انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

با رنگ قرمز در نام  پروژه موافق هستید؟ اپدیت:مجوز پروژه چی باشه؟

آره خیلی خوبه
11 (25.6%)
نه!!!  این رنگ به درد لوگوی ویندوز می خوره
4 (9.3%)
من پیشنهاد بهتری دارم؛ پیشنهادم رو اعلام می کنم
1 (2.3%)
کلا نام پروژه خوب نیست...به فکر یه اسم بهتر باش...
2 (4.7%)
این همه حجم سرور رو پر کردی که این نظرسنجی رو بذاری؟!
4 (9.3%)
مجوز پروژه:BSD
1 (2.3%)
مجوز پروژه:GPLv2
1 (2.3%)
مجوز پروژه:GPLV3
14 (32.6%)
مجوز پروژه:به مجوز پروژه چیکار داری؟ تو بازی رو بساز... :|
5 (11.6%)

مجموع آرای اعضا: 25

نویسنده موضوع: پروژه red gnu  (دفعات بازدید: 10807 بار)

0 کاربر و 8 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Mehregaan

• Full Member
  • *
  • ارسال: 113
پروژه red gnu
« : 14 شهریور 1396، 01:55 ب‌ظ »
اگر اطلاع داشته باشید توی گروه تلگرام بحث بازی blue whale شد و داستان های مربوط به خودش...
من سوال کردم این بازی معادل ازاد داره که با خط مشی گنو بمیریم  :)
و طبق معمول که سوال های من جواب نداره ،کسی جواب منو نداد...من هم زنگ زدم به دوست قدیمی خودم ریچارد(درسته ریچارد استالمن رو میگم) که بپرسم ایا نسخه ازادی از این نرم افزار وجود داره یا نه...
بله متوجه شدم معادل ازادی وجود نداره و در نهایت با هم فکری ریچارد قرار شد نسخه ازادی از اون ساخته بشه  :D

اهداف:
ابتدا قرار بود هدف اصلی بازی نصب کالی لینوکس باشه اما خب بعد از تفکر فراوان به این نتیجه رسیدیم که بازی ای ساخته بشه که در نهایت فرد بازی کننده قانع بشه که از نرم افزار ازاد استفاده کنه و از نرم افزار غیر ازاد و انحصاری دوری کنه :)

مجوز:
در نهایت لینوس هم وارد جریان شد و متاسفانه دعوای لفظی بین ریچارد و لینوس بوجود اومد...ریچارد می گفت بازی رو با gplv3 منتشر کنیم و لینوس هم می گفت با gplv2 (حالا هنوز یک خط کد هم ننوشتیم ،دارن سرش دعوا می کنند) و در نهایت من برای پایان دادن به این دعوا ها بازی رو با مجوز BSD منتشر خواهم کرد

جوایز:
گفتیم که بازی برای ترویج نرم افزار ازاد هست و در نهایت فرار از نرم افزار غیر ازاد و انحصاری.
پس حتما ورود به دنیای گنو به یک جایزه نیاز داره
جایزه اولین فردی که بازی رو کامل تموم کنه ،یک دستگاه nano pi هست...(با donate به افراد بیشتری هم جایزه خواهیم داد)
 اپدیت: به سه نفر اول تموم کننده بازی nano pi m1 جایزه خواهم داد و به ۱۰۰ نفر بعدی پیکسل با لوگوی بازی(اون هم هنوز طراحی نشده  ;D )

پی نوشت(ها):
-قصد اسپم ندارم و حتما این بازی رو خواهم ساخت...می خواستم با بیان طنزگونه این بروژه رو معرفی کنم تا با روند چالش های بازی که با همین شیوه بیان خواهد شد اشنا بشید...
-از آن جایی که نوشتن چالش ها وقت گیر هست ،تاریخ دقیقی برای انتشار اون سراغ ندارم...برای سرعت بخشیدن به روند تولید و انتشار بازی می تونید با من همکاری کنید :)
« آخرین ویرایش: 15 شهریور 1396، 02:36 ب‌ظ توسط arkidie »

آفلاین Ma$oud

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 293
پاسخ : پروژه red gnu
« پاسخ #1 : 14 شهریور 1396، 02:42 ب‌ظ »
اگر اطلاع داشته باشید توی گروه تلگرام بحث بازی blue whale شد و داستان های مربوط به خودش...

