم اند ، طول روده ی انسان هم ، شبیه هیچ کدوم از گیاه خوار ها نیست ، دیگه اون عکس مقایسه ی طول روده ی کوالا و گرگ در کتاب بیولوژی کمپل معروفه ، اگر بخواییم ریز بشیم ، از دید علمی ، روده ی انسان بیشتر شباهت به گوشت خوار ها داره تا گیاه خواران ، روده ی کور انسان هم هیچ شباهتی به گیاه خواری مثل کوالا نداره.
اینا همه اشون دلایل علمی اند ، اینکه بپذیرید یا نه مختارید.
نقل‌قول
گوشتخواری باقیمانده توحش است: تا زمانی که کشتارگاهها وجود داشته باشند ، جبهه های جنگ نیز وجود خواهند داشت
گفته شده آدولف هیتلر گیاه خوار بود ، یا اینکه به گفته ی برخی ، میزان گوشت رو در رژیم غذایی اش اندک کرده بود.
کرگدن ها ، حیوانات وحشی و خطرناکِ گیاه خوار هستن!

نقل‌قول
انسان به ویتامین های خاصی اختیاج داره که باید از محصولات حیوانی بدست بیاد
درزمن من دندون نیش دارم خیلیم تیزه بقیرو نمی دونم.
تمام انسان های طبیعی دندون نیش دارن و نوعی سازگاری برای بشر هست.

هیچ دلیلی علمی برای اینکه اثبات کنه میزان خشونت افرادی که گوشت میخورن بیشتره در دست نیس.

افراد گیاه خوار بد اخلاق هم داریم ، خوش اخلاق هم داریم ، گیاه خوار قاتل هم داریم ، گیاه خوار انسان دوست هم داریم ، هیچ دلیلی مبنی بر اینکه انسان به چیزی تبدیل میشه که میخوره در دست نیس ، ژاپنی ها زیاد ماهی میخورن ولی آمریکایی ها معمولا در شنا اول میشن!
« آخرین ویرایش: 19 خرداد 1396، 12:42 ق‌ظ توسط آقای مهران »

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
« پاسخ #25 : 19 خرداد 1396، 01:16 ق‌ظ »
بنظر من گیاه‌خوارها با همه‌چیزخوارها تفاوت دیدگاهی بسیار بنیادین دارن. آیا شما که همه‌چیزخوار هستید قایل به این هستید که حیوانات هم حق و حقوقی (rights) برای خودشون دارن که انسان‌ها باید اون‌ها رو محترم بشمارن؟

یه سوال، فرض کنید یه گربه یا سگ یا گوسقند یا گاو یا هر پستاندار دیگه‌ای داره برای خودش راه می‌ره، یک نفر میره با لگد محکم بهش می‌زنه و اون حیوون میوفته روی زمین. بنظر شما این کار، کار اخلاقی/درستی هست یا نه؟

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • دبیان + xfce
« پاسخ #26 : 19 خرداد 1396، 01:39 ق‌ظ »
بنظر من گیاه‌خوارها با همه‌چیزخوارها تفاوت دیدگاهی بسیار بنیادین دارن. آیا شما که همه‌چیزخوار هستید قایل به این هستید که حیوانات هم حق و حقوقی (rights) برای خودشون دارن که انسان‌ها باید اون‌ها رو محترم بشمارن؟

یه سوال، فرض کنید یه گربه یا سگ یا گوسقند یا گاو یا هر پستاندار دیگه‌ای داره برای خودش راه می‌ره، یک نفر میره با لگد محکم بهش می‌زنه و اون حیوون میوفته روی زمین. بنظر شما این کار، کار اخلاقی/درستی هست یا نه؟
مثال لگد زدن کاملا غیر اخلاقی است ، اما اگر بخواییم در نظر بگیریم که پرورش گاو برای استفاده از گوشت گاو ، معادل با نقض حقوق حبواناته (Rights) همین استدلال قابل تعمیم برای گیاهان زراعی هم هست.

مثلا میگیم x برابر با y است ، اگر x برابر با 5 باشه ، بدون شک y هم برابر 5 هست.

گیاه هم موجود زنده هست ، اکسیژن مصرف میکنه و CO2 آزاد میکنه ، متابولیسم داره ، چرخه ی سلولی داره و ... گاو هم همین طور هست. هیچ تفاوتی بین تنفس سلولی گاو و جعفری نیست! اگر فردی مخالف پرورش حیوانات برای تغذیه باشه ، باید ، باز هم تکرار می کنم ، باید این حق رو برای گیاهان و آغازیان و ... هم در نظر بگیره وگرنه این فرد دچار تضاد هست

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • دبیان + xfce
« پاسخ #27 : 19 خرداد 1396، 01:45 ق‌ظ »
من سوالی از شما بکنم:
شما این حق رو به خودتون میدید که یک علف به ظاهر بی ارزش رو له کنید؟
خوب در موردش فکر کنید و بعد پاسخ بدید ...
.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

اگر پاسختون منفی هست ، چطور به خودتون اجازه میدید که اون رو زیر دندان ها تو له کنید؟؟؟ ادعا دارید که اون درد نمیکشه؟؟ یا اینکه چون گوشت رو گذاشتید کنار ، راه دیگه ای ندارید؟؟

اگر هم پاسخ شما مثبت باشه که شک دارم مثبت باشه ، یعنی برای شما سوختن جنگل هم اهمیتی نداره.

