انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مخفی شدن پوشه ( حل شد )  (دفعات بازدید: 4448 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین لیلی

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 41
پاسخ : مخفی شدن پوشه
« پاسخ #15 : 09 امرداد 1396، 08:06 ب‌ظ »
اگر پاک شده باشه، احتمال بازگشتش با این کارها کمتر نمیشه؟
با کدوم کارا؟یعنی چیکار کنم؟کمک کنید 😔

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
« پاسخ #16 : 09 امرداد 1396، 09:59 ب‌ظ »
داخل هارد این دوتا دستور رو بزن و خروجی اش رو بزار
df ./
du -h -d 1 ./
« آخرین ویرایش: 09 امرداد 1396، 10:14 ب‌ظ توسط سید وحید رضا برهانی »
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین علی رزم دیده

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1244
  • ali76 سابق
« پاسخ #17 : 09 امرداد 1396، 10:02 ب‌ظ »
الان شما کدوم فایل رو نمی بینین ؟ یعنی اسم هایی که تو خروجی ll اومده توی فایل منیجر براتون قابل رویت نیست ؟
چون دستور ll (که توی اوبونتو alias مربوط به ls -alF هستش و البته توی توزیع های مختلف می تونه متفاوت باشه) لیست تمامی فایل ها و فولدرها رو اعم از مخفی و یا بدون نام (البته طبق قانون نام گذاری امکان ثبت فایل یا فولدر بدون نام وجود نداره و منظور از بدون نام همون کارکتر مربوط به فاصله هستش که در واقع بدون نام محسوب نمی شه و اسمش همون فاصله اس) رو به نمایش می ذاره ...

طبق خروجی ، شما هیچ فایلی با اسم کارکتر اسپیس (بدون نام) ندارین ...
یک فایل دارین و یک عالمه فولدر (که یکیشون مخفی هستش) دارین که با دستور cd می تونین توشون حرکت کنین الان دقیقاً مشکل شما کجاس ؟

در ضمن اگه مسیر ترمینال رو جای درستی قرار داده باشین ، حداقلش می تونیم خوشحال باشیم که مسیر خالی نیست و اطلاعاتتون پاک نشده ...

نه فاروق جان تا زمانی که اطلاعاتی بر روی هارد نوشته نشه مشکلی برای ریکاوری پیش نمیاد و دستور ls (که ll حالت خاصی از اونه) فقط اطلاعاتی عینه لیست فایل ها و حجم و تعداد لینک ها و زمان و ... رو می خونه و هیچی روی اون دیوایس نمی نویسه
« آخرین ویرایش: 09 امرداد 1396، 10:04 ب‌ظ توسط ali76 »

آفلاین Sadegh Alirezaie

• Full Member
  • *
  • ارسال: 182
  • Pythonista
    • Sadegh
« پاسخ #18 : 09 امرداد 1396، 10:51 ب‌ظ »
حقیقتاً من نمیدونم چه بلایی سر فایل شما اومده،‌ ولی شما سعی کن با دستور find اسم (یا قسمتی از اسم) فایل یا دایرکتوری که در اون پوشه بوده و به خاطر دارید رو جست و جو کنید و مسیر اون فایل رو ببینید.

$ sudo find . -name 'FILE_NAME'
به جای FILE_NAME اسم فایل رو بذارید.

این لینک رو ببینید.
Poor Are Those Who Have Eyes But Can Not See

آفلاین لیلی

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #19 : 10 امرداد 1396، 01:27 ق‌ظ »
df ./
du -h -d 1 ./
/media/lili/D$ df ./
Filesystem     1K-blocks      Used Available Use% Mounted on

