انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: فیلم هایی درباره جنایات انسانها  (دفعات بازدید: 6019 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین S Y N C R E X

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 804
  • The Control Is The Power
    • syncrex.me
پاسخ : فیلم هایی درباره جنایات انسانها
« پاسخ #30 : 19 خرداد 1396، 02:39 ب‌ظ »
من خوشحال میشم که شما "سوال" بپرسید ، و من و دیگر دوستان هم بتونیم جواب بدیم ، اما سوال پرسیدن یه چیزه ، تخریب و سفسطه و مغلطه چیزای دیگه .

شما می فرمایید که حیوان رو بیهوش کنیم و بکشیم موردی نداره ! ، چون دیگه درد نمی کشه ! ، ببینید دوست گرامی ، تفاوت عقیده یک مساله طبیعیه ، گیاه خوار افراطی داریم که اینجا متاسفانه بعضی از دوستان می خوان دیگران رو بزور گیاه خوار کنن ، و گوشت خوار افراطی تر ، اگه شما به این دلیل گیاه خواری رو رد می کنید که از نظر شما اگه آدم حیوون نخوره اصلا نباید حتی گیاه هم بخوره چون اونام درد می کشن بله حرف شما درسته ، یک سری از گیاه ها در زمان فشار برای له شدن یا قطع شده از منافذ سطحی خودشون مایعات داخلی به بیرون پخش می کنند ، این تکامل هست و طبیعی ، اما شما یک نکته رو دقت نکردید و یا شاید متوجهش نشدید ، اونم اینه که گیاه خوار ها نمی خوان اصلا انرژی مصرف نکنن ! ، اون تفکر شما انسان رو به این میبره که من حتی یک تار انرژی رو هم نباید مصرف کنم چون اون تار انرژی برای خودش موجودیت داره و داره زندگی میکنه ، این اشتباهه ، گیاه خواری این نیست ، گیاه خواری درباره اینه که : در مسیر تکامل ، موجوداتی به حدی از تکامل رسیدند که می فهمند ، درک میکنن و درد میکشن ، اعضای خانوادشون رو دوست دارن و ازشون حمایت می کنن ، برای هم اشک میریزن و گریه می کنن ، برای نجات جونشون دست و پا میزنن ، به زندگی امید دارن و مهربانی و نوازش رو میفهمند ، و تمام مسایلی که خارج از بحث خودخواهی و شکم پرسی بشر هست رو دارند حتی بهتر از نوع بشر ، فقط زبان حرف زدن ندارن ، شما چه می دونید از گوشت آماده ای که سر سفرتونه شب و روز ؟ ، شما فقط یک غذای خوشمزه می بینید ، که البته این خوشزگی هم بر حسب عادت درون شما بوجود اومده ، مرغ پاک کردن قبل پختنش رو دیدید ؟ بوی بد جنازه ای که توی قابلمه تازه انداخته میشه رو استشمام کردید؟ ، از کجا می دونید اون حیوونی که سر سفره شماست برای خودش زندگی نداشته عین شما ؟ ، پدری بوده یا مادری ، دنبال جمع کردن غذایی بوده برای فرزندانش یا دنبال یه جای خواب ، به چه حقی خودتون رو مالک زندگی دیگر موجودات می دونید و اون ها رو به قتل می رسونید برای سیر کردن شکم ! ، البته تقصیر کسی هم نیست این موجود نوعیه که خودش رو اشرف مخلوقات میدونه ، در کل ، شما میتونی طبق نیروی پیشرانی که زندگی اجتماعیت برات تایین کرده پیش بری و جزیی از دنیایی دیگران باشی ، و یا از صف بیرون بری و خودت دنیات رو با افکار خودت بسازی .
« آخرین ویرایش: 19 خرداد 1396، 02:43 ب‌ظ توسط enCODEr »

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 707
  • دبیان + xfce
« پاسخ #31 : 19 خرداد 1396، 03:07 ب‌ظ »
من خوشحال میشم که شما "سوال" بپرسید ، و من و دیگر دوستان هم بتونیم جواب بدیم ، اما سوال پرسیدن یه چیزه ، تخریب و سفسطه و مغلطه چیزای دیگه .

شما می فرمایید که حیوان رو بیهوش کنیم و بکشیم موردی نداره ! ، چون دیگه درد نمی کشه ! ، ببینید دوست گرامی ، تفاوت عقیده یک مساله طبیعیه ، گیاه خوار افراطی داریم که اینجا متاسفانه بعضی از دوستان می خوان دیگران رو بزور گیاه خوار کنن ، و گوشت خوار افراطی تر ، اگه شما به این دلیل گیاه خواری رو رد می کنید که از نظر شما اگه آدم حیوون نخوره اصلا نباید حتی گیاه هم بخوره چون اونام درد می کشن بله حرف شما درسته ، یک سری از گیاه ها در زمان فشار برای له شدن یا قطع شده از منافذ سطحی خودشون مایعات داخلی به بیرون پخش می کنند ، این تکامل هست و طبیعی ، اما شما یک نکته رو دقت نکردید و یا شاید متوجهش نشدید ، اونم اینه که گیاه خوار ها نمی خوان اصلا انرژی مصرف نکنن ! ، اون تفکر شما انسان رو به این میبره که من حتی یک تار انرژی رو هم نباید مصرف کنم چون اون تار انرژی برای خودش موجودیت داره و داره زندگی میکنه ، این اشتباهه ، گیاه خواری این نیست ، گیاه خواری درباره اینه که : در مسیر تکامل ، موجوداتی به حدی از تکامل رسیدند که می فهمند ، درک میکنن و درد میکشن ، اعضای خانوادشون رو دوست دارن و ازشون حمایت می کنن ، برای هم اشک میریزن و گریه می کنن ، برای نجات جونشون دست و پا میزنن ، به زندگی امید دارن و مهربانی و نوازش رو میفهمند ، و تمام مسایلی که خارج از بحث خودخواهی و شکم پرسی بشر هست رو دارند حتی بهتر از نوع بشر ، فقط زبان حرف زدن ندارن ، شما چه می دونید از گوشت آماده ای که سر سفرتونه شب و روز ؟ ، شما فقط یک غذای خوشمزه می بینید ، که البته این خوشزگی هم بر حسب عادت درون شما بوجود اومده ، مرغ پاک کردن قبل پختنش رو دیدید ؟ بوی بد جنازه ای که توی قابلمه تازه انداخته میشه رو استشمام کردید؟ ، از کجا می دونید اون حیوونی که سر سفره شماست برای خودش زندگی نداشته عین شما ؟ ، پدری بوده یا مادری ، دنبال جمع کردن غذایی بوده برای فرزندانش یا دنبال یه جای خواب ، به چه حقی خودتون رو مالک زندگی دیگر موجودات می دونید و اون ها رو به قتل می رسونید برای سیر کردن شکم ! ، البته تقصیر کسی هم نیست این موجود نوعیه که خودش رو اشرف مخلوقات میدونه ، در کل ، شما میتونی طبق نیروی پیشرانی که زندگی اجتماعیت برات تایین کرده پیش بری و جزیی از دنیایی دیگران باشی ، و یا از صف بیرون بری و خودت دنیات رو با افکار خودت بسازی .
از تمام مطالبی که در این متن بلند نوشتید سپاس گزارم ، در مورد مطالب گفته شده تفکر خواهم کرد.

آفلاین vegetarian

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 405
  • سیستم عامل : ننه اوبونتو
« پاسخ #32 : 19 خرداد 1396، 03:54 ب‌ظ »
نقل‌قول
انسان به ویتامین های خاصی احتیاج داره که باید از محصولات حیوانی بدست بیاد
درضمن من دندون نیش دارم خیلیم تیزه بقیرو نمی دونم.

ویتامین ها رو میشه با آمپول یا مکمل تامین کرد .
اون دندون نیش رو میمون ها هم دارن ربطی به گوشتخواری نداره عزیزم
دوره lpic1 آقای پیمان هوشمندی راد برای علاقه مندان به لینوکس (مجانی):
https://forum.ubuntu-ir.org/index.php?topic=152339.0

