انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: به نظر می‌رسد تلگرام مسدود شده است ، به کدام پیام‌رسان مهاجرت کنیم؟  (دفعات بازدید: 19839 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین malmal2694

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 43
اینکه اطلاعات پیام رسان ها برای امنیت مردم و کشور در اختیار دولت قرار بگیره حق هر دولتی حتی اونهایی که میگن آزادی بیان دارن.
اینکه اطلاعات ما تو خاک امریکا باشه و دولت اونجا بخواد از داده های ما سواستفاده کنه و ضد امنیت مردم به کار بگیره, کمتر کسی مخالف هست ولی اگر اطلاعات بخواد توی ایران باشه و فقط در مواقع ضروری اطلاعات بعضی افراد در اختیار دادگاه و ... قرار بگیره چرا اکثر افراد عصبانی می شن؟
بیشتر ما اصلا نباید نگران این چیزا باشیم, چون چیز خلافی نداریم.

چند سال پیش که من اینترنت پرسرعت خریدم, بعضی ها می گفتن مواظب باش, اینترنت زیر نظر سپاه هست یا قبلا بعضی ها می گفتن تلفن رو بعضی سازمان ها کنترل می کنند, استفاده از شبکه های اجتماعی داخلی هم مثل همین هاست و بعضی ها دارند می گویند که اطلاعات این شبکه ها دست بعضی سازمان ها می افته (ایقدر که ما بی در و پیکر نیستیم که هر که هر کاری خواست انجام بده و به اطلاعات ما دست درازی کنه)

برای من جالب بود, شاید شما هم نمی دونستید:
براس گزارش رویترز، ماجرا زمانی جالب می‌شود که بدانیم نرم‌افزار تلگرام وابسته به یک شرکت آمریکایی با نام «قلعه دیجیتال» است.
دیتا سنتر اصلی این شرکت(تلگرام) نیز در شهر توک ویلا Tukwila واقع در حومه سیاتل می‌باشد و این دیتا سنتر در زمره مراکز فوق سری و امنیتی وابسته به دولت آمریکا محسوب می‌شود.
متن کامل توی این لینک است:snn.ir/659120

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
اینکه اطلاعات پیام رسان ها برای امنیت مردم و کشور در اختیار دولت قرار بگیره حق هر دولتی حتی اونهایی که میگن آزادی بیان دارن.
اینکه اطلاعات ما تو خاک امریکا باشه و دولت اونجا بخواد از داده های ما سواستفاده کنه و ضد امنیت مردم به کار بگیره, کمتر کسی مخالف هست ولی اگر اطلاعات بخواد توی ایران باشه و فقط در مواقع ضروری اطلاعات بعضی افراد در اختیار دادگاه و ... قرار بگیره چرا اکثر افراد عصبانی می شن؟
قطعا برای کسی که توی ایران زندگی می‌کنه خیلی بهتره که اطلاعاتش توی خاک امریکا باشه تا خود ایران دلیلشم خیلی واضحه!
بعدم واقعا نمی‌فهمم کشورهای دیگه چه سواستفاده‌ای میخوان از صحبت‌های من و شما با دوستامون بکنن؟ مثلا من با دوستم در مورد گنو/لینوکس یا سینمای دنیا و فیلما و مسائل روز تبادل نظر می‌کنیم، این الان دقیقا به چه درد کشوری مثل آمریکا میخوره که بخواد سواستفاده کنه ازش؟؟
معذرت می‌خوام ولی این حرف مزخرف‌ترین حرفیه که هر فردی می‌تونه بزنه. فرض کنید شما توی کامپیوترتون یا فلان شبکه‌ی اجتماعی اطلاعات شخصی دارین یا با یه فردی یه صحبتی می‌کنین که دوست ندارین کسی بدونه! اونوقت بازم نباید نگران این چیزا باشین؟
واقعا درک نمی‌کنم انگیزه‌ی افرادی که همچین حرفی می‌زنن. (خیلی اینجور افراد رو می‌بینم.)
« آخرین ویرایش: 22 دی 1396، 01:52 ب‌ظ توسط مهران :) »
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین محمودی فرد