/dev/sdb5      976719836 955106452  21613384  98% /media/lili/D

du -h -d 1
 ./
474M  ./$RECYCLE.BIN
1.4G  ./.Trash-1000
9.6G  ./12
380M  ./Telegram Desktop
2.1G  ./The Story of God with Morgan Freeman
5.9G  ./W10
1.1G  ./web disign sharif
5.5G  ./آهنگ
15G  ./اموزش های جدید
21G  ./برنامه
16G  ./جزوه.درسی
47G  ./خارجی
68K  ./خرداد
27M  ./زیرنویسها
5.2M  ./سایفون
2.9G  ./طراحی سایت فراسو
2.3G  ./عکس
22G  ./موزیک
20G  ./نرم افزار لینوکس
349M  ./پوشه جدید
27M  ./پوشه جدید (2)
7.4G  ./پوشه مامان
3.7G  ./کلیپ
7.6G  ./New folder
37K  ./System Volume Information
33G  ./music
30G  ./New folder (2)
776M  ./New folder (3)
3.5G  ./New folder (4)
1.7G  ./PHOTO
13M  ./Soghout - Part 1
91G  ./E
360G  ./
این ۳۶۰ گیگ پایینی کجاست!و چیکار کنم برگرده سوال اینه

آفلاین لیلی

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #20 : 10 امرداد 1396، 01:30 ق‌ظ »
الان شما کدوم فایل رو نمی بینین ؟ یعنی اسم هایی که تو خروجی ll اومده توی فایل منیجر براتون قابل رویت نیست ؟
چون دستور ll (که توی اوبونتو alias مربوط به ls -alF هستش و البته توی توزیع های مختلف می تونه متفاوت باشه) لیست تمامی فایل ها و فولدرها رو اعم از مخفی و یا بدون نام (البته طبق قانون نام گذاری امکان ثبت فایل یا فولدر بدون نام وجود نداره و منظور از بدون نام همون کارکتر مربوط به فاصله هستش که در واقع بدون نام محسوب نمی شه و اسمش همون فاصله اس) رو به نمایش می ذاره ...

طبق خروجی ، شما هیچ فایلی با اسم کارکتر اسپیس (بدون نام) ندارین ...
یک فایل دارین و یک عالمه فولدر (که یکیشون مخفی هستش) دارین که با دستور cd می تونین توشون حرکت کنین الان دقیقاً مشکل شما کجاس ؟

در ضمن اگه مسیر ترمینال رو جای درستی قرار داده باشین ، حداقلش می تونیم خوشحال باشیم که مسیر خالی نیست و اطلاعاتتون پاک نشده ...

نه فاروق جان تا زمانی که اطلاعاتی بر روی هارد نوشته نشه مشکلی برای ریکاوری پیش نمیاد و دستور ls (که ll حالت خاصی از اونه) فقط اطلاعاتی عینه لیست فایل ها و حجم و تعداد لینک ها و زمان و ... رو می خونه و هیچی روی اون دیوایس نمی نویسه
😣هزار بار توضیح دادم .واقعا نمیدونم چرا یه فایلم بی نام شد ولی بعد رفرش گمش کردم !الان من اون فایلو میخوام که کل فیلمهام توش بوده!من یه فایلم گم شده هاردم گم نشده که!!!!!!!!بقیه فایلام سرجاشن

آفلاین لیلی

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #21 : 10 امرداد 1396، 01:39 ق‌ظ »
حقیقتاً من نمیدونم چه بلایی سر فایل شما اومده،‌ ولی شما سعی کن با دستور find اسم (یا قسمتی از اسم) فایل یا دایرکتوری که در اون پوشه بوده و به خاطر دارید رو جست و جو کنید و مسیر اون فایل رو ببینید.

$ sudo find . -name 'FILE_NAME'
به جای FILE_NAME اسم فایل رو بذارید.

این لینک رو ببینید.
خیلی امتحان کردم نیاورد شما کدی که بالا گذاشتمو ببین من اون ۳۶۰ گیگ رو میخوام!

آفلاین علی رزم دیده

• *
  • ali76 سابق
« پاسخ #22 : 10 امرداد 1396، 02:42 ق‌ظ »
اون 360 گیگ چیز خاصی نیست میزان فضای اشغال شده ی هارد شما رو نیشون می ده (البته اگه توی مسیر هاردتون اجراش کرده باشین)
دستور du تمام مسیرهای موجود تو دایرکتوری فعلی  و حجمشون رو نیشون می ده
اون سوییچ h هم برای تنظیم واحدهای سایزهای مسیرهاست
اون سوییچ d رو هم برای تعیین عمق مسیرهاست مثلاً شما توی دارکتوری فعلیتون پوشه ی a دارین بعد توی اون هم پوشه ی b دارین اگه بدون این سوییچ استفاده کنین هر دو مسیر /a و /a/b رو به نمایش می ذاره در صورتی که این سوییچ به همراه مقدار یک میگه فقط یک مرحله برو تو یعنی فقط /a رو نیشون بده

