انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

بهترین تجربه KDE رو در کدوم توزیع داشته اید ؟(می تونید به 2 توزیع رای بدید) این رای گیری برای انتخاب بهترین تجربه برای کار بران جدید است .

OpenSuse ThumbleWeed KDE
11 (22.9%)
Fedora + KDE
4 (8.3%)
KUbuntu
4 (8.3%)
KDE Neon
6 (12.5%)
Arch + KDE
6 (12.5%)
Manjaro KDE
10 (20.8%)
KaOs
1 (2.1%)
دگر توزیع ها
6 (12.5%)

مجموع آرای اعضا: 36

نویسنده موضوع: توزیع های برتر + KDE  (دفعات بازدید: 6435 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
توزیع های برتر + KDE
« : 22 خرداد 1396، 09:20 ق‌ظ »
In The Name Of God
سلام دوستان باز هم علی هستم.
دوستان این نظر سنجی رو باز کردم برای کسانی که مخوان KDE رو انتخاب کنن برای میز کار خودشون و نمی دونن کدوم توزیع باز خورد بهتری داشته (کار برهای تازه کار هنوز امادگی کانفیگ و شخصی سازی رو ندارن و تاکمی آماده بشن باید محیطی اماده و زیبا داشته باشن که دلزده نشن)
من خودم KDE Neon رو تست نکردم و تاحالا حتی نصب هم نداشتم.
ولی بهترین تجربه ای که داشتم از KDE روی مانجارو بوده و بعد از اون
OpenSuse ThumbleWeed(این یکی رو کمی انگولیش کردم البته) امید وارم کمکی کرده باشم.
چند توزیع و سیستم عامل با میزکار KDE که بالا نام نبردم(سعی شده پر استفاده ترین توزیع ها قرار بگیر)

Debian Jessie , FreeBSD +KDE , CentOs + KDE , Netrunner , GeckoLinux , Chakra , Korora +KDE , Tanglu , DolphinOs , Okular , KDE Connect

« آخرین ویرایش: 30 خرداد 1396، 01:08 ق‌ظ توسط ALi.pAkrohk »
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین geeksesi | javad

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 685
  • GeekSesi.xyz
    • محمد جواد قاسمی
پاسخ : KDE & GNU /Linux
« پاسخ #1 : 22 خرداد 1396، 10:34 ق‌ظ »
kde مانجارو ولی باهاش مشکل داشتم D:

مصرف سی پی یوم رو که در حالت عادی روی 1% هست رو می برد روی 60 - 70 درصد !
و به خاطر این ازش کشیدم بیرون :)

وقتی i3 رو با کانفیگ رسول بالا اوردم نیمه گمشده خودمو توی گنو پیدا کردم D:
اگر اشتباه کردم راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
« پاسخ #2 : 22 خرداد 1396، 10:52 ق‌ظ »
دوستان من دیگه توزیع مبتنی بر KDE یادم نمیاد که بگم اگه کسی چیزی رو بهتر میشناسه توی پست ها بگه اضافه کنم یا اصلا نام ببره کاربرا ببینن و بتونن تستش کنن.
20 =! 20
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3502
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
« پاسخ #3 : 22 خرداد 1396، 03:18 ب‌ظ »
بهترین تجربه‌ی من با KDE، کوبونتو 14.04 با نسخه‌ی 4 KDE بود. 1 سال داشتمش
بعد از اون KDE5 روی مانجارو خیلی بهتر از کوبونتو 15.04 و ... که با KDE5 منتشر شده بودن، بود.
ولی دیگه KDE5 کلا سنگین شد و با گرافیک من هم مشکل پیدا کرد و کلا دیگه با OpenGL کار نمی‌کرد و داغون شد.
من همیشه فکر می‌کردم، رکورد استفاده‌م از یه محیط دسکتاپی، متعلق به KDE باشه ولی i3 با 23 ماه تجربه، (تقریبا 2 برابر KDE) رکورد زده.  ;D
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین سعيد

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 296
« پاسخ #4 : 22 خرداد 1396، 03:55 ب‌ظ »
cent os kde
debian jessie
 فریبی اس دی
من توی ۱۲.۰۴ یه مدت پلاسما داشتم و بعد از اون تو دبیان و ارچ
ولی توی
ارچ
کا او اس
اپن سوزه و neon j
بهترین ساپورت پلاسما رو بدست میارید

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2489
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
« پاسخ #5 : 22 خرداد 1396، 05:30 ب‌ظ »
سیستم عامل من آرچ لینوکس هست و از kde plasma 5.10.1 استفاده میکنم.
این اسکرین شات جهت اطلاعات کاربرانی که میگن kde سنگینه (هماطور که میبینید ۴۷۸ مگ رم گرفته و سنگین نیست):

