انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: حرفه ای ها لینوکس کار هستند یا لینوکس کارها حرفه ای؟  (دفعات بازدید: 20792 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین HojjatJafary

• Full Member
  • *
  • ارسال: 107
سلام

اصولا اگر دقت کرده باشید کسانی که سیستم عامل لینوکس را به عنوان سیستم عامل خودشون انتخاب می کنن اطلاعات کامپیوتری بیشتری نسبت به سایرین که عموما از ویندوز استفاده می کنن دارن.( منظورم اینه که خفن تر هستند مثل خودم  :P)
در این جا یک سوال نسبتا فلسفی پیش می یاد و اون اینه که :

آیا کسانی که در مسایل فنی کامپیوتر خبره هستند به سمت لینوکس گرایش پیدا می کنند؟ یا اینکه چون از لینوکس استفاده می کنن باعث شده که حرفه ای بشن؟

دوست دارم نظر بقیه رو هم بدونم، شاید حالات دیگری هم برای این موضوع در ذهن شما دوستان باشه.

موفق و پیروز باشید.

آفلاین m0si

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 411
هر دو حالت ممکنه ولی کلا کسی که به سمت لینوکس میره اطلاعاتش در مورد کامپیوتر بالاست.
وقتی هم که وارد دنیای لینوکس میشه اطلاعاتش خیلی بیشتر میشه.
« آخرین ویرایش: 21 امرداد 1389، 06:56 ب‌ظ توسط m0si »

آفلاین m0si

• Sr. Member
  • *
هر دو حالت ممکنه ولی کلا کسی که به سمت لینوکس میره اطلاعاتش در مورد کامپیوتر بالاست.
وقتی هم که وارد دنیای لینوکس میشه اطلاعاتش خیلی بیشتر میشه.
ببخشید اومدم ویرایش کنم نق قول گرفتم!
پاکشم نمیتونم کنم!
« آخرین ویرایش: 21 امرداد 1389، 06:58 ب‌ظ توسط m0si »

آفلاین aliva

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 363
    • http://vakilzade.ir
« آخرین ویرایش: 21 امرداد 1389، 08:53 ب‌ظ توسط aliva »

آفلاین smmsadrnezh

• Full Member
  • *
  • ارسال: 198
  • Ubuntu is the way of life
    • سید محمد مسعود صدرنژاد
چه حسن کچل چه کچل حسن  ::)
البته انصافا سوال کلیدیی بود
گنـــــــــــــــــــــودام!            فارسی      انگلیسی

آفلاین امیر و

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 791
  • Google is your friend
پاسخ به: حرفه ای ها لینوکس کار هستند یا لینوک
« پاسخ #5 : 21 امرداد 1389، 08:24 ب‌ظ »
.
.
.
آیا کسانی که در مسایل فنی کامپیوتر خبره هستند به سمت لینوکس گرایش پیدا می کنند؟ یا اینکه چون از لینوکس استفاده می کنن باعث شده که حرفه ای بشن؟
من فکر کنم هر دوش هست.

یعنی شما اگر حرفه ای هم نباشی و به خاطر یک سری از دلایل دیگه به سمت لینوکس بری، کم کم چیزهای خیلی زیادی رو یاد خواهی گرفت.
« آخرین ویرایش: 21 امرداد 1389، 10:53 ب‌ظ توسط امیـر وارسـته »

آفلاین eMan

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1366
« پاسخ #6 : 21 امرداد 1389، 08:47 ب‌ظ »
سوال جالبی بود
تشکر از سوال کننده
و اما نظر بنده
من با مصطفی موافقم
کسایی که نسبت به کامیپوتر کنجکاو هستند و اطلاعات بیشتری دارند  بیشتر از افراد عادی به سمت لینوکس کشیده می شوند و در ادامه خود سیستم عامل لینوکس جوریه که کسی که واردش میشه اطلاعاتش به طرز خفنی اضافه میشه
جهت تماس با بنده یا از طریق فروم آرچ و یا از طریق وبلاگ آرچ بوک و یا از طریق ایمیل با بنده تماس بگیرید

آفلاین ریچارد استالمن بزرگ!

