انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: به نظر می‌رسد تلگرام مسدود شده است ، به کدام پیام‌رسان مهاجرت کنیم؟  (دفعات بازدید: 19864 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
منم با ملاک هایی که دوستمون فرمود انتخاب کردم و به ***ویرایش توسط مدیر*** رسیدم.
که البته از نظر من آزادی هم مهمه وگرنه واتساپی بودم.
نیاز های من رو هر مسنجری می تونه برا ورده کنه ولی خیال من رو نه
من جایی رو لازم دارم که هم خیالم رو راحت کنه هم بشه به همه گیر شدنش امید داشت.
« آخرین ویرایش: 19 دی 1396، 11:58 ق‌ظ توسط سلمان م. »
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3500
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
اتفاقا تلگرام دقیقا به همین دلایل معروف شد، چون این دلایل باعث میشد که خیلی از افراد تبلیغ اون رو بکنند، حالا یا به صورت مستقیم (با توضیح امن بودن اون)، یا به صورت غیر مستقیم (با ربات‌هایی که برای اون میساختند، یا استیکرها...).

چی‌بگم والا. توی اطرافیان من که کم هم نیستن، کسی به دلیل امن بودن یا آزاد بودن سمتش نیومد.
آزاد بودن که هیچی! اصلاً کسی نمی‌دونه آزادی نرم‌افزار یعنی چی
امن بودن هم توی Secret Chat هست که من ندیدم کسی ازش استفاده کنه!
رو همین حساب گفتم که مردم به این دو دلیل نیومدن سمتش. دقیقاً به همون دلیلی  اومدن که قبلاً سمتِ بوووق و بوووق و بوووق رفته بودن و بعد که اونارو بستن، اومدن سراغ این. اینم نخوان باز کنن، می‌رن سمت یه برنامهٔ دیگه. این چیزا هم مثل امن بودن و آزاد بودن برای اکثریت جامعه مهم نیست. امنیت هم فقط در همین حد بلدن که کارساز خارجی امن و کارساز داخلی ناامنه.
برای همین گفتم که یکی مثل خودم برای ارتباط با دیگران، اگه لازم باشه، همون‌جایی می‌رم که اکثریت رفتن.
وقتی بحث نیاز شخصی آدم باشه، خب هیچی جای نرم‌افزار آزاد رو نمی‌گیره! چون چهاردیواریه. اختیاری.
ولی وقتی بحث ارتباط با دیگران مطرح می‌شه، دیگه نیاز شخصی بدرد نمی‌خوره!
الآن من اگر بیام یه گروه توی XMPP بسازم ولی هیچ‌کس نیاد توش عضو بشه، پس به چه درد می‌خوره؟
به فرض این نوع ارتباط کاملاً آزاد (چه در کارساز چه در کارخواه) و کاملاً امن (با افزونه‌ای مثل OTR و ...) تا زمانی که کاربر نداشته باشه چه فایده داره؟
یا باید جوری فرهنگ سازی کنیم که مردم بیان سمت چنین برنامه‌هایی که برای ما ایده‌آل و برای باقی مردم کار راه‌انداز هستن
یا باید ما بریم سمت برنامه‌هایی که مردم استفاده می‌کنن. اگر می‌خواهیم که باهاشون در ارتباط باشیم!
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
یا باید ما بریم سمت برنامه‌هایی که مردم استفاده می‌کنن. اگر می‌خواهیم که باهاشون در ارتباط باشیم!
راستش آف تاپیک هست ولی با اینحال  یک ضرب المثلی هست که می گه : دوستات رو عوض کن نه عقیده ات رو!.  من ایمیل و تلگرام و اینستا ندارم و به خاطر همین چند  ساله که ارتباطم با دوستام که هنوزم دوستشون دارم قطع شده و کاملا منزوی شدم. و هرکی که کارش پیشم گیره قبلا retreshare و tox میدادم ولی الان توی پارک قرار می زارم :)
منظورم اینکه وقتی به دیگران حق انتخاب می دی خودت هم راحت تری چون شکافی بین عقیده ات و عمل ات وجود نداره و به پایداری می رسی.
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین geeksesi | javad

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 685
  • GeekSesi.xyz
    • محمد جواد قاسمی
همچنین در این انجمن تبلیغ نرم‌افزارهای غیرآزاد ممنوع هست.

سلام
ببخشید ولی iGap لایسنسش gpl هست :)
https://github.com/RooyeKhat-Media
این صفحه گیت هابشون.
البته من فرق AGPL و GPL رو نمی دونم :)

در مورد نسخه سرور مگه تلگرام بخش سرورش آزاد بود ؟!

ولی جدا اینکه بیاییم بگیم "ابزاری که سرور هاش توی ایران هست رو توصیه نمی کنم" خیلی غیر منطقیه !
روی خط مدیا یه شرکت خصوصی هست و داره کارش رو می کنه.

اگه قراره پیام هایی که توش نوشته آی گپ رو پاک کنی خب باید بریم توی آرشیو و تمام پیام هایی که در مورد تلگرام دارن حرف می زنن رو هم پاک کنم!
اگر اشتباه کردم راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.