این اسکرین شات جهت اطلاع کاربرانی که فکر میکنند kde با opengl کار نمیکنه. در سیستم من kde plasma داره بدون مشکل از OpenGl استفاده میکنه:

برای جلوگیری از مشکلات ، همیشه باید ویکی خواند و درست کانفیگ کرد.
« آخرین ویرایش: 22 خرداد 1396، 05:53 ب‌ظ توسط علیرضاامیرصمیمی »

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
« پاسخ #6 : 22 خرداد 1396، 08:02 ب‌ظ »
ممنونم از دوستان عالیه آقای امیر صمیمی
از مدیران انجمن خواهش دارم این پست رو سنجاق کنن تا کار بران انتخابشون راحت تر بشه سعیی دارم برای همه دسکتاپ ها تغریبا همچین نظر سنجی هایی به وجود بیاد تا راحت تتر حدف کاربران تازه وارد و علاقه مند به دسکتاپ های مختلف انتخاب بشه.
ولی من تابه حالا بیشتر سراغ xfce و mate و KDE رفتم و اطلات چندانی راجب به توزیع هایی که بقیه دسکتاپ هارو بهتر پشتیبانی می کنند ندارم و از دوستان در خواست دارم به جامعه آزاد کمک کنند.
20 =! 20
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
« پاسخ #7 : 23 خرداد 1396، 05:41 ق‌ظ »
بهترین تجربه‌ی من با KDE، کوبونتو 14.04 با نسخه‌ی 4 KDE بود. 1 سال داشتمش
بعد از اون KDE5 روی مانجارو خیلی بهتر از کوبونتو 15.04 و ... که با KDE5 منتشر شده بودن، بود.
ولی دیگه KDE5 کلا سنگین شد و با گرافیک من هم مشکل پیدا کرد و کلا دیگه با OpenGL کار نمی‌کرد و داغون شد.
من همیشه فکر می‌کردم، رکورد استفاده‌م از یه محیط دسکتاپی، متعلق به KDE باشه ولی i3 با 23 ماه تجربه، (تقریبا 2 برابر KDE) رکورد زده.  ;D
مجبورمون کردی ازت بخواییم یه پست کامل در مورد i3 برامون بزنی خوب تعریفش رو‌ می کنی اگرم زدی خوب لینک بده اموزش هات رو.
 ;D :D ;)
20 =! 20
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #8 : 23 خرداد 1396، 02:23 ب‌ظ »
مجبورمون کردی ازت بخواییم یه پست کامل در مورد i3 برامون بزنی خوب تعریفش رو‌ می کنی اگرم زدی خوب لینک بده اموزش هات رو.

آی3 به درد شما نمیخوره در حال حاضر. باید یه چندسالی با گنو (عمیق) کار کنی تا از KDE و XFCE و ... برسی به i3
آموزش هم نیاز نداره. یه مدیرپنجره‌س که کلا چهارتا شورتکات داره. فقط براساس نیاز شخصی و دانش خودت باید تغییر و توسعه پیدا کنه. فقط اگه دوست داشتی می‌تونی کُدهام رو که توی گیت‌لب (امضا رو نگاه کن) توی ریپوی i3-desktop گذاشتم، ببینی و ایده بگیری. البته تاپیک مربوط به KDE هست، پس منحرفش نکنیم. :)
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
« پاسخ #9 : 23 خرداد 1396، 02:37 ب‌ظ »

