انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: انتخاب بهترین نسخه اوبنتو با ملزومات سخت افزاری  (دفعات بازدید: 2354 بار)

0 کاربر و 10 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین drsherman

• Newbie
  • *
  • ارسال: 8
سلام دوستان، من خیلی وقت هست که با اوبنتو دسکتاپ کار نکردم، ظاهراً آخرین نسخه دسکتاپ رم حداقل 2 گیگ نیاز داره؟! برای لپ تاپ 32 بیتی با رم 1 گیگ کدوم نسخه رو توصیه می کنید و پشتیبانی برای 32 بیتی ها تا چه زمان هست؟! کلاً با این سخت افزار ابنتو رو برای 32 بیت توصیه می کنید یا فدورا؟

آفلاین bed123derkelo

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 658
باسلام
ازخانواده اوبونتو بهترین پیشنهادبرای سیستم شما لوبونتوهست(lubuntu)
زوبونتو (xubuntu)هم هست که کمی سنگین تر.

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 707
  • دبیان + xfce
کلاً با این سخت افزار ابنتو رو برای 32 بیت توصیه می کنید یا فدورا؟
حداقل زوبونتو و لوبونتو رو داره.

پشتیبانی برای 32 بیتی ها تا چه زمان هست؟!
فرقی نمیکنه، شما آخرین نسخه رو نصب کن، هر شش ماه یه بار آپدیت می کنی.

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3502
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
سلام دوستان، من خیلی وقت هست که با اوبنتو دسکتاپ کار نکردم، ظاهراً آخرین نسخه دسکتاپ رم حداقل 2 گیگ نیاز داره؟! برای لپ تاپ 32 بیتی با رم 1 گیگ کدوم نسخه رو توصیه می کنید و پشتیبانی برای 32 بیتی ها تا چه زمان هست؟! کلاً با این سخت افزار ابنتو رو برای 32 بیت توصیه می کنید یا فدورا؟

سلام دوست عزیز. به انجمن خوش اومدی  :)
اول این‌که پیشنهاد می‌شه آخرین نسخهٔ پایدار (۱۷.۱۰) یا آخرین نسخهٔ پایدار بلند (۱۶.۰۴) رو نصب کنی. این از این
همون‌طور که توزیع‌های برپایهٔ آرچ ۳۲ بیتی رو کنار گذاشتن، پس احتمال خیلی زیاد اوبونتو و دبیان هم همین کارو بکنن. پس در کل باید به فکر ارتقای سخت‌افزارت باشی. البته CPUها خیلی وقته که ۶۴ بیتی هستن حتی پردازندهٔ قدیمی من که مال ۲۰۰۵ و قبل‌تر هست، ۶۴ بیتی بوده. بنابراین فکر نمی‌کنم مال شما ۳۲ بیتی باشه. پس کافیه Ram رو افزایش بدی تا بتونی ۶۴ بیتی نصب کنی.
میزان سخت‌افزار برای هر میزکار متفاوته. اوبونتو ۱۷.۱۰ الآن میزکارش گنوم هست. واقعیتش اینه که زیر ۲ گیگ اصلاً کاربری خوبی نداره. ولی ۲ گیگ باشه خوبه. من چندجا با Ram دو گیگ گنوم رو بررسی کردم، خوب جواب داد. برای ۱۶.۰۴ که یونیتی هست هم به همین شکله. یونیتی همون میزکار گنومه که Shell گرافیکیش به جای گنوم-شل، یونیتی هست.
پس اگه شما فعلاً قصد ارتقای کامپیوترت رو نداری، در بین خانوادهٔ اوبونتو، xubuntu به دردت می‌خوره.
فدورا در حالت پیش‌فرض از گنوم استفاده می‌کنه و اوضاعش مثل گنوم در اوبونتوئه و فرقی نداره. شما برای سخت افزار ضعیف، نیاز نیست نوع توزیع رو مشخص کنی. باید نوع میزکار رو مشخص کنی. که خب xfce از بقیه سبک‌تره و مصرف منابع کم‌تری داره. هرچند بعد از نصب می‌تونی Serviceهای اضافی و برنامه‌های اضافی‌ای که استفاده نمی‌کنی رو حذف کنی و سبک‌ترش می‌کنه.  :)

پی‌نوشت: تلفظ صحیح، اوبونتو هست. یا به عبارتی (ooboontoo)
موفق باشی  \\:D/ \\:D/
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین علیرضا احسانی

• Full Member
  • *
  • ارسال: 153
  • گنو/لینوکس به خاطر آزادی. نه بخاطر قیمت
    • لینوکس و من
زوبونتو واقعا خوبه.هم سبکه و هم قشنگه.اگه زوبونتو رو سیستمت سنگین بود برو سراغ لوبونتو

سلام دوست عزیز. به انجمن خوش اومدی  :)
اول این‌که پیشنهاد می‌شه آخرین نسخهٔ پایدار (۱۷.۱۰) یا آخرین نسخهٔ پایدار بلند (۱۶.۰۴) رو نصب کنی. این از این
همون‌طور که توزیع‌های برپایهٔ آرچ ۳۲ بیتی رو کنار گذاشتن، پس احتمال خیلی زیاد اوبونتو و دبیان هم همین کارو بکنن.
آره اوبونتو از ورژن ۱۷.۱۰ از ۳۲بیتی پشتیبانی نمیکنه  :(
« آخرین ویرایش: 24 آبان 1396، 06:08 ب‌ظ توسط علیرضا احسانی »
لینوکس و من حاصل تجربه هامون از  سرو کله زدن با گنو/لینوکس و نرم افزار های آزاد:)

آفلاین Far7id

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 92
*اوبونتو
پیشنهاد میکنم اگه ۲ گیگ رم داری اوبونتو رو نصب نکنی.
به‌جاش زوبونتو رو پیشنهاد میکنم، هم سبک هست و هم از نظر شخصی سازی خوبه و ظاهر بهتری از لوبونتو داره.
در ضمن اوبونتو از نسخه ۱۷.۱۰ به بعد تا جایی که میدونم پردازنده ۳۲ بیتی رو پشتیبانی نمیکنه.

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3502
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه

برای نسخهٔ رومیزی آره. ولی مثلاً نسخهٔ Mini یا همون NetBoot که من همیشه نصب می‌کنم، هنوز هم ۳۲ بیتی رو پشتیبانی می‌کنه.
http://archive.ubuntu.com/ubuntu/dists/artful/main/installer-i386/current/images/netboot/mini.iso
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • دبیان + xfce
زوبونتو هم، نسخه ی ۳۲ بیت داره ...

آفلاین علیرضا احسانی

• Full Member
  • *
    • لینوکس و من

برای نسخهٔ رومیزی آره. ولی مثلاً نسخهٔ Mini یا همون NetBoot که من همیشه نصب می‌کنم، هنوز هم ۳۲ بیتی رو پشتیبانی می‌کنه.
http://archive.ubuntu.com/ubuntu/dists/artful/main/installer-i386/current/images/netboot/mini.iso

آره منم منظورم نسخه رومیزیش بود

زوبونتو هم، نسخه ی ۳۲ بیت داره ...
درسته فعلا فقط نسخه رومیزیش پشتیبانی نمیکنه اما خب بعیدم نیست تو نسخه های بعدی همین اتفاق برای زوبونتو,کوبونتو و ... هم بیوفته
لینوکس و من حاصل تجربه هامون از  سرو کله زدن با گنو/لینوکس و نرم افزار های آزاد:)

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • دبیان + xfce
اما خب بعیدم نیست تو نسخه های بعدی همین اتفاق برای زوبونتو,کوبونتو و ... هم بیوفته
اگر نیوفته هم، سال ۲۰۳۸ حتما می افته:) ولی با توجه به اینکه بسیاری از افرادی که کانفیگ پایین و طبیعتا پردازنده ی ۳۲ بیتی دارن،از زوبونتو و لوبونتو استفاده می کنن، بعید می دونم:)

آفلاین علیرضا احسانی

• Full Member
  • *
    • لینوکس و من
اگر نیوفته هم، سال ۲۰۳۸ حتما می افته:) ولی با توجه به اینکه بسیاری از افرادی که کانفیگ پایین و طبیعتا پردازنده ی ۳۲ بیتی دارن،از زوبونتو و لوبونتو استفاده می کنن، بعید می دونم:)
درسته.اما آرچ هم مثل زوبونتو و لوبونتو یک توزیع بسیار سبک بود(حتی سبک تر) که خیلی ها از اون روی سیستم های قدیمیشون استفاده میکردن اما آرچ هم دیگه ۳۲ بیتی هارو ساپورت نمیکنه(منظورم نسخه رسمیش هست) :)

در هر صورت اگه تو چند نسخه آینده هم این اتفاق نیوفته,اتفاق افتادنش به نظرم چندان دور نیست.چون رفته رفته این پردازشگر ها دارن از رده خارج میشن