:o

-از آن جایی که نوشتن چالش ها وقت گیر هست ،تاریخ دقیقی برای انتشار اون سراغ ندارم...برای سرعت بخشیدن به روند تولید و انتشار بازی می تونید با من همکاری کنید :)

چجوری؟

آفلاین Mehregaan

• Full Member
  • *
« پاسخ #2 : 14 شهریور 1396، 03:11 ب‌ظ »

:o

چجوری؟

می تونید توی نوشتن چالش های بازی با من همکاری کنید...قرار هم نیست فقط دعوت نامه ورود بازیکن به دنیای گنو باشه بلکه می خواهیم تا جایی ادامه بدیم که بازیکن توانایی توسعه کرنل هرد رو داشته باشه  ;D (البته این مبالغه بود)

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
« پاسخ #3 : 14 شهریور 1396، 05:48 ب‌ظ »
رنگ قرمز برای این پروژه مناسب نیست، بهتره از رنگ سبز استفاده کنید، این چالش هایی که میگی مثلا معما باید باشند؟ یا چالش های کد نویسی؟

حالا واقعا مزاحم ریچارد شدی یا نه؟ ;D
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین geeksesi | javad

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 685
  • GeekSesi.xyz
    • محمد جواد قاسمی
« پاسخ #4 : 14 شهریور 1396، 07:27 ب‌ظ »
رنگ قرمز برای این پروژه مناسب نیست، بهتره از رنگ سبز استفاده کنید، این چالش هایی که میگی مثلا معما باید باشند؟ یا چالش های کد نویسی؟

حالا واقعا مزاحم ریچارد شدی یا نه؟ ;D

اره بابا ریچارد همسایشون بود یه مدت !

------

عزیز یکم بیشتر در مورد فکری که داری توضیح بده تا ایده های بیشتری از جانب بقیه برسه دستت :)

و اینکه پیشنهاد می کنم یه نسخه دمو خودت جمع و جور بساز بعد فراخان بده علاقه مندا جمع بشن :)
اگر اشتباه کردم راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.

آفلاین Sosha

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 689
  • Only Ubuntu <3
    • نوشته های یک دوستدار گنو
« پاسخ #5 : 14 شهریور 1396، 08:42 ب‌ظ »
gpl3 بزن آقااااااااااا ;D ;D ;D ;D
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش برو خدا رو شکر کن که با دمپایی نیومدم سراغت!

آفلاین Mehregaan

• Full Member
  • *
« پاسخ #6 : 15 شهریور 1396، 02:21 ب‌ظ »
نقل‌قول
رنگ قرمز برای این پروژه مناسب نیست، بهتره از رنگ سبز استفاده کنید
رنگ قرمز پروژه بیانگر عشق به گنو هست :D...دلیل دیگرش هم اینه که  متضاد رنگ قرمز توی جامعه رنگ ابی هست(مثل استقلال و پرسپولیس) و این بازی هم همون طور که گفتم ایده اصلی اون از بازی blue whale گرفته شده...

البته یه نظرسنجی هم گذاشتم تا اگر نظر همه مثل شما بود به فکر یه رنگ یا نام  بهتر باشم...