آفلاین vegetarian

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #33 : 19 خرداد 1396، 04:07 ب‌ظ »
نقل‌قول
عزیزم اگه ما گوسفند رو بی هوش کنیم ، بعد در اون حال بی هوشی سرش رو ببریم ، دیگه درد که نمیکشه ، بازم حاضری روی این نظرت بمونی؟؟؟؟؟
اما میخوام مثل خودت استدلال کنم ، شما مثلا گندم میخوری ، نخود میخوری ، عدس هم میخوری ، کاهو هم میخوری!!! از کجا میدونی وقتی اینا زیر دندونت خرد میشن ، درد نمیکشن؟؟؟ نگو اونا سیستم عصبی ندارن که ناراحت میشم ، یه چاقو بردار ، بعد باهاش روی ی یه درخت چند ساله خط بنداز ، یکی دو ساعت بعد برگش رو قطع کن ببر زیر میکروسکوپ ، میبینی روزنه هاش بسته شدن!!!! باور کن اگه درخت احساس نداشت نمی تونست یه هورمون گیاهی رو ترشح کنه که در شرایط این چنینی ، نوعی واکنش در برابر مهاجم هایی مثل ما محسوب بشه!!! حیف که شرایط اش نیست وگرنه یه روز از صبح تا شب میاوردمت آزمایشگاه تا بهت اثبات کنم جلبک و صدف و گیاهان احساس درد دارن ، اما به شیوه ی خودشون ، حالا اینکه سفسته کنی بگی نه ما سیستم عصبی مد نظرمون هست میشه یه بحث بی انتها.
اگه گوسفند رو بیهوش کنیم و بعد بکشیم بازم حق حیات رو ازش گرفتیم به نظرم این یه جور ماست مالی کردن قضیه است .
ببینید من به این نظر شما احترام میگذارم اما برای این هم راه حل وجود داره یعنی اگر شما فکر میکنید که دوست ندارین حتی به گیاهان صدمه بزنید میتونید میوه خوار بشید که آخر گیاهخواری هست همونطور که می دونید میوه ها اصولا برای انتقال تخم گیاهان به نقاط دیگر و گسترش نسل گیاه تولید میشن و با خوردنشون به گیاه اصلی صدمه ای وارد نمیشه چون هدف گیاه هم همین بوده که شما میوه اش رو بخورید .
اما از یک شکل دیگه هم میشه به موضوع نگاه کرد ببینید شما که گوشتخوار هستید اون گاو و گوسفند هایی که برای شما سلاخی میشن عملا دارن گیاه میخورن و حتی منابع آبی مصرف میکنن و با گاز متانی که تولید میکنن هوا رو آلوده میکنن و طبق یکی از همین فیلمهایی که گذاشتم یه چیزی حدود 12 برابر یک گیاه خوار گیاه مصرف میشه تا به همون میزان غذای یک گوشتخوار تامین بشه
یعنی یک گوشتخوار عملا 12 برابر یک گیاه خوار (بطور غیر مستقیم ) گیاه مصرف می کنه پس به این ترتیب هم به قضیه نگاه کنیم گیاه خوارها کمتر گیاه میکشن تا گوشتخوار ها :)

آفلاین vegetarian

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #34 : 19 خرداد 1396، 04:12 ب‌ظ »
نقل‌قول
گفته شده آدولف هیتلر گیاه خوار بود ، یا اینکه به گفته ی برخی ، میزان گوشت رو در رژیم غذایی اش اندک کرده بود.
کرگدن ها ، حیوانات وحشی و خطرناکِ گیاه خوار هستن!
عزیز دل برادر  :D
شما اصلا به معنی جمله تولستوی دقت نمیکنی داره ریشه ها رو میگه حتی اگر ادعای دروغ گیاه خوار بودن هیتلر رو قبول کنیم چیزی در اصل قضیه عوض نمیشه

آفلاین vegetarian

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #35 : 19 خرداد 1396، 04:19 ب‌ظ »
بنظر من گیاه‌خوارها با همه‌چیزخوارها تفاوت دیدگاهی بسیار بنیادین دارن. آیا شما که همه‌چیزخوار هستید قایل به این هستید که حیوانات هم حق و حقوقی (rights) برای خودشون دارن که انسان‌ها باید اون‌ها رو محترم بشمارن؟

یه سوال، فرض کنید یه گربه یا سگ یا گوسقند یا گاو یا هر پستاندار دیگه‌ای داره برای خودش راه می‌ره، یک نفر میره با لگد محکم بهش می‌زنه و اون حیوون میوفته روی زمین. بنظر شما این کار، کار اخلاقی/درستی هست یا نه؟
مثال لگد زدن کاملا غیر اخلاقی است ، اما اگر بخواییم در نظر بگیریم که پرورش گاو برای استفاده از گوشت گاو ، معادل با نقض حقوق حبواناته (Rights) همین استدلال قابل تعمیم برای گیاهان زراعی هم هست.