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 694
  • انا المسموم ما عندی به تریاق ولا راقی !
    • بازاریابی چریکی و کسب درامد اینترنتی
سلام! سلام! سلام! من دوباره ظهور فرمودم!
خوب به نظر من البته بر هر کسی واضح و مبرهن است که دانشمندان پس از بررسی های بسیار و آزمایش های دراز مدت که روی نیمی از جمعیت مردم کره زمین در طی ده ها سال انجام شد موفق به این کشف گردیده شدند که در ابتدا نه اول تخم مرغ بوجود آمده و نه مرغ! از روی فسیل های بیابان های مالاپادوز در مکزیک که میلیون ها سال قبل جنگل پر بارانی بوده که وقوع سیل های گوناگون پدر صاحبش رو درمیاورده دریافتند که مرغ اصولا از تخم دائی ناصر بوجود آمده! یعنی اول تخم بوده ولی نه تخم مرغ! بلکه تخم دائی ناصر و همون اسباب پیدایش مرغ و خیلی چیزهای دیگه شده که البته داروین هم اونموقع در کلیسا برای آمرزش روح باباش دعا می کرده!
اما مطابق با نظریه تکوینی داروین در جاهائی که به اثبات علم بهتر است یا ثروت نزدیکتر شده بود موفق به درک این نکته شد که اصولا نه حرفه ائی ها لینوکس کارند و نه لینوکس کارها حرفه ائی!
لطفا یکم کمتر برای خودتون چائی پوست بگیرید! لینوکس کارها حرفه ائی نیستند و مطابق با آزمایش های همون دانشمندای قبلی بروی نیمی از جمعیت کره زمین ثابت شده که افرادی که پول خرید سیستم عامل های درست و حسابی مانند یونیکس رو ندارن می رن لینوکس کار می کنن و این فقط به علت فقر مالی اونها هست. در این میان عده بیشماری از مردم کره زمین هم که هیچ استفاده دیگه ائی غیر از اسپم و ایجاد مزاحمت و آهنگ و فیلمو دانسو این حرف ها بلد نبودن هم فقط برای اینکه پز بدن و بگن ما هم آره میان لینوکس کار می کنن :-X
خوب یه عده کمی هم از بد حادثه توی این جماعت حرفه ائی می شن که بلا فاصله به طرز مشکوکی غیب می شن و حتی ماهواره های ناسا و ماسا هم هنوز نتونستن پیداشون کنن و عده ائی از همون دانشمندا در یک پروژه بیست ساله دارن با گوگل ارث در به در در کف اقیانوس ها بدنبال جزیره آتلانتیس می گردن بلکه این حرفه ائی ها رو پیدا کنن!
از طرف دیگه هم حرفه ائی ها لینوکس کار نیستن! چون حرفه ائی ها اصولا مغزشون دچار تاب های بازی تاب تاب عباسی نشده که بیان لینوکس کار کنن و چون حرفه ائی هستن و نیاز ندارن که بخوان پز بدن که حرفه ائی هستن خوب پس نه میان و نه لینوکس کار می شن! همون دانشمندا که روی نصف جمعیت کره زمین بررسی می کردن فهمیدن که حرفه ائی ها همشون بلا استثنا چزء اون نصفه دیگه جمعیت کره زمینن که روی اونها بررسی نمی کنن و بنا بر این با موشک های اس چند صد یا ویجر یا چلنجر یا گوگل ارث یا هزار کوفت و خوره دیگه هم دنبالشون نمی گردن! چرا؟ خوب معلومه چون اون ها هستن و گم نشدن بلکه فقط جزء جمعیت آزمایشی اتفاقی اونها نیستن. باز هم در این مورد هم برخی از این حرفه ائی ها از بد حادثه به سراغ لینوکس اومدن که اون ها هم البته خیلی زود و با گذشت یه مدت کمی دیگه حرفه ائی نبودن و کلا تبدیل شدن با آماتورهای ناشی که توی این فروم و اون فروم هی می رفتن و می گفتن ما حرفه ائی هستیم و خربزه بیارین برامون و ما لینوکس کاریم و از این حرفا ! غافل از اینکه عطار هفت شهر عشق را گشت و ما هنوز تو اتاقمون داریم از این بازی ها هست که توش یکی یکیو می کشه ! ؟ از اونا بازی می کنیم!
در نتیجه با توجه به مطالب بالا و نتایج انتاج شده از منتجات اون دانشمندا که داستان بیکاری و اوغات فراغتشونو براتون نگفتم! نتیجه می گیریم که حرفه ائی ها لینوکس کار نیستن بلکه در حال شکستن تخم خربزه هستن و لینوکس کارها بعدا تبدیل شدن به داروین که از بس برای آمرزش روح پدرشون دعا کردن توی همون کلیساهه کارشون رسید به کاشتن تخم لوبیا و خربزه و کشاورزی تا بعدا که خربزه ها رسید و اون حرفه ائی ها خربزشو قاچ زدن و خوردن با هم بشینن تخم خربزه ها رو با یکم نمک تفت بدن و بعد ماه رمضون و قبل از اینکه دوباره ماه بره توی بیابون مالاپادوز مکزیک یه کاری باهاش بکنن که برن جزاریر گالاپاگوس و زیر اون جزیره که پر از دو نوع ایگوانا هستش کنار اون نوعی از ایگواناها که آبزی هست یعنی نصفیش توی آبه و نصفیش بیرون اب لب دریا بشینن و بشکنن و پوستشون رو هم به مصداق آیه شهر ما خانه ما بریزن توی آب تا جزیرشون کثیف نشه!
اگه به جواب سئوالت با این توضیح واضحات که دادم خدمتت نرسیدی به هر جهت یا حرفه ائی نیستی و یا لینوکس کار!
من نباید چیزى باشم که تو می خواهى ، من را خودم از خودم ساخته ام، تو را دیگرى باید برایت بسازد و منى که من از خود ساخته ام،آرزوهای من است ،تویى که تو از من می سازى کمبودهایت هستند.
----
ده نکته در استفاده از لینوکس یا آنتی ویندوز!