نقل‌قول
این چالش هایی که میگی مثلا معما باید باشند؟ یا چالش های کد نویسی؟
این بازی در اصل یه بدافزار خوب هست...چالش های روانشناسانه(درست نوشتم؟ :D)ای هست که شما رو قانع می کنه کاربر گنو باشید...برای مثال اول بازی از شما چند سوال شخصیتی می پرسه و با توجه به جواب سوال ها،شما رو دعوت به چالش می کنه
مثلا سوال می کنه "حاضری برای عشقمون(گنو) چیکار کنی؟" (چالش ها با بیان طنزگونه نوشته میشه)
A:هرکاری
B:معلوم نیست..باید بدونم چه کاری!
C:من هنوز عاشق گنو نشدم
D:هیچ کار

اگر جواب کاربر a باشه (و قبلش هم بدونیم روی ویندوز هست)،بازی یک قسمت از کامپیوتر بازیکن رو رمزگذاری می کنه و  میگه "تا وقتی به مرحله n ام نرسیدی،امکان باز شده کامپیوتر شما وجود ندارد" (مثلا ۱۰ مرحله؛در این ده مرحله بازیکن رو تا حدی قانع می کنیم به دنیای گنو بیاد
اما اگر bرو انتخاب کرد به چالش های بیشتری دعوتش می کنیم و در نهایت یا کامپیوتر رمزگذاری میشه یا گنو نصب می کنه ویا چالش ها زیاد تر خواهد شد.
اگر c رو انتخاب کرد مانند نوع b رفتار می کنیم اما با چالش های متفاوت...
و در نوع d ، روند بازی متفاوت میشه و بازیکن به روش جدیدی به گنو دعوت میشه

پی نوشت:البته این فقط یه مثال بود...الگوریتم بازی خیلی پیچیده تر هست...

نقل‌قول
حالا واقعا مزاحم ریچارد شدی یا نه؟
بلی،بلی  ;D ;D ;D

نقل‌قول
عزیز یکم بیشتر در مورد فکری که داری توضیح بده تا ایده های بیشتری از جانب بقیه برسه دستت :)
یکمشو بالاتر گفتم ...بازی به صورت هست که بازی شما رو مجبور به شرکت در تعدادی چالش می کنه که حاصل اون چالش ها میشه ورود شما به دنیای گنو،هم فکر شدن با گنو و در نهایت یک برنامه نویس گنویی هست.

نقل‌قول
و اینکه پیشنهاد می کنم یه نسخه دمو خودت جمع و جور بساز بعد فراخان بده علاقه مندا جمع بشن :)
فعلا دارم روی چالش ها -اون هم به صورت خام؛یعنی هنوز دسته بندی نشده که برای کدام  نوع شخصیت مناسب هستند- کار می کنم و فعلا هیچ کدی نوشته نشده (همون طور که توی پست اول گفتم)...نسخه دمو نخواهم ساخت چون امکانش نیست(گفتم که برای هر گروه کاربر یه الگوریتم خاص وجود داره و با نسخه دمو ممکنه الگوریتم چالش ها در همون ابتدای بازی تموم بشه)

نقل‌قول
gpl3 بزن آقااااااااااا ;D ;D ;D ;D
ریچارد هم گفته اما کو گوش شنوا ؟؟؟؟  :D :D :D :D
« آخرین ویرایش: 15 شهریور 1396، 02:32 ب‌ظ توسط arkidie »

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
« پاسخ #7 : 15 شهریور 1396، 04:52 ب‌ظ »
رنگ سبز بهتره.
بی‌خیال فوتبال پول‌خوار و عرف و RGB و اینا :)
طبیعت را بچسب
:) :)

آفلاین Mehregaan

• Full Member
  • *
« پاسخ #8 : 15 شهریور 1396، 05:55 ب‌ظ »
رنگ سبز بهتره.
بی‌خیال فوتبال پول‌خوار و عرف و RGB و اینا :)
طبیعت را بچسب
رنگ سبز هم خوبه...به نظر خودم چون پروژه آزاد هست نام و حتی مجوز پروژه بهتره توسط کاربر ها انتخاب بشه
نظرسنجی رو اپدیت کردم...

