انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: باز کردن خودکار فیلم در صورت باز کردن زیرنویس در mpv player  (دفعات بازدید: 4048 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Yoord

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 474
سلام
تو خیلی از ویدیو پلیرها، با باز کردن فیلم، اگه زیرنویس داشته باشه اونم خودکار باز میکنه. حالا من میخواستم با باز کردن زیرنویس، خود فایل فیلم اجرا شه. درست مثل km player در ویندوز که وقتی فایل زیرنویس رو باز میکردی، خود فیلم هم به همراهش اجرا میشد. اگه راه حل این رو برای mpv player بگین ممنون میشم ازتون.
Everything started from a dream

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
لطفا قبل از استفاده از هر ابزاری, مستندات اون را مطالعه کنید:

man mpv
در Man Page به واضحی درباره‌ی این قابلیت توضیح داده شده!
حتی اگر اون Man Page را نخونید هم با یک جستوجو ساده به جواب می‌رسید.
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین Yoord

• Sr. Member
  • *
در این مورد مستنداتش رو خوندم ولی چیزی پیدا نکردم. در اینترنت هم جستجو کردم ولی به نتیجه‌ای نرسیدم چون اکثرا در مورد اینکه زیرنویس بصورت خودکار با فیلم باز شه سوال پرسیده بودن ولی من میخوام فیلم با بازکردن زیرنویس باز شه.
حالا اگه شما میدونین، راهنماییم کنین ممنون میشم ازتون

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
همون طور که در پست قبلیم‌ هم گفتم در Man Page به واضحی در مورد قابلیت‌ها توضیح داده شده!
و باز همون‌طور که گفتم با یه جستوجو هم به مستندات می‌رسید: https://mpv.io/manual/master/#subtitles

خب مطمئنا بهترین مطالب در مورد یه نر‌م‌افزار, اون‌هایی هستند که خود توسعه دهنده ارائه می‌کنه که در اینجا میشه صفحه‌ی Man ده هزار خطی خود MPV, در قسمت زیرنویس در این Man page, در مورد قابلیت Auto External Subtitle صحبت کرده که مربوط میشه به همون موردی که خودتون بهش اشاره کردید, ولی در مورد سوال شما وقتی چیزی در Man Page مطرح نشده یعنی وجود نداره, پس جواب شما اینه که با MPV نمیشه راهی برای اینکار پیدا کرد.

گذشته از بحث MPV, من به شخصه همچین چیزی در ویندوز ندیدم ولی حتی اگر هم وجود داشته باشه, ربطی به KMPLayer که خودش هم مانند MPV یک پوسته هست برای MPLayer نداره, قاعدتا اگر ربط داشت, خود MPV هم باید این قابلیت را داشت چون هر دو فقط یک پوسته هستند!

احتمالا این قابلیت مربوط میشه به خود ویندوز و نه به پخش کننده‌ی تصویر!
شما هم می‌تونید مشابهش را برای سامانه‌ای که ازش استفاده می‌کنید, بنویسید چرا که همش نرم‌افزار آزاد هست :) 

آفلاین Yoord

• Sr. Member
  • *
والا تو kmplayer زیرنویس رو بازی میکردی، فیلمش هم پخش میشد.

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
والا تو kmplayer زیرنویس رو بازی میکردی، فیلمش هم پخش میشد.

در ویندوز ده؟

مربوط به Kmplayer نیست, احتمال ۹۹ درصد مربوط به ویندوزه, در ویندوز هفت که من استفاده می‌کردم که اینطوری نبود, شاید جدیدا اضافه شده!
به صورت کلی بخواهیم بررسی کنیم, زیرنویس یک پرونده‌ی مجزا هست که نباید به ویدئو ربطی داشته باشه, یک پرونده‌ی متنی هست و یک برنامه نیست که بخواد کاری بکنه و نهایتا می‌تونه یه سری محتویات را با ابزار ویرایشگر متن نمایش بده!
ولی خب برعکسش شدنیه چون پخش کننده‌ی تصویر یک برنامه هست و نه یه پرونده‌ی متنی و می‌تونه همچین چیزی براش نوشته شده باشه, پس احتمال خیلی قوی اون قابلیت مربوط به ویندوز میشه و نه پخش کننده‌ی تصویر!