مثلا میگیم x برابر با y است ، اگر x برابر با 5 باشه ، بدون شک y هم برابر 5 هست.

گیاه هم موجود زنده هست ، اکسیژن مصرف میکنه و CO2 آزاد میکنه ، متابولیسم داره ، چرخه ی سلولی داره و ... گاو هم همین طور هست. هیچ تفاوتی بین تنفس سلولی گاو و جعفری نیست! اگر فردی مخالف پرورش حیوانات برای تغذیه باشه ، باید ، باز هم تکرار می کنم ، باید این حق رو برای گیاهان و آغازیان و ... هم در نظر بگیره وگرنه این فرد دچار تضاد هست

من که قبلا هم گفتم بین یک گیاه و یک گاو تفاوت بسیار زیادی وجود داره گیاهان جزو اشکال اولیه حیات هستن ولی گاو یک پستاندار پیشرفته هست بچه زا ست ببینید حتی اگر شما نخواهید به گیاهان هم صدمه بزنید باید دست از گوشتخواری بردارید چون طبق یکی از همین فیلهایی که گذاشتم یک گوشتخوار 12 برابر یک گیاه خوار گیاه مصرف میکنه (بطور غیر مستقیم)  و حتی اگر دوست ندارید حتی یک گیاه بخاطر شما نابود بشه می تونید از رژیم میوه خواری استفاده کنید و به جمع میوه خوارها که شاخه ای از گیاه خواری هست بپیوندید.

آفلاین vegetarian

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #36 : 19 خرداد 1396، 04:27 ب‌ظ »
نقل‌قول
اگر تنها مشکل شما این باشه من حاضرم ساعت ها بحث کنم بهتون اثبات کنم که انسان موجودی همه چیز خواره ، اول اینکه انسان دندان های نیش برای بریدن گوشت داره (4 تا) ، دوم اینکه پانکراس انسان تمام آنزیم های لازم برای هضم گوشت رو داره (حاضرم لیست آنزیم ها رو اینجا بزارم!) سوم اینکه ادعا شد بدن انسان برای غذا های گیاهی سازگاری داره ، این مطلب نمیشه گفت غلطه نه درست ، انسان نمیتونه سلولز رو تجزیه کنه ، اما کربوهیرات های نشاسته ای ، مثل سیب زمینی ، قابل هضم اند ، طول روده ی انسان هم ، شبیه هیچ کدوم از گیاه خوار ها نیست ، دیگه اون عکس مقایسه ی طول روده ی کوالا و گرگ در کتاب بیولوژی کمپل معروفه ، اگر بخواییم ریز بشیم ، از دید علمی ، روده ی انسان بیشتر شباهت به گوشت خوار ها داره تا گیاه خواران ، روده ی کور انسان هم هیچ شباهتی به گیاه خواری مثل کوالا نداره.
اینا همه اشون دلایل علمی اند ، اینکه بپذیرید یا نه مختارید.
پس با این حساب که شما میگین آدمیزاد باید بتونه گوشت خام رو هم بدون مشکل بخوره و هضم کنه !!  :D
ولی نمیتونه ! پس یه جای کار داره میلنگه آقا مهران عزیز !

آفلاین vegetarian

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #37 : 19 خرداد 1396، 04:31 ب‌ظ »
نقل‌قول
از دوستان گیاه خوار هم خواهش می کنم وارد بحث هایی که باعث خدشه دار کردن جلوه این تفکر زیبا میشن خوداری کنن ، دلیل وجود نداره ، متشکرم .

اتفاقا به نظرم باید وارد بحث شد تا دوستان گوشخوار دیگه ای که این مطالب رو میخونن به خودشون بیان و تلنگری باشه براشون

آفلاین aet

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 85
« پاسخ #38 : 19 خرداد 1396، 04:54 ب‌ظ »
نقل‌قول
اگر تنها مشکل شما این باشه من حاضرم ساعت ها بحث کنم بهتون اثبات کنم که انسان موجودی همه چیز خواره ، اول اینکه انسان دندان های نیش برای بریدن گوشت داره (4 تا) ، دوم اینکه پانکراس انسان تمام آنزیم های لازم برای هضم گوشت رو داره (حاضرم لیست آنزیم ها رو اینجا بزارم!) سوم اینکه ادعا شد بدن انسان برای غذا های گیاهی سازگاری داره ، این مطلب نمیشه گفت غلطه نه درست ، انسان نمیتونه سلولز رو تجزیه کنه ، اما کربوهیرات های نشاسته ای ، مثل سیب زمینی ، قابل هضم اند ، طول روده ی انسان هم ، شبیه هیچ کدوم از گیاه خوار ها نیست ، دیگه اون عکس مقایسه ی طول روده ی کوالا و گرگ در کتاب بیولوژی کمپل معروفه ، اگر بخواییم ریز بشیم ، از دید علمی ، روده ی انسان بیشتر شباهت به گوشت خوار ها داره تا گیاه خواران ، روده ی کور انسان هم هیچ شباهتی به گیاه خواری مثل کوالا نداره.
پس با این حساب که شما میگین آدمیزاد باید بتونه گوشت خام رو هم بدون مشکل بخوره و هضم کنه !!  :D
این به علت تکامل هست. وقتی ما اتش رو کشف کردیم دستگاه گوارش ما بیشتر تکامل یافت برای خوردن غذای پخته
ولی درمورد حرف شما: بله. حتی انسان امروزی هم میتونه غذای نپخته رو بخوره. و هیچ میشکلی هم به جز موارد بهداشتی برای پیش نمیاد

نظر من درمورد این تاپیک: انسان با این پیشرفت تکنولوژی باید یه تحقیقات با هدف انسانی و رفع گرسنگی جهانی انجام بده و بتونه گوشت مصنوعی تولید کنه.که تمام مواد مورد نیاز بدن رو داشته باشه، خوش طعم باشه و هیچ حیوانی به خاطرش کشته نشه.

اینطوری تقریبا تمامی بیماری هایی که از طریق گوشت منتشر میشن از بین میرن، سوء تغذیه کمتر میشه - قحطی اثری نداره و بشر یه قدم دیگه توی تکامل به جلو میره

(عجب بحث هایی توی فروم یک سیستم عامل به وجود میاد‌ :) منم بپیوندم به این بحث ها!)

آفلاین vegetarian

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #39 : 19 خرداد 1396، 05:11 ب‌ظ »
نقل‌قول
این به علت تکامل هست. وقتی ما اتش رو کشف کردیم دستگاه گوارش ما بیشتر تکامل یافت برای خوردن غذای پخته
ولی درمورد حرف شما: بله. حتی انسان امروزی هم میتونه غذای نپخته رو بخوره. و هیچ میشکلی هم به جز موارد بهداشتی برای پیش نمیاد

نظر من درمورد این تاپیک: انسان با این پیشرفت تکنولوژی باید یه تحقیقات با هدف انسانی و رفع گرسنگی جهانی انجام بده و بتونه گوشت مصنوعی تولید کنه.که تمام مواد مورد نیاز بدن رو داشته باشه، خوش طعم باشه و هیچ حیوانی به خاطرش کشته نشه.

اینطوری تقریبا تمامی بیماری هایی که از طریق گوشت منتشر میشن از بین میرن، سوء تغذیه کمتر میشه - قحطی اثری نداره و بشر یه قدم دیگه توی تکامل به جلو میره

(عجب بحث هایی توی فروم یک سیستم عامل به وجود میاد‌ :) منم بپیوندم به این بحث ها!)
سلام به بحث خوش اومدید ;)
شما همین الان برو سر یخچال یه تیکه گوشت خام بخور اگه تونستی هضمش کنی حتما خبرش رو به ما هم بده !  :D
من فکر میکنم بجای اینکه گوشت مصنوعی تولید بشه بهتره جلوی شهوت غذا خوردنمون رو بگیریم و به سمت گیاهخواری حرکت کنیم اینطوری عاقلانه تر به نظر میاد

