انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: چرا وقتی کالی را از روی فلش نصب میکنم ارور میگرم  (دفعات بازدید: 1143 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mazdak85

• Newbie
  • *
  • ارسال: 15
سلام من میخواستم از روی فلش کالی نصب کنم ولی نمیشه ارور میده میگه فکر کنم سی دی ماونت نمیشه

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
سلام
بهتره از یه توزیع استاندارد و معقول مثل اوبونتو استفاده کنید.
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
نقل‌قول
سلام من میخواستم از روی فلش کالی نصب کنم ولی نمیشه ارور میده میگه فکر کنم سی دی ماونت نمیشه

کل متن خطا را قرار بدید!
برای اینکه بدونید چطوری سوال بپرسید:
https://wiki.ubuntu.ir/wiki/Smart_Questions

نقل‌قول
بهتره از یه توزیع استاندارد و معقول مثل اوبونتو استفاده کنید.

کالی هم معقوله هم استاندارد :)
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین Mehregaan

• Full Member
  • *
  • ارسال: 113
نقل‌قول
سلام من میخواستم از روی فلش کالی نصب کنم ولی نمیشه ارور میده
کار خوبی می کنه...اگه ارور نمیداد جای تعجب داشت...

نقل‌قول
شما با علی‌حکر نسبتی ندارید؟ :D
کالی معقوله؟!
استاندارد هست؟با اون همه نرم افزار گند و غیرآزاد؟!

آنلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4865
  • masoft قدیم
توزیعی که به صورت پیش‌فرض با root وارد سیستم میشه، معقول و استاندارده؟ :)

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
نقل‌قول
استاندارد هست؟با اون همه نرم افزار گند و غیرآزاد؟!
داشتن نرم‌افزار غیرآزاد دلیل بر استاندارد نبودن نیست, اگر قرار باشه اینطوری نگاه کنید سیستم‌هایی که لینوکس لیبره استفاده نمی‌کنند هم گند و غیرآزاد هستند!

نقل‌قول
کالی معقوله؟!

بله, معقوله, میشه بگید کجاش نامعقوله تا براتون توضیح بدم؟! :)

نقل‌قول
شما با علی‌حکر نسبتی ندارید؟ :D

Trash talk :)

این لینک‌ را هم یه نگاه بندازید:

http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,144596.0.html

-------
در مورد رفتار درست با تازه‌کاری که سوال داره:

https://forum.ubuntu-ir.org/index.php?topic=144846.0

بهتره قبل از اینکه عضو انجمن بشید قوانین آن را مطالعه کنید, اسپم بر خلاف قوانین است و سوال پرسیدن در مورد کالی بر خلاف قوانین نیست (هر موقع قانون منع صحبت در مورد کالی اضافه شد, من هم ازش تبعیت می‌کنم!)

قوانین را هم مطالعه کنید:

https://forum.ubuntu-ir.org/index.php?topic=242.0

کافیه با دکمه‌های ctrl + F قسمت جست و جو را بیارید و کالی را جست و جو کنید, متوجه می‌شید که قانونی در موردش نیست, اما در مورد اسپم کردن, هرگونه صحبت توهین آمیز و غیره قانون وجود داره!

موفق باشید :)

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *

مشکل همینه؟! :)

می‌تونید یه حساب کاربری دیگه بسازید که دسترسی root نداشته باشه :)

آفلاین Mehregaan

• Full Member
  • *
نقل‌قول
داشتن نرم‌افزار غیرآزاد دلیل بر استاندارد نبودن نیست.
هست...ما داریم توی یه انجمن نرم افزار آزاد محور فعالیت می کنیم...استاندارد هم یعنی ازادی نرم افزار...
نقل‌قول
اگر قرار باشه اینطوری نگاه کنید سیستم‌هایی که لینوکس لیبره استفاده نمی‌کنند هم گند و غیرآزاد هستند!
دقیقا...خوبه خودتون اشاره می کنید...
نقل‌قول
بله, معقوله, میشه بگید کجاش نامعقوله تا براتون توضیح بدم؟! :)
میشه شما بگید کجاش معقوله؟‌
نقل‌قول
بهتره قبل از اینکه عضو انجمن بشید قوانین آن را مطالعه کنید, اسپم بر خلاف قوانین است و سوال پرسیدن در مورد کالی بر خلاف قوانین نیست (هر موقع قانون منع صحبت در مورد کالی اضافه شد, من هم ازش تبعیت می‌کنم!)
مگه قراره  از گفت‌و‌گو درباره کالی تحریم بشیم؟
فقط بهتره به افراد تازه کار راه درست رو نشون بدیم.
نقل‌قول
کافیه با دکمه‌های ctrl + F قسمت جست و جو را بیارید و کالی را جست و جو کنید, متوجه می‌شید که قانونی در موردش نیست, اما در مورد اسپم کردن, هرگونه صحبت توهین آمیز و غیره قانون وجود داره!
مگه قراره قانونی باشه؟
عقل حکم می کنه به کاربر تازه وارد راه غلط رو نشون ندیم.
نقل‌قول
+1
نقل‌قول

می‌تونید یه حساب کاربری دیگه بسازید که دسترسی root نداشته باشه :)
شما کاربر کالی هستید یعنی الان؟

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
نقل‌قول
هست...ما داریم توی یه انجمن نرم افزار آزاد محور فعالیت می کنیم...استاندارد هم یعنی ازادی نرم افزار...

