انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل ترتیب حروف الفبای فارسی در نمایش فولدر فایل منیجرها (۹۰٪ حل شد)  (دفعات بازدید: 4112 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mehdi4970

• Full Member
  • *
  • ارسال: 115
  • درود بر دوستان
درود بر شما.....

نه آقا بهنام..... من کل بسته های فارسی و پرشین رو تو تموم میزکارا نصب کردم بازم تو ترمینال علامت سوال نشون می ده....
توی همین فروم آقای دانیال bicon رو و توی فروم آرچی دوستها fribidi رو توصیه کردن.... و اوبونتو کارها هم یه برنامکی رو توصیه کردن که با این دستورنصب میشه sudo apt-get install mlterm ومشکل به هم چسباندن حروف برای تشکیل کلمه(که مشکل منم هست)رو حل میکنه...
« آخرین ویرایش: 06 اسفند 1397، 10:39 ب‌ظ توسط mehdi4970 »
پیشاپیش سپاس از نگاهتون

آفلاین mehdi4970

• Full Member
  • *
  • درود بر دوستان
درودبر همه دوستان.....

در این آدرس http://javadmko.ir مقاله ای هست بنام ((آموزش فارسی نویسی در لیبرآفیس و ترمینال)) و در این آدرس هم https://barzideh.blog.ir/1394/06/01/use-persian-in-conky مقاله ای هست به نام ((فارسی نویسی در کانکی و ساخت دسکتاپی زیبا در اوبونتو )) که نه کاملا ولی در مواردی راهگشاست......یعنی مشکل فارسی نویسی و چسباندن حروف فارسی به هم و چپ و راست نویسی حل میشه اما مشکل ترتیب حروف الفبایی نه....نمیشه....
« آخرین ویرایش: 06 اسفند 1397، 10:38 ب‌ظ توسط mehdi4970 »
پیشاپیش سپاس از نگاهتون

آفلاین SMAH1

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 35
Setting>Region & language > Manage Installed Language>Install/Remove Languages
تیک persian  رو بزنید تا روی سیستم کاملا نصب بشه

آفلاین mehdi4970

• Full Member
  • *
  • درود بر دوستان
درودبر شما.....

حالا مشکل ترتیب الفبایی حل شدبا این کار؟؟؟... ضمنا این برا میزکارایی مثل gnome و  kde در دسترسه ....برا میز کار xfce  دبیان ۹٫۶ فقط می تونید تو تنظیمات keyboard--->layout براش  persian رو add+ کنین....که بازم مشکل ترتیب حروف الفبایی رو حل نمی کنه......

« آخرین ویرایش: 06 اسفند 1397، 10:38 ب‌ظ توسط mehdi4970 »
پیشاپیش سپاس از نگاهتون

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
درودبر شما.....

حالا مشکل ترتیب الفبایی حل شدبا این کار...... ضمنا این برا میزکارایی مثل gnome و  kde در دسترسه ....برا میز کار xfce  دبیان ۹٫۶ فقط می تونید تو تنظیمات keyboard--->layout براش  persian رو add+ کنین....که بازم مشکل ترتیب حروف الفبایی رو حل نمی کنه......

پیشاپیش سپاس از نگاهتون
توی مانجارو این قابلیت در دسترس هستش.
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین mehdi4970

• Full Member
  • *
  • درود بر دوستان
درود بر شما....

علی آقایعنی الان این مانجارو با میزکار xfce هست یا میزکاردیگه ایه؟؟؟ مشکل ترتیب حروف الفبایی نداره؟؟؟؟؟ میشه زحمت بکشین امتحان کنین؟؟؟؟؟
« آخرین ویرایش: 06 اسفند 1397، 10:37 ب‌ظ توسط mehdi4970 »
پیشاپیش سپاس از نگاهتون

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
درود بر شما....

علی آقایعنی الان این مانجارو با میزکار xfce هست یا میزکاردیگه ایه؟؟؟ مشکل ترتیب حروف الفبایی نداره؟؟؟؟؟ میشه زحمت بکشین امتحان کنین؟؟؟؟؟

پیشاپیش سپاس از نگاهتون
من از KDE روی مانجارو استفاده می کنم ، ولی نسخه Xfce هم داره یعنی تغریبا همه دسکتاپ ها توی مانجارو وجود دارن. ولی سه دسکتاپ رسمی اون xfce ، Kde و Gnome هستش.
چشم چک می کنم خبر میدم.
20 =! 20
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
خوب الان تست کردم (‌به تنظیمات سیستم دست نزدم)
20 =! 20
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین mehdi4970

• Full Member
  • *
  • درود بر دوستان
درود برشما......

علی آقای پاکروح سپاس از زحمتتون....
مانجاروبامیزکار xfce  هم جذابه...... انتخاب خوبیه.....تبریک........ ترتیب حروف هم توش باز بهتر شده ولی جای حرف (و) و (ه) هنوزاشتباست ....به هر حال به نظر شما راه حل چیه؟؟؟؟؟ به غیراز تغییر سیستم عامل ها :D :D :D....فایل پیوست هم محتوی تصویر مشکله....علامت گیره کاغذ کنار عکستون هم به من یاد داد چطور عکس بفرستم توی تایپک ....از شما آموختم =D> =D> =D>
« آخرین ویرایش: 06 اسفند 1397، 10:37 ب‌ظ توسط mehdi4970 »
پیشاپیش سپاس از نگاهتون

آفلاین mehdi4970

• Full Member
  • *
  • درود بر دوستان
درودبرشما.......

توی میزکار kde  دبیان ۹٫۶ که به راحتی یک logout login دردسترسه مشکل تا حد ۹۰٪ حل شد......عکس پیوست شد فقط می مونه ترتیب فارسی الفبا که کماکان معتقدم باید یک PERSIAN مستقل و جدای از ARABIC توی CHARMAP لینوکس ساخته بشه که فعلا کارمن نیست.....   
« آخرین ویرایش: 06 اسفند 1397، 10:36 ب‌ظ توسط mehdi4970 »
پیشاپیش سپاس از نگاهتون

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
کاربر گرامی لطفا با رنگ پیش‌فرض که مشکی هست بنویسید و از تغییر رنگ بیش از اندازه استفاده نکنید.

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
درود برشما......

علی آقای پاکروح سپاس از زحمتتون....

مانجاروبامیزکار xfce  هم جذابه...... انتخاب خوبیه.....تبریک........ ترتیب حروف هم توش باز بهتر شده ولی جای حرف (و) و (ه) هنوزاشتباست ....به هر حال به نظر شما راه حل چیه؟؟؟؟؟ به غیراز تغییر سیستم عامل ها :D :D :D....
فایل پیوست هم محتوی تصویر مشکله....علامت گیره کاغذ کنار عکستون هم به من یاد داد چطور عکس بفرستم توی تایپک ....از شما آموختم =D> =D> =D>

پیشاپیش سپاس ازنگاهتون
خواهش دوست من خوشحالم کمک کردم بتون
20 =! 20
پاک روح.(آپاراک).