آی3 به درد شما نمیخوره در حال حاضر. باید یه چندسالی با گنو (عمیق) کار کنی تا از KDE و XFCE و ... برسی به i3
آموزش هم نیاز نداره. یه مدیرپنجره‌س که کلا چهارتا شورتکات داره. فقط براساس نیاز شخصی و دانش خودت باید تغییر و توسعه پیدا کنه. فقط اگه دوست داشتی می‌تونی کُدهام رو که توی گیت‌لب (امضا رو نگاه کن) توی ریپوی i3-desktop گذاشتم، ببینی و ایده بگیری. البته تاپیک مربوط به KDE هست، پس منحرفش نکنیم. :)
بعله ممنون 😊
انشاالله تجربش می کنم من ۴ ماه با xfce و الان ۳ ماه با kde کار می کنم قبلش هم یک ماه یونیتی و ۲ ماه mate خخخ میدونم هنوز کمه و حرفیی نیستم ولی کم کم میاد زیاد میشه دیگه.
کلا زیاد دسکتاپ هارو زیر و رو نکردم توزیع های زیادی رو تست کردم که فرق هاشون رو بفهمم توی پایداری و اینا که جدیدا فهمیدم اصلا فرقی هم ندارن یکیه فقط دست خودمه البت تغریبا ولی دسکتاپ کلا هرچی محیطش خوشم امد زدم فقط خخ کانفیگم جز سوزه که همیشه نصبه بقیه نه دست نمیزنم. اونم KDE
20 =! 20
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2489
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
پاسخ : 20Distribution and OS superior for KDE
« پاسخ #10 : 23 خرداد 1396، 03:17 ب‌ظ »
بعله ممنون 😊
انشاالله تجربش می کنم من ۴ ماه با xfce و الان ۳ ماه با kde کار می کنم قبلش هم یک ماه یونیتی و ۲ ماه mate خخخ میدونم هنوز کمه و حرفیی نیستم ولی کم کم میاد زیاد میشه دیگه.
کلا زیاد دسکتاپ هارو زیر و رو نکردم توزیع های زیادی رو تست کردم که فرق هاشون رو بفهمم توی پایداری و اینا که جدیدا فهمیدم اصلا فرقی هم ندارن یکیه فقط دست خودمه البت تغریبا ولی دسکتاپ کلا هرچی محیطش خوشم امد زدم فقط خخ کانفیگم جز سوزه که همیشه نصبه بقیه نه دست نمیزنم. اونم KDE
جناب پاکروح داشتن آی۳ نیاز به تجربه زیادی نداره. توی اسکرین شات های فروم و گروه های تلگرام و ... میبینید دوستان بسیار جوان با یه ضریب هوشی معمول و کمی آشنایی با زبان انگلیسی ،بعد از چند ماه کار و ممارست در گنو لینوکس، آی ۳ نصب میکنند و بعضی خوششون میاد میمونن و خیلی ها هم نه بر میگردند سراغ میزکار که بحث سلیقه و... هست.
در نهایت توصیه من این هست که خیلی زمان صرف عوض کردن توزیع و میزکار نگذارید. هر چند تجربه چیزهای جدید تفریح  خوبی میتونه باشه و هر از گاهی شاید برای تنوع کنار کار جدی مثل برنامه نویسی(که فکر میکنم کارتون همین هست) بد نیست.
مثلا لینوس تروالدز رو ببینید . یک فدورا داره که میزکارش گنوم هست و به شغل روزمرش و یا توسعه لینوکس و ... میپردازه
https://www.youtube.com/watch?v=S5S9LIT-hdc&pbjreload=10
-------
« آخرین ویرایش: 23 خرداد 1396، 04:19 ب‌ظ توسط علیرضاامیرصمیمی »

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #11 : 23 خرداد 1396، 03:49 ب‌ظ »
بعله ممنون 😊

تجربه کردن خوبه. تقریباً هرکسی که میاد سمتِ گنولینوکس، یه مدت این موضوعات ذهنش رو درگیر می‌کنه. ولی در نهایت به خاطر اینکه ذره ذره گنو رو یاد میگیری و حرفه‌ای میشی، متوجه میشی واقعا چی میخوای و چجوری باید باشه. چندسال دیگه مطمئن باش نگاهی که الان به گنو داری رو نداری دیگه. خیلی روشن‌تر میشه نگاهت. باعث میشه ناخالصی‌هاش حذف بشن و به چیزی برسی که واقعاً نیاز داری. یه جورایی بعضی مسائل حالت جو گیری برای آدم داره. ولی کم کم پُفش می‌خوابه و به نگاه اصلی می‌رسی. منم 3-4 سال پیش فکر می‌کردم KDE بهترین محیط دسکتاپ در دنیای نرم افزار آزاده ولی الآن حتی از یه چیزی مثل "ماوس" بدم میاد و استفاده نمی‌کنم! ببین دیدگاه چقدر فرق کرده! برای اینکه بعد از 3 سال کار با گنو، متوجه شدم که "ماوس" نه تنها کاری از من پیش نمی‌بره بلکه مانع پیشرفتِ منه! همون‌جور که KDE مانع پیشرفت من بود تا اینکه اومدم سراغ بَش و یادگیری ابزارهای پایه‌ای گنو و آشنا شدن با مکانیزم‌های مختلف سیستم عامل که خب یه چیزی مثل KDE، سرپوش میذاره روی تمام این قضایا. یا مثلاً قبلاً فایرفاکس و کرومیوم و ... رو با هم نصب می‌کردم، ولی الآن وقتی بخوام مثلا آیپی Wan رو بدست بیارم، نمیام مرورگر سنگین اجرا کنم. w3m به راحتی و با سرعت زیاد و توجه کامل به نیازهای مربوطه‌ی کاربر، کار رو به بهترین نحو ممکن انجام میده.
برای همین اونجا گفتم "عمیق" که بشی، اون‌وقت یه چیزی مثل i3 به دردت می‌خوره.  :)
و میزکارهای مدرن و باامکانات دنیای نرم افزار آزاد از نظر من، کاربر رو آماده می‌کنن برای شرایطی که دیگه بتونه بدون نیاز به چنین ابزارهایی و با تکیه بر توانایی خودش و ابزارهای مخصوص به خودش، کارهاش رو پیش ببره.