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 253
قطعا برای کسی که توی ایران زندگی می‌کنه خیلی بهتره که اطلاعاتش توی خاک امریکا باشه تا خود ایران دلیلشم خیلی واضحه!
بعدم واقعا نمی‌فهمم کشورهای دیگه چه سواستفاده‌ای میخوان از صحبت‌های من و شما با دوستامون بکنن؟ مثلا من با دوستم در مورد گنو/لینوکس یا سینمای دنیا و فیلما و مسائل روز تبادل نظر می‌کنیم، این الان دقیقا به چه درد کشوری مثل آمریکا میخوره که بخواد سواستفاده کنه ازش؟؟
 جواب :
معذرت می‌خوام ولی این حرف مزخرف‌ترین حرفیه که هر فردی می‌تونه بزنه. فرض کنید شما توی کامپیوترتون یا فلان شبکه‌ی اجتماعی اطلاعات شخصی دارین یا با یه فردی یه صحبتی می‌کنین که دوست ندارین کسی بدونه! اونوقت بازم نباید نگران این چیزا باشین؟
واقعا درک نمی‌کنم انگیزه‌ی افرادی که همچین حرفی می‌زنن. (خیلی اینجور افراد رو می‌بینم.)
خودت جوابت را دادی
دانا کسی است که قدر خود را بشناسد ، و در نادانی انسان این بس که ارزش خویش نداند .

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
به فرض همه حرف‌های شما درست. آیا در این نرم‌افزارهای ایرانی میشه آزادانه در مورد مسایل سیاسی یا دینی یا فلان شخص تبادل نظر کرد یا نه؟

آفلاین Mmjafari

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 556
  • لیلی نام دیگر آزادی ست
    • صفحه من تو گیت
به فرض همه حرف‌های شما درست. آیا در این نرم‌افزارهای ایرانی میشه آزادانه در مورد مسایل سیاسی یا دینی یا فلان شخص تبادل نظر کرد یا نه؟
بله کاملا.
البته اگه نظرتون با برادران یکی باشه

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
خودت جوابت را دادی
فکر کنم منظورم رو درست متوجه نشدین. اینجا الان انتخاب بین بد و بدتره. قطعا کسی که توی ایران زندگی می‌کنه به نفعشه اگه اطلاعاتش دارن جایی ذخیره میشن و دولتی میخواد ازشون استفاده کنه یه کشور خارجی باشه تا کشوری مثل ایران. البته این مسئله رو هم باز خود شخص تشخیص میده ولی شخصا ترجیح میدم اگه اطلاعاتم قراره دست دولت یا سازمانی باشه اون دولت یا سازمان خارجی باشه تا ایرانی! دقیقا انتخاب بین بد و بدتر!
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین Mmjafari

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 556
  • لیلی نام دیگر آزادی ست
    • صفحه من تو گیت
@Mmjafari
گیت رو نمیدونم ربطش چیه ولی تورنت اگه بخواد تورنت باشه یک ترکر واحد میخواد وگرنه خوب همینجوری از تو سیم اطلاعات بفرستی سریع تره p2p هم هست.
بعد این کارا چرا؟ اگه اینجوریه خوب من از تو تور SSH میکنم به تو، تو هم از تور SSH بکن به من! سریع و قابل شخصی سازی!
خب،‌فرض کنیم که من یک سیستم دارم که میه سرور A,
توش یک گیت محلی داره که شما میتونید فایل هارو اضافه کنید. یعنی فایل تکست توی سیستم شما با gpg رمز گزاری میشه، میره توی سیستم من،‌ طرف میگیره،‌و رمز رو میدونه و پیام هارو باز میکنه.
شما به من اعتماد نداری، کامپیتر من شلوغ و کند شده، یا اصلا سیستم من خاموشه. شما سورس رو می گیری،‌ راه میندازی و آی پیت میشه یک سرورگیت محلی که برنامه بهش وصل میشه و شما میشی سرور B. شما هرچی انتقال بدی فقط خودت داری و گیرنده،‌یا علنی میکنید و همه رو سیستم شما (اگه اعتماد کنن بتون) جابجا می کنن اطلاعات رو.
حالا،‌مثلا 100 تا سرور هست، که عمومی هستن، و هر دوسه نفر هم یکی یک سرور داره برای خودش و دوستاش.
عدم نیاز به یک سرور:
۱. عدم جاسوسی
۲. عدم فیلترینگ
۳. عدم امکان وجود کانال پابلیک
----------------------------------------
بهترین راه پیاده سازی این که شما بتونید به سیستم من وصل شید و این کارو بکنید، یعنی من سرور بشم و شما کلاینت چی هست؟