متاسفانه به نظر من ، یه مغالطه ای این وسط هست ، نمیشه بگیم اعتقاد به حقوق تمام جانداران نداریم ولی اعتقاد به حقوق انسان ها و جانوران داریم ، یعنی انسان و گوزن حقوقی دارن اما یه ساقه قاصدک این حق رو نداره ، اگر قرار بر حق عدم کشتن باشه ، نباید گیاه ها رو برای تغذیه کّشت ، وگرنه با رعایت اعتدال مصرف گوشت و گیاه توام هیچ مشکلی به نظر شخص من نداره و از نظر سلامتی هم کاملا ایده آل هست
« آخرین ویرایش: 19 خرداد 1396، 01:50 ق‌ظ توسط آقای مهران »

آفلاین S Y N C R E X

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 804
  • The Control Is The Power
    • syncrex.me
« پاسخ #28 : 19 خرداد 1396، 11:43 ق‌ظ »
دوست عزیز آقای مهران ، شما مجبور نیستید برای برای "گیاه خوار نشدن" بجنگید ، کسی شما رو مجبور نکرده ، اگه شما یا هر کسی دیگه ای به این شکل سطحی از منطق و با این بهانه های بچگانه سعی در نقض چیزی دارید ، مطمعن باشید دلیلش اینه که شما اون رو نفهمیدید و درکش نکردید ، من کاربر گنولینوکس هستم و اصلا با مک کاری ندارم ، پس نمیرم بین کاربران مک بشینم و با استدلال های شخصیم هی بگم آقا مک اشتباهه بیاید گنولینوکس من ، خوب حتما اون ها دلیل و منطق و روش خودشون رو دارن که مک رو انتخاب کردن ، چون که اون ها هم مثل من آزادند ، مثال هایی میزنم ، "رعایت حقوق ترنس ها در عصر حاضر" ، "به بردگی کشیدن رنگین پوستان در گذشته" ، خان و ایل و تبار بازی" ، "حتی حقوق زنان" ، "از «نژاد پرستی تا لیبرالیسم" ، و .... ، این ها همه مسائلی دقیقا شبیه به همین "عدم گوشت خواری یا گیاه خواری" هستند که متاسفانه به دلیل تفکرات توجیحی وجود داشته اند ، و همگی هم بخاطر تفکر کسانی مثل گیاه خوار ها تصحیح شدند ، گیاه خواری مساله ای شخصی هست ، که باید به یک سری مسایل فکری دست پیدا کرده باشید تا درکش کنید ، نمیدونم برنامه نویسی رو میشناسید یا نه اما الان مثل این هست که من تابعی رو به شما بدم که شما کتابخانش رو ندارید ! پس همش ارور میدید که این تابع چیه! ، هرچند که به خاطر این کنجکاویتون درباره این مسئله آقای مهران عزیز ، امیدوارم که روزی گیاه خوار بشید ، از دوستان گیاه خوار هم خواهش می کنم وارد بحث هایی که باعث خدشه دار کردن جلوه این تفکر زیبا میشن خوداری کنن ، دلیل وجود نداره ، متشکرم .
« آخرین ویرایش: 19 خرداد 1396، 01:27 ب‌ظ توسط enCODEr »

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • دبیان + xfce
« پاسخ #29 : 19 خرداد 1396، 02:12 ب‌ظ »
دوست عزیز ، من زمانی وارد این بحث میشم که گفته میشه "قاتلان بشریت" یا اینکه افرادی که گوشت میخورن خشن هستند و خوی وحشی دارند و از این قبیل مسایل. در مورد اون استدلال های بچگانه که فرمودید ، هم من قبول دارم بچه گانه هستند هم شما ، ولی نکته ی جالب اینکه اینااستدلال ها از جنس همون استدلال هایی هستند که شما با استفاده از اونا دارید به بقیه توهین میکنید ، تفاوت در دیدگاه ها خیلی عمیقه ولی من علامت سوال هایی که در ذهن داشتم رو مطرح کردم ، در طرح سوال من برای یافتن پاسخ این علامت های سوال ، هیچ اشکالی وجود نداره و اگرنمی تونید پاسخ بدید یا نمیخوایید پاسخ بدید ، مجبور به دست به قلم شدن یا به تعبیر امروزی ، دست به کیبورد شدن نیستید!

جنگ موقعی معنا داره که فردی تصمیم خودش رو گرفته باشه ، مثلا تصمیم بگیره گیاه خوار باشه و تحت هیچ شرایطی از این مسیر برنگرده ، اما اگر بگیم که خوب ، با این دانش امروزم ، امروز این انتخاب رو می کنم و اگر فردا ، به دانشی جدید دست پیدا کردم ، تصمیم ام رو عوض می کنم ، دیگه جنگ کردن پیش نمیاد. اینکه فرمودید من به درک گیاه خواری نرسیدم صحیح است چون سوال هایی نسبت به استدلال های گیاه خواران در ذهنم نقش بسته و فکر نکنم بدون پرسیدن و طرح سوال ، بشه به پاسخ دست یافت.