انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: هنگ کردن کامپیوتر در گنو لینوکس  (دفعات بازدید: 3382 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Owlish

• Newbie
  • *
  • ارسال: 3
هنگ کردن کامپیوتر در گنو لینوکس
« : 20 بهمن 1396، 10:04 ب‌ظ »
سلام. من جدیدا گنو لینوکس نصب کردم روی کامپیوترم، گیمر هستم، تا حالا چندین بار وسط بازی واسه سی چهل ثانیه صفحه قفل شده و هیچ فرمانی روی کامپیوتر اجرا نمیشه. مشکل از چیه؟ چکار باید بکنم..؟

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
پاسخ : هنگ کردن کامپیوتر در گنو لینوکس
« پاسخ #1 : 20 بهمن 1396، 10:09 ب‌ظ »
سلام. من جدیدا گنو لینوکس نصب کردم روی کامپیوترم، گیمر هستم، تا حالا چندین بار وسط بازی واسه سی چهل ثانیه صفحه قفل شده و هیچ فرمانی روی کامپیوتر اجرا نمیشه. مشکل از چیه؟ چکار باید بکنم..؟
بهتره بگین چه بازی‌ای و چجوری نصبش کردین؟؟
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
« پاسخ #2 : 21 بهمن 1396، 05:49 ق‌ظ »

اگر می‌خوای بازی کنی, بهتره یه ویندوز نصب کنی :)
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
« پاسخ #3 : 21 بهمن 1396، 10:30 ق‌ظ »

اگر می‌خوای بازی کنی, بهتره یه ویندوز نصب کنی :)
نه این طور نیست
fps من توی dota 2 تغریبا 2 برابر ویندوز هستش.
درضمن در ویندوز درایور گرافیک من مشکل داره و به شدت داغ می کنه.
و اگر توجه کنید کنسول های نسل جدید هم از سیستم عامل گنو و تحت لینوکس استفاده می کنند.
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
« پاسخ #4 : 21 بهمن 1396، 10:57 ق‌ظ »
....
نه این طور نیست
و اگر توجه کنید کنسول های نسل جدید هم از سیستم عامل گنو و تحت لینوکس استفاده می کنند.
کدوم کنسول های جدید؟! تا جایی که بنده اطلاع دارم غیر از اکس باکس که ماله مایکروسافت است و از سیستم عامل های خود مایکروسافت استفاده میکنه، کنسول های سونی و نینتندو از FreeBSD استفاده میکنند به دلیل لایسنس (پروانه نرم افزار).
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
« پاسخ #5 : 21 بهمن 1396، 12:02 ب‌ظ »
....
نه این طور نیست
کدوم کنسول های جدید؟! تا جایی که بنده اطلاع دارم غیر از اکس باکس که ماله مایکروسافت است و از سیستم عامل های خود مایکروسافت استفاده میکنه، کنسول های سونی و نینتندو از FreeBSD استفاده میکنند به دلیل لایسنس (پروانه نرم افزار).
من فکر می کردم سونی ps4 از گنو استفاده می کنه.
اگر اشتباه کردم ببخشید شما.
20 =! 20
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #6 : 21 بهمن 1396، 03:36 ب‌ظ »
نه این طور نیست

ربطی نداره! از همه نظر بازی‌ کردن روی ویندوز بهتره  تا گنو/لینوکس, اینکه شما نمی‌تونید مشکلتون را توی ویندوز حل کنید دلیل بر بهتر بودن گنو/لینوکس نیست!

اگر فقط بحث بازی روی گنو/لینوکس و ویندوز هست, فارغ از صحبت راجع به کنسول‌ها, توسعه دهنده‌های بازی‌ها همیشه یه نسخه‌ی ویندوزی منتشر می‌کنند, در صورتی که توی گنو/لینوکس تعداد محدودی بازی وجود داره, مثل Dota2 یا CSGO  و غیره که از استیم میشه دانلودشون کرد, یه چندتا بازی هم توی مخازن هست, ولی توی ویندوز همه‌ی بازی‌ها هستند, اگر بخواید بحث wine را پیش بکشید, هم باید بدونید wine همیشه جوابگو نیست, و بیشتر اوغات نمی‌تونه اون خروجی مطلوبی که کاربر نیاز داره را ارائه کنه!