نظریه‌های نرم‌افزار آزاد از ریچارد استالمن هست, خود این شخصیت اوبونتو را که شما در اینجا احتمالا به عنوان توزیع مقعولی خطابش می‌کنید, یک spyware معرفی کرده:

https://www.youtube.com/watch?v=CP8CNp-vksc

https://www.gnu.org/philosophy/ubuntu-spyware.en.html

پس از دید ایشون اوبونتو معقول و استاندارد نیست, اما آیا چون ایشون این توزیع را معقول نمی‌دونند, ما هم باید این توزیع را معقول ندونیم؟!
اینکه یه شخصی از توزیعی پر از بسته‌ی غیرآزاد استفاده کنه, هیچ ربطی نداره و حتی اگه به جای هر ابزار آزادی هم از معادل غیرآزادش استفاده کنه, هیچ ربطی نداره, تا زمانی که شخص در مورد ابزار غیرآزاد سوال نپرسیده باشه, طبق قوانین تاپیک  باز می‌مونه!

استاندارد هم از نظر شما یعنی آزادی نرم‌افزار, شاید تعریف من از استاندارد چیز دیگری باشه!

سوال این تاپیک در مورد نرم‌افزار غیرآزاد نبود, همینطور غیرآزاد بودن هم دلیل بر معقول نبودن نیست!

نقل‌قول
دقیقا...خوبه خودتون اشاره می کنید...

نمی‌خوام بگم شما جزو اون دسته‌اید ولی معمولا کسایی که این صحبت‌ها را می‌کنن, از لینوکس لیبره استفاده نمی‌کنند و سیستمش دارای باینری‌های غیرآزاد هست ولی همینطور بسته‌ی غیرآزاد هم روی سیستمشون زیاد دارند. یه ابزاری هست نشون میده چندتا بسته‌ی غیرآزاد روی سیستم نصب شده, اون را نصب کنید احتمالا متوجه بشید که شاید خودتون هم از افرادی هستید که ابزار غیرآزاد نصب داره :)

نقل‌قول
میشه شما بگید کجاش معقوله؟‌

سوال احمقانه‌ای هست, شما مدعی غیر معقول بودنش هستید و باید ثابت کنید غیر معقول هست, قرار نیست من برات  بگم کجاش معقوله, چون شاید از نظر من همه جاش معقول باشه, اگر فکر می‌کنید قسمت‌هایی از این توزیع به دلایلی غیرمعقوله می‌تونید بیان کنید تا صحبت کنیم, البته در یک تاپیک دیگه!

نقل‌قول
فقط بهتره به افراد تازه کار راه درست رو نشون بدیم.

در اولین  پست شما  در این تاپیک, صحبتی ندیدم که مبنی بر نشون دادن درست راه و به شیوه‌‌ی پسندیده باشه :)

نقل‌قول
شما کاربر کالی هستید یعنی الان؟

من نه کاربر کالی هستم, نه کاربر کالی بودم, نه از کالی خوشم میاد, به صورت کلی‌تر بخوام بگم از هر توزیعی که مدیر بسته‌اش apt باشه خوشم نمیاد که این هم نظر شخصیه و به کسی مربوط نیست :)

آنلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4865
  • masoft قدیم
مشکل که زیاده، ولی همین یکی برای غیر استاندارد بودن و غیر معقول بودن یک توزیع کافیه.

نظریه‌های نرم‌افزار آزاد از ریچارد استالمن هست, خود این شخصیت اوبونتو را که شما در اینجا احتمالا به عنوان توزیع مقعولی خطابش می‌کنید, یک spyware معرفی کرده:
نظرش در اون زمان درست بوده. فرستادن اطلاعات کاربران بصورت پیش‌فرض برای یک شرکت دیگه ناقض حریم خصوصی هستش و اوبونتو هم این موضوع رو تصحیحش کرد.
« آخرین ویرایش: 07 اسفند 1396، 04:57 ب‌ظ توسط nixoeen »