آفلاین علی رزم دیده

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1244
  • ali76 سابق
« پاسخ #9 : 15 شهریور 1396، 07:20 ب‌ظ »
رنگ سبز هم خوبه...به نظر خودم چون پروژه آزاد هست نام و حتی مجوز پروژه بهتره توسط کاربر ها انتخاب بشه
نظرسنجی رو اپدیت کردم...
ممنون دوست عزیز
فقط ایکاش تو یه تاپیک دیگه در مورد مجوز نظرسنجی می ذاشتین
چون من در مورد رنگ نظر دادم و دیگه نمی تونم در مورد مجوز نظر بدم

آفلاین Mehregaan

• Full Member
  • *
« پاسخ #10 : 15 شهریور 1396، 09:23 ب‌ظ »
نظرسنجی رو اپدیت کردم...
ممنون دوست عزیز
فقط ایکاش تو یه تاپیک دیگه در مورد مجوز نظرسنجی می ذاشتین
چون من در مورد رنگ نظر دادم و دیگه نمی تونم در مورد مجوز نظر بدم

با عرض شرمندگی،نمی تونم تاپیک دیگه ای ایجاد کنم ...یکم زیادی انجمن از تاپیک های مرتبط با این پروژه شلوغ می شد...شما نظرتون رو اینجا اعلام کنید من از طرف شما نظر میدم :)
« آخرین ویرایش: 15 شهریور 1396، 09:34 ب‌ظ توسط arkidie »

آفلاین علی رزم دیده

• *
  • ali76 سابق
« پاسخ #11 : 15 شهریور 1396، 09:35 ب‌ظ »
با عرض شرمندگی،نمی تونم تاپیک دیگه ای ایجاد کنم ...یکم زیادی انجمن از تاپیک های مرتبط با این پروژه شلوغ می شد...شما نظرتون رو اعلام کنید من از طرف شما نظر میدم :)
والا نظر من که رو GPLV3 هستش ولی خب شما جای من رای دادین جای بقیه می خواین چیکار کنین ؟
چون این طوری یا میشه در مورد ظاهر و ... رای داد یا در مورد مجوز و نمی شه در مورد دو تاشون رای دادش
نظر سنجی معمولاً برای مقایسه انجام می شه و عملاً این طوری رنگ پروژه داره با مجوزش مقایسه می شه برای همون پیشنهاد دادم موضوع مجوز این پروژه رو یه تاپیک مستقل کنین یا کلاً بین رنگ و مجوز یکی رو انتخاب کنین

آفلاین Mehregaan

• Full Member
  • *
« پاسخ #12 : 15 شهریور 1396، 09:39 ب‌ظ »
با عرض شرمندگی،نمی تونم تاپیک دیگه ای ایجاد کنم ...یکم زیادی انجمن از تاپیک های مرتبط با این پروژه شلوغ می شد...شما نظرتون رو اعلام کنید من از طرف شما نظر میدم :)
والا نظر من که رو GPLV3 هستش ولی خب شما جای من رای دادین جای بقیه می خواین چیکار کنین ؟
چون این طوری یا میشه در مورد ظاهر و ... رای داد یا در مورد مجوز و نمی شه در مورد دو تاشون رای دادش
نظر سنجی معمولاً برای مقایسه انجام می شه و عملاً این طوری رنگ پروژه داره با مجوزش مقایسه می شه برای همون پیشنهاد دادم موضوع مجوز این پروژه رو یه تاپیک مستقل کنین یا کلاً بین رنگ و مجوز یکی رو انتخاب کنین
ببخشید من یکم توی این موارد خنگ هستم :دی
فعلا به کامپیوتر دسترسی ندارم...بعدا تاپیک رو ایجاد می کنم :)

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
« پاسخ #13 : 16 شهریور 1396، 03:11 ق‌ظ »
تا جایی که من دیدم دو انتخاب داریم هاااا
علی جون
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین علی رزم دیده

• *
  • ali76 سابق
« پاسخ #14 : 16 شهریور 1396، 03:17 ق‌ظ »
تا جایی که من دیدم دو انتخاب داریم هاااا
علی جون
الان شما به یکیشون رای بدین ببینین می تونین به اون یکی هم رای بدین؟
من در مورد رنگ نظر دادم دیگه نمی تونم در مورد مجوز نظر بدم
تا جایی که من اطلاع دارم تو هر تاپیک بیشتر از یک نظرسنجی نمی شه گذاشت