آفلاین abdozzahra

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 346
  • شهید عماد مغنیه-استاد آموزش عملیات استشهادی
هر کاری کردم آف تاپیک نزنم دیدم نمیشه :-X

دوست عزیز ریچارد استالمن بزرگ! نمیدونم رشته تحصیلیت چیه و چند سالته و .... اما تو این مدت که فعالیت داشتی بیشترین قسمت فعالیتت  نویسندگی اون هم با قلم خاص خودت بود که شیرین و گاهی تند و تیزه. پیشنهاد میکنم یا ژورنالیست بشو یا حداقل رمان نویس

این رو جدی گفتم!قلمت زیباست
آغاز علم آن است که بفهمی(تاکید میکنم بفهمی!) خدا مخلوق دیگه هم غیر از تو داره! با سلیقه های دیگه. و  آغاز ادب نیز آن است که به نظرات بقیه مخلوقات احترام بذاری

در این دو حالت علم و ادب با هم خوب است

شما مجاز به استفاده از آواتاری نیستید که نذاره شب بچه مردم بخوابه

آفلاین m0si

• Sr. Member
  • *
این ریچارد استالمن بزرگ چی میگه؟؟؟!!
خیلی باحال مینویسه ولی من آخر نفهمیدم چی میگه ???
عجب!

آفلاین امیر و

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 791
  • Google is your friend
هر کاری کردم آف تاپیک نزنم دیدم نمیشه :-X

دوست عزیز ریچارد استالمن بزرگ! نمیدونم رشته تحصیلیت چیه و چند سالته و .... اما تو این مدت که فعالیت داشتی بیشترین قسمت فعالیتت  نویسندگی اون هم با قلم خاص خودت بود که شیرین و گاهی تند و تیزه. پیشنهاد میکنم یا ژورنالیست بشو یا حداقل رمان نویس

این رو جدی گفتم!قلمت زیباست
+1

آفلاین HojjatJafary

• Full Member
  • *
  • ارسال: 107
« پاسخ #11 : 22 امرداد 1389، 11:50 ب‌ظ »
سلام
ما ایرانی ها استاد منحرف کردن بحث از مسیر اصلیش هستیم!

