انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: به نظر می‌رسد تلگرام مسدود شده است ، به کدام پیام‌رسان مهاجرت کنیم؟  (دفعات بازدید: 19829 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین aet

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 85
نقل‌قول
شاید واقعا به نفع خودشونه... ما چه میدونیم. قضیه خودشونه.
واقعا عقاید شما دقیقا همان چیزیست که حکومت چین و کره شمالی به بهترین شکل ممکن دارند عرضه میکنند.
به شما پیشنهاد میکنم به یکی از این کشور ها مهاجرت کنید. مخصوصا کره شمالی.

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
۲. اگر به وجود بیاد، نقاط خطرناکی داره که توضیح دادم قبلاً. مثلاً گفتم که پخش اندیشه نادرست از پخش داعش خطرناک‌تره و بی‌اخلاقی و ظلم همه‌جا را می‌گیره تا نابودی.
راه حلش سانسور کردن نیست :) در ضمن فکر کنم همین صدا و سیما الان خیلی بیشتر از شبکه‌های اجتماعی در حال پخش اندیشه‌ی نادرسته :)

یا مثلاً ما با عقل به این رسیدیم که فیزیک و پزشکی و دین‌پژوهی و اخلاق‌پژوهی و … را به افراد سپردیم و از یافتهٔ این‌ها به این نتیجه رسیدیم که فلان کار جنسی آسیب فراوان داره و در عین حال، تبلیغش باعث ترویجش می‌شه. آیا آزادی بیان به این‌ها هم بدیم؟ یعنی خلاف عقل عمل کنیم؟
عقل حکم می‌کنه چیزی که برای شخصی ضرر داره به طرف بگی ولی حق نداری اونو منع کنی از انجام دادن اون کار چون اون کار به کسی اصلا ارتباطی نداره. مثلا من سیگار می‌کشم پدر و مادر یا دوستانم می‌تونن به من بگن ضرر داره ولی به هیچ عنوان حق ندارن منو از اون کار منع کنن. این یه مثال کوچیک بود و تو مسائل بزرگتر هم بنظرم همین موضوع برقراره چون حقیقتا هر کسی اختیار خودشو داره و به هیچکسم ربطی نداره چیکار می‌کنه.

می‌دونم، برای فردی که توی قفسه و هر روز توی تلویزیون ملی براش از خوبی‌های قفس و بدی‌های آزادی تعریف میشه و به صورت پیش‌فرض دسترسی به اینترنت آزاد یا تلویزیون‌های آزاد در ماهواره نداره (و حتا دسترسی به اون‌ها جرم محسوب میشه)، باورش سخته، ولی خیر، در کشورهای جهان اول مثل آمریکا، آلمان، سوئد، نوروژ یا فنلاند (و خیلی‌های دیگه، فقط اون‌هایی رو گفتم که می‌دونم) شما برای انتشار کتاب نیاز به مجوز نداری، شما برای فیلم‌برداری نیاز به مجوز نداری (غیر از اینکه بخوای مثلا یک خیابون رو براش ببندی، اونم مجوز فیلم‌برداری نیست، مجوز بستن خیابونه)، شما برای پخش فیلم، نیاز به مجوز نداری، شما برای پخش یک موسیقی، نیاز به مجوز نداری، توی تلویزیون جلوی ساز موسیقی گلدون نمیذارن که دیده نشه، دولت روزنامه‌ها رو برای اینکه حرفی زدن که خوششون نیومده، نمیبنده، افراد می‌تونن ملیت‌شون رو پس بدن (ملیت ایرانی رو نمیشه پس داد!)، مردم توی پاسپورتشون ننوشته که فلان کشور اجازه ندارند برن، افراد به دلیل دینی که دارند یا ندارند از رفتن به دانشگاه منع نمیشن، پلیس نمیاد با باتوم یکی رو بزنه چون پرسیده این خانوم کیه، گفته خواهرمه، فکر کرده دروغ میگه در حالی که دروغ نگفته (که حتا اگر دروغ گفته باشه هم به پلیس ربطی نداره آدم‌های بالغ با کی بیرون میرن)، ...