آفلاین Mmjafari

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 556
  • لیلی نام دیگر آزادی ست
    • صفحه من تو گیت
راستش آف تاپیک هست ولی با اینحال  یک ضرب المثلی هست که می گه : دوستات رو عوض کن نه عقیده ات رو!.  من ایمیل و تلگرام و اینستا ندارم
خیلی خوبه که موقع ثبت نام انجمن ازت ایمیل نخواست

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3500
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
راستش آف تاپیک هست ولی با اینحال  یک ضرب المثلی هست که می گه : دوستات رو عوض کن نه عقیده ات رو!.  من ایمیل و تلگرام و اینستا ندارم و به خاطر همین چند  ساله که ارتباطم با دوستام که هنوزم دوستشون دارم قطع شده و کاملا منزوی شدم. و هرکی که کارش پیشم گیره قبلا retreshare و tox میدادم ولی الان توی پارک قرار می زارم :)
منظورم اینکه وقتی به دیگران حق انتخاب می دی خودت هم راحت تری چون شکافی بین عقیده ات و عمل ات وجود نداره و به پایداری می رسی.
جملهٔ دومم همین منظور رو رسوند.
اگر بخواهیم باهاشون در ارتباط باشیم

من درحالت پیش‌گزیده نیازی به ارتباط با بقیه احساس نمی‌کنم. همین انجمن برای من کافیه. کل فعالیت مجازی من در همین انجمنه + یه ایمیل دارم که سالی یک‌بار یه اسپم میاد توش! تلگرام رو هرزمان که اراده کنم می‌تونم حذف کنم. چون غیر از چندتا کانال دیگه چیزی توش نیست. توی تلگرام هم با کسی ارتباط ندارم. مگر یکی دو نفر اونم چندوقتی یک‌بار. نه عضو گروهم نه حال چت کردن دارم.
گفتم اگر قراره ما با مردم در ارتباط باشیم، یا باید یه کار کنیم اونا بیان سمت ایدئولوژی ما، یا ما باید بریم سمت برنامه‌هایی که اونا استفاده می‌کنن، فارغ از این‌که آزادن یا نه، داخلن یا خارج و ...
ولی اگر قرار باشه ارتباط برقرار نکنیم، خب دستمون بازه دیگه. آدم هرچی دلش خواست و دوست داشت استفاده می‌کنه.
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین ....

• Newbie
  • *
  • ارسال: 3
-- ویرایش توسط ناظر - عدم رعایت ادب --

فلسفه آزادی متاسفانه داره تبدیل میشه به یک شعار پوچ و توخالی
من به شخصه ۱۰ سال پیش که جذب گنو شدم، فقط و فقط به دلیل فلسفه اون بود، اما رفته رفته وقتی میبینم کسانی که مدعی و سردم دار این حرکت هستن دارن به این شکل رفتار میکنن قلبم به درد میاد
اینجا کسی تبلیغ نمیکنه سانسورچی عزیز، بحث روی پیام رسان های مختلف و چند و چون کارایی اونهاست، به جای اینکه سانسور کنی، استدلال کن.

-- ویرایش توسط ناظر - عدم رعایت ادب --
« آخرین ویرایش: 20 دی 1396، 08:33 ب‌ظ توسط nixoeen »

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
آقا این کانتاک چیز خوبیه. برپایهٔ xmpp است، سرورش آزاده، توزیع شده و نامتمرکزه، رمزنگاری پیش‌فرض هم داره. سرعت سرور تست خودش خیلی خوبه. برای اندروید و مک و ویندوز و گنو/لینوکس برنامه داره. امکاناتش تقریباً زیاده. گروه هم می‌شه ساخت توش.
https://kontalk.org
این رو هم من چند روز پیش تست کردم حالا در عمل چقدر اینترنت مصرف می کنه رو نمی دونم ولی چیز خوبیه.
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین malmal2694

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 43
میشه بگید دلیلتون از اینکه پیام رسان های ایرانی امنیت کافی رو ندارند بگید؟ لطفا دلیل منطقی بیارید.
واقعا این که میگید پیام رسان های ایرانی, همه ی اطلاعاتشون دست دولت می افته برام عجیبه که منبع حرفتون کجاست؟

آفلاین مصطفی عفافی

• Full Member
  • *
  • ارسال: 118
  • ;)
میشه بگید دلیلتون از اینکه پیام رسان های ایرانی امنیت کافی رو ندارند بگید؟ لطفا دلیل منطقی بیارید.
واقعا این که میگید پیام رسان های ایرانی, همه ی اطلاعاتشون دست دولت می افته برام عجیبه که منبع حرفتون کجاست؟
درود
دوست عزیز اگر کمی جستجو کنید اطلاعات خوبی به دست میارید.

از جمله :

این نرم‌افزار تحت حمایت سازمان صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران گسترش یافته و بخش عمده‌ای از سهام این شرکت متعلق به صدا و سیما است.
طبق ادعای سروش، این پیام‌رسان اطلاعات مخاطبان را ذخیره می‌کند و از آنها استفاده می‌کند،[۳] ولی این اطلاعات را در اختیار شخص/شرکت ثالثی قرار نمی‌دهد. هرچند که صحت این ادعا جای تأمل دارد.

