انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: قطع ارسال و دریافت اینترنت بعد از ۵ تا ۱۰ دقیقه کار کردن (حل شد)  (دفعات بازدید: 2591 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین hashak

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 37
سیستم عامل: زوبونتو ۱۶.۰۴ | مودم: tp-link td-8811 (مودم قدیمیه و با کابل وصل می‌شه بدون وای‌فای و کانکشن بریج نیست)

مراحلی که انجام می‌دم
۱- روی کانکشن اینترنت کلیک می‌کنم و به اینترنت وصل می‌شم
۲- pint 8.8.8.8 جواب می‌ده
۳- ping google.com جواب می‌ده

بعد از حدود ۵ تا ۱۰ دقیقه کار کردن با اینترنت، ارسال و دریافت قطع می‌شه
۱- pint 8.8.8.8 جواب می‌ده
۲- ping google.com جواب نمی‌ده

باید اینترنت رو قطع و دوباره وصل کنم تا بتونم دوباره اینترنت داشته باشم. روی ویندوز ۷ این مشکل وجود نداره و به راحتی به اینترنت دسترسی دارم.

با پشتیبانی آی‌اس‌پی تماس گرفتم و پشتیبانی گفت که در ppo قطع و وصلی دیده می‌شه و باید مودم رو ری‌استارت و کانفیگ دوباره کنم. اما به نظرم باید مشکل از زوبونتو باشه چون این مشکل رو روی ویندوز ۷ ندارم. آیا راه حلی برای این مشکل من دارید؟ واقعا کلافه شدم.
« آخرین ویرایش: 03 اسفند 1396، 05:10 ق‌ظ توسط hashak »
تازه کار هستم.

آفلاین nino

• Full Member
  • *
  • ارسال: 224
    • Gitlab
دقیقا این مشکل رو من هم روی مینت  ۱۸.۳ دارم.
من از وایمکس استفاده می کنم و مودم وایفای نیست و با کابل به لپتاپ وصل میشه.
هر از گاهی ارسال و دریافت کاملا قطع میشه و فقط هم با روشن و خاموش کردن مودم درست میشه.
پشتیبانی هم علیرغم تماس های زیاد نتونستن کاری بکنن.
واقعا نمی دونم مشکل از کجاست.
...

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4867
  • masoft قدیم
مشکل DNS هستش. این آی‌پی‌ها رو به عنوان DNS تنظیم کنید:
208.67.222.222
8.8.8.8

آفلاین nino

• Full Member
  • *
    • Gitlab
مشکل DNS هستش. این آی‌پی‌ها رو به عنوان DNS تنظیم کنید:
208.67.222.222
8.8.8.8
باید DNS رو از حالت اتوماتیک خارج کنم؟
و سوال دوم این که 8.8.8.8 رو کجا باید وارد کرد؟

ویرایش:
طبق جستجویی که کردم 208.67.222.222 و 208.67.220.220 و 8.8.8.8 می تونن به جای همدیگه به کار برن. درسته؟
من الان DNS رو در قسمت IPv4 از حالت اتوماتیک خارج کردم و روی 208.67.222.222 گذاشتم.
یه بار دیسکانکت کرذم و دوباره وصل شدم. فعلا که داره جواب میده. امیدوارم درست انجام داده باشم.
« آخرین ویرایش: 01 اسفند 1396، 06:15 ق‌ظ توسط Nino »
...

آفلاین hashak

• Jr. Member
  • *
من همیشه در تنظیمات کانکشن در قسمت IPv4 گزینه Automatic (PPPoE) addresses only رو فعال می‌کنم و در قسمت IPv6 غیرفعال (Ignore) می‌کنم.

من قبلا DNS رو روی 8.8.8.8, 8.8.4.4 گذاشته بودم و این مشکل رو داشتم. قبل از این که این موضوع رو اینجا بگم DNS روی 9.9.9.9 بود و مشکل همچنان وجود داشت.

طبق گفته شما DNS رو روی 208.67.222.222, 8.8.8.8 گذاشتم، مشکل همچنان وجود داشت.

بعد DNS رو روی 208.67.222.222, 208.67.220.220, 208.67.222.220 قرار دادم. مشکل همچنان وجود داره.
تازه کار هستم.

آفلاین Emptyc

• Full Member
  • *
  • ارسال: 215
سیستم عامل: زوبونتو ۱۶.۰۴ | مودم: tp-link td-8811 (مودم قدیمیه و با کابل وصل می‌شه بدون وای‌فای و کانکشن بریج نیست)

مراحلی که انجام می‌دم
۱- روی کانکشن اینترنت کلیک می‌کنم و به اینترنت وصل می‌شم
۲- pint 8.8.8.8 جواب می‌ده
۳- ping google.com جواب می‌ده

بعد از حدود ۵ تا ۱۰ دقیقه کار کردن با اینترنت، ارسال و دریافت قطع می‌شه
۱- pint 8.8.8.8 جواب می‌ده
۲- ping google.com جواب نمی‌ده

باید اینترنت رو قطع و دوباره وصل کنم تا بتونم دوباره اینترنت داشته باشم. روی ویندوز ۷ این مشکل وجود نداره و به راحتی به اینترنت دسترسی دارم.

با پشتیبانی آی‌اس‌پی تماس گرفتم و پشتیبانی گفت که در ppo قطع و وصلی دیده می‌شه و باید مودم رو ری‌استارت و کانفیگ دوباره کنم. اما به نظرم باید مشکل از زوبونتو باشه چون این مشکل رو روی ویندوز ۷ ندارم. آیا راه حلی برای این مشکل من دارید؟ واقعا کلافه شدم.
سلام
مشکل DNS هستش از روش زیر استفاده کن دیگه این مشکل بوجود نمیاد
اول بسته resolvconf رو نصب کن
sudo apt install resolvconfبعد فایل زیر رو با یک ویرایشگر متن باز کن.توجه که برای ذخیره کردن ویرایش نیاز به دسترسی ریشه داره.امکان داره این فایل وجود نداشته باشه که باید خودت ایجادش کنی.
/etc/resolvconf/resolv.conf.d/tailپیشنهاد میکنم از ویرایشگر nano استفاده کنی!(با Ctrl+X از ویرایشکر خارج میشه)
sudo nano /etc/resolvconf/resolv.conf.d/tailفایل رو که باز کردی با استفاده از دستور nameserver yourtDNSIp تمام DNS هایی که میخوایی استفاده کنی رو وارد کن من معمولا از 9.9.9.9 استفاده میکنم!
nameserver 9.9.9.9فایل جدید رو ذخیره کن و بعدش با استفاده از دستور زیر resolv.conf رو آپدیت کن
sudo resolvconf -uحالا یه تست بگیر
ping ubuntu.ir
ویرایش:
یه نکته یادم رفت بگم! فایل resolv.conf تو حالت DHCP SERVER بصورت خودکار عوض میشه البته در هر اتصال دوباره. پس بهتره مستقیما این فایل رو ویرایش نکنی از بسته resolvconf استفاده کنی!
« آخرین ویرایش: 01 اسفند 1396، 04:58 ب‌ظ توسط Emptyc »
بُزُرْگي سَرآسَر بِهْ گُفتآرْ نيست ./. دُوصَد گُفْتِه چُو نیمْ کِرْدآرْ نیستْ.

آفلاین nino

• Full Member
  • *
    • Gitlab
نقل‌قول
سلام
sudo apt install resolvconfبعد فایل زیر رو با یک ویرایشگر متن باز کن.توجه که برای ذخیره کردن ویرایش نیاز به دسترسی ریشه داره.امکان داره این فایل وجود نداشته باشه که باید خودت ایجادش کنی.
/etc/resolvconf/resolv.conf.d/tailپیشنهاد میکنم از ویرایشگر nano استفاده کنی!(با Ctrl+X از ویرایشکر خارج میشه)
sudo nano /etc/resolvconf/resolv.conf.d/tailفایل رو که باز کردی با استفاده از دستور nameserver yourtDNSIp تمام DNS هایی که میخوایی استفاده کنی رو وارد کن من معمولا از 9.9.9.9 استفاده میکنم!
nameserver 9.9.9.9فایل جدید رو ذخیره کن و بعدش با استفاده از دستور زیر resolv.conf رو آپدیت کن
ping ubuntu.ir
ویرایش:
یه نکته یادم رفت بگم! فایل resolv.conf تو حالت DHCP SERVER بصورت خودکار عوض میشه البته در هر اتصال دوباره. پس بهتره مستقیما این فایل رو ویرایش نکنی از بسته resolvconf استفاده کنی!

کارهایی که گفتید انجام دادم گرچه اولین بارم بود و می ترسیدم خرابکاری بشه. نهایتا فایده ای نداشت و کانکت نشد. من هم تغییراتی که در tail انجام داده بودم به حالت قبل برگردوندم.
حتی بعدش DNS رو به صورت دستی از قسمت Network settings طبق عکس روی ۹.۹.۹.۹ گذاشتم ولی بازم بعد از چند دقیقه قطع میشه.
...

آفلاین hashak

• Jr. Member
  • *
سلام
ping ubuntu.ir
ویرایش:

از این روش استفاده کردم و تا الان قطعی نداشتم. تشکر فراوان.

فقط یه سوال برام پیش اومد، آیا این باگه؟
تازه کار هستم.

آفلاین Emptyc

• Full Member
  • *

فقط یه سوال برام پیش اومد، آیا این باگه؟
نه باگ نیست!

آفلاین Emptyc

• Full Member
  • *
کارهایی که گفتید انجام دادم گرچه اولین بارم بود و می ترسیدم خرابکاری بشه. نهایتا فایده ای نداشت و کانکت نشد. من هم تغییراتی که در tail انجام داده بودم به حالت قبل برگردوندم.
حتی بعدش DNS رو به صورت دستی از قسمت Network settings طبق عکس روی ۹.۹.۹.۹ گذاشتم ولی بازم بعد از چند دقیقه قطع میشه.

عجیبه! قبل دستور resolvconf -u از دستور resolvconf --enable-updates استفاده کن.

یا

DNS رو از داخل خوده مودم تغییر بده! شاید کمکت کرد! این لینک توضیح داده

یا

میتونی از nmcli هم کمک بگیری How to Change DNS of network from Terminal?

آفلاین nino

• Full Member
  • *
    • Gitlab
عجیبه! قبل دستور resolvconf -u از دستور resolvconf --enable-updates استفاده کن.
یا
DNS رو از داخل خوده مودم تغییر بده! شاید کمکت کرد! این لینک توضیح داده
یا
میتونی از nmcli هم کمک بگیری How to Change DNS of network from Terminal?
روش سایت cnet رو انجام دادم اونم نشد.
روش ترمینالیشم  که واسه من پیچیده ست. از پسش بر نمیام.
باید روش اول رو دوباره امتحان کنم و این بار از دستور resolvconf --enable-updates هم استفاده کنم.

فقط یه سوال: باید عینا عبارت nameserver 9.9.9.9 نوشته بشه یا این که nameserver رو باید تغییر بدم و چیز دیگه ای بنویسم؟
...

آفلاین Emptyc

• Full Member
  • *

باید روش اول رو دوباره امتحان کنم و این بار از دستور resolvconf --enable-updates هم استفاده کنم.

فقط یه سوال: باید عینا عبارت nameserver 9.9.9.9 نوشته بشه یا این که nameserver رو باید تغییر بدم و چیز دیگه ای بنویسم؟
توی روش ترمینال که گفتی سخته بگو کجاشو نمیتونی انجام بدی تا بهت کمک بشه! دوستان توی این انجمن آماده کمک کردن هستن و در بیشتر موارد جوابت رو میدن!
درباره سوالتم بگم عبارت namesever باید درکنار هر ip که وارد میشه باشه مثلا من دوتا ip وارد میکنم:
nameserver 8.8.8.8
nameserver 8.8.4.4

آفلاین nino

• Full Member
  • *
    • Gitlab

توی روش ترمینال که گفتی سخته بگو کجاشو نمیتونی انجام بدی تا بهت کمک بشه! دوستان توی این انجمن آماده کمک کردن هستن و در بیشتر موارد جوابت رو میدن!
درباره سوالتم بگم عبارت namesever باید درکنار هر ip که وارد میشه باشه مثلا من دوتا ip وارد میکنم:
nameserver 8.8.8.8
nameserver 8.8.4.4
روش ترمینال رو انجام دادم.
یک کانکشن جدید ساخت. بر عکس انتظارم راحت و بی دردسر بود!
الان که داره خیلی خوب کار می کنه و سرعتشم عالیه.
ممنون از کمک هاتون، مخصوصا Emptyc
 ):P
...