اون ./ آخری هم چیز خاصی نیست  در واقع اشاره به مسیر فعلی داره و میگه خود پوشه ی فعلی 360 گیگ از حجمش اشغال شده
می تونین با زدن دستور پایین هم تست کنین :
cd ./همون طور که می بینین مسیر تغییر نمی کنه و تو پوشه ی فعلی می مونه (دستور . cd هم همین کار رو می کنه)

*در مورد مشکل شما هم باید بگم با توجه به خروجی دستور فعلی و دستور قبلی به احتمال زیاد اطلاعاتتون رو از دست دادین چون شما گفتین توی اون پوشه تقریباً 500 گیگ اطلاعات بود ولی الان کلاً 360 گیگ از هاردتون استفاده شده (کل فولدرا سر جمع)

در ضمن من مجموع اون خروجی مسیر های مختلف رو بدست آوردم تا اگه برفرض محال اختلاف حجمی بین مجموع حجم پوشه های فعلی و حجم کل فضای اشغال شده ی هارد وجود داشته باشه به وجود یک دارکتوری مخفی پی ببریم ولی خب متاسفانه حدسم درست بود و مجموع تمام دایروکتوری های فعلی تقریباً برابر با حجم کل اشغال شده بود ...

شما به مسیرهای فعلی سر زدین ؟ مثلاً رفتین توی مسیر E که 90 گیگ اطلاعات توشه یا مثلاً توی .Trash-1000 یا $RECYCLE.BIN ؟ شاید فقط اسم فولدرتون عوض شده باشه ...
امکان داره دستور اشتباهی رو اجرا کرده باشین و این مسیر رو از دست بدین ؟
با توجه به حضور بعضی از فولدرها و البته اینکه گفتین بعد رفرش اطلاعاتم پریدن حدس می زنم شما ویندوز رو هم کنار اوبونتو داشته باشین و البته هنگام وقوع این مشکل شما تو ویندوز بودین؛ امکانش هست که تو ویندوز سیستمتون ویروسی شده باشه ؟

پ.ن:اینم بگم اگه اطلاعاتتون پاک شده باشه به هیچ عنوان نباید اطلاعات جدید روی این هارد بریزین چون ریکاوری به شدت سخت تر می شه پس تا قبل ریکاوری به هارد دست نزنین و محتوی اون رو تغییر ندین (با توجه به تفاوت های موجود توی خروجی دستورات ll و du حدس می زنم شما یک سری فایل و فولدر جدید روی این هارد ریختین اگه چنین کاریو کردین (حالا این بار که گذشت) ولی دیگه اطلاعاتی روش نریزین)
« آخرین ویرایش: 10 امرداد 1396، 04:21 ق‌ظ توسط ali76 »

آفلاین لیلی

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #23 : 10 امرداد 1396، 02:54 ق‌ظ »
اون 360 گیگ چیز خاصی نیست میزان فضای اشغال شده ی هارد شما رو نیشون می ده (البته اگه توی مسیر هاردتون اجراش کرده باشین)
دستور df تمام مسیرهای موجود تو دایرکتوری فعلی  و حجمشون رو نیشون می ده
اون سوییچ h هم برای تنظیم واحدهای سایزهای مسیرهاست
اون سوییچ d رو هم برای تعیین عمق مسیرهاست مثلاً شما توی دارکتوری فعلیتون پوشه ی a دارین بعد توی اون هم پوشه ی b دارین اگه بدون این سوییچ استفاده کنین هر دو مسیر /a و /a/b رو به نمایش می ذاره در صورتی که این سوییچ به همراه مقدار یک میگه فقط یک مرحله برو تو یعنی فقط /a رو نیشون بده

اون ./ آخری هم چیز خاصی نیست  در واقع اشاره به مسیر فعلی داره و میگه خود پوشه ی فعلی 360 گیگ از حجمش اشغال شده
می تونین با زدن دستور پایین هم تست کنین :
cd ./همون طور که می بینین مسیر تغییر نمی کنه و تو پوشه ی فعلی می مونه (دستور . cd هم همین کار رو می کنه)

