انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

میزکاری که استفاده می کنید کدام است  ؟

گنوم -   gnome
34 (35.4%)
کی دی ئی پلاسما -  kde plasma
19 (19.8%)
اکس اف سی ئی -  xfce
12 (12.5%)
ال ایکس دی ئي-lxde
0 (0%)
ماته -  mate
1 (1%)
یونیتی - unity
13 (13.5%)
آی ۳
5 (5.2%)
اپن باکس -openbox
4 (4.2%)
دیپن -  deepin
1 (1%)
سیانمون  cinnamon
5 (5.2%)
موارد دیگر..... مثلا  lxqt
2 (2.1%)

مجموع آرای اعضا: 96

نویسنده موضوع: از کدام میزکار استفاده می کنید ؟  (دفعات بازدید: 17806 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین فاروق

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 992
  • <شعار>این یک شعار است</شعار>
    • تارنمای فاروق
پاسخ : از کدام میزکار استفاده می کنید ؟
« پاسخ #30 : 02 تیر 1396، 10:43 ق‌ظ »
ترمینال خالص، بدون میزکار  8)
پس چجوری الآن اینجا پست گذاشتی؟
+ i3 میزکار نیست، فقط یک مدیر پنجره هست.
+ این تبعیض نیست i3 رو گذاشتید بقیه مدیر پنجره ها رو فراموش کردید؟فکر نمیکنید ناراحت میشن؟

اپن باکس اونجا چیه ؟
بعدشم i3 & اپن باکس به نمایندگی از حزب خودشون (‌ مدیر پنجره ها‌) اومدن جلو D:
ببخشید ندیدمش،
راستی tinywm رو هم اونجا نمیبینم!
http://pcworms.blog.ir
بعد از بررسی پست های قدیمیم، فکر میکنم یک عذرخواهی بدهکارم! معذرت میخوام و اگر اشتباه کردم مستقیم و روشن راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.
کانال IRC

آفلاین سعيد

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 296
« پاسخ #31 : 02 تیر 1396، 11:03 ق‌ظ »
تا اونجایی که یادمه جز شما کسی تو انجمن از اون استفاده نمی کنه D;
ولی خوب کابران مدیر پنجره هایی مثل  xanmond یا awosome تو اولیویتن
یه حسی بهم میگه  twm  هم مهمه  :P

آفلاین فاروق

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 992
  • <شعار>این یک شعار است</شعار>
    • تارنمای فاروق
« پاسخ #32 : 02 تیر 1396، 11:10 ق‌ظ »
تا اونجایی که یادمه جز شما کسی تو انجمن از اون استفاده نمی کنه D;
ولی خوب کابران مدیر پنجره هایی مثل  xanmond یا awosome تو اولیویتن
یه حسی بهم میگه  twm  هم مهمه  :P
من از این استفاده نمیکنم!
فقط گفتم تبعیض قائل نشید!
http://pcworms.blog.ir
بعد از بررسی پست های قدیمیم، فکر میکنم یک عذرخواهی بدهکارم! معذرت میخوام و اگر اشتباه کردم مستقیم و روشن راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.
کانال IRC

آفلاین armiiin24

• Newbie
  • *
  • ارسال: 11
« پاسخ #33 : 08 فروردین 1397، 12:21 ب‌ظ »
من که از گنوم استفاده میکنم خیلیم راضیم

آفلاین hosein.zamani

• Newbie
  • *
  • ارسال: 5
« پاسخ #34 : 08 فروردین 1397، 02:25 ب‌ظ »
از گنوم!
گنوم پلاگین های جالبی داره و ظاهر خوبی و در کل میپسندم محیطشو ولی نسبت به یونیتی که قبلآ استفاده میکردم تنظیمات محدود تری داره ، توی گنوم بدون نصب Tweaks حتی نمیشه انتخاب کرد که بکگراند آدم چطوری نمایش داده بشه! (اگه رزولوشن عکس با صفحه نمایش فرق داشته باشه منظورمه...)
« آخرین ویرایش: 08 فروردین 1397، 03:24 ب‌ظ توسط hosein.zamani »

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3502
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
« پاسخ #35 : 08 فروردین 1397، 03:11 ب‌ظ »
قابل ذکره که i3 اصلاً میزکار نیست و نباید در نظرسنجی قرار می‌گرفت و باید در تاپیک جداگونه‌ای مورد بحث و نظر واقع می‌شد.

حالا با این حال:
۳۲ ماه هست که فقط از i3 استفاده می‌کنم.

و رتبهٔ دوم هم به KDE با ۱۲ ماه سابقه اختصاص پیدا می‌کنه  ;D
و بقیهٔ میزکارها هم کم‌تر از این مقدار.

