انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: push کردن به git  (دفعات بازدید: 1297 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
push کردن به git
« : 13 شهریور 1396، 05:36 ب‌ظ »
سلام
من با بعضی نرم افزارها مشکل دارم واصلا نمی تونم درکشون کنم یکی از اینها git هست.
مشکل بزرگ من این هست که مثلا من یک پروژه ای رو نوشتم و این رو با گیت می فرستم روی هاست تا اینجاش مشکلی ندارم ولی حالا اگر که پوشه .git رو پاک کنم یا از همون پروژه یک جای دیگه کپی داشته باشم و بخواهم اونو بفرستم به هاست نمی دونم چیکار باید بکنم یکسری چیزهایی رو امتحان کردم که بیشترین شکستهام مربوط به این هست که می گه دسترسی یا اجازه نداری.
البته اگر من دوباره git init و  git clone رو اجرا کنم بهتر می شه ولی من نمی خوام اینکار رو کنم (چون فایلها حجیم هستند)
اگر یکی یک راهنمای سناریویی برای گیت می شناسه بهم بگه.
چندساله باهاش مشکل دارم و دیگه خسته شدم.
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
پاسخ : push کردن به git
« پاسخ #1 : 13 شهریور 1396، 07:18 ب‌ظ »
۱. اگه پوشه گیت رو پاگ کنی، که همه اطلاعات مربوط به گیت پاک میشه، پس باید از اول git init بزنی و طبق معمول جلو بری.

۲. اگه پوشه گیت رو پاک نکنی، و فقط یک کپی از فایل‌هایی که روی هارد دیسک خودت داری رو به هرجای دیگه منتقل کنی، هیچ مشکلی بوجود نمی‌یاد. مطمئنی همه فایل‌ها رو کپی می‌کنی؟

۳. می‌تونی دقیق‌ بگی که چه کاری می‌خوای انجام بدی؟

آفلاین mosi2772

• Newbie
  • *
  • ارسال: 19
« پاسخ #2 : 13 شهریور 1396، 08:46 ب‌ظ »
کار با git سادس
یک پوشه بسازید و فایل هاتون رو بریزید اون تو
بعد تو اون پوشه git init رو بزنید که یک پوشه .git میسازه حالا یک فایل .gitignore دستی بسازید و اون تو بگید که پوشه رو نادیده بگیره ادد کنید و کامیت کنید!
در ضمن سوالتون نا مفهمومه
چرا میخواید کپی پروژه رو بفرستین؟!
نیازی به clone کردید ندارید به هیچ وجه(!)
دقیقا مشکلتون رو بگید تا بتونیم کمکتون کنیم

آنلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4867
  • masoft قدیم
« پاسخ #3 : 13 شهریور 1396، 10:58 ب‌ظ »
به نظر میاد هنوز متوجه نشدید کاربرد Git چی هست و چطور باید ازش استفاده کرد. بجای اینکه دنبال راه حل برای عملی کردن یک راه اشتباه، احتمالا بهتره که این کتاب رو بخونید: لینک

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #4 : 14 شهریور 1396، 01:54 ب‌ظ »
۱. اگه پوشه گیت رو پاگ کنی، که همه اطلاعات مربوط به گیت پاک میشه، پس باید از اول git init بزنی و طبق معمول جلو بری.

۲. اگه پوشه گیت رو پاک نکنی، و فقط یک کپی از فایل‌هایی که روی هارد دیسک خودت داری رو به هرجای دیگه منتقل کنی، هیچ مشکلی بوجود نمی‌یاد. مطمئنی همه فایل‌ها رو کپی می‌کنی؟

۳. می‌تونی دقیق‌ بگی که چه کاری می‌خوای انجام بدی؟

یزار دقیقتر بگم. (از اول می گم یعنی قبل از اینکه به گیت چیزی بفرستم)
من توی پوشه خانگی ام یک پوشه(پروژه) دارم به اسم a حالا به خاطر بعضی دلایل می یام یک کپی از پوشه a توی /tmp/ درست می کنم و از این به بعد دیگه به پوشه خانگی ام کاری ندارم و توی پوشه /tmp/a وارد می شم و دستور git init و commit  و push رو می زنم. حالا فایلهام روی هاست هست. تا اینجا خیلی خوبه.
حالا کامپیوترم رو خاموش می کنم (درنتیجه /tmp/ و فایل های گیت پاک می شه) و چند روز روی فایلهای اصلی پروژه ام که داخل ~/a هست کار می کنم و یکسری فایل اضافه و حذف و تقییر می دم. (و توجه کنید که این پوشه ~/a هیچی از فایلهای گیت نداره) حالا می خوام تغییراتی که دادم توی هاست اعمال بشه. حالا من برای اینکه این تغییرات جدید روی هاست بره باید چیکار کنم؟

در ضمن سوالتون نا مفهمومه
راستش من خودمم نمی دونم مشکلم چیه. جوابی که به سلمان دادم رو ببین واضخ تر گفتم.

به نظر میاد هنوز متوجه نشدید کاربرد Git چی هست و چطور باید ازش استفاده کرد. بجای اینکه دنبال راه حل برای عملی کردن یک راه اشتباه، احتمالا بهتره که این کتاب رو بخونید: لینک

آره می گم که من گیت رو نمی فهمم. ولی الان مجبورم (اینقدر از اینجور کارهای گروهی بدم می یاد که حد نداره . به قول گادوین اگر آزادی می خواهی نباید گروه تشکیل بدی) راستش من نمی خوام خیلی با گیت سروکله بزنم فقط همین مشکلم می خوام حل بشه دیگه کار دیگه ای باهاش ندارم.
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!

آنلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4867
  • masoft قدیم
« پاسخ #5 : 14 شهریور 1396، 06:48 ب‌ظ »
راستش من نمی خوام خیلی با گیت سروکله بزنم فقط همین مشکلم می خوام حل بشه دیگه کار دیگه ای باهاش ندارم.
در صورتی که برنامه‌ای می‌نویسید که قراره بیش از یک روز روش کار کنید، راه درست استفاده از یک Revision Control System مثل Git هستش. اهمیتی هم نداره که تنها برنامه‌نویس خود شما هستید یا اینکه یک گروه برنامه‌نویسی هستید. قائدتا می‌تونید بجای یادگیری Git وقتی بیشتری صرف کنید و برای راه‌های اشتباهی که میرید راه‌حل‌های موقتی پیدا کنید (و احتمالا دوباره به مشکل بخورید و باز هم زمان بیشتری صرف کنید)، ولی خب پیشنهاد من اینه کارها رو از راه اصولی اون‌ها پیش ببرید :)

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #6 : 15 شهریور 1396، 02:19 ب‌ظ »
آره قبول دارم که اگر اصولی چیزی رو یادبگیریم توی وقت،انرژی و اعصاب صرفه جویی می شه
نمی دونم چی بگم حرف حساب جواب نداره :)