آفلاین محمودی فرد

• Sr. Member
  • *
اگر کسی بگوید که اجسام نمیتوانند بالا وجود داشته باشند بهتر است یک شب به ماه نگاه کند تا بفهمد . (چند مورد جسم سقوط کرده مثال یزنید پر مقابلش چندصد جسم سقوط نکرده وجود دارد )  تا وقتی که فقط بحث و جدل کنید مشکلی نیست. هزاران مورد در همین بلاگهای قابل ردیابی وجود دارد.
دانا کسی است که قدر خود را بشناسد ، و در نادانی انسان این بس که ارزش خویش نداند .

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
همین‌جا کم از این بحثا داشتیم؟ تازه برای همه قابل دیدنه.
البته که هر آزادی‌ای مرزی داره. اگه یکی (مثل زئوس و ری‌استارت و م.ع.طاهری، کاربرای تلگرام و ساوندکلاد و … باید بشناسن)، بخواهد حمله کند و انبوهی از شبهه و دروغ و راست مخلوط را بیرون بریزد تا جمهوری اسلامی یا اجزای اصلیش را بکوبد، مسلمه که مقابله می‌کنند، وگرنه ما هم در پیام‌رسان که خوبه، در کلاس درس و مسجد و … هم با دلایل بر ضد دین‌ها و جمهوری اسلامی و … نظر می‌دیم و گاهی جواب می‌گیریم و گاهی نه.
همه‌جا برخورد هست (مثال: الآن چند درصد مطالب bbc و بریتیش کانسیل و … بر ضد ملکه گفته می‌شه؟ تازه همه‌ش سعی می‌کنند که وانمود کنند ملکه تنها یک نماده!).

* مقایسهٔ یک نظام جدا از دین، با یک نظام دینی دربارهٔ مرزهای این نوع آزادی، غیر منطقیه. اگه مرزهای آزادی بیان دربارهٔ دین در ایران و آمریکا یکی باشه، باید ایران را زیر سؤال برد.
* اگر نظامی راه نابودی خودش را باز بگذاره، یعنی به درستی خودش شک داره. هیچ‌جا باز باز نیست (مثال: ویتکوویچ در شهر هاروارد ۷ سال زندانی و شکنجه شد برای چی؟).
* به نظرم، خطر پخش‌شدن بی‌رویهٔ حرف‌های نادرست، از خطر پخش‌شدن خود داعش در کشور بیشتره. اندیشهٔ نادرست تا سال‌های سال، سقراط‌ها و سهروردی‌ها را به کشتن می‌ده و بی‌اخلاقی را زیاد می‌کنه. حالا اگر آدم بااخلاقی، دین و جمهوری اسلامی را نادرست می‌دونه و ما درست، باید چه کرد؟ آیا با یک‌بار گفتگو همه‌چیز حل می‌شه؟ (نه، پس باید چه کرد؟)

مهران جان بخشی از جوابت را اینجا دادم:
https://forum.ubuntu-ir.org/index.php/topic,147247

البته مسؤولین اشتباهات فجیع و فراوانی هم دارند که باید اصلاح کنیم ولی اینجا بحث خودرو و مالیات و … نیست. امنیت ملی و اینترنت مطرحه.
« آخرین ویرایش: 22 دی 1396، 06:52 ب‌ظ توسط اوbوnتو »
:) :)