خلاصه از نظر Gaming ویندوز از گنو/لینوکس خیلی خیلی بهتره :)

نقل‌قول

همچین چیزی نیست, شاید PS4 از هسته لینوکس استفاده کنه ولی گنو روش نصب نیست به عنوان سیستم عامل!
« آخرین ویرایش: 21 بهمن 1396، 03:43 ب‌ظ توسط Nelliel »

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
« پاسخ #7 : 21 بهمن 1396، 05:17 ب‌ظ »
نه این طور نیست

ربطی نداره! از همه نظر بازی‌ کردن روی ویندوز بهتره  تا گنو/لینوکس, اینکه شما نمی‌تونید مشکلتون را توی ویندوز حل کنید دلیل بر بهتر بودن گنو/لینوکس نیست!

اگر فقط بحث بازی روی گنو/لینوکس و ویندوز هست, فارغ از صحبت راجع به کنسول‌ها, توسعه دهنده‌های بازی‌ها همیشه یه نسخه‌ی ویندوزی منتشر می‌کنند, در صورتی که توی گنو/لینوکس تعداد محدودی بازی وجود داره, مثل Dota2 یا CSGO  و غیره که از استیم میشه دانلودشون کرد, یه چندتا بازی هم توی مخازن هست, ولی توی ویندوز همه‌ی بازی‌ها هستند, اگر بخواید بحث wine را پیش بکشید, هم باید بدونید wine همیشه جوابگو نیست, و بیشتر اوغات نمی‌تونه اون خروجی مطلوبی که کاربر نیاز داره را ارائه کنه!

نقل‌قول

همچین چیزی نیست, شاید PS4 از هسته لینوکس استفاده کنه ولی گنو روش نصب نیست به عنوان سیستم عامل!
من مشکلی برای اجرای گیم ها توی ویندوز نداشتم.
مشکل داغ کردن برای درایور من بود و اتفاقا الان هم حل شده ولی من بازی dota 2 رو توی گنو با خروجی بهتری دریافت می کردم.
و می کنم.
و با یک سیستم تست نکردم اینو که گفتم.
در مورد اون که گفتین بازی های کمتری برای گنو هست بله درسته
ولی الان دوستمون گفته بازی برای گنو بوده و نصب کردن و لگ دارن
دلیل این رو می خوان که قطعا ربطی به بازی های کمتر گنو نداره و باید بدونیم اول مشکل از کجاست بازی چطور نصب شده و... بعد بهش کمک کنیم
..................
در مورد ps 4 هم درسته حرف های شما ولی دقیقا همین که گفتید یعنی کرنل لینوکس.
یک کرنل یکپارچست و از یک کرنل مولتی برای گیم یا ارتباط بهتر سخت افزای بهتر عمل می کنه.
و خروجی با قدرت بیشتر رو حاصل میشه.
و اگر روزی شرکتی سیستم عاملی آزاد با میکرو کرنل ها بسازه یا هرد نسخه نهایی رو بده مطمئن باش قدرت بهتری نصبت به کرنل یکپارچه هم خواهد داشت درست مثل سخت افزار های شرکت اپل که با وجود قدرت کمی که در بقیه سیستم عامل ها از خودشون نشون میدن روی مک بوک ها کولاک می کنند.
« آخرین ویرایش: 21 بهمن 1396، 05:20 ب‌ظ توسط ALi.pAkrohk »
20 =! 20
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #8 : 21 بهمن 1396، 05:33 ب‌ظ »
نقل‌قول
ولی الان دوستمون گفته بازی برای گنو بوده و نصب کردن و لگ دارن
دلیل این رو می خوان که قطعا ربطی به بازی های کمتر گنو نداره و باید بدونیم اول مشکل از کجاست بازی چطور نصب شده و... بعد بهش کمک کنیم