آفلاین Mehregaan

• Full Member
  • *
نقل‌قول
اینکه یه شخصی از توزیعی پر از بسته‌ی غیرآزاد استفاده کنه, هیچ ربطی نداره و حتی اگه به جای هر ابزار آزادی هم از معادل غیرآزادش استفاده کنه, هیچ ربطی نداره, تا زمانی که شخص در مورد ابزار غیرآزاد سوال نپرسیده باشه, طبق قوانین تاپیک  باز می‌مونه!
استفاده از نرم افزار غیر ازاد مشکلی نداره اما وقتی جایگزین ازاد هست چرا باید از نرم افزار غیر ازاد استفاده کنیم؟
تو کالی  دقیقا چنین چیزی هست...
نقل‌قول
استاندارد هم از نظر شما یعنی آزادی نرم‌افزار, شاید تعریف من از استاندارد چیز دیگری باشه!
ممنون میشم بگید استاندارد بودن یه سیستم عامل از نظر شما چیه...
نقل‌قول
نمی‌خوام بگم شما جزو اون دسته‌اید ولی معمولا کسایی که این صحبت‌ها را می‌کنن, از لینوکس لیبره استفاده نمی‌کنند و سیستمش دارای باینری‌های غیرآزاد هست ولی همینطور بسته‌ی غیرآزاد هم روی سیستمشون زیاد دارند. یه ابزاری هست نشون میده چندتا بسته‌ی غیرآزاد روی سیستم نصب شده, اون را نصب کنید احتمالا متوجه بشید که شاید خودتون هم از افرادی هستید که ابزار غیرآزاد نصب داره :)
از لینوکس-لیبره استفاده می کنم و باینری غیرازاد هم بجز نرم افزار xilinx ise  که هیچ جایگزین ازادی نداره و نرم افزار اختصاصی یه شرکت برای fpga های اون هست،از هیچ نرم افزار غیرآزادی استفاده نمی کنم.
نقل‌قول
سوال احمقانه‌ای هست, شما مدعی غیر معقول بودنش هستید و باید ثابت کنید غیر معقول هست, قرار نیست من برات  بگم کجاش معقوله, چون شاید از نظر من همه جاش معقول باشه, اگر فکر می‌کنید قسمت‌هایی از این توزیع به دلایلی غیرمعقوله می‌تونید بیان کنید تا صحبت کنیم, البته در یک تاپیک دیگه!
پس توی یه تاپیک دیگه حرف می زنیم.
نقل‌قول
در اولین  پست شما  در این تاپیک, صحبتی ندیدم که مبنی بر نشون دادن درست راه و به شیوه‌‌ی پسندیده باشه :)
فکر کنم با خوندن پست اولین پاسخ دهنده متوجه تاکید من بر حرف اون فرد بشید
نقل‌قول
من نه کاربر کالی هستم, نه کاربر کالی بودم, نه از کالی خوشم میاد, به صورت کلی‌تر بخوام بگم از هر توزیعی که مدیر بسته‌اش apt باشه خوشم نمیاد که این هم نظر شخصیه و به کسی مربوط نیست :)
درسته و حرفی هم ندارم...
« آخرین ویرایش: 07 اسفند 1396، 05:07 ب‌ظ توسط arkidie »

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
در پایان این صحبت‌ها و به حاشیه نکشوندن این موضوع (تاپیک), بهتره یه سری مطلب گفته باشم که سوء تفاهمی پیش نیاد :)

من کاربر کالی نیستم و علاقه‌ای هم به این توزیع ندارم.

دیدی که خیلی از افراد نسبت به کالی دارن اینه که با نصب این توزیع می‌تونند هکر بشن که کاملا اشتباهه, این توزیع برای هکر شدن نیست, برای کسیه که در حال حاضر هکر هست و اگر هکر باشه یعنی به اندازه کافی مطالعه کرده که نخواد از همچین توزیعی استفاده  کنه :)

هکر‌ها معمولا ریاضیات پیشرفته می‌دونند, در مورد شبکه و امنیت تحقیق و مطالعه کردند, از علوم برنامه نویسی سر در میارند و یه دید کلی نسبت به shell و کلا گنو/لینوکس دارند, یادگیری این مطالب سال‌ها زمان می‌بره و نیاز به مطالعه داره, کسی با نصب این توزیع هکر نمیشه, اگر واقعا علاقه  دارید به این بحث می‌تونید برید کتاب‌هایی در این خصوص مطالعه کنید.

اینکه می‌گم توزیع معقول و استانداردی هست, یک حقیقته یا بهتر بگم نظر شخصی من هست چون دلیلی برای غیرمعقول بودنش نیست, اینکه من و شما از کاربران کالی شاید خوشمون نیاد هم طبیعی هست, به شخصه از کاربران کالی خوشم نمیاد, چون اکثریتشون بچه‌هایی هستند که تازه فهمیدند اگر یه همچین توزیعی داشته باشند هکر می‌شند (نمونش علی هکر :) )

اما کاربران کالی ربطی به توزیع  نداره, درسته که توزیع‌هایی مثل بلک آرچ, کالی, parrot و غیره یه همچین جو‌ی توی جامعه کاربران پارسی زبان و شاید حتی بقیه‌ی جاها ساخته باشند اما خود توزیع نسبت به فلسفه‌اش درست پیش میره و یعنی استاندارده!