دلیل انتخاب i3 (منظور مدیرپنجرهٔ موزاییکی هست، نه صرفاً اسم i3) به عنوان محیط کار روزانه‌م این بوده که دوست داشتم خودم رایانه رو کنترل کنم. نه این‌که رایانه من رو کنترل کنه. دوست داشتم از محیطی استفاده کنم که کسی کارکردش رو واسم تصمیم نگرفته باشه. به همین دلیل صفر تا صدش رو با نیازهای شخصی خودم چیدم و هرچی هم که نداشته، نوشتم تا کم و کسری نداشته باشه. و الآن هم مشکلاتش رو از اونجایی که خودم پیکربندیش کردم، خیلی سریع متوجه می‌شم و راه حل می‌دم (اگه راه حل رسمی نداشته باشه!)
در کل بعد از این همه مدت، بهش خو گرفتم. در حدی که ۱ ثانیه هم امثال میزکار رو نمی‌تونم تحمل کنم. البته از مزایای میزکار نمی‌شه غافل شد، مهم‌ترینش همین که کاربر رو آماده می‌کنه تا یه چیزی مثل i3 رو بتونه تنظیم و پیکربندی کنه.  ;D
دقیقاً مثل محیط گرافیکی GUI که اگه نباشه، کاربر به این سادگی نمی‌تونه بره سراغ CLI و یادش بگیره ولی وقتی رفت و یادش گرفت، دیگه تحمل GUI واقعاً سخت می‌شه برای کاربر.  8)

انتخاب یک محیط گرافیکی/متنی برای کارهای روزمره برای هر کاربر، فقط بستگی به نیاز کاربر داره. بقیهٔ موارد یا به خاطر تعصبه، یا هیجانات کاذب و یا هوس‌های زودگذر که در نهایت موجب ضرر رسوندن به کاربر می‌شه. به عبارتی  وقت و عمر کاربر تباه می‌شه. فقط نیازهای واقعی هر کاربر هست که درنهایت کاربر رو به نتیجه‌ای که می‌خواد می‌رسونه و باعث پیشرفت اون می‌شه.  :)

پ.ن: هر مدیرپنجرهٔ موزاییکی دیگه‌ای هم ممکن بود من انتخاب کنم و این ۳۲ ماه رو باهاش زندگی کرده باشم. پس i3 صرفاً یک ابزاره و می‌تونه هر مدیرپنجرهٔ دیگه‌ای هم باشه.
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین Armin.io

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 29
  • دیدار به قیامت، ما رفتیم و دل شما را شکستیم همین.
    • Telegram
« پاسخ #36 : 13 خرداد 1397، 10:07 ق‌ظ »
گنوم! هم شیک هم قابل شخصی سازی
(: This too shall pass

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
« پاسخ #37 : 13 خرداد 1397، 02:25 ب‌ظ »
من یه مدت از xfce استفاده می‌کردم ساده و بدون دردسر بود.
بعدش روی آرچ لینوکس i3 نصب کردم و تو یکی دو هفته قلق کانفیگ کردنش خوب دستم اومده بود و یه کانفیگ متناسب با خودم براش انجام دادم که بنظرم مناسب بود. چند وقتی هم i3 رو داشتم تا اینکه زد به سرم دبیان 9.4 رو تست کنم و مثل همیشه از این تست پشیمون شدم و خواستم برگردم آرچ اما این‌بار درایور انحصاری کار نمیکرد و سیستم بالا نمیومد اصلا کلی راه حل هم براش پیدا کردم و تست کردم اما نشد که نشد ! منم دیگه حوصله نداشتم و دیدم اینجوری وقتم‌هم داره تلف میشه، بنابراین رفتم سمت توزیعی که خیلی دوست داشتم تستش کنم یعنی اوپن سوزه!  :) روش KDE نصب کردم و به طرز فجیعی بسته‌ی اضافی نصب کرد حدودا 3 هزار و خورده ای با اینکه تیک خیلی چیزا رو برداشته بودم موقع نصب ! اما از اونجایی که با KDE هیچوقت نتونستم درست کنار بیام و این بار هم بخاطر تعریف‌هایی که از KDE روی اوپن سوزه میکردن، نصبش کرده بودم، بعد از چند روز بیخیال KDE شدم و رفتم گنوم نصب کردم و الان با همه چی راحتم. ولی مشکل اینجاست که انقدر بسته‌ی زیاد نصب کرده و نسخه‌ی tumbleweed هم دارم هر چند روز آپدیت‌های بسیار حجیمی برام میاد ! الانم که وقت امتحاناته و دیگه نه وقت و نه حوصله‌ی توزیع و میزکار عوض کردن رو دارم ولی بنظرم آی 3 با آرچ لینوکس از همه مناسب‌تر بود و بعدش گنوم که الان روی اوپن سوزه دارم، خیلی مناسب و راحته بجز یه چندتا اشکال در مورد مدیریت رم که اونم چاره‌شو پیدا کردم و فعلا داریم با گنوم سر میکنیم !‌  ;)
« آخرین ویرایش: 13 خرداد 1397، 02:31 ب‌ظ توسط Silvio Dante »
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین Al!R3Za

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 375
  • Arch + KDE
« پاسخ #38 : 13 خرداد 1397، 03:02 ب‌ظ »
من میزکار های زیادی رو تست کردم KDE، XFCE، Cinnamon و ..... .