هر چند اصلا مهم هم نیست! :)

آفلاین Yoord

• Sr. Member
  • *
هیچ پخش کننده ای تو ویندوز نمیتونه این کارو انجام بده که با باز کردن فایل زیرنویس، فیلم کناریش هم باز شه. پس  صد در صد مربوط به خود برنامه kmplayer هست.و متاسفانه فکر کنم mpv player این قابلیت رو نداره که تو هنگام باز کردن زیرنویس، فایل کناریش رو که همون فایل تصویری هست،بشناسه.

( از ایکس پی تا 10 )

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
هیچ پخش کننده ای تو ویندوز نمیتونه این کارو انجام بده که با باز کردن فایل زیرنویس، فیلم کناریش هم باز شه. پس  صد در صد مربوط به خود برنامه kmplayer هست.و متاسفانه فکر کنم mpv player این قابلیت رو نداره که تو هنگام باز کردن زیرنویس، فایل کناریش رو که همون فایل تصویری هست،بشناسه.

( از ایکس پی تا 10 )

خب به  صورت عقلانی هیچ دلیلی نداره که یه پرونده‌ی متنی با قالب srt یا ass و غیره بتونه یه نرم‌افزار را باز کنه!
از این گذشته KMplayer و MPV هر دو پوسته‌های MPlayer هستند, پس قاعدتا اگر issue بزنید در گیت‌هاب شاید این را براتون اضافه کنند, هر چند کلا از نظر منطقی این قضیه که یه پرونده‌ی زیرنویس یه ابزار را اجرا می‌کنه, مشکل داره  ???
« آخرین ویرایش: 25 اسفند 1396، 08:50 ب‌ظ توسط Nelliel »

آفلاین Yoord

• Sr. Member
  • *

( از ایکس پی تا 10 )

خب به  صورت عقلانی هیچ دلیلی نداره که یه پرونده‌ی متنی با قالب srt یا ass و غیره بتونه یه نرم‌افزار را باز کنه!
از این گذشته KMplayer و MPV هر دو پوسته‌های MPlayer هستند, پس قاعدتا اگر issue بزنید در گیت‌هاب شاید این را براتون اضافه کنند, هر چند کلا از نظر منطقی این قضیه که یه پرونده‌ی زیرنویس یه ابزار را اجرا می‌کنه, مشکل داره  ???
فکر کنم شما متوجه مشکل نشدید اصلا
اینکه میگین "  به  صورت عقلانی هیچ دلیلی نداره که یه پرونده‌ی متنی با قالب srt یا ass و غیره بتونه یه نرم‌افزار را باز کنه!  " زیرنویس که فیلم باز نمیکنه! من میزدم که فایل srt بصورت دیفالت توسط kmplayer اجرا بشه. بعد که km player اجرا میشد، این برنامه سریع فایل تصویری که در کنار فایل زیرنویس قرار گفته رو باز میکرد.

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
نقل‌قول
فکر کنم شما متوجه مشکل نشدید اصلا

در واقع متوجه شده بودم و فقط برام سوال بود که چطوری این اتفاق می‌اُفته که الان به جواب رسیدم با قسمت دوم پستتون:
نقل‌قول
اینکه میگین "  به  صورت عقلانی هیچ دلیلی نداره که یه پرونده‌ی متنی با قالب srt یا ass و غیره بتونه یه نرم‌افزار را باز کنه!  " زیرنویس که فیلم باز نمیکنه! من میزدم که فایل srt بصورت دیفالت توسط kmplayer اجرا بشه. بعد که km player اجرا میشد، این برنامه سریع فایل تصویری که در کنار فایل زیرنویس قرار گفته رو باز میکرد.

کلی فکر کردم که چطوری با زیرنویس تصویر مربوطه اجرا میشه, جواب سادش اینه که خب زیرنویس را با پخش کننده‌ی تصویر باز می‌کنیم :)

خب وقتی سعی می‌کنیم یه پرونده‌ی زیرنویس را با MPV باز کنیم:

No video or audio streams selected.
پس یعنی همچین قابلیتی نداره, درسته هر دوشون پوسته‌ هستند ولی خب با این حال یه پوسته می‌تونه یه سری قابلیت اضافه نسبت به موتور اصلی خودش داشته باشه, دقیقا مثل POL و Wine!

در این حالت یا می‌تونی خودت سورس MPV را ویرایش کنی و این قابلیت را بهش اضافه کنی و یا می‌تونی در گیت‌هاب Iusse بزنی.
« آخرین ویرایش: 26 اسفند 1396، 05:46 ق‌ظ توسط Nelliel »

آفلاین Al!R3Za

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 375
  • Arch + KDE
سلام  :)

من از SMPlayer استفاده میکنم که فکر کنم از MPV استفاده میکنه ...