این بحث داشت به سمت خوبی حرکت می کرد.

داشتیم به نقش مهم لینوکس در یادگیری مسائل مختلف فنی کامپیوتر پی می بردیم، اصولا کاربرهای بعضی از سیستم عامل ها که نمی خوام اسمشون رو ببرم فقط باید next و finish
رو بزنن و با این که چه اتفاقی درون کامپیوترشون می افته کاری ندارن، البته اگر هم بخوان کاری داشته باشن نمی تونن چون سیستم طوری ساخته شده که شما از اون سر در نیارین.
البته استفاده از انتزاع برای جدا سازی لایه های مختلف از سطح پایین به بالا، کار بسیار مفیدی است اما با مخفی و پنهان کردن همه چیز از دید کاربر تفاوت زیادی دارد.

من در بعضی مباحث دیده ام که برای ترغیب دیگران به استفاده از لینوکس بحث رایگانی و آزادی را پیش می کشند که کاربران ایرانی معمولا درک زیادی از این موضوع ندارند، همین جا معلوم می شود که لینوکس منافع دیگری دارد که برای جامعه و شاید بشریت مفیدتر از رایگان بودن آن است مثل همین حس اعتماد به سیستم، حس اینکه او چیزی را از شما پنهان نمی کند و در مورد شما صادق است و باعث می شود که اطلاعات شما در مورد کامپیوتر افزایش پیدا کند.

از همه دوستانی که در بحث شرکت کردند تشکر می کند، منتظر نظرات بعدی شما هستم.
« آخرین ویرایش: 22 امرداد 1389، 11:54 ب‌ظ توسط HojjatJafary »

آفلاین eMan

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1366
البته استفاده از انتزاع برای جدا سازی لایه های مختلف از سطح پایین به بالا، کار بسیار مفیدی است اما با مخفی و پنهان کردن همه چیز از دید کاربر تفاوت زیادی دارد.
این مفهوم واقعیه آرچه
شم حتی باید sudo رو هم خودت نصب کنی
سیستم شما توسط دستان شما ساخته میشه و این مفهوم سادگی آرچ رو میرسونه ( هیچ چیز از چشم تو دور نمی ماند )
جهت تماس با بنده یا از طریق فروم آرچ و یا از طریق وبلاگ آرچ بوک و یا از طریق ایمیل با بنده تماس بگیرید

آفلاین fzerorubigd

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 758
  • گوگل دوست خوبیه، فقط باید ازش بپرسی
    • یادداشتهای بیت نیمسوز
این مفهوم واقعیه آرچه
سیستم شما توسط دستان شما ساخته میشه و این مفهوم سادگی آرچ رو میرسونه ( هیچ چیز از چشم تو دور نمی ماند )
در حقیقت،‌من یه بار رفتم سراغ LFS (http://www.linuxfromscratch.org/ ) ولی آرچ همونه + یه پکیج منجر. اینه که دوستش دارم
اما این بحث، به نتیجه نمیرسه، چون واقعا اینکه میگید لینوکس کارها همه حرفه ای هستند،‌ یه نگاه بندازید به سوالاتی که پرسیده میشه گاه و بیگاه، اینا به نظرتون سوالای حرفه ای هاست؟ بشمرید چند تا حرفه ای هست؟ باقی همه مثل من هستن که دارن یاد میگیرن و اصلا حرفه ای نیستن.
به نظر من، هیچکدوم. یعنی خیلی از حرفه ای ها ویندوز کار میکنن. شاید اونها هم همین سوالو درباره ویندوز بپرسن!

آفلاین m0si

• Sr. Member
  • *
این مفهوم واقعیه آرچه

خیلی ها تعریف آرچو میکنند ولی من ازش میترسم! همین که کل سیستمو خودت باید راه بندازی ترسناکه! همچنین وقت گیر.
ولی بالاخره یه بار امتحانش میکنم.