انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نظرتون در مورد پروژه شکن برای دور زدن تحریم‌ها چیه؟  (دفعات بازدید: 3647 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین مجتبی باغبان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 780
نظرتون در مورد پروژه شکن برای دور زدن تحریم‌ها چیه؟
امنیت داره استفاده از این سرویس؟
لطفا با دلیل نظرتون رو بگید

آفلاین geeksesi | javad

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 685
  • GeekSesi.xyz
    • محمد جواد قاسمی
من که استفاده می کنم...مشکلی هم نداشتم...از لحاظ امنیت هم خودشون که می گن ما هیچ دیتایی رو از شما ذخیره نمی کنیم....البته که قطعا امکان ذخیره و بررسی کردن تمام ترافیک ورودی و خروجی شما رو خواهند داشت :)
اگر اشتباه کردم راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.

آفلاین geeksesi | javad

• High Sr. Member
  • *
  • GeekSesi.xyz
    • محمد جواد قاسمی
اگه می خواهید خیلی سریع ازش توی گنو/لینوکس استفاده کنید :

install resolvconf :

sudo apt install resolvconf

set name server :

sudo nano /etc/resolvconf/resolv.conf.d/head

add this line :

nameserver 94.232.174.194

Save and quite
run :

sudo resolvconf -u

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
همون‌طور که دوست‌مون گفت امکان ذخیره و بررسی تمام ترافیک ورودی و خروج شما رو خواهند داشت! حالا فکر کنین همچین سرویسی توی ایران هم هست!! عملا امنیت و رعایت حریم خصوصی برابره با صفر !!
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین مجتبی باغبان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 780
همون‌طور که دوست‌مون گفت امکان ذخیره و بررسی تمام ترافیک ورودی و خروج شما رو خواهند داشت! حالا فکر کنین همچین سرویسی توی ایران هم هست!! عملا امنیت و رعایت حریم خصوصی برابره با صفر !!
با این حساب میشه مرورگر یا سیستم عامل رو طوری تنظیم کرد که فقط واسه سایت‌های خاصی dns این سرویس تنظیم بشه.
و یه نکته دیگه در صورت عدم استفاده از این سرویس نیز امکان ذخیره و بررسی تمام ترافیک ورودی و خروج شما رو خواهند داشت. آیا این حرف من درسته؟

آفلاین geeksesi | javad

• High Sr. Member
  • *
  • GeekSesi.xyz
    • محمد جواد قاسمی
با این حساب میشه مرورگر یا سیستم عامل رو طوری تنظیم کرد که فقط واسه سایت‌های خاصی dns این سرویس تنظیم بشه.
و یه نکته دیگه در صورت عدم استفاده از این سرویس نیز امکان ذخیره و بررسی تمام ترافیک ورودی و خروج شما رو خواهند داشت. آیا این حرف من درسته؟

بعید می دونم بشه مرورگر رو جوری تنظیم کرد که در سایت های مختلف از dns های مختلف استفاده کنه (فاکسی پراکسی که چنین قابلیتی نداره مگر اینکه بگردیم دنبال یه افزونه..) در مورد سیستم هم میشه کاری کرد که با یه دکمه این سرور فعال و غیر فعال بشه ( فقط یه چند خط کد نیاز داره که کد رو بنویسن و پاک کنن + دسترسی ریشه )

در مورد بررسی ترافیک...خب سرویس دهنده ی که ازش اینترنت خریدید بدون شک می تونه تمام پکت های شمارو شنود کنه...
ولی بحث اینجا اینه که یه سرویس و یه شرکت خاص می تونه پکت ها رو شنود کنه...و ممکنه از این دیتا ها برای هر کاری استفاده کنه...

ولی خودشون می گن ما هیچ بسته ای رو شنود نمی کنیم..من که به همین بسنده کردم و بنا رو بر اعتماد گزاشتم تا جاییکه یه مثال نقض پیدا کنم :)

آفلاین OrchidDev

• Full Member
  • *
  • ارسال: 133
    • برنامه نویسی ارکید
درود...تنها راه عبور از تحریم VPS است و بس
برنامه نویسی ارکید
https://orchiddev.ir

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
درود...تنها راه عبور از تحریم VPS است و بس
و تور :)
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین AmirZare

• Full Member
  • *
  • ارسال: 147
این عکس گویای همه چی هست.

آفلاین abbasalim

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 642
  • http://esfandune.ir/
    • اسفندونه
نیاز نیست کامل از شکن استفاده کنید که مثلا من که از اندروید استودیو استفاده میکنم. میتونم تو تنظیمات اندروید استدیوم شکن رو قرار بدم.

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
نیاز نیست کامل از شکن استفاده کنید که مثلا من که از اندروید استودیو استفاده میکنم. میتونم تو تنظیمات اندروید استدیوم شکن رو قرار بدم.
در این صورت این سرویس بهتره.
فریدون فرخزاد

آفلاین yahya.musavi

• Full Member
  • *
  • ارسال: 219
  • بهترین موسیقی دنیا=شنیدن صوت قرآن
به همون دلایلی که دوستان گفتن؛ بخاطر امنیتش باید به سرویس دهنده اعتماد کنی.سیستم های اطلاعاتی کشورها ،با پول اطلاعات رو از بعضی سرویس هامی خرن.
(من اعتماد فقط به تور دارم).

نپرسید کشورتان چه کاری می‌تواند برای شما انجام دهد. بپرسید شما چه کاری می‌توانید برای کشورتان انجام دهید.   جان اف. کندی

آزادی در پرتو قانون. همانند هوایی است که ما تنفس می کنیم. دوایت آیزنهاور

آفلاین warlock

• Full Member
  • *
  • ارسال: 135

فکر نمی کنم بشه، داخل سایت خودش که چنین چیزی رو نگفته
https://shecan.ir/tutorials

نه، گویای چیزی نبود

آفلاین AmirZare

• Full Member
  • *
  • ارسال: 147

فکر نمی کنم بشه، داخل سایت خودش که چنین چیزی رو نگفته
https://shecan.ir/tutorials

نه، گویای چیزی نبود

اون مجوز رو میگم. همچین سرویسی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نباید مجوز داشته باشه.

آفلاین warlock

• Full Member
  • *
  • ارسال: 135

اون مجوز رو میگم. همچین سرویسی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نباید مجوز داشته باشه.

اون مجوز برای این هست که سایت های فیلتر رو باز نمی کنه( وزارت فرهنگ و ارشاد برای این کار هست)
مثلا اگه developer.android.com فیلتر بود، اجازه دسترسی دادن از طریق سرویس شکن نباید فراهم بشه حتی اگه مطالب اون سایت هیچ مشکلی نداشته باشه