منبع :
https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D9%85%E2%80%8C%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%86_%D8%B3%D8%B1%D9%88%D8%B4

https://www.tasnimnews.com/fa/news/1395/08/18/1235250/%D8%A2%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%86%D9%81%D8%B3-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D9%84%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%85-%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%D8%AA%DB%8C%D8%BA-%D9%81%DB%8C%D9%84%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86%DA%AF
Mostafa Efafi

آفلاین malmal2694

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 43
این که زیر نظر صدا و سیما هست فکر نمی کنم چیز بدی باشه و از اسمش هم میشه حدس زد که برای صدا و سیما هست.
و این که اطلاعات کابران را ذخیره می کند, فکر می کنم بیشتر پیام رسان های دنیا اطلاعات کاربران را ذخیره میکنند.
طبق گفته خود سروش: سروش تحت هیچ شرایطی اطلاعات كاربران را بدون اجازه آنها در اختیار هیچ شركت/شخص ثالثی قرار نخواهد داد. برای دیدن شرایط حریم خصوصی سروش این لینک را ببینید:
https://soroush-app.ir/%D8%AD%D8%B1%DB%8C%D9%85%20%D8%AE%D8%B5%D9%88%D8%B5%DB%8C.html
لطفا دلیبل قانع کنند ه ای بیارید که ثابت کنه پیام رسان های ایران امنیت کافی ندارند.
« آخرین ویرایش: 21 دی 1396، 01:31 ب‌ظ توسط malmal2694 »

آفلاین Mmjafari

• High Sr. Member
  • *
  • لیلی نام دیگر آزادی ست
    • صفحه من تو گیت
این که زیر نظر صدا و سیما هست فکر نمی کنم چیز بدی باشه و از اسمش هم میشه حدس زد که برای صدا و سیما هست.
و این که اطلاعات کابران را ذخیره می کند, فکر می کنم بیشتر پیام رسان های دنیا اطلاعات کاربران را ذخیره میکنند.
طبق گفته خود سروش: سروش تحت هیچ شرایطی اطلاعات كاربران را بدون اجازه آنها در اختیار هیچ شركت/شخص ثالثی قرار نخواهد داد. برای دیدن شرایط حریم خصوصی سروش این لینک را ببینید:
https://soroush-app.ir/%D8%AD%D8%B1%DB%8C%D9%85%20%D8%AE%D8%B5%D9%88%D8%B5%DB%8C.html
لطفا دلیبل قانع کنند ه ای بیارید که ثابت کنه پیام رسان های ایران امنیت کافی ندارند.
عدم انکریپشن اطلاعات خروجی و ورودی.
عدم وجود سورس همگانی.
البته من پیام های مهم تلگراموهم با gpg تبدیل می کنم میفرستم،‌به اونم اعتمادی نیست.
در کل، بهترین شیوه ی ارتباطی رو باید "نوشت"؛ هیچ کس خیرخواه شمانیست

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
نرم‌افزاری که آزاد نباشه، هیچ معلوم نیست که دارن چیکار می‌کنن. به همین نرم‌افزارهای آزاد هم اطمینان نیست! یه کدی می‌ذارن جلوت می‌گن که همین رو روی سرور خودمون هم داریم! از کجا معلوم این نسخه‌ای که فلان نرم‌افزار منتشر می‌کنه، دقیقن همون رو هم روی سرور داره؟ شاید یه چیزی رو منتشر کنه و بعد نسخه روی سرورش چندجاش دستکاری شده باشه.

اگر دادگاهی در ایران فلان حکم رو بده، که فلان شرکت باید اطلاعات کاربران رو در اختیار دادگاه بذاره، آیا هیج فردی می‌تونه در مقابل حکم دادگاه این کار رو نکنه؟ نه نمی‌تونه، چون حکم دادگاه هست. پس اگه یک کم فکر کنی متوجه میشی که منظور من چی هست. و بهتره که اطلاعات خصوصی خودتون رو از دسترس شرکت‌های ایرانی دورنگه دارید، البته نرم‌افزارهای چینی هم بدتر هستن، نرم‌افزارهایی مثل wechat که تخصصشون کمک به دولت دوست و برادر چین هست!

آفلاین Mmjafari

• High Sr. Member
  • *
  • لیلی نام دیگر آزادی ست
    • صفحه من تو گیت
نرم‌افزاری که آزاد نباشه، هیچ معلوم نیست که دارن چیکار می‌کنن. به همین نرم‌افزارهای آزاد هم اطمینان نیست! یه کدی می‌ذارن جلوت می‌گن که همین رو روی سرور خودمون هم داریم! از کجا معلوم این نسخه‌ای که فلان نرم‌افزار منتشر می‌کنه، دقیقن همون رو هم روی سرور داره؟
شاید بشه رو سرور خودمون اجرا کنیم :) کلون واجرا!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
میشه یه ارتباط ترکیبی از گیت،‌تورنت و بلاک چین ساخت؟ بدون سرور و کاربر به کاربر؟ اگه میشه میتونید روششو بگید؟