حق با شماست, نباید زیاد از بحث خارج بشیم, خب برای اینکه بدونیم چرا بازی با لگ اجرا میشه باید مشخصات سخت افزاری سیستمش, نام بازی و اینکه دقیقا چطوری اون را بازی می‌کنه (استیم, wine یا دانلود از مخازن) را توی یه پست دیگه ذکر کنه, تا بتونیم کمکش کنیم :)

آفلاین Emptyc

• Full Member
  • *
  • ارسال: 215
« پاسخ #9 : 21 بهمن 1396، 05:39 ب‌ظ »
ببخشید خارج از بحث میگم ولی ->
من مخالفم. توی بستر لینوکسی اجرای بازی‌هایی که برای این نوع سیستم‌عامل‌ها ساخته نشدن کمی سخته(اما واین که هست اگه از نسخه جدیدش استفاده نکردی پیشنهاد میکنم اینکارو بکنی) ولی این دلیل بهتر بودن ویندوز برای بازی کردن نیست. توی مک چطور ملت بازی میکنن؟ بدون مشکل؟ همه که ویندوز ندارن! توی SteamOS چطور؟ به نظر من دلیل بیشتر بودن بازی‌های ویندوز فقط هدف گذاری درست مایکروسافت توی این تجارته! دایرکت‌ایکس رندری که کاملا با ویندوز سازگاره و فقط برای این سیستم‌عامل ساخته شده اما بازم این رندر خیلی جاها درمقابل OpenGL کم میاره خودتون میتونید تست کنید مثلا بازی World of warcraft من این بازی رو با هر دو رندر تست کردم یادمه توی openGl رنگها خیلی طبیعی‌تر ، اجزا بیشتری توی بازی دیده میشد و خیلی چیزای دیگه که احساس میکردی بازی خیلی از نظر گرافیکی بهتر شده.
از زمانی‌ام که Steam پا به دنیای سیستم‌عامل‌های Opensource گذاشته همه شاهدیم که از نظر گیمینگ دنیای گنو‌/لینوکس و دیگر سیستم‌عامل‌های مشابه کلی متحول شده خیلی از Developerها دارن جذب این سیستم‌عامل‌ها میشن و بازی‌های خیلی خوبی‌ هم برای این سیستم‌ها ساخته شده.مثل STRIFE مثل Champions of Regnume مثل DOTA2 و خیلی بازی‌های دیگه اینا فقط Steam بودن که رایگان هستن..... بازی‌های غیر Steam هم کم نداریم در کل اینکه بخواییم بگیم ویندوز بهتره چون بازی بیشتری داره کاملا اشتباه و مطمئنم یه روزی میرسه که دیگه برای بازی کردن به wine نیازی نداریم و میتونیم بازی رو برای سیستم‌عامل‌های گنولینوکسی و مشابه دانلود کنیم.
بُزُرْگي سَرآسَر بِهْ گُفتآرْ نيست ./. دُوصَد گُفْتِه چُو نیمْ کِرْدآرْ نیستْ.

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #10 : 21 بهمن 1396، 06:14 ب‌ظ »
ببخشید خارج از بحث میگم ولی ->
من مخالفم. توی بستر لینوکسی اجرای بازی‌هایی که برای این نوع سیستم‌عامل‌ها ساخته نشدن کمی سخته(اما واین که هست اگه از نسخه جدیدش استفاده نکردی پیشنهاد میکنم اینکارو بکنی) ولی این دلیل بهتر بودن ویندوز برای بازی کردن نیست. توی مک چطور ملت بازی میکنن؟ بدون مشکل؟ همه که ویندوز ندارن! توی SteamOS چطور؟ به نظر من دلیل بیشتر بودن بازی‌های ویندوز فقط هدف گذاری درست مایکروسافت توی این تجارته! دایرکت‌ایکس رندری که کاملا با ویندوز سازگاره و فقط برای این سیستم‌عامل ساخته شده اما بازم این رندر خیلی جاها درمقابل OpenGL کم میاره خودتون میتونید تست کنید مثلا بازی World of warcraft من این بازی رو با هر دو رندر تست کردم یادمه توی openGl رنگها خیلی طبیعی‌تر ، اجزا بیشتری توی بازی دیده میشد و خیلی چیزای دیگه که احساس میکردی بازی خیلی از نظر گرافیکی بهتر شده.
از زمانی‌ام که Steam پا به دنیای سیستم‌عامل‌های Opensource گذاشته همه شاهدیم که از نظر گیمینگ دنیای گنو‌/لینوکس و دیگر سیستم‌عامل‌های مشابه کلی متحول شده خیلی از Developerها دارن جذب این سیستم‌عامل‌ها میشن و بازی‌های خیلی خوبی‌ هم برای این سیستم‌ها ساخته شده.مثل STRIFE مثل Champions of Regnume مثل DOTA2 و خیلی بازی‌های دیگه اینا فقط Steam بودن که رایگان هستن..... بازی‌های غیر Steam هم کم نداریم در کل اینکه بخواییم بگیم ویندوز بهتره چون بازی بیشتری داره کاملا اشتباه و مطمئنم یه روزی میرسه که دیگه برای بازی کردن به wine نیازی نداریم و میتونیم بازی رو برای سیستم‌عامل‌های گنولینوکسی و مشابه دانلود کنیم.

الان که داشتم نگاه می‌کردم به پست دومم توی این موضوع داشتم دنبال این می‌گشتم که گفته باشم "بحث خیلی کشش پیدا می‌کنه" ولی متاسفانه اون موقع اون را ننوشتم, دقیقا می‌دونستم بحث کشیده میشه به OpenGl و DirectX و غیره, ببینید, چیزی که شما می‌گید کاملا درسته و من قبلا از اینکه اون صحبت را بکنم, همه‌ی جوانب, از جمله چیز‌هایی که گفتید را در نظر گرفتم, خب بحث فراوان بودن بازی‌ها فقط یه جنبه هست, دلایل دیگه‌ای هم داشتم که اون موقع عرض نکردم ولی الان توی این تاپیک سعی می‌کنم کامل‌تر صحبت کنم, همون طور که اشاره کردید فقط با بیشتر بودن تعداد بازی‌‌ها نمیشه تصمیم گرفت و چیز‌هایی که من گفتم نسبت به بستر فرهنگی خودمون بود, یعنی منظورم از جمله‌ی "ویندوز توی  این زمینه از هر نظر بهتره" نسبت به جامعه‌ی خودمون بود که در ادامه کامل‌تر توضیح می‌دم!

اول راجع به صحبتی که درمورد wine کردید, من خودم به عنوان یک کاربر Wine با پوسته‌ی POL, تقریبا ویدئو‌های زیادی توی Youtube دیدم و توی wineHQ که میشه پایگاه داده‌ی wine زیاد چرخیدم, همیشه خروجی مطلوب از wine ارائه نمیشه, خیلی از بازی‌ها از نظر Performance توی همون wineHQ رتبه‌ی طلایی دریافت نکردند و نقره‌ای یا برونز هستند, در ثانی استفاده از wine لازمه‌اش اینه که شما بتونید از کارت گرافیکتون روی یه سیستم گنویی بهترین خروجی را دریافت کنید, در ادامه‌ی مشکلات فراوانی سر بازی کردن روی خود Wine هست که دلایل پیش اومدنشون هم خیلی زیاده و من فرض را بر این میذارم که شما دقیقا می‌دونید منظورم از مشکلاتی که مربوط میشن به wine چیه و مثال نمی‌زنم تا به ادامه‌ی بحث که مهم‌تره بپردازیم!

حالا چرا می‌گم اون صحبت نسبت به بستر فرهنگی خودمون بود, ببینید, توی ایران عموم افراد سواد بالایی توی زمینه‌ی علوم کامپیوتری ندارند, در حد ICDL توی ویندوز اطلاعات دارند که چیزی هست که توی مدارس یاد گرفتند معمولا و همینطور تعداد زیادی از افراد هنوز نمی‌دونن که سیستم‌عامل های دیگه‌ای هم به جز ویندوز وجود داره و حتی اگر بیان سرش ممکنه نتونن باهاش کنار بیان یا به درستی مطالب ویکی پدیا را بخونن و درکش کنن و همینطور ازش برای حل مشکلاتشون استفاده کنند, از اونجایی هنوز درایور درست حسابی برای گنو/لینوکس فورک نشده و بیشترین تلاش در این رابطه از طرف جامعه کاربری بوده, اینکه شما طوری سیستم عامل را تنظیم کنی که بتونی بهترین خروجی را از سخت افزارتون بگیرید, برای عموم سخته! کافیه یه جست و جو بکنید توی همین فروم نسبت به بحث کارت گرافیک و مشکلات افراد با اونا, حتی یکی از دوستام با نام کاربری Hamidrezakp در همین انجمن, جدیدا یه کارت گرافیک جدید خریده و به کلی مشکل خورده و تقریبا یک هفته هست که درگیر این موضوع شده, خب فکر کنید اینکار برای کسی که فقط میخواد بازی کنه, فیلم ببینه و وبگردی کنه چقدر می‌تونه سخت‌تر باشه که اطلاعات فنی‌ بالایی هم توی این قضایا نداره, پس به سادگی ویندوز نیست که با دانلود آخرین نسخه‌ی درایور کارت گرافیک و با چند کلیک بر روی next و install نصب بشه, امــا شدنیه :)

این فقط یه قسمت از ماجرا بود, توی ایران متاسفانه قانون حق نشر خیلی راحت نقض میشه و افراد بازی‌های کرک شده می‌خرن و با قیمیت بسیار کمتری ازشون استفاده می‌کنند ولی اگر قرار باشه به قول شما از Steam استفاده کنند, باید هزینه‌ی زیادی برای بعضی از بازی‌ها پرداخت کنند, البته 50 دلار واقعا پولی نیست, شاید پول سه وعده همبرگر با سیب زمینی و نوشابه باشه (اون طرف آب) اما با شرایط فعلی هر دلار معادل 4700 تومان واقعا هزینه‌ی خیلی زیادی میشه در صورتی که کسی که حق نشر برایش مهم نباشه بازم منظور عموم مردم هست که اطلاعات کافی در مورد حق نشر ندارند و با این ایده که "حالا چی میشه من با قیمیت کمتر محصول به دستم  برسه و ازش استفاده کنم؟!!" پیش میرن ولی خیلی راحت روی ویندوز اون باز‌ی‌ها را با قیمت کمتری انجام میدند! (هر چند بازی رایگان هم هست)

بله! من هم از چیزایی که شما و علی عزیز گفتید, مطلع هستم و امیدوارم روزی بتونیم خیلی راحت‌تر از الان روی سیستم عامل محبوب خودمون (در اینجا گنو/لینوکس) بازی کنیم و لذت ببریم, اما شرایط فعلی واقعا این اجازه را نمیده, وگرنه در این که OpenGl فوق‌العاده هست هیچ شکی نیست, در اینکه هسته‌ی لینوکس طراحی فوق‌العاده‌ای داره شکی نیست ولی نسبت به بستر فرهنگی ما در حال خاضر از بین ویندوز و گنو/لینوکس برای عموم مردم ویندوز خیلی خیلی بهتره :)

نقل‌قول
در کل اینکه بخواییم بگیم ویندوز بهتره چون بازی بیشتری داره کاملا اشتباهه

من قصد نداشتم همچین حرفی بزنم ولی خب پست‌های قبلیم یه همچین تفکری را می‌رسونه و مشکل از منه و جا داره بابت این قضیه عذرخواهی کنم, بهتر بود تمام این صحبت‌هایی که توی این پست کردم, به علاوه صحبت‌هایی که شما بالاتر کردید را می‌گفتم و بعد نتیجه گیری می‌کردم, از اونجایی که توی این مدتی توی انجمن هستم زیاد راجع به این موضوع بحث‌ شده, خواستم بحث کشش پیدا نکنه, چون عقیده‌ی هممون تقریبا شبیه به همدیگر هست ولی خب پست‌های قبلی من کامل نبودند و خب ازش برداشت دیگه‌ای شد.

برای اینکه این بار کامل‌تر بنویسیم, بله روی گنو/لینوکس میشه بازی کرد, برای بعضی‌ها هم به راحتی میشه بازی کرد اما زمانی که شما بیای عموم مردم(گیمر‌ها) در شرایط فعلی کشور خودمون را بسنجید, متوجه می‌شید که برای اون‌ها بازی روی ویندوز و سیستم‌عامل که از بچگی باش سروکله زدن خیلی راحت‌تره تا گنو/لینوکس, با وجود wine و steam و بازی‌های مخازن (که به شخصه ازشون خوشم نمیاد) میشه بازی کرد اما دیگه همه‌ی ما اینجا می‌دونیم که دردسر‌های خودش را داره و این دردسر‌های توی ویندوز برای کسی که بازی کرک شده میکنه خیلی خیلی کمتره, در نتیجه ویندوز برای Gaming توی ایران برای عوام خیلی خیلی بهتره, تعداد زیادی از افراد هستند که حتی نمی‌دونن کنسول‌های استیم وجود داره, یا حتی نمی‌دونن استیم اصلا چی هست ولی سال‌های زیادی از فروشگاه نزدیک خونشون بازی exe. خریدن و بازی کردند :)
« آخرین ویرایش: 21 بهمن 1396، 06:29 ب‌ظ توسط Nelliel »

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
« پاسخ #11 : 21 بهمن 1396، 06:36 ب‌ظ »
خوب درس شرین شد.
دوست من بله برای عموم مردم ایران بله ولی توی این انجمن خیر قطعا خیر چون دوستانی که اینجا پست میزارن قطعا از اون ها اطلاع کافی دارند.
در مورد درایور ها هم کافیه یه گرافیک amd یا intel به جای nvedia استفاده کنید.
این که این شرکت درایور آزاد نمیده ودر قبال پولی که بش میدیم ما رو پشتیبانی درستی نمی کنه دقیقا بزرگ ترین و بهترین دلیل برای استفاده نکردن ازش.
دوستانی که موافق هستند تایید کنند.
اون دوستمونم قبل خرید گرافیک تحقیق نکرده و این اشتباه خودش بوده.
محاسبه کنید.
دو گرافیک از سریه RX 560  می شه نصف قیمت یک گرافیک GTX 1060 حالا خرید کدون ارزش بیشتری داره؟
20 =! 20
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #12 : 21 بهمن 1396، 06:44 ب‌ظ »
خوب درس شرین شد.
دوست من بله برای عموم مردم ایران بله ولی توی این انجمن خیر قطعا خیر چون دوستانی که اینجا پست میزارن قطعا از اون ها اطلاع کافی دارند.

بله دوستانی که اینجان تقریبا بیشترشون اطلاعات کافی نسبت به حق نشر دارند, اما آیا همشون می‌تونن قیمت بازی‌ها را به دلار پرداخت کنند؟ و اینکه آیا این دوستان همشون از نظر علمی هم به سطحی رسیدند که بتونن مشکلاتی که معمولا با کارت گرافیک‌ها پیش میاد را حل کنند؟! (نمونه‌های زیادی از دوستام که سالیانه دارند از گنو/لینوکس استفاده می‌کنند, هفته‌ها درگیر حل مشکلات ناشی از کارت گرفیک بودند, چه برسه به کابران تازه وارد)

نقل‌قول

خودم موافقم و تائید می‌کنم, برای همون بود که وقتی می‌خواستم لپتاپ بخرم با اینکه می‌تونستم بیشتر هزینه کنم و لپتاپ با کارت گرافیک بخرم, یه لپتاپ با کارت گرافیک intel 4400 خریدم!