دیدم که هیچ چیز برام مثل Gnome و XFCE نمیشه ، همه جوره توی این میزکار راحتم .

الان اوبونتو 17.10 دارم و خیلی راحتم باهاش ، با اپن سوزه هم حال میکنم منتها توزیع عجیب و غریبیه به خاطر همین فعلا صرف نظر کردم ازش .

اما انتخاب فعلیم گنومه چون خیلی راحت و خوش دست تره ، نسبتا شخصی سازی خوبی داره ، هرچند دیگه حوصله شخصی سازی ندارم و به نظرم همینی که کنونیکال در نظر گرفته خیلی هم باحاله :) .

زیباییش دل رو نمیزنه مثل KDE Plasma :( ،‌ مدرن تره ،‌ فقط تنها مشکلی هست اینکه که مصرف رم بالایی داره (که اینم قراره ظاهرا حل بشه) ، تقریبا الان بدون کروم احتمالا 800 میگ مصرف میکنه .
اگر مشکلتون حل شده , [حل شد] رو به عنوان تاپیک اضافه کنید , اینطوری به کاربرای دیگه که مشکل شما رو دارن کمک میکنین ...

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
« پاسخ #39 : 13 خرداد 1397، 04:28 ب‌ظ »
فقط تنها مشکلی هست اینکه که مصرف رم بالایی داره (که اینم قراره ظاهرا حل بشه) ، تقریبا الان بدون کروم احتمالا 800 میگ مصرف میکنه .
مصرف رم من توی گنوم به این صورته که سیستم وقتی بالا میاد حدودا 500 مگابایت گرفته و این مقدار بعد از چند ساعت تا 7.5 گیگابایت هم میرسه (رم من 8 گیگابایته) و دچار کندی شدیدی میشه! این مشکل هم بخاطر اینه که رمی رو که گنوم شل میگیره، وقتی بهش احتیاج نداره، آزادش نمیکنه و این باعث میشه مصرف رم سر به فلک بکشه ! البته میگن این مشکل بخاطر استفاده از درایور انحصاری هست اما به هر حال اگه مشکل شما هم همچین مشکلیه کافیه هر چند مدت مثلا هر یکی دو ساعت یه بار گنوم شل رو ریستارت کنین یعنی alt + f2 رو بزنین و بعدش تایپ کنین r و اینتر بزنین.
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
« پاسخ #40 : 13 خرداد 1397، 04:55 ب‌ظ »
XFCE + چند اپلیکیشن از گنوم و مابقی اپلیکیشن های مستقل

سیستم افزونه گنوم خیلی آزادهنده و پرایراد هستش. مصرف بالای رم به دلیل جاوااسکریپت، افزونه های باگ دار و پر ایراد. XFCE افزونه هاش خیلی کم مصرف و پایدار است مانند خود میزکارش.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین مصطفی عفافی

• Full Member
  • *
  • ارسال: 118
  • ;)
« پاسخ #41 : 13 خرداد 1397، 05:54 ب‌ظ »
بنده هم گنوم رو خیلی بیشتر میپسندم و بعد از اون با یونیتی خیلی راحت بودم
میزکار Xfce هم برای سیستم های ضعیف تر ، عالیه اما برای سیستم های معمولی و قوی ظاهر جذابی نداره که البته سلیقه ایه.
امیدوارم مشکل مصرف رم گنوم هر چه سریع تر حل بشه چون گاهی وقتها خیلی اذیت میکنه!
Mostafa Efafi

آفلاین MamaliMeti

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 83
  • Arch fan but Ubuntu user
« پاسخ #42 : 13 خرداد 1397، 06:35 ب‌ظ »
سلام.
جدیدا دارم از Budgie استفاده میکنم ولی خودم به گنوم رای دادم. (خیلی وقت پیش این موضوع رو دیده بودم)
آخرین اسکرین شاتم هم همون میزکاره.
یه فورکه از گنوم که سبک تر هستش (خییلی) و سریع میاد بالا. شخصی سازی خوبی هم داره مثل گنومه دیگه ولی با اکسنتشن هاش خیلی بدرد بخور تر میشه.
میشه چند تا نوار ایجاد کرد و اونا رو مطابق صلیقه و راحتی خودمون ، شلوغش کنیم  ;D (همون شخصی سازیه. اضافه کردن و جابجا کردن applet ها)
پیشنهاد میکنم روی Ubuntu 18.04 امتحانش کنید  :P
Just keep moving...

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
« پاسخ #43 : 14 خرداد 1397، 10:56 ق‌ظ »
کاش یکی این یونیتی را از گزینهٔ من برمی‌داشت و جایش ماته می‌گذاشت!
:) :)

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
« پاسخ #44 : 14 خرداد 1397، 12:35 ب‌ظ »
کاش یکی این یونیتی را از گزینهٔ من برمی‌داشت و جایش ماته می‌گذاشت!
ماته که هست!
فریدون فرخزاد