توی تلویزیون یا سایت‌های ملی هم دست مردم ندیدم که دروغ باشه، خودم دارم توی یکی از کشورها زندگی می‌کنم :)
یارو توی سایت شخصی خودش هم چیزی می‌نویسه که به مذاق دولت خوش نمیاد فیلتر میشه (چرا راه دور، همین جادی :)‌ )، بعد آزادی بیان هست؟ ;D
+1
نه. چه‌کسی این اجازه رو بهش داده؟ حکومت باید خدمتگزار مردم باشه، نه که بخواد خودش رو حفط کنه. اگه حکومتب خوب به مردمش خدمات بده، خود اون مردم ازش حمایت می‌کنن و حفظش می‌کنن!
این پول بیت‌الماله و داره از جیب من هزینه می‌شه!
۱. من راضی نیستم این پول برای این موارد خرج بشه
۲. من چه‌طور می‌تونم اعلام کنم نیازی به این لطف ندارم و اینترنت عادی می‌خوام؟
۳. ارائه‌دهنده‌ها می‌تونن برای خانواده‌هایی که سوادش رو ندارن، طرح‌های اینترنت فیلتردار ارائه کنن و پولش رو از همون‌کسی که چنین چیزی رو می‌خواد بگیرن!
+1
وقتی میشه با تور به راحتی به telegram و twitter دسترسی داشت و اون بالایی‌هام نتونستن جلوشو بگیرن مگه مجبوریم از این پیام رسان دست بکشیم؟! این دلیل خوبی نیست.
از پیام رسانای ایرانی‌ام نمیشه استفاده کرد چون نمیتونی توشون به راحتی درباره مسائل کشور صحبت کنی چون مطمئنا یک نفر سومی از داخل روشون نظارت داره این بارها ثابت شده حالا نه ایرانی تو خارجی‌شم ثابت شده حالا فکر کن محل ذخیره سازی اطلاعات تو ایران باشه. من ترجیح میدم فعلا اطلاعاتم بیرون از ایران دخیره سازی بشه تا داخل یه سرو سامونی پیدا بکنه و حقوق منو و دیگر هموطنام پایمال نشه مخصوصا تو حوزه ارتباطات و حریم شخصی بعد مطمئن باشید من و مردم از پیام‌رسانای ایرانی حمایت میکنیم.
دقیقا موافقم. استفاده از شبکه‌های اجتماعی خارجی مثل فیس‌بوک،توییتر، تلگرام و ... هرچقدرم که دسترسی بهشون سخت باشه بازم کار عاقلانه‌تریه تا اینکه پیامامون وقتی ارسال میشه سه تا تیک ارسال بخوره  ;D .
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین Fadaei.a

• Full Member
  • *
  • ارسال: 109
هممون میدونیم تو وبلاگ جادی مطالب +۱۸ وجود داره. من با دید مثبت میبینم. نیت کاملا درسته. ولی بعضی از مطالب واسه بزرگسالان  نوشته شده اند. واقعا تو کشور ما هنوز این مسایل واسه یه نوجوان ۱۴-۱۵ ساله جا نیفتاده. مثلا
https://jadi.net/2017/12/fridays/
اتّفاقاً این مطلب برای همون سن نوشته شده و داخلش هم ذکر شده، وگرنه یه آدم ۱۸ ساله می‌دونه که هنگام رابطه باید از کاندوم استفاده کنه.

نوشته تحقیقات انگلیس... نه ایران. قبول دارم تو انگلیس توی این زمینه بهتر توجیه شدند. حالا توجیه تو مسیر درست یا اشتباه از نظر من و شما. ولی بالاخره توجیه هستند.

مطمعنن تمام وبلاگ ها و وب سایت ها و غیره که فیلتر شده اند، یا مطالب ضد امنیت ملی داشته اند، و یا هم مطالب نامناسب برای افراد زیر ۱۸ سال. همه جای دنیا همچنین قوانینی متناسب با کشور خودشون وجود داره.
خوشم می‌د این‌قدر با اطمینان مطالب خلاف واقع می‌گین ;D

دلیل فیلتر رو پرسیدم این جواب گرفتم. وجدانی غیر از این هم ندیدم...