کلیت حرف شما و من یکی هست ولی خب از نظر من در حال حاضر بازی کردن روی ویندوز بهتر/راحت‌تر هست و من این را ترجیح میدم (هر چند از نظر کلی بهترین حالتش میشه کنسول)

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
« پاسخ #13 : 22 بهمن 1396، 12:20 ق‌ظ »
خوب درس شرین شد.

بله دوستانی که اینجان تقریبا بیشترشون اطلاعات کافی نسبت به حق نشر دارند, اما آیا همشون می‌تونن قیمت بازی‌ها را به دلار پرداخت کنند؟ و اینکه آیا این دوستان همشون از نظر علمی هم به سطحی رسیدند که بتونن مشکلاتی که معمولا با کارت گرافیک‌ها پیش میاد را حل کنند؟! (نمونه‌های زیادی از دوستام که سالیانه دارند از گنو/لینوکس استفاده می‌کنند, هفته‌ها درگیر حل مشکلات ناشی از کارت گرفیک بودند, چه برسه به کابران تازه وارد)
تغریبا 90  در صد دوستان من فقط این بازی ها رو می کنند.
Dota 2، 0ad و BT4 و plasmaster
یه نسخه از واین هست که فقط اوریجین رو داره و درون اون BT4 به راحتی اجرا میشه.
پلاس مستر هم روی play on linux و دو بازیه دیگه هم تکلیفشون معلوم.
در گذشته هم وارکرافت بازی می کردیم.
حداقل برای ما که تا حالا مشکلی نبوده.
نقل‌قول
نقل‌قول

خودم موافقم و تائید می‌کنم, برای همون بود که وقتی می‌خواستم لپتاپ بخرم با اینکه می‌تونستم بیشتر هزینه کنم و لپتاپ با کارت گرافیک بخرم, یه لپتاپ با کارت گرافیک intel 4400 خریدم!

کلیت حرف شما و من یکی هست ولی خب از نظر من در حال حاضر بازی کردن روی ویندوز بهتر/راحت‌تر هست و من این را ترجیح میدم (هر چند از نظر کلی بهترین حالتش میشه کنسول)
شما هم می تونستی یک کارت گرافیک AMD داشته باشی.
20 =! 20
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #14 : 22 بهمن 1396، 07:08 ق‌ظ »
تغریبا 90  در صد دوستان من فقط این بازی ها رو می کنند.
Dota 2، 0ad و BT4 و plasmaster
یه نسخه از واین هست که فقط اوریجین رو داره و درون اون BT4 به راحتی اجرا میشه.
پلاس مستر هم روی play on linux و دو بازیه دیگه هم تکلیفشون معلوم.
در گذشته هم وارکرافت بازی می کردیم.
حداقل برای ما که تا حالا مشکلی نبوده.

شما هم می تونستی یک کارت گرافیک AMD داشته باشی.

ابزار Play on linux یه پوسته‌ی گرافیکی برای wine هست که خودش یه ابزار تحت خط فرمانیه با یه سری قابلیت بیشتر و چیزی جدا از wine نیست.
اون زمان که من می‌خواستم لپتاپ بخرم, Nvidia روی گنو/لینوکس خیلی بهتر بود تا AMD, اون موقع شرایط فعلی برای AMD نبود و فقط intel جوابگو بود!

من که خودم 2 سال Dota2 بازی کردم و بعدم کنارش گذاشتم و به جز مشکل اینترنت تقریبا مشکل دیگه‌ای نداشتم, بازی‌ها هم روی wine زمانی خروجی مطلوب را می‌دن که هم کاربر بلد باشه با playonlinux سروکله بزنه, هم قبلا تونسته باشه درایور‌های کارت گرافیکش را نصب کنه و بتونه از سخت افزارش  بیشترون خروجی را دریافت کنه! که همون طور که گفتم برای عموم کابران کار راحتی نیست :)