چرا از کالی استفاده نکنیم:

https://molaei.org/do-not-use-kali

چرا به شخصه از کابران کالی خوشم نمیاد :) :

https://molaei.org/wish-we-all-grew-up-one-day

ولی این‌ها ربطی به این تاپیک ندارند, اینکه بگیم برو یه توزیع دیگه نصب کن مشکلت حل میشه احمقانه و پاک کردن صورت مساله هست, مثل زمانیه که شما به خطای زیر می‌خورید:

E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (2)
بعد من بهتون بگم یه توزیع معقول نصب کنید که از این مشکلات نداشته باشه!
هر توزیعی نسبت به کاربرش براش ممکنه مشکل پیش بیاد و پیشنهاد به تعویض توزیع پاک کردن صورت مساله و به نوعی از نظر من اسپم هست, اگر دوست نداریم جامعه فارسی زبان توی بحث‌های کالی صورت  بگیره, بهتره اصلا جوابشون را ندیم یا اگر میدیم درست جواب بدیم!

خیلی از افراد از جمله خود من از این نوع توزیع‌ها خوشمون نمیاد ولی حرکت کوبیدن  هر کسی که به نحوی نظر مخالف در مورد کالی داره درست نیست.
به شخصه ندیدم افرادی دانا در این انجمن این گونه برخورد‌ها را داشته باشند, نهایتا یا کمک می‌کنند, یا ساکت می‌مونن و یا خیلی محترمانه سعی در ارشاد فردی که با دیدگاه غلط داره وارد میشه, فعالیت می‌کنند و چند لینک بهش میدن تا خودش بره مطالعه کنه و اگر دوست داشت یاد بگیره :)

پایه و اساس نظرات من و اکثر شما‌ها شبیه به هم دیگه هست و دلیلی برای ادامه‌ی این بحث نیست, تا اینجا به خاطر صحبت خارج از موضوع و اسپم کردن, عذر خواهی میکنم ولی به نظرم لازم بود :)

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
نقل‌قول
ممنون میشم بگید استاندارد بودن یه سیستم عامل از نظر شما چیه...

این نظرشخصی من هست, من اگر قرار باشه توزیعی نصب کنم, توزیعی که مشخصات زیر را داشته باشه نصب می‌کنم.
به ترتیب:

پایداری
غلطان بودن
ساده و سبک بودن (در اینجا ساده بودن به این معنی هست که همه چیز را از صفر خود کاربر پیکربندی کنه چیزی شبیه به دبیان نت اینستال و آرچ و جنتو )

و یه سری دلیل دیگه که چون زیاد مهم نیست بیان نمی‌کنم, هر چند مربوط میشن به مدیربسته, مخازن و غیره!

نقل‌قول
مشکل که زیاده، ولی همین یکی برای غیر استاندارد بودن و غیر معقول بودن یک توزیع کافیه.

شاید ...
هر چند کاربر می‌تونه خودش یه حساب کاربری دیگه بسازه که دسترسی ریشه نداشته باشه!
نظر شخصی من اینه که این توزیع اکثرا کاربر‌های غیرمعقول داره تا اینکه خودش غیر معقول باشه, تعریف من از معقولیت یک توزیع (که شایدم درست نباشه) اینه که هر توزیع نسبت به فلسفه‌ی خودش درست پیش بره!

نقل‌قول
نظرش در اون زمان درست بوده. فرستادن اطلاعات کاربران بصورت پیش‌فرض برای یک شرکت دیگه ناقض حریم خصوصی هستش و اوبونتو هم این موضوع رو تصحیحش کرد.
دقیقا!
یه نگاهی هم به توزیع‌های کاملا آزاد بندازید که اوبونتو در بین اون‌ها نیست:
https://distrowatch.com/search.php#advanced

البته ربطی نداره, این یک استدلال برای شخصی بود که آزادی براش حرف اول را می‌زنه و معنی استاندارد بودن و معقول بودن را میده!
از اونجایی که از پایه همشون نرم‌افزار آزاد هستند, می‌تونیم خودمون اوبونتو را طوری داشته باشیم که کاملا آزاد باشه (استفاده نکردن از یه سری ابزار‌ها, جایگزین کردن لینوکس لیبره و غیره) :)
« آخرین ویرایش: 07 اسفند 1396، 06:04 ب‌ظ توسط Nelliel »