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 707
  • دبیان + xfce
« پاسخ #12 : 23 خرداد 1396، 04:18 ب‌ظ »
حقیقتا i3 برای من سخت نبود بعد ده دقیقه بهش عادت کردم البته برخلاف آقا رسول من از موس زیاد بهره می برم ولی i3 مورد نیاز من نبود چون استفاده ای که من از سیستم می کنم ، دیدگاهی که دارم ، روحیه و اخلاقی که دارم و حتی توانایی بینایی و درک کردن رنگ ها توسط چشم من با آقا رسول و هر انسان دیگه ای فرق داره ، حالا به این موارد فاکتور تجربه رو هم اضافه کنیم ، به این موارد عادت هامون رو هم اضافه کنیم. مثلا یکی روی دسکتاپش هشتصد و نود سه تا آیکن میزاره تا خیلی سریع با یه کلیک به چیزی که میخواد برسه ، یکی مثل من یدونه پنل داره با 8 تا آیکن ، یکی دوست داره تو ترمینال بنویسه اسم برنامه روتا اجرابشه و ... ولی به قول آقای امیر صمیمی زیاد وقتتون رو تلف نکنید و بیشتر سعی کنید با اون چیزی که الان داری نیازت رو براورده کنی. این کار رو من میکنم و ممکنه برای شما مناسب نباشه من هر هفته یک روز اختصاص میدم تا چیزایی که جدید اومدن رو تست کنم ، حالا میخواد انگولار باشه یا سیستم عامل ، و اگر چیز مناسبی پیدا کردم برنامه ریزی واسه یادگیریش می کنم ، هم به کارم میرسم و هم از تکنولوژی عقب نمی مونم ولی باز میگم ، ممکنه شما فردی باشی که ذهنت زیاد به تنوع نیاز داشته باشه.

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
« پاسخ #13 : 23 خرداد 1396، 06:46 ب‌ظ »
نه بر عکس تنوع ریاد خستم می کنه و سادگیه زیادیم زدم می کنه بیشتر ور رفتن بم حال میده برا تفریع خراب کاری می کنم( ;D ;D امید وارم بفهمید چی رو میگم منفی نگیرید خخخ) بعله برنامه نویسیه وب و گیم علایقمه و برای وب نویسی هم بسیار تلاش دارم.
از انریل انجین و Aptana studio به عنوان ابزار استفاده می کنم و توزیعی که همیشه نصب دارم suse هست همون طور که قبلا هم گفتم یه سیستم عامل کنارش دارم که بسته به نیازم تغییر می کنه گاهی پیندوز گاهی هم یه توزیع که تستش کنم خخخ همون خراب کاری البته از vim و atom و .... هم به وقت خودشون استفاده می کنم ولی من ادمیم که یه چیز رو همیشگی دارم و بقیرو فقط یاد میگیرم بعد داغون می کنم میزارم کنار.
خوب چیزیم موند از بیوگرافی اها راستی فامیلم رستمیه پاک روح رو یکی از دوستام که مثل داداشم بود و الان المانه و نمی تونم ببینمش بم می گفت و چون خیلی دوسش دارم تو انجمن ها اسمم رو این میزارم.
20 =! 20
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین s1mpleworld

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 309
« پاسخ #14 : 23 خرداد 1396، 08:08 ب‌ظ »
خوب طبیعتا توزیع های rolling که از میزکار KDE استفاده میکنند بازخورد بهتری میدن. کی آخه میزنه CentOS + KDE!!

یک ایرادی که به نظر سنجی میتونم وارد کنم اینه که خیلی گزینه گذاشته. بهتر بود پنج یا شش تا مورد اصلی که از KDE استفاده میکنند رو میزاشت، بعد یه گزینه میزاشت به عنوان  "سایر موارد" برای بقیه ی توزیع ها. مثلا وجود گزینه هایی مثل debian jessie یا CentOS بی مورد هستش.

البته نمیدونم توی نظرسنج amarok و kde connect و okular چه میکنند.

طبیعتا بهترین بازخورد هارو باید KDE Neon و openSUSE بدن.

البته یک نکته ای هستش: باید نسبت بین انتخاب و تجربه ی قبلی کار با میزکار رعایت بشه. فرضا یکی بخواد یک میزکار رو برای اولین کار تست کنه، میزکار مورد نظر رو روی یک توزیع DIY تست کنه، کمی این وسط سر مراحل نصب و یادگیری هم اذیت بشه، مشخصه این کاربر دیدش منفی هستش.

ضمنا سخت افزار مناسب هم توی بازخورد کاربر بسیار تاثیر داره. سخت افزار برخی کاربران انقدر ضعیف هستش که میزکارهای مختلف پاسخدهی مطلوبی روی اون میزکار ندارند.
با افتخار قدرت گرفته از Fedora 32