ستار بهشتی اگه کشته شده، حتما دلایلی قابل نوجیه برای این کار وجود داشته

جدّی؟ تا جایی که من می‌دونم هیچ دلیل قابل توجیهی هم جز حکم دادگاه بعد از محاکمه و دفاع متّهم از خودش وجود نداره!

دلایلش مطمعنن وجود داره.

هر حکومتی هم این اجازه رو داره(حتی کمونیست و فاشیست و غیره) که برای بقای خودش مبارزه کنه. نمیتونیم ایرادی بگیریم. همه چیز منطقی بنظر میاد،نه؟!
نه. چه‌کسی این اجازه رو بهش داده؟ حکومت باید خدمتگزار مردم باشه، نه که بخواد خودش رو حفط کنه. اگه حکومتب خوب به مردمش خدمات بده، خود اون مردم ازش حمایت می‌کنن و حفظش می‌کنن!

در عین خدمت گذاری باید واسه بقاش هم تلاش کنه. همه حکومت ها دارن واسه بقای خودشون بمب اتم میسازند. حق هر حکومتیه جنگیدن واسه بقا...

آفلاین Fadaei.a

• Full Member
  • *
  • ارسال: 109
نقل‌قول
شاید واقعا به نفع خودشونه... ما چه میدونیم. قضیه خودشونه.
واقعا عقاید شما دقیقا همان چیزیست که حکومت چین و کره شمالی به بهترین شکل ممکن دارند عرضه میکنند.
به شما پیشنهاد میکنم به یکی از این کشور ها مهاجرت کنید. مخصوصا کره شمالی.

مطمعنن زیر خاک همین کشور دفن خواهم شد... کاش ما هم مثل چین بودیم. دارند سروری میکنند بر دنیا.
حتی همون کره شمالی. از کره شمالی ما فقط بمب و تحریم رو شنیدیم. یه آمار بگیر ببین چی داره و چی نداره...

آفلاین AmirZare

• Full Member
  • *
  • ارسال: 147
اگه فیلتر نبود که نوجوون های امثال شما از لای تشک و لحافشون بیرون نمی آمدند.
می آمدند.*

درضمن، این قوانین همه جا هست.
ببخشید، شما بزرگتر هم هستید ولیکن استفاده زیاد از کلمه "همه" دلیلی بر نداشتن آگاهی کامل است.
« آخرین ویرایش: 23 دی 1396، 12:59 ق‌ظ توسط AmirZare »

آفلاین محمودی فرد

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 253
جدّی؟ تا جایی که من می‌دونم هیچ دلیل قابل توجیهی هم جز حکم دادگاه بعد از محاکمه و دفاع متّهم از خودش وجود نداره!

دلایلش مطمعنن وجود داره.
نقل‌قول

1- چطور ممکن است ، واقعا چطور ممکن است ، کسی که می خواهد کسی را دستگیر کند ، قبلا با او تماس تلفنی !!! بگیرد و او را هوشیار کند ؟ 2- چطور می شود که فردی که می خواهد کسی را بکشد ، سوژه را در درون زندان و در دورانی بکشد که تمام مسئولیت با خودش است ؟؟؟ کدام خری میخواهد چنین گزاره ی پرحماقتی را به ما در ماجرای ستار بهشتی القاء کند؟! ستار بهشتی می گوید " به من گفته اند به مادرت بگو بزودی باید رخت سیاه بپوشد." جملات ستار بهشتی نشان می دهد می خواهد بگوید تماس گیرنده از تصمیم قطعی خود برای کشتن او ، به او خبر می دهد. یادداشت ستار بهشتی می گوید خود او نیز به اینکه کشته شدن او قطعی و حتمی است ایمان پیدا کرده . این یعنی قاتل برنامه اش را بسته و برای آن آماده است. آنوقت کدام خری می خواهد به ما القاء کند این کسی که ستار را کشته خود همان کسی است که او را دستگیر کرده ؟؟
« آخرین ویرایش: 23 دی 1396، 01:10 ق‌ظ توسط محمودی فرد »
دانا کسی است که قدر خود را بشناسد ، و در نادانی انسان این بس که ارزش خویش نداند .