آفلاین S Y N C R E X

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 804
  • The Control Is The Power
    • syncrex.me
« پاسخ #40 : 19 خرداد 1396، 06:14 ب‌ظ »
نقل‌قول
سلام به بحث خوش اومدید ;)
شما همین الان برو سر یخچال یه تیکه گوشت خام بخور اگه تونستی هضمش کنی حتما خبرش رو به ما هم بده !  :D
من فکر میکنم بجای اینکه گوشت مصنوعی تولید بشه بهتره جلوی شهوت غذا خوردنمون رو بگیریم و به سمت گیاهخواری حرکت کنیم اینطوری عاقلانه تر به نظر میاد

دوست عزیز من هدف و نیت خوب شما رو می دونم اما اینکه بخایم گوشت خواری رو با اون لفظ جلوه بدیم و دیگران رو از چیزی که دارن ازش احتمالا لذت می برن منع کنیم جواب نمیده چون اینجوری فقط مجبورشون می کنیم یه مدت انجام ندن و اون نیار به انجام دادن همیشه توی وجودشون هست . فلسفه گیاه خواری در این هست که انسان  ها متوجه این بشن که ممکنه اون لذتی که الان دارن حاصل یک تکامل ناقص باشه و کل لذت رو از ریشه بازبینی کنن تا به جایگاهی برسن که از خودار بودن و کنترل داشتن لذت ببرن بجای خوردن بدن دیگر جانوران . این مدل سخن وری دعوت نیست .

آفلاین vegetarian

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #41 : 19 خرداد 1396، 06:34 ب‌ظ »
آقا مهران عزیز یه سوالی دارم
شما اون سه تا فیلمی که اول تاپیک(earthlings--Forks Over Knives--Cowspiracy The Sustainability Secret) گذاشتم رو دانلود کردین  ودیدین ؟

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • دبیان + xfce
« پاسخ #42 : 19 خرداد 1396، 07:09 ب‌ظ »
نقل‌قول
بر خلاف میل باطنی ام به این موضوع میخوام پاسخ بدم حتی پاسخ های قبلی شما رو نادیده گرفتم ولی این مورد اشتباهی هست که باید تذکر بدم

یک انسان میتونه گوشت خام بخوره و هیچ مشکلی براش پیش نیاد ، من گوشت خام نمی خورم چون گوشت پخته دوست دارم ولی این دوست داشتن بر میگرده به عادت های غذایی که از خانواده ام و جامعه ای که توش زندگی میکنم به ارث بردم.
مثالی میزنم:
بدن انسان دو تا کلیه داره ، درحالی که همه میدونیم که با یک کلیه هم میشه بدون هیچ مشکلی زندگی کرد ، بودند کسانی که به دلیل نقص ژنی با یک کلیه به دنیا اومدن و بعد چهل سال متوجه شدند که این همه سال با یک کلیه بدون مشکل زندگی کردن. نمیشه گفت اون کلیه اضافه اس ، یا اینکه کلیه ی یدکی برای اهدای عضو است ، بلکه در روند تکامل ، اون هایی بیشتر شانس زنده موندن داشتن که دو کلیه داشتن ، در زمان های گذشته ، حدود صد میلیون سال پیش که پریمات ها (که یکی از آنها ما باشیم) در زمین نبودند ، آب سالم و تصفیه شده نبود ، آب لوله کشی نبود و انواع میکروب ها عفونت ها بودن و به طبع ، بدن پستانداران برای تصفیه ی این همه آلودگی به دو کلیه نیاز داشتن ، اما طی این 100 سال اخیر که آب تصفیه شده به شهر ها اومده ، میزان استفاده ی ما از کلیه ها کاهش یافته.
قضیه ی گوشت هم همین طوره ، اگر شما چند ماه تحمل کنید تا بدنتون بتونه به گوشت خام عادت کنه و به طبع چندین و چند بار استفراغ کنید (به علت هضم ناقص) و ... بعد این مدت میتونید گوشت خام رو به آسانی هضم کنید.
من با چشم خودم هم دیدم افرادی که سوسک خوردن (در خارج کشور) هم سوسمار خوردن ، اون هم خام ، موش فاضلاب کباب شده هم دیدم ، بماند که چه ها که نکشیدم و چند ماه نتونستم با دیدن اون صحنه ها غذا بخورم ، ولی خود اون افراد و بچه هاشون بدون هیچ مشکل از اون موارد غذایی تغذیه می کردند.

نقل‌قول
همه ی این سخن درسته بجز یه کوچولو بخش آخر که اونم درسته ولی من کامل میکنم: تکامل سیستم ایمنی انسان تا حدود سن 10 صورت میگیره و اگر کودکی از سه سالگی تا ده سالگی تغذیه ای رو که ما غیر بهداشتی میدونیم داشته باشه ، از نظر بهداشتی هم براش مشکلی پیش نمیاد ولی منی که در گهواره بزرگ شدم مطمئنا نسبت به این قبیل میکروب ها آسیب پذیر خوام بود.
نقل‌قول
شما اون سه تا فیلمی که اول تاپیک(earthlings--Forks Over Knives--Cowspiracy The Sustainability Secret) گذاشتم رو دانلود کردین  ودیدین ؟
نه عزیز ندیدم

آفلاین vegetarian

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #43 : 19 خرداد 1396، 07:24 ب‌ظ »
نقل‌قول
نه عزیز ندیدم

لطفا اگه دوست داشتین و وقت آزاد داشتین دانلودشون کنین و سر فرصت ببینیدشون زیرنویس فارسیشون هم توی سایت subscene.com هست :)

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • دبیان + xfce
« پاسخ #44 : 19 خرداد 1396، 07:31 ب‌ظ »
به چه حقی خودتون رو مالک زندگی دیگر موجودات می دونید و اون ها رو به قتل می رسونید برای سیر کردن شکم ! ، البته تقصیر کسی هم نیست این موجود نوعیه که خودش رو اشرف مخلوقات میدونه ، در کل ، شما میتونی طبق نیروی پیشرانی که زندگی اجتماعیت برات تایین کرده پیش بری و جزیی از دنیایی دیگران باشی ، و یا از صف بیرون بری و خودت دنیات رو با افکار خودت بسازی .
در این مورد هم فکر کردم و چند بار هم خوندم ، بین من و شما در این مورد یک دره ی عمیق هست که مانع نزدیکی و رسیدن به یک نقطه ی مشترک میشه ، برای مثال ، در قوانین طبیعت ، خرس گریزلی روند تکاملی خوبی رو طی کرده و میبینیم که موفق ترین شکارچی هست و میزان مرگ و میر پایینی رو داره به نسبت بقیه ، قوانین طبیعت ، همین انتخاب طبیعی ، این حق رو به خرس گریزلی میده که تا قبل از متمدن شدن انسان ها ،  بهترین شکارچی طبیعت باشه ، حتی با این همه گندی که بشر به محیط زیست زده تهدیدی از بابت انقراض این خرس ها پیش رو نیست ، اینکه میفرمایید به چه حقی ، این قدرت رو طبیعت در اختیار انسان قرار داده ، اگر روزی موجودی برتر از انسان ، از نظر ذهنی یا جسمی پدیدار بشه و ما نتونیم در برابر اون مقاومت کنیم ، طبیعت به خودی خود حق تصمیم گیری در مورد اون جاندار رو از ما میگیره.

یه نکته هم همین الان به ذهنم اومد در مورد اون دوستمون لوبونتو ی عزیز ، برای مثال معده ی انسان آنزیمی به نام رنین میسازه که وظیفه ی لخته کردن کازئین شیر رو بر عهده داره.
تا اینجا میشه گفت انسان توانایی مصرف پروتئین حیوانایی روداره.

آپدیت: منظورم فقط شیر بود نه گوشت گاو ، البته در مصرف سایر لبنیات (ماست کفیر پنیر و...) هیچ شکی وجود نداره.

اما بعد دوران نوزادی و ورود به دوران خردسالی ، با توجه به نیاز انسان به مصرف سایر مواد غذایی ، میزان تولید رنین در بدن کم میشه ، تاجایی که من به مدت سه سال بود شیر مصرف نکرده بودم و شرایطی پیش اومد که شیر بخورم و متاسفانه از هضم اون عاجز موندم ، دلیل این بود که در طی این مدت میزان تولید رنین معده ی من به پایین ترین حد خود رسیده بود درحالی که افرادی که به طور مداوم شیر مصرف می کنن میزان بالایی از این آنزیم روتولید می کنن و هیچ مشکلی ندارن ، در مثال خودم هم ، اگر من کم کم شروع به مصرف شیر کنم میتونم توانایی خودم در تولیدرنین رو بازیابی کنم
« آخرین ویرایش: 19 خرداد 1396، 10:40 ب‌ظ توسط آقای مهران »