آفلاین محمودی فرد

• Sr. Member
  • *
همین‌جا کم از این بحثا داشتیم؟ تازه برای همه قابل دیدنه.
(مثال: الآن چند درصد مطالب bbc و بریتیش کانسیل و … بر ضد ملکه گفته می‌شه؟ تازه همه‌ش سعی می‌کنند که وانمود کنند ملکه تنها یک نماده! یا فیلم «شکارچی شنبه» چه بهایی داشت؟ خیلی‌ها چه برخوردی با شیخ‌طادی داشتند؟)
ازادی دینی !!  در همین سایتهای با سرور ایرانی که ادمین اهل سنت داشتند بارها با دلایل و کتب خودشان حرفشان را رد کردم ولی نتیجه بلاک شدن و حذف شدن حرف خودم بود . و ادیان و مذاهب دیگر هم همین بود .   همین انجمن افراد ریادی در صفحات مختلف کلیت دین را غلط شمردند (حتی خود بیگ بنگ هم به وسیله ی فیزیک دانان غیر ممکن شد (برای بیگ بنگ جاذبه لازم است و برای جاذبه از قبل باید جرم داشته باشیم وقانون دوم ترموداینامیک و ... ) و همه را جز خودشان جاهل میخواندند اما در نتیجه چنان برخورد سختی با آنان صورت گرفت که حتی مجبور به چاپ کتاب و انتشار ان در کتابخانه ها شدند (مثل فقط برای .... ) و ...  البته کسانی که این کارها در این سرزمین مرتکب مشوند مجازاتشان از دست دادن سمت قبلی و گرفتن سمت های بالاتر است !
در همین انجمن هرچه بخواهید می توانید بگویید جزdown with ise حتی اشاره به ان یرای سرور سایت گران تمام میشود و افراد خارج نشین ممکن است تحت پیگرد منجر با نابودی  قرار بگیرند.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
این یک شبههٔ نخ‌نمای احمقانه است. اگه در سال چند ساعت رو هم به مطالعه اختصاص بدید، چنین حرف خنده‌داری رو هرگز نمی‌زنید!
https://en.wikipedia.org/wiki/Nothing_to_hide_argument

ایقدر که ما بی در و پیکر نیستیم که هر که هر کاری خواست انجام بده و به اطلاعات ما دست درازی کنه
اتّفاقاً خیلی بیش‌تر از اینقدر هم هستیم. همین چند ماه پیش بود که یک نفر رو به خاطر مطالبی که تو دفترچه خاطرات شخصیش نوشته بود، زندانی کردن!

براس گزارش رویترز، ماجرا زمانی جالب می‌شود که بدانیم نرم‌افزار تلگرام وابسته به یک شرکت آمریکایی با نام «قلعه دیجیتال» است.
دیتا سنتر اصلی این شرکت(تلگرام) نیز در شهر توک ویلا Tukwila واقع در حومه سیاتل می‌باشد و این دیتا سنتر در زمره مراکز فوق سری و امنیتی وابسته به دولت آمریکا محسوب می‌شود.
متن کامل توی این لینک است:snn.ir/659120
برام جالبه که می‌نویسید به گزارش رویترز، ولی منبعتون سایت‌های زرد صدمن‌یه‌غازه! ((:

* مقایسهٔ یک نظام جدا از دین، با یک نظام دینی دربارهٔ مرزهای این نوع آزادی، غیر منطقیه. اگه مرزهای آزادی بیان دربارهٔ دین در ایران و آمریکا یکی باشه، باید ایران را زیر سؤال برد.
واقعاً فکر می‌کنید این نظام،‌ دینیه؟ ;D بعید می‌دونم در رده‌های بالای حکومتی، یک نفرشون هم مادی‌گرا نباشه. فقط از اسم دین به عنوان اسم رمز سرکوب استفاده می‌شه. کدوم نظام دینی، یه پیرمرد رو هشت سال توی یه اتاق زندانی می‌کنه و حتا پنجرهٔ اتاقش رو هم جوش می‌ده که نه نور آفتاب ببینه، نه هوای تازه بخوره؟