آفلاین TheWizardOfYendor

• Newbie
  • *
  • ارسال: 19
  • ببخشید. من عذر میخوام.
    • NetHack
مطمعنن تمام وبلاگ ها و وب سایت ها و غیره که فیلتر شده اند، یا مطالب ضد امنیت ملی داشته اند، و یا هم مطالب نامناسب برای افراد زیر ۱۸ سال. همه جای دنیا همچنین قوانینی متناسب با کشور خودشون وجود داره.
خوشم می‌د این‌قدر با اطمینان مطالب خلاف واقع می‌گین ;D

ان شاالله که شما و دوستانتون هنوز از دست نرفته باشید. این فیلتر ها دقیقا بخاطر شماست.
در کرهٔ شمالی هم می‌گن این قطع ارتباط با دنیا دقیقاً به خاطر شماست!

نه تو آمریکا و فکر کنم بریتانیا و بقیه عالم هم همچین چیزی (این کجا و آن کجا البته) هست. محتوای جنسی مربوط به زیر سن قانونی شامل اکثر موارد برهن*گی و غیره جرمه و مسدود هم میشه حتی اگه اصلا کار غیرقانونی رو (مثلا پدوفیلیا) تبلیغ نکنه یااصلا بچه خودش عکس گرفته با مجوز کریتیو کامانز گذاشته رو اینترنت .
(اوه!الان فهمیدم منظور اون جمله اول بود که اونم حق دارید)
کره شمالی هم دیگه انقد اینجوری که مردم فکر میکنن نیست. چرا راه دور بریم؟ از همین *جمهوری*ترکمنستان مردم راحتی روانی و آزادی سیاسی بیشتری دارند. به خدا اونجا هم اینترنت داره(ولی برق کافی و زیرساخت های لازمه رو نداره که خب خیلی استفاده نمیکنن)

------
@ مردم و بقیه (و.. بقیه):
>من فکر نمیکنم صرف نهی کردن چیز تشویق آوری باشه.الان شما واقعا از ته دلتون آرزو دارید ماری جوانا و تریاک بکشید؟
سانسور هم فرقی نمیکنه:
عربستان حجاب اجباری نداره،اینترنت هم همینه،تلویزیون ماه وار ه ای هم پارازیت نمیندازن،خودشون هم شبکه میدن بیرون،یه درصد عظیمی از جمعیت فعلی هم از هند و نپال و فیلیپین میان نمیدونن محمد چی هست. ولی چون اکثریت جامعه فکر میکنن یه چیزی خوبه پس اکثریت جامعه هم برقع میپوشن میان بیرون.

افغانستان هم این همه رسانه هی آزادی زنان و حقوق بشر تزریق میکنن ما هم داریم میبینیم، ولی تو همون شهر های اصلی که رسانه ها باید بیشتر عمل کنن هم اکثرا سبک زندگی همونه که قبل طالبان بود.

عراق هم شریعت داره به تدریج از قانون محو میشه(رابطه یک جنسه الان کاملا قانونیه) و ترکیب جامعه بازم مثل این ایران اسلامیه با میل به طرف مذهبی.

ملت فقط همون کاریو میکنه که فکر میکنه خوبه یا بد نیست.سانسور هم کنن باز رو چیزی که دلش میخواد تاثیری نداره حتی اگه بهش نرسه.اون عقیده هم از خیلی پس زمینه های مختلف میاد(یه جور ٬رفتار آشوبناک٬) و تقریبا کاریش نمیشه کرد.در انرژی و وقتتون صرفه‌جویی کنید.

