انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل عجیب اتصال به سایتها با اینترنت ایرانسل!  (دفعات بازدید: 11781 بار)

0 کاربر و 10 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین مصطفی عفافی

• Full Member
  • *
  • ارسال: 118
  • ;)
خب من به تازگی آرچ نصب کردم. باید بگم این مشکل توی آرچ تا حد زیادی وجود نداره و تقریبا با هیچ سایتی مشکل نداشتم روی اینترنت ایرانسل. هم راحت با نهایت سرعت دانلود شد و هم راحت وب‌گردی کردم.
پس این‌طور که مشخصه این مشکل روی توزیع‌ها و سیستم عامل‌های دیگه نیست و صرفا مشکل از اوبونتو هست که امیدوارم درستش کنن.
به هر حال این چند روزی که آرچ نصب کردم خیلی ازش خوشم اومده و قصد دارم بمونم روش. چندتا از مشکلاتی که روی اوبونتو داشتم رو اینجا اصلا خبری ازش نیست.
دوست عزیز حتما در اوبونتو تعداد زیادی از سایت ها برای شما با این مشکل مواجه بودند که مجبور به مهاجرت به آرچ شدید.
میشه تعدادی از سایت هایی رو که با نت ایرانسل مشکل داشتند را قرار دهید تا من هم آن ها را امتحان کنم؟
در حقیقت این مشکل برای من تازگی ها پیش نیومده اما قبلا وجود داشت البته یک سری تغییرات در فایل های مربوط به شبکه انجام دادم اما مطمئن نیستم که ایراد به طور کامل برطرف شده باشه.
Mostafa Efafi

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
خب من به تازگی آرچ نصب کردم. باید بگم این مشکل توی آرچ تا حد زیادی وجود نداره و تقریبا با هیچ سایتی مشکل نداشتم روی اینترنت ایرانسل. هم راحت با نهایت سرعت دانلود شد و هم راحت وب‌گردی کردم.
پس این‌طور که مشخصه این مشکل روی توزیع‌ها و سیستم عامل‌های دیگه نیست و صرفا مشکل از اوبونتو هست که امیدوارم درستش کنن.
به هر حال این چند روزی که آرچ نصب کردم خیلی ازش خوشم اومده و قصد دارم بمونم روش. چندتا از مشکلاتی که روی اوبونتو داشتم رو اینجا اصلا خبری ازش نیست.
دوست عزیز حتما در اوبونتو تعداد زیادی از سایت ها برای شما با این مشکل مواجه بودند که مجبور به مهاجرت به آرچ شدید.
میشه تعدادی از سایت هایی رو که با نت ایرانسل مشکل داشتند را قرار دهید تا من هم آن ها را امتحان کنم؟
در حقیقت این مشکل برای من تازگی ها پیش نیومده اما قبلا وجود داشت البته یک سری تغییرات در فایل های مربوط به شبکه انجام دادم اما مطمئن نیستم که ایراد به طور کامل برطرف شده باشه.

بله حتما
میخواستم از سایت دیباموویز فیلم بگیرم لینک دانلود فیلم کار نمی‌کرد.
http://dibamoviez.in/
یا برای یکی از اعضای خانواده می‌خواستم از پی سی دانلود نرم افزار ادیت ویدیو بگیرم کار نمی‌کرد.
از فارس‌روید هم چیزی نمی‌تونستم دانلود کنم.
سایت هایی برپایه ی رپید لیچ هم باز نمی‌شدن که ویدیوهای یوتیوب رو توشون لیچ کنم و بعد دانلود کنم یا اگرم باز می‌شدن فقط صفحه‌ی اولشون باز میشد  و دیگه هرجا که کلیک می‌کردم باز نمیشد.
برای تست مشکل همیشه بعد از انجام دادن تغییرات میرفتم یه سایتی که سروراش داخلیه مثل نکس وان موزیک و بعد سعی می‌کردم یه موزیکی رو از توش دانلود کنم که اونم نمیشد.
و ...
لازم به ذکره این مشکل فقط با اینترنت ایرانسل بود و با سرویس ADSL م همچین  مشکلی اصلا دیده نمی‌شد. روی ایرانسل هم تور رو فعال می‌کردم درست میشد اما خب از ایرانسل صرفا شبا و برای دانلودهام استفاده می‌کردم که تور تاثیر منفی ای توی این کار داره.
« آخرین ویرایش: 13 آذر 1396، 06:36 ب‌ظ توسط مهران :) »
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3502
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه

هیچ فرقی بین توزیع‌ها وجود نداره. (فقط در فلسفه متفاوتن)
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 707
  • دبیان + xfce
مخالفم، همین کرنل اوبونتو با کرنل اصلی متفاوته و کلی بسته بهش اضافه شده، توزیع ها هم طبیعتا تفاوت های زیادی با هم دارن.