حتی خود بیگ بنگ هم به وسیله ی فیزیک دانان غیر ممکن شد (برای بیگ بنگ جاذبه لازم است و برای جاذبه از قبل باید جرم داشته باشیم وقانون دوم ترموداینامیک و ...)
بله، بله. فرگشت هم غیرممکنه، زمین هم صافه! :D
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Fadaei.a

• Full Member
  • *
  • ارسال: 109

بله. بنده بدون هیچ ابایی این کار را میکنم. مطمعن باش اگه کسی ریگی به کفشش نباشه، از حرف زدن و مصاحبه ترسی نداره.

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4856
  • masoft قدیم
بله. بنده بدون هیچ ابایی این کار را میکنم. مطمعن باش اگه کسی ریگی به کفشش نباشه، از حرف زدن و مصاحبه ترسی نداره.
و هرکسی که نظرش با نظر شما و دوستان یکی نباشه، حتما ریگی به کفشش هست و گاها حتا باید بر خلاف قانون اساسی و بدون دادگاه در خونه‌اش حبس بشه!

آفلاین Fadaei.a

• Full Member
  • *
  • ارسال: 109
و هرکسی که نظرش با نظر شما و دوستان یکی نباشه، حتما ریگی به کفشش هست و گاها حتا باید بر خلاف قانون اساسی و بدون دادگاه در خونه‌اش حبس بشه!

نه اصلا اینجوری نیست. شما فکر میکنید من با تمام فعالیت ها و سیایت ها و اقتصاد و غیره و غیره تو این مملکت موافقم و براش دست و پا هم میشکونم؟! نه برادر، من هم از همین مردمم و یه جاهایی صدام در میاد. منظور از ریگ به کفش داشتن، دور از جون برای مثال کسانی هستند که به مجلس حمله مسلحانه داشتند. و یا کسانی که مردم را تشویق به اغتشاش و بی نظمی کردند. وگرنه تو این کشور آزادی بیان داریم. و کسی را بخاطر اظهار عقیده دادگاهی و حبس نمیکنند. اگر هم اتفاق افتاده، به دور از چشم بوده و حتما از قدرت و آزادی سو استفاده شده.

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
واقعاً فکر می‌کنید این نظام،‌ دینیه؟ ;D بعید می‌دونم در رده‌های بالای حکومتی، یک نفرشون هم مادی‌گرا نباشه. فقط از اسم دین به عنوان اسم رمز سرکوب استفاده می‌شه. کدوم نظام دینی، یه پیرمرد رو هشت سال توی یه اتاق زندانی می‌کنه و حتا پنجرهٔ اتاقش رو هم جوش می‌ده که نه نور آفتاب ببینه، نه هوای تازه بخوره؟
این نظام کامل نیست ولی بیش از بقیهٔ موجود قبولش دارم. همین جمهوری که الآن لازمه، سبب خطاهای بزرگ انسانی هم می‌شه، وضع بد خودرو، مالیات، فیلترینگ زیاد، ثروت و کم‌کاری مسؤولین، بی‌گناهان زندانی و … از همین منتخبین مردم را ببینیم. ولی چاره چیه؟ مسلمه که چاره در نظام دیگر کشورها نیست، چون بدترند. بذارید از بمب هسته‌ای، الماس خونی، بردگی جنسی، پادشاهی عربی، و خیلی چیزای دیگه حرف نزنیم.
ولی اگه پیرمردی رهبر یک کشتار انسانی یا ظلم به مردم باشه، نباید محاکمه بشه؟ کی جز دادگاه و … تشخیص می‌ده ظلم کرده یا نه؟
« آخرین ویرایش: 22 دی 1396، 06:51 ب‌ظ توسط اوbوnتو »
:) :)