مردم دولت ها رو میارن سر کار، دولت از مردم خوشش نیاد مردمو میزنه، مردم هم خوششون نمیاد دولتو میزنن.شاید اون دولته نابود شه شاید بعدا سقوط کنه. قضیه همیشه همه جا همین بوده و ادامه داره.شما همدیگه رو نزنید.
----
بعد فکر میکنم پستا از یه صفحه ای به بعد اصلا محتوای مفید یا حداقل مربوط به موضوع یا انجمن نداره و اینجا تبدیل به ناهارخوری ترولها و رینگ مشت زنی شده.خواهش میکنم اینجا بسته شه تا خصومتی ایجاد نشه.(بسته که میشه،ولی لطفا زود تر)
---
@محمودی فرد
||
/\
من با ادامه این بحث مخالفم. ولی با افزایش معلومات شما و جلوگیری از نشر کذب موافقم:
قتل رو تو هیچ زبانی با اون ط نمینویسند. در ضمن (محترمانه) سخن گزافه به رایگان مگویید. علی خلافتش رو تو کوفه گذروند، مهاجرین و انصار طبق تعریفشون تو مدینه بودند، بعد چجوری تو مسجد کوفه بلند شدند؟ رئیس قبیله اعرابی تو شهر چیکار میکنه؟ اصلا به مغزت خطور میکنه ده هزار نفر یعنی چی؟ تو دوره خشت چجوری مسجد با ظرفیت ده هزار نفر ساختن؟ اصلا عده مهاجرین و انصار حتی با كل اونایی که تو هیچ منبع اسلامی نیستن و وجودشون ثابت نشده به پونصد نفر نمیرسه!
https://en.wikipedia.org/wiki/Book:Sahabah
بعد طراحی هوشمند رو کدوم منبع معتبری به عنوان نظریه علمی پذیرفته؟ پیروان هیولای اسپاگتی جل جلاله؟
لطفابروید ابتدا فرگشت رو بخوانید و بفهمید بعد نظر بدهید. موتاسیون و شارش ژنی و صد جور چیز دیگه تو بیلیون ها بیلیون ارگانیزم طی میلیون ها سال دارن تاس میریزن و اگه یه بار تاس درست بیاد به خاطر  انتخاب طبیعی و انتخاب جنسی و صد جور روند دیگه تو ژن ثبت میشه و میمونه.موارد عدیده ای از فرگشت از زمان مطرح شدن نظریه به طور زنده ضبط شده مثل https://en.wikipedia.org/wiki/Peppered_moth_evolution. اون سانتریفیوژ که میگید نمیدونم منظورتون کدوم بخشه ولی دارید درباره عده‌ای مولکول و قوانین پایه شیمی و فیزیک اغراق میکنید.هیچ اندامگانی سازوکار مکانیکی با کارکرد شبیه سانتریفیوژ نداره.

اون لینک هم درباره نفی بینگ‌بنگ نیست. دارن کار میکنن که بینهایت و تقسیم بر صفر رو از معادلات مربوطه بردارن تا نظریه پردازی آسون تر بشه.برداشت خودتون رو هم به لینک نا مرتبط وصل نکنید.

ممنون.
The result of these investigations is that these alternatives to the big bang are no true alternatives
« آخرین ویرایش: 23 دی 1396، 09:27 ب‌ظ توسط TheWizardOfYendor »

آفلاین yahya.musavi

• Full Member
  • *
  • ارسال: 219
  • بهترین موسیقی دنیا=شنیدن صوت قرآن
نقل‌قول
مردم دولت ها رو میارن سر کار، دولت از مردم خوشش نیاد مردمو میزنه، مردم هم خوششون نمیاد دولتو میزنن.شاید اون دولته نابود شه شاید بعدا سقوط کنه. قضیه همیشه همه جا همین بوده و ادامه داره.شما همدیگه رو نزنید.
----
بعد فکر میکنم پستا از یه صفحه ای به بعد اصلا محتوای مفید یا حداقل مربوط به موضوع یا انجمن نداره و اینجا تبدیل به ناهارخوری ترولها و رینگ مشت زنی شده.خواهش میکنم اینجا بسته شه تا خصومتی ایجاد نشه.(بسته که میشه،ولی لطفا زود تر)
البته ناراحتی دوستان تا حدودی مربوط به موضوع میشه.یک مثال:
شخص A عمرش رو فاسد بوده (فساد اخلاقی و دزد و..) و همچنین از نظر سواد در حد پایین، اما موافق سیستم دولت مداران(البته منافق).
شخص B پاک زندگی کرده و سطح سوادش بالاست ، و بیطرف.(البته منافق نیست).
شخص A و B هم رشته هستن.
این دوتا میرن به یک اداره تا استخدام بشن.
شخص B نمره بالا میاره اما شخص A که اصلا چیزی یاد نداره ، قبول و استخدام میشه.
بعدش شخی B دنبال اینه که چرا قبولش نکردن؟؛ بهش میگن ما وقتی استعلام گرفتیم به ما گفتن تو با فلان شخص و فلان موضوع
در دنیای مجازی در ارتباطی.
خلاصه بهانه ها پیدا می کنن و کمر طرف رو به ناحق میشکنن.
در اکثر کشورها اون کسی که توانایش در حرفه اش بالاست ، به مرادش میرسه.
اما تو کشور ما دیده شده که طرف مدرک تحصیلی نداشته، اما رییس شده و بعد با پول مدرک گرفته.
جای یک فردی که لایقشه که به اون برسه، اونی که نالایقه به اون می رسه.
این باعث میشه کشور از نظر علمی و اقتصادی ، رو به عصر خر و قاطر بره.

البته نباید این همه دوستان دعوا کنن، چون اونایی که این کارهای ناشایست رو انجام میدن، خودشون ضرر می کنن.
هر چی بیشتر تو فساد باشن، براشون بهتره.
نپرسید کشورتان چه کاری می‌تواند برای شما انجام دهد. بپرسید شما چه کاری می‌توانید برای کشورتان انجام دهید.   جان اف. کندی

آزادی در پرتو قانون. همانند هوایی است که ما تنفس می کنیم. دوایت آیزنهاور

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
شیوهٔ آزادی‌ای که شما می‌گید شکست خورده و بی‌اخلاقی و ستم را زیاد کرده. احتمالاً یا چشمتون را به روی ظلم آمریکا و انگلیس بستید (چون موارد داخل کشور که مثال می‌زنید قابل مقایسه با ستم‌های غرب نیست که برخیش را گفتم) یا سبک زندگی فردی و آزادی جنسی و آزادی نشر و … را از سیاست (ظلم) بین‌الملل جدا می‌دونید که هر دو اشتباهه.
البته که تا می‌تونم برای اصلاح داخل هم به‌جاش تلاش می‌کنم، اصلاح تضاد طبقاتی و پارتی‌بازی و دروغ و …
« آخرین ویرایش: 23 دی 1396، 12:44 ب‌ظ توسط اوbوnتو »
:) :)

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
شیوهٔ آزادی‌ای که شما می‌گید شکست خورده و بی‌اخلاقی و ستم را زیاد کرده.
آزادی به خاطر خود آزادی ارزشمند هست نه به خاطر اینکه مشکلات ما رو حل می کنه یا نه!
به قول معروف : « آزادی فقط به خاطر آزادی»
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
شیوهٔ آزادی‌ای که شما می‌گید شکست خورده و بی‌اخلاقی و ستم را زیاد کرده.
آزادی به خاطر خود آزادی ارزشمند هست نه به خاطر اینکه مشکلات ما رو حل می کنه یا نه!
به قول معروف : « آزادی فقط به خاطر آزادی»
اگر آزادی اول و دوم به یک معنی باشه، خیلی بی‌معنیه! اجازهٔ انجام کار برای اجازهٔ انجام کار! که چی بشه؟ هیچی!
ترجمه: این آزادی که در نتیجهٔ شیوهٔ غربی میاد، آزادی نیست، بردگیه؛ (دلیلش توی نوشته‌های گذشته‌ام اومده)
معنی آزادی (<- یا -> یا <-> زندگی) چیه؟ مثلاً: هر فردی، وابستگی و از خود نبودنش را می‌فهمه پس آزادی همیشه ناشدنیه! یا افزایش توان. تا کجا؟! آیا ورزش‌کاران، مرتاضان، رهبران و ویل راجرز و … بیش از من احساس آزادی می‌کنند؟! خلاصه‌ش: کلیشه‌گویی نکنیم! آزادی در پیام‌رسان‌ها ابزاره، نه هدف. چنان که حل مشکلات هم باز برای یک هدف بزرگ‌تره که ممکنه آزادی باشه که باید مسأله‌اش حل بشه، آزادی مطلق یا نسبی؟ در نسبت با چی؟ برای من؟ کدوم من؟ حقیقت من یا جسم من؟ حقیقت من چیه؟!
« آخرین ویرایش: 23 دی 1396، 09:49 ب‌ظ توسط اوbوnتو »
:) :)

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19690
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
تلگرام وصل شد. این موضوع بسته می‌شه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن