انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

موافق هستید گروهی برای گفت و گوی مجازی داشته باشیم؟

بله
15 (44.1%)
نه!!!!
6 (17.6%)
بیکاری؟به جای این کارا برو هرد رو توسعه بده!
13 (38.2%)

مجموع آرای اعضا: 34

نویسنده موضوع: جایی به نام گفت‌و‌گو ی کاربران فارسی زبان اوبونتو!  (دفعات بازدید: 6552 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین AmirHossein WP

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 30
  • گرفتار دنیای ممنوعه ها :((
    • امیرحسین بزرگیان
خوب بود گروه خیلی خوب بود
دیگه خیلی سخت میشه دوباره اون همه آدمو جمع کرد و شرایط رو مثل قبل کرد
فکر کنم کسی که گروه رو یهو دیلت کرد یه بیمار روانیه!(نمیدونم فکر کی بود دقیقا)
sudo apt install ubuntu-desktop
sudo apt purge kubuntu-desktop

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
فکر کنم کسی که گروه رو یهو دیلت کرد یه بیمار روانیه!(نمیدونم فکر کی بود دقیقا)
گروه خوب بود ولی بدی‌های زیادی داشت، خیلی‌ها انجمن را برای پرس‌وجو و بحث‌های تخصصی کنار گذاشته بودند و این سبب تکرارهای بسیار و بی‌مورد برخی حرف‌ها می‌شد (رشد علمی کم می‌شد). اینجا الآن راحت می‌شه با لینک و … خیلی بهتر گفتگو کرد و بخصوص کسانی مثل ما که از تلگرام بیرون اومدن یا حساب تلگرام نداشتند، نادیده گرفته می‌شدند. مگر مدیران و افراد توانمند چقدر وقت دارند که روزی ۱۰۰۰ پیام در تلگرام بخونند و بعد پاسخ کاربران انجمن را هم بدن؟ بحث مدیریت گروه و انجمن هم که دلیل اصلی بوده جای خود داره.
*
حالا اگه دوستان بخواهند که گروهی بزنند، آزادند؛ حتا اگه کسانی بخواهند فقط در گروه تلگرامی و … فعالیت کنند و اینجا کاری نکنند باز هم آزادند
ولی این دید درستی نیست که یک تصمیم فنی و فکرشده را ناشی از بیماری روانی بدونید.
« آخرین ویرایش: 17 بهمن 1396، 11:04 ق‌ظ توسط اوbوnتو »
:) :)

آفلاین کیهان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1054
  • Debian User
    • کیهان
بنظرم بهتره همون IRC بره رو روال 8) 8) 8) و انجمن. من از irc کلی سوالم رو جواب گرفتم اونم دقیق دستشون درد نکنه 8)

آفلاین alireza.crs

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 491
بنظرم بهتره همون IRC بره رو روال 8) 8) 8) و انجمن. من از irc کلی سوالم رو جواب گرفتم اونم دقیق دستشون درد نکنه 8)

خوش به حالت.
من که تاحالا چندین بار سر زدم به IRC مگس پر نمیزد.
نمیدونم چرا یه چنین تکنولوژی خوشگلی داره منقرض میشه ...

آفلاین Emptyc

• Full Member
  • *
  • ارسال: 215

خوش به حالت.
من که تاحالا چندین بار سر زدم به IRC مگس پر نمیزد.
نمیدونم چرا یه چنین تکنولوژی خوشگلی داره منقرض میشه ...
منقرض نمیشه خیلی جاهای دیگه دارن ازش استفاده میکنن. اینجا زیاد بهش اهمیت داده نمیشه.
بُزُرْگي سَرآسَر بِهْ گُفتآرْ نيست ./. دُوصَد گُفْتِه چُو نیمْ کِرْدآرْ نیستْ.

آفلاین AmirHossein WP

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 30
  • گرفتار دنیای ممنوعه ها :((
    • امیرحسین بزرگیان
نقل‌قول
ولی این دید درستی نیست که یک تصمیم فنی و فکرشده را ناشی از بیماری روانی بدونید.

خب اخه برای این تصمیم نباید اطلاع رسانی قبلی میشد که دو روز دیگه گروه دیلت میشه؟
sudo apt install ubuntu-desktop
sudo apt purge kubuntu-desktop

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
انصافاً خوب می شد این هرد هم نسخه درست حسابیش میومد.
گروه برا چیطونه انجمن مگه چشه.
خوب مخواین گروه بزنید بزنید لینک بدین.
ولی در کل حیف علم کمک کردن به هرد رو ندارم.
با چه زبانی کد میزننش؟
کلا برای کمک باید چیا یاد بگیریم؟
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
با چه زبانی کد میزننش؟
فکر کنم اسمبلی و سی
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین Mehregaan

• Full Member
  • *
  • ارسال: 113
انصافاً خوب می شد این هرد هم نسخه درست حسابیش میومد.
گروه برا چیطونه انجمن مگه چشه.
خوب مخواین گروه بزنید بزنید لینک بدین.
ولی در کل حیف علم کمک کردن به هرد رو ندارم.
با چه زبانی کد میزننش؟
کلا برای کمک باید چیا یاد بگیریم؟
ساخت خود کرنل تونگاه ساده چیز سختی نیست(البته نه برای یه کامپیوتر شخصی ...منظورم یه پردازنده کوچک هست)...وقتی داستان پیچیده میشه که قرار هست شما باگ هایی رو روی اون کرنل محترم برطرف کنید یا چیزهای جدید برای دستگاه های جدید رو به اون اضافه کنید که در این صورت نیازمند تجربه در برنامه نویسی سی/سی پلاس پلاس هستی و از طرف دیگه باید دستی هم در اسمبلی اون معماری داشته باشی و از چگونگی عملکرد سیستم عامل هم اطلاعات زیادی داشته باشی...
ساخت/ویرایش کرنل برای یه میکروکنترلر ارم ریزه میزه کار بسیار سختی نیست اما اگر هدفت هرد و معماری x86 هست باید کلی تجربه داشته باشی...

پی نوشت:چیزی که من میگم بر اساس تجربه کوتاه و اندکم در آرم و شاخه الکترونیک هست...اطلاعات بیشتر رو می تونی با کسب تجربه وجست و جو بدست بیاری...

آفلاین Mehregaan

• Full Member
  • *
این موضوع به نتیجه نرسید؟
از مدیران انجمن کسی دوست نداره یه نگاهی به این تاپیک بندازه؟

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
من که این تاپیک رو دنبال می‌کنم ولی علاقه‌ای به این کار ندارم که بخوام مسوولیت یه گروه تلگرامی رو برعهده بگیرم. اگه کسی دوست داره، خوب گروه بزنید، چرا باید مدیران این انجمن گروه بزنن؟

آفلاین Mehregaan

• Full Member
  • *
من که این تاپیک رو دنبال می‌کنم ولی علاقه‌ای به این کار ندارم که بخوام مسوولیت یه گروه تلگرامی رو برعهده بگیرم. اگه کسی دوست داره، خوب گروه بزنید، چرا باید مدیران این انجمن گروه بزنن؟
اون بالاتر گفتم که میشه چند نفر به صورت داوطلبانه مدیریت گروه رو بر عهده بگیرن...دلیل اینه باید مدیران انجمن باید نظارت(هرچند اندک)بر گروه داشته باشن رو بالاتر ها گفتم،که به طور خلاصه میشه:رسمی شدن گروه و معرفی گروه توی انجمن و کلا جامعه اینترنتی اوبونتو ایران.

پی نوشت: من هنوز نفهمیدم چرا گروه قبلی بدون اطلاع و حتی نظرخواهی از بقیه،پاک بشه.

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
معمولا گروه‌های تلگرامی به جای اینکه یه جو دوستانه داشته باشه و برای یه سری خبررسانی و ... باشه, تبدیل میشه به گروه‌های Q/A و به منابع فارسی صدمه میزنه، به طوری که همه سوالاتشون را در گروه‌ می‌پرسن در حالی که انجمن می‌تونه یه آرشیو خیلی خوب باشه اگر همه‌ی بحث‌ها منتقل بشه بهش!

به شخصه با این ایده مخالفم!
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
معمولا گروه‌های تلگرامی به جای اینکه یه جو دوستانه داشته باشه و برای یه سری خبررسانی و ... باشه, تبدیل میشه به گروه‌های Q/A و به منابع فارسی صدمه میزنه، به طوری که همه سوالاتشون را در گروه‌ می‌پرسن در حالی که انجمن می‌تونه یه آرشیو خیلی خوب باشه اگر همه‌ی بحث‌ها منتقل بشه بهش!

یه گروه برنامه نویسی رو لینک کردم چند وقت قبل که فکر کنم یه سر بش بزنی بدنباشه.
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین Mehregaan

• Full Member
  • *

اون بالاتر ها باز هم گفتم که گروه برای چی نیاز داریم...پحث پرسش و پاسخ هم تا جایی که یادم میاد توی گروه نبود یا اینکه سوال های ابتدایی ای مثل مشکلات معمول apt داشتیم که توی همین انجمن و ویکی دربارش گفته شده و اونجا هم معمولن لینک داده میشد به انجمن...

برای نظم بیشتر هم میشه رباتی ساخت که پرسش و پاسخ هایی که نیازه توی انجمن قرار به طور خودکار به انجمن ارسال بشه...