من همیشه اسم فایل زیرنویس رو به اسم فایل اصلی (ویدیو) میزارم و با پخش فیلم , زیرنویس خودکار باهاش لود میشه ...

اگر بازم نشون نمیده احتمالا زیرنویس مخفی شده که کلید V رو میزنم و زیرنویس نمایش داده میشه ...

یک عکس پیوستی هم ازش اینجاست : https://forum.ubuntu-ir.org/index.php/topic,147548.msg1153280.html#msg1153280
اگر مشکلتون حل شده , [حل شد] رو به عنوان تاپیک اضافه کنید , اینطوری به کاربرای دیگه که مشکل شما رو دارن کمک میکنین ...

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
سلام  :)

من از SMPlayer استفاده میکنم که فکر کنم از MPV استفاده میکنه ...

من همیشه اسم فایل زیرنویس رو به اسم فایل اصلی (ویدیو) میزارم و با پخش فیلم , زیرنویس خودکار باهاش لود میشه ...

اگر بازم نشون نمیده احتمالا زیرنویس مخفی شده که کلید V رو میزنم و زیرنویس نمایش داده میشه ...

یک عکس پیوستی هم ازش اینجاست : https://forum.ubuntu-ir.org/index.php/topic,147548.msg1153280.html#msg1153280

بحث این نیست که با باز کردن ویدئو زیرنویس به صورت خودکار روی تصویر نمایش داده بشه, بحث اینه که ما با پخش کننده‌ی تصویر بتونیم پرونده‌های زیرنویس را باز کنیم و بعد تصویر مربوط به اون هم نمایش داده بشه!

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم

....
قابلیت های مزخرف و غیر-منطقی فقط باعث نفخ نرم افزار و بزرگ شدن کد منبع میشند! این چیزی که شما میخواید اصلن منطقی و معقول نیست! اگر زیرنویس و ویدئوی اون هر دو در یک فولدر هستند حالت درستش اینه که ویدئو را اجرا کنید تا زیرنویس آن همراهش اجرا شود نه برعکسش!

.........
اگر منظورتون از پوسته همون Front-end هستش دچار سوء تفاهم شدید، KMplayer را نمیدونم ولی MPV برپایه Mplayer 2 و ادامه دهنده اون هستتش و خود MPlayer 2 یک فورک از MPlayer بود که اهدافش با اهداف پروژه Mplayer تفاوت داشت و راهشون از همدیگه جداست. پوسته (shell) معمولا به واسط گرافیکی یا متنی برای یک برنامه یا کتابخانه گفته میشود.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
نقل‌قول
قابلیت های مزخرف و غیر-منطقی فقط باعث نفخ نرم افزار و بزرگ شدن کد منبع میشند! این چیزی که شما میخواید اصلن منطقی و معقول نیست! اگر زیرنویس و ویدئوی اون هر دو در یک فولدر هستند حالت درستش اینه که ویدئو را اجرا کنید تا زیرنویس آن همراهش اجرا شود نه برعکسش!

+1

نقل‌قول
اگر منظورتون از پوسته همون Front-end هستش دچار سوء تفاهم شدید، KMplayer را نمیدونم ولی MPV برپایه Mplayer 2 و ادامه دهنده اون هستتش و خود MPlayer 2 یک فورک از MPlayer بود که اهدافش با اهداف پروژه Mplayer تفاوت داشت و راهشون از همدیگه جداست. پوسته (shell) معمولا به واسط گرافیکی یا متنی برای یک برنامه یا کتابخانه گفته میشود.

ممنون بابت اطلاعات, نمی‌دونستم Mplayer2 کلا با Mplayer فرق داره و البته Kmplayer هم تاجایی که شنیدم فورکی هست از Mplayer شایدم یه فورک از Mplayer2 باشه که اطلاع دقیقی ندارم و برام اهمیتی هم نداره!

در مورد پوسته, اینکه Shell را پوسته ترجمه کر‌دید درسته البته در اینجا منظور من از Front-end بود هر چند شاید پوسته براش ترجمه خوبی نباشه و بهتر بود از عبارت "رابط کاربری" استفاده می‌کردم, هرچند اون هم باز ترجمه‌ی "User Interface" هست و شاید مفهوم را درست نرسونه! (اگر ترجمه‌ی مناسبی سراغ دارید، ارائه کنید :) )

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
من زیاد نمی دونم ها ولی معنیش میشه نرم افزار توسعه بافته برای جلوی جدید یا جلوی نهایی.
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).