انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: من چطوری متونم از آرچ استفاده کنم؟(حل شد)  (دفعات بازدید: 17595 بار)

0 کاربر و 7 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1490
  • آقا مرتضی
بسم الله.
سلام.
آقا من تو دانشگاهمون میتونم به شبکه وصل شم.سرعتشم بد نیست.این ارتباط از طریق vpn هست.اینطور که باید 2تابسته رو تو اