انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

آیا از اینترنت غیرحجمی استفاده می‌کنید؟

بله
19 (50%)
خیر
19 (50%)

مجموع آرای اعضا: 38

نویسنده موضوع: [نظرسنجی]: اینترنت غیرحجمی  (دفعات بازدید: 6682 بار)

0 کاربر و 7 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین geeksesi | javad

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 685
  • GeekSesi.xyz
    • محمد جواد قاسمی
پاسخ : [نظرسنجی]: اینترنت غیرحجمی
« پاسخ #30 : 27 بهمن 1396، 12:15 ب‌ظ »
قانون رگولاتوری هست یا اینکه هر ISP قانون خاص خودشو تو این مورد داره؟
تا جایی که می‌دونم، مخابرات چنین امکانی رو به کاربر نمیده و باید ترافیک اضافی خرید (۲۰ گیگ به قیمت ۱۰۰۰۰ تومان که عملاً فقط ۵ گیگش رو میشه استفاده کرد!).

الآن تمام ISP ها بعد از اتمام ترافیک، اینترنت رو قطع نمی‌کنن (قبلاً قطع می‌کردن) و سرعت رو فقط پایین میارن.
حداقل سرعت هم همون ۱۲۸ کیلوبیت هست و بعضی از ISP ها بیش‌ترش هم کردن. مثلاً سرویس ۵۰ تومنی های‌وب بعد از اتمام ترافیک سرعتش میاد روی ۲۵۶ کیلوبیت. یا سرویس ۸۰ تومنیش بعد از اتمام ترافیک میاد روی ۵۱۲ کیلوبیت.

در هر صورت بعد از اتمام ترافیک، اینترنت مثل سابق دیگه قطع نمی‌شه و نامحدود می‌شه (با سرعت کم‌تر)

اگه شما ۲۰ گیگ ۱۰ هزارتومن می‌خری رو به اسم داخلی بخری، همون ۵گیگ درسته.
یعنی ۵ گیگ رو خریدی ۱۰ هزارتومن که درستش هم همینه. گیگی ۲ تومنه.
من شنیدم سرویس 16 مگ شاتل بعد از اتمام حجم میشه سرویس 2 مگ ! یعنی دانلود تغریبا 256 ! ولی من الان 4 مگ هستم می خوام یه تست کنم ببینم سرعتم چقدر میشه :)
اگر اشتباه کردم راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3500
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
« پاسخ #31 : 27 بهمن 1396، 04:12 ب‌ظ »
این رو خبر ندارم.
ولی در کل اون ۱۲۸ کف سرعته. یعنی حداقل.
نه حداکثر
پس شرکت‌ها برای رقابت اون رو هم بالا میارن. مثل شاتل که شما گفتی.  :)
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین DARKSOLDIER

• Newbie
  • *
  • ارسال: 3
    • PCLINUX
« پاسخ #32 : 27 بهمن 1396، 08:20 ب‌ظ »
سلام
من چند سالیه که از اینترنت مودم استفاده نمیکنم دلیلش بر میگرده به کسانی که اینترنت میدن (شاتل.صبا نت.مخابرات )اینا سیاست ساخت تعرفه ای اینترنتشون مسخرست من از اینترنت موبایلم استفاده میکنم 4G تو تهران ساکنم سرعتشم خوبه موبایلمو به سیستمم وصل میکنم و استفاده میکنم من کارم جوریه که هم به بسته های روزانه و هم شبانه نیاز دارم و همجا به اینترنت دسترسی داشته باشم اینترنت 4G
تو کشورمون با سرعت 4مگابایت میانگین سرعت از نظر منه خوب سرعت از این بیشتر چه نیازی هست :( مگه اپولو میخواییم هواکنیم به شما هم پیشنهاد میدم همین کارو کنین 
یک سرباز تنها در دنیای تاریک وب
http://pclinux.blog.ir