*در مورد مشکل شما هم باید بگم با توجه به خروجی دستور فعلی و دستور قبلی به احتمال زیاد اطلاعاتتون رو از دست دادین چون شما گفتین توی اون پوشه تقریباً 500 گیگ اطلاعات بود ولی الان کلاً 360 گیگ از هاردتون استفاده شده (کل فولدرا سر جمع)

در ضمن من مجموع اون خروجی مسیر های مختلف رو بدست آوردم تا اگه برفرض محال اختلاف حجمی بین مجموع حجم پوشه های فعلی و حجم کل فضای اشغال شده ی هارد وجود داشته باشه به وجود یک دارکتوری مخفی پی ببریم ولی خب متاسفانه حدسم درست بود و مجموع تمام دایروکتوری های فعلی تقریباً برابر با حجم کل اشغال شده بود ...

شما به مسیرهای فعلی سر زدین ؟ مثلاً رفتین توی مسیر E که 90 گیگ اطلاعات توشه یا مثلاً توی .Trash-1000 یا $RECYCLE.BIN ؟ شاید فقط اسم فولدرتون عوض شده باشه ...
امکان داره دستور اشتباهی رو اجرا کرده باشین و این مسیر رو از دست بدین ؟
با توجه به حضور بعضی از فولدرها و البته اینکه گفتین بعد رفرش اطلاعاتم پریدن حدس می زنم شما ویندوز رو هم کنار اوبونتو داشته باشین و البته هنگام وقوع این مشکل شما تو ویندوز بودین؛ امکانش هست که تو ویندوز سیستمتون ویروسی شده باشه ؟

پ.ن:اینم بگم اگه اطلاعاتتون پاک شده باشه به هیچ عنوان نباید اطلاعات جدید روی این هارد بریزین چون ریکاوری به شدت سخت تر می شه پس تا قبل ریکاوری به هارد دست نزنین و محتوی اون رو تغییر ندین (با توجه به تفاوت های موجود توی خروجی دستورات ll و du حدس می زنم شما یک سری فایل و فولدر جدید روی این هارد ریختین اگه چنین کاریو کردین (حالا این بار که گذشت) ولی دیگه اطلاعاتی روش نریزین)

من رفتم تو ویندوز و تونستم اون فایلو پیدا کنم ولی هیچ جوره نه اسمش عوض میشه نه فایل های توشو میتونم باز کنم . حجمشم نوشته صفر درحالی که همه فایلا توشه و موقع عوض کردن این خطا رو میده:

یعنی چی الان دقیقا ؟چیکار باید بکنم؟ اگه از دست رفته باشن با ریکاوری میشه برگردوندشون؟

آفلاین لیلی

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #24 : 10 امرداد 1396، 03:06 ق‌ظ »
اینم حجمیه که هاردمو نشون میده .نشون میده ۹۱۰ گیگش پره

آفلاین علی رزم دیده

• *
  • ali76 سابق
« پاسخ #25 : 10 امرداد 1396، 03:25 ق‌ظ »
به نظر من یه دور حداقل اون هاردتون رو ویروس کشی کنین ...
در ضمن گفته که اون فولدر توسط یه پروسه مشغوله ،‌به لیست پروسه ها نیگاه کنین ببینین مورد ناشناسی می بینین ؟
ویندوز رو به حالت safe mode بالا بیارین (این طوری خیلی از پروسه ها غیرفعال می شن) ، حالا ببینین می تونین اسم اون فایل رو تغییر بدین و یا محتواش رو باز کنین ؟
می تونین محتوی اون فایل رو به یه پوشه ی دیگه منتقل کنین ؟ یا نه؟

پ.ن:چطوری به اون فایل دسترسی پیدا کردین ؟ اسمش چی بود؟

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
« پاسخ #26 : 10 امرداد 1396، 04:04 ق‌ظ »
df ./
du -h -d 1 ./
/media/lili/D$ df ./
Filesystem     1K-blocks      Used Available Use% Mounted on

