انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: سوال در مورد کلاستر کردن دو رایانه  (دفعات بازدید: 2331 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین shahbai

• Newbie
  • *
  • ارسال: 5
سوال در مورد کلاستر کردن دو رایانه
« : 09 شهریور 1396، 05:52 ب‌ظ »
سلام
قبل از هر چیز یه عذرخواهی می کنم ، چون نمیدونستم سوالم رو دقیقا توی کدوم انجمن باید مطرح کنم.

من برای اجرای یه مدل ، نیاز به توان پردازشی بالا دارم و میخوام دو تا رایانه رو با هم کلاستر کنم تا با تجمیع منابع پردازشی اون ها مدلم رو اجرا کنم.یعنی یک رایانه ی 4 هسته ای و یک رایانه ی 8 هسته ای با هم ترکیب بشن و موقع اجرای مدل ، به صورت همزمان از 12 هسته استفاده بشه.

نمیدونم توی لینوکس و اوبتنو نحوه ی انجام این کار به چه صورت هست ، راستش توی یکی دوتا انجمن دیگه پرسیدم اما جواب مشخصی بهم ندادن یا می گفتن امکانش نیست.

توی یه سایت خارجی یه راهنما پیدا کردم و تا اواخر مراحلی که گفته بود پیش رفتم اما توی بخش 13 و بعدش گیر میفتم و دقیقا نمیدونم منظورش چیه ، لینکش رو میزارم شما هم اگه خواستین یه نگاهی بکنین.

https://www.linux.com/blog/building-beowulf-cluster-just-13-steps

واقعا اینطور که به من گفتن نمیشه توی لینوکس با این همه امکاناتش کلاستر سازی دوتا رایانه رو انجام داد؟ دوستان اگه منو راهنمایی کنین یک دنیا ممنون میشم.

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4867
  • masoft قدیم
پاسخ : سوال در مورد کلاستر کردن دو رایانه
« پاسخ #1 : 09 شهریور 1396، 06:04 ب‌ظ »
نرم‌افزار شما از چه کتابخونه یا سیستمی برای توزیع پردازش بین چند کامپیوتر پشتیبانی می‌کنه؟

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
« پاسخ #2 : 09 شهریور 1396، 06:04 ب‌ظ »
با MPI و OpenMP می‌خوای کار کنی؟

http://mpitutorial.com/tutorials/running-an-mpi-cluster-within-a-lan

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
« پاسخ #3 : 09 شهریور 1396، 06:08 ب‌ظ »
واقعا اینطور که به من گفتن نمیشه توی لینوکس با این همه امکاناتش کلاستر سازی دوتا رایانه رو انجام داد؟

یکی از عجیب‌ترین حرف‌هایی که شنیدم این بود. اگه با گنو/لینوکس نشه پس با چی میشه؟

آفلاین shahbai

• Newbie
  • *
« پاسخ #4 : 09 شهریور 1396، 06:58 ب‌ظ »
نرم‌افزار شما از چه کتابخونه یا سیستمی برای توزیع پردازش بین چند کامپیوتر پشتیبانی می‌کنه؟

از openmpi استفاده می کنه. یعنی موقع اجرای مدل می نوسیم mpirun -np x که اون x در واقع تعداد هسته هایی هست که وارد می کنم تا بار پردازشی روی اون ها اعمال بشه.

آفلاین shahbai

• Newbie
  • *
« پاسخ #5 : 09 شهریور 1396، 07:01 ب‌ظ »
واقعا اینطور که به من گفتن نمیشه توی لینوکس با این همه امکاناتش کلاستر سازی دوتا رایانه رو انجام داد؟

یکی از عجیب‌ترین حرف‌هایی که شنیدم این بود. اگه با گنو/لینوکس نشه پس با چی میشه؟

والا چیزی هست که به من گفتن. خودم شنیده بودم سازمان هایی که مدل های مشابه مدل مد نظر من رو اجرا می کنن از لینوکس برای ایجاد کلاستر استفاده می کنن ؛ اما خب اونا تعداد زیادی رایانه رو کلاستر می کنن. بخاطر همین وقتی گفتم میخوام این کار رو با دوتا رایانه انجام بدم ، بهم همچین چیزی گفتن.

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4867
  • masoft قدیم
« پاسخ #6 : 09 شهریور 1396، 09:37 ب‌ظ »
خب ابتدا openmpi رو نصب کنید. البته mpich هم مثل openmpi پیاده‌سازی MPI هست و ممکنه بدون مشکل کار بکنه، ولی اگر پیشنهاد نرم‌افزارتون openmpi هست، همون رو نصب کنید.
هم mpich و هم openmpi هر دو مستندات کامل و خوبی دارند و پیشنهادم اینه که مستندات خود اون‌ها رو بخونید.