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی

خب مشکل من توی دو نسخه از توزیع‌های اوبونتو (زوبونتو و لوبونتو) کاملا سرجاش مونده بود با اینکه پارتیشن رو کلا هم پاک کردم و دوباره ساختمش! هیچ دستکاری ای هم توش نکردم همین که اومد بالا تست کردم دیدم مشکل سرجاشه همچنان.
ولی روی آرچ این مشکل نیست.
حالا دیگه واقعا نمی‌دونم قضیه‌ش چیه ولی ...

در ضمن اگه فرقی وجود نداشت این‌همه توزیع نداشتیم. امکان نداره بین اوبونتو با آرچ یا فدورا یا هر توزیع دیگه ای تفاوتی وجود نداشته باشه. چون اگه اینجوری بود توسعه دهنده ها بیکار نبودن که !
« آخرین ویرایش: 13 آذر 1396، 08:28 ب‌ظ توسط مهران :) »
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
توسعه دهندگان دقیقاً بی‌کارن.
ما یه سیستم عامل داریم به اسم گنو.
هرکی اومده این گنو رو برداشته یکم انگولک کرده یه اسم براش گذاشته
اوبونتو
آرچ
دبیان
فدورا
و ...
اینا همه سیستم عامل گنو هستن. و هرکسی اومده نظر خودشو داخل کرده و توزیع بوجود اومده.
خیلی راحت می‌شه یه آرچ رو اوبونتو کرد و یه اوبونتو رو هم به آرچ تبدیل کرد!
کاملاً به توانایی کاربر بستگی داره.
خیلی راحت می‌شه مشکلی که روی اوبونتو داشتی رو روی آرچ هم بوجود آورد
و خیلی هم راحت می‌شه مشکلی که روی اوبونتو داشتی رو حل کرد.
توزیع‌ها برای این بوجود اومدن که کار رو برای کاربر مصرف کنندهٔ نهایی ساده‌تر کنن. یعنی اگه کاربری نتونست مشکلش رو حل کنه، بره یه توزیع دیگه نصب کنه!
ممکنه یه توزیع جوری پیکربندی شده که با یک سخت‌افزار جواب نمی‌ده بنابراین یه توزیع دیگه درست کردن که اگه کاربر بلد نبود مشکلش رو حل کنه، صورت مسئله رو حذف کنه و بره یه توزیع دیگه رو امتحان کنه.
در جامعهٔ امروزی ما، به جای یاد دادن راه حل، صورت مسئله رو حذف می‌کنن!
به جای یاد دادنِ راه حل به کاربران، توزیع جدید می‌سازن!
بهش می‌گن اختراع دوبارهٔ چرخ!
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
توسعه دهندگان دقیقاً بی‌کارن.
ما یه سیستم عامل داریم به اسم گنو.
هرکی اومده این گنو رو برداشته یکم انگولک کرده یه اسم براش گذاشته
اوبونتو
آرچ
دبیان
فدورا
و ...
اینا همه سیستم عامل گنو هستن. و هرکسی اومده نظر خودشو داخل کرده و توزیع بوجود اومده.
کاملاً به توانایی کاربر بستگی داره.
خیلی راحت می‌شه مشکلی که روی اوبونتو داشتی رو روی آرچ هم بوجود آورد
و خیلی هم راحت می‌شه مشکلی که روی اوبونتو داشتی رو حل کرد.
توزیع‌ها برای این بوجود اومدن که کار رو برای کاربر مصرف کنندهٔ نهایی ساده‌تر کنن. یعنی اگه کاربری نتونست مشکلش رو حل کنه، بره یه توزیع دیگه نصب کنه!
ممکنه یه توزیع جوری پیکربندی شده که با یک سخت‌افزار جواب نمی‌ده بنابراین یه توزیع دیگه درست کردن که اگه کاربر بلد نبود مشکلش رو حل کنه، صورت مسئله رو حذف کنه و بره یه توزیع دیگه رو امتحان کنه.
در جامعهٔ امروزی ما، به جای یاد دادن راه حل، صورت مسئله رو حذف می‌کنن!
به جای یاد دادنِ راه حل به کاربران، توزیع جدید می‌سازن!
بهش می‌گن اختراع دوبارهٔ چرخ!
عجب! شاید حق با شماست.
ولی خب اگه به راحتی این مشکل حل میشد الان کلی از کاربرا این مشکل رو نداشتن تو گروه‌های تلگرامی هم زیاد دیدم کاربرای اوبونتو به این مشکل دچار بودن.
« آخرین ویرایش: 13 آذر 1396، 10:45 ب‌ظ توسط مهران :) »
فریدون فرخزاد

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
با درکِ گنو مهم نیست شما چه توزیعی داری!
کل حرف من همین بود!
کاربران گروه‌های تلگرامی هم اگه بتونن مشکلاتشون رو حل کنن، دیگه نیاز به تعویض توزیع ندارن! چه برسه به مهاجرت از یه توزیع به توزیع دیگه!
البته آرچ باید با Ubuntu Mini مقایسه بشه نه Ubuntu Desktop. چه بسا شما با نصب Ubuntu Mini هم هیچ مشکلی پیدا نکنی!

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
با درکِ گنو مهم نیست شما چه توزیعی داری!
کل حرف من همین بود!
کاربران گروه‌های تلگرامی هم اگه بتونن مشکلاتشون رو حل کنن، دیگه نیاز به تعویض توزیع ندارن! چه برسه به مهاجرت از یه توزیع به توزیع دیگه!
البته آرچ باید با Ubuntu Mini مقایسه بشه نه Ubuntu Desktop. چه بسا شما با نصب Ubuntu Mini هم هیچ مشکلی پیدا نکنی!
اتفاقا خواستم اوبونتو مینی هم نصب کنم ولی با توجه به وضع اینترنتی که هست گفتم شاید اونم مثل همین اوبونتو ها باشه و در نتیجه بیخیالش شدم.
در ضمن اگه اینطوری که شما میگین باشه پس توسعه دهنده‌های اوبونتو هم هیچ درکی از گنو ندارن فقط همینجوری پا شدن اومدن توزیع دادن بیرون :|
در هر صورت بازم فکر نمی‌کنم تفاوتی بین توزیع‌ها نباشه چون اگه اونطوری که شما میگین بود خب به‌جای این‌که بیان توزیع درست کنن همه میومدن روی یه توزیع کار میکردن!!!
فریدون فرخزاد

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
اتفاقاً اونا درک درستی از گنو داشتن! برای همینه ما Ubuntu Mini و Debootstrap رو داریم!
نسخه‌های دیگهٔ اوبونتو هم برای مصرف کنندهٔ نهایی که نمی‌تونه مشکلاتش رو حل کنه، منتشر می‌شن.

پ.ن: تاپیک داره منحرف می‌شه. بحث رو این‌جا تموم می‌کنیم. کسی مایل بود، تاپیکش رو بسازه. یا پ.خ کنه.
« آخرین ویرایش: 13 آذر 1396، 09:20 ب‌ظ توسط RAS00L »

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • دبیان + xfce
اتفاقاً اونا درک درستی از گنو داشتن! برای همینه ما Ubuntu Mini و Debootstrap رو داریم!
با توجه به برایند توضیحاتی که دادید، توسعه دهندگان دبیان و آرچ هم به درک درستی از گنو رسیده بودن و بیکار نبودن و با کمی انگولک، به یه توزیع جدید دست پیدا نکردن.

خیلی راحت؟

آفلاین کیهان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1054
  • Debian User
    • کیهان
گنو/لینوکس از چندین ابزار تشکیل شده عین بازی لگو می‌مونه... ساخته شده تا هرچی دلت خواست ازش در بیاری هر طور مایل بودی سرهم کنی و هرکانفیگی روش اعمال کنی...

لینوکس و زندگی

آفلاین Mmjafari

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 556
  • لیلی نام دیگر آزادی ست
    • صفحه من تو گیت

کاملا مخالف،
خانواده دبیان کلا سرعت اینترنت توشون پایینه.
خانواده آرچ خیلی بالاتره سرعتشون
بعد درباره ی بقیه تفاوت ها هم ،یه مدت توزیع های آر پی امی رو تست کنید، خیلی متفاوت هستن

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • دبیان + xfce
خانواده دبیان کلا سرعت اینترنت توشون پایینه.
خانواده آرچ خیلی بالاتره سرعتشون
با این بخش مخالفم و برای من و خیلی های دیگه که تست کردیم یه بار،‌بین آرچ و اوبونتو و فدورا، هیچ فرقی نبود (هر چند میشنوم برخی میگن سرعت نت ام پایینه و واقعا نمی دونم چرا، شاید مشکل سخت افزار باشه ...)

بعد درباره ی بقیه تفاوت ها هم ،یه مدت توزیع های آر پی امی رو تست کنید، خیلی متفاوت هستن
دقیقا

آفلاین homfar

• Newbie
  • *
  • ارسال: 14
سلام

بنده این مشکل رو در مینت ، اوبونتو استودیو ، المنتری و فدورا داشتم ، دوستان میتونن این موارد رو امتحان نکنند.