/dev/sdb5      976719836 955106452  21613384  98% /media/lili/D

du -h -d 1
 ./
474M  ./$RECYCLE.BIN
1.4G  ./.Trash-1000
9.6G  ./12
380M  ./Telegram Desktop
2.1G  ./The Story of God with Morgan Freeman
5.9G  ./W10
1.1G  ./web disign sharif
5.5G  ./آهنگ
15G  ./اموزش های جدید
21G  ./برنامه
16G  ./جزوه.درسی
47G  ./خارجی
68K  ./خرداد
27M  ./زیرنویسها
5.2M  ./سایفون
2.9G  ./طراحی سایت فراسو
2.3G  ./عکس
22G  ./موزیک
20G  ./نرم افزار لینوکس
349M  ./پوشه جدید
27M  ./پوشه جدید (2)
7.4G  ./پوشه مامان
3.7G  ./کلیپ
7.6G  ./New folder
37K  ./System Volume Information
33G  ./music
30G  ./New folder (2)
776M  ./New folder (3)
3.5G  ./New folder (4)
1.7G  ./PHOTO
13M  ./Soghout - Part 1
91G  ./E
360G  ./
این ۳۶۰ گیگ پایینی کجاست!و چیکار کنم برگرده سوال اینه
اون ۳۶۰ گیگ حجم کل فایلها و پوشه های هاردت هست.
یک چیزی جور در نمی یاد!
خروجی df می گه ۹۳۳ گیگ ار هارد پره ولی خروجی du  می گه حجم کل پوشه ها و فایلها ۳۶۰ گیگ پره .
حدس می زنم یک بدافزار ویندوزی فایلهات رو قفل کرده باشه.
پیشنهادم این هست که اولا دیگه هاردت رو به ویندوز وصل نکن.وهیچ فایلی هم نریز  و با testdisk هاردت رو  deep scan کن.
http://www.cgsecurity.org/wiki/Undelete_files_from_NTFS_with_TestDisk
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین علی رزم دیده

• *
  • ali76 سابق
« پاسخ #27 : 10 امرداد 1396، 04:21 ق‌ظ »
نقل‌قول
حدس می زنم یک بدافزار ویندوزی فایلهات رو قفل کرده باشه.
کاملاً موافقم وحید جان ...
در ضمن به نظر من بهتره ایشون از بقیه ی اطلاعاتشون هم یک بک آپ بگیرن چون اگه پای باج افزار وسط باشه حتی ممکنه کل هادرشون رو رمزگذاری کنه و ممکنه به رمزگذاری همون یک فولدر هم بسنده نکنه (البته فقط ممکنه)

در ضمن اینم اضافه کنم آنتی ویروس های زیادی تو گنولینوکس وجود دارن که ویروس های ویندوزی رو پاک می کنن از طریق اونا هم هم اقدام به ویروس کشی کنن بد نیست

آفلاین Al!R3Za

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 375
  • Arch + KDE
« پاسخ #28 : 10 امرداد 1396، 07:40 ق‌ظ »
همونطور که دوستان گفتن ویندوز رو در حالت safe mod بالا بیارین ...

پروسه های درحال اجرا رو هم با task manager چک کنید و ببینید فایل مشکوکی دیده میشه یا نه اگر هست مسیرش رو پیدا کنید و kill کنیدش ...

بهتره که قبل از اسکن یکبار ویندوز رو عوض کنید و بعد بلافاصله انتی ویروس رو نصب کنید ...

اگر خواستید توی ویندوز انتی ویروس نصب کنید از این سایت استفاده کنید بهتره : wwww.iransetup.com ...

همچنین اینجا یک انجمن گنو/لینوکسیه و فکر کنم مباحث ویندوزی خلاف قوانین انجمن باشه ...
اگر مشکلتون حل شده , [حل شد] رو به عنوان تاپیک اضافه کنید , اینطوری به کاربرای دیگه که مشکل شما رو دارن کمک میکنین ...

آفلاین فاروق

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 992
  • <شعار>این یک شعار است</شعار>
    • تارنمای فاروق
« پاسخ #29 : 10 امرداد 1396، 06:06 ب‌ظ »
خب خود استفاده از بش و دستور ls فایل های موقت رو روی دیسکتون مینویسه.
http://pcworms.blog.ir
بعد از بررسی پست های قدیمیم، فکر میکنم یک عذرخواهی بدهکارم! معذرت میخوام و اگر اشتباه کردم مستقیم و روشن راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.
کانال IRC