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
« پاسخ #33 : 27 بهمن 1396، 09:57 ب‌ظ »
سلام
من چند سالیه که از اینترنت مودم استفاده نمیکنم دلیلش بر میگرده به کسانی که اینترنت میدن (شاتل.صبا نت.مخابرات )اینا سیاست ساخت تعرفه ای اینترنتشون مسخرست من از اینترنت موبایلم استفاده میکنم 4G تو تهران ساکنم سرعتشم خوبه موبایلمو به سیستمم وصل میکنم و استفاده میکنم من کارم جوریه که هم به بسته های روزانه و هم شبانه نیاز دارم و همجا به اینترنت دسترسی داشته باشم اینترنت 4G
تو کشورمون با سرعت 4مگابایت میانگین سرعت از نظر منه خوب سرعت از این بیشتر چه نیازی هست :( مگه اپولو میخواییم هواکنیم به شما هم پیشنهاد میدم همین کارو کنین
برای یکی مثل من که بیشتر حجم احتیاج دارم تا سرعت خیلی بالا( متوسط هم کافیه ولی خوب الان 8 مگابیت هستش ) روشی که شما گفتید زیاد مناسب به نظر نوچ.  ;) :)
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
« پاسخ #34 : 28 بهمن 1396، 12:36 ق‌ظ »
سلام
منم یه مدت همین کارو کردم یعنی کلا سرویس ADSL م رو جمع آوری کردم و فرداش رفتم یه مودم 4G خریدم که قابلیت این رو داشت که اینترنت رو علاوه بر کابل با شبکه‌ی وای‌فای هم به اشتراک بزاره که علاوه بر کامپیوترم بتونم رو موبایلم هم از اون اینترنت استفاده کنم. یه سیمکارت ایرانسل هم انداختم توش و یه چند ماهی همینجوری استفاده کردم، خوبیش این بود حتی بیرون هم میرفتم فقط کافی بود مودم رو شارژ کنم و بندازم توی کیف یا جیبم و با خودم ببرم و همه جا اینترنت داشتم، اما دیدم این اپراتورای موبایل خیلی دارن زرنگ بازی در میارن و گرون فروشی میکنن و همینجوری بخوام پیش برم تمام پولمو باید بدم برای اینترنت!
برای همین دوباره سرویس ADSL رو راه انداختم و با توجه به اینکه این سرویسی که گرفتم شبانه‌ش رایگان نیست اون مودم و سیمکارت 4 جی رو یه جا نگه داشتم هر وقت دانلودای زیاد و سنگینی داشته باشم با یه بسته‌ی شبانه دانلودشون میکنم ...
« آخرین ویرایش: 28 بهمن 1396، 12:38 ق‌ظ توسط مهران :) »
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
« پاسخ #35 : 28 بهمن 1396، 08:04 ق‌ظ »
سلام
منم یه مدت همین کارو کردم یعنی کلا سرویس ADSL م رو جمع آوری کردم و فرداش رفتم یه مودم 4G خریدم که قابلیت این رو داشت که اینترنت رو علاوه بر کابل با شبکه‌ی وای‌فای هم به اشتراک بزاره که علاوه بر کامپیوترم بتونم رو موبایلم هم از اون اینترنت استفاده کنم. یه سیمکارت ایرانسل هم انداختم توش و یه چند ماهی همینجوری استفاده کردم، خوبیش این بود حتی بیرون هم میرفتم فقط کافی بود مودم رو شارژ کنم و بندازم توی کیف یا جیبم و با خودم ببرم و همه جا اینترنت داشتم، اما دیدم این اپراتورای موبایل خیلی دارن زرنگ بازی در میارن و گرون فروشی میکنن و همینجوری بخوام پیش برم تمام پولمو باید بدم برای اینترنت!
برای همین دوباره سرویس ADSL رو راه انداختم و با توجه به اینکه این سرویسی که گرفتم شبانه‌ش رایگان نیست اون مودم و سیمکارت 4 جی رو یه جا نگه داشتم هر وقت دانلودای زیاد و سنگینی داشته باشم با یه بسته‌ی شبانه دانلودشون میکنم ...
اوپراتور های شاتل و اسیاتک سیم کارت هایی ساختن که از سرویس adsl خانگی شما به جای سرویس های اینترنت استفاده می کنند.
یعنی چی؟ یعنی شما مدمت رو خونه شارژ می کنی هرجا بخوای میری.
به همین خوشمزگی.
توی بوشهر که عالیه  :)
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
« پاسخ #36 : 28 بهمن 1396، 01:22 ب‌ظ »
اوپراتور های شاتل و اسیاتک سیم کارت هایی ساختن که از سرویس adsl خانگی شما به جای سرویس های اینترنت استفاده می کنند.
یعنی چی؟ یعنی شما مدمت رو خونه شارژ می کنی هرجا بخوای میری.
به همین خوشمزگی.
توی بوشهر که عالیه  :)
منطقه‌ی ما فیبر نوریه و متاسفانه فیبر نوری هم در انحصار مخابراته و چاره‌ای به جز استفاده از سرویس های نه چندان درست و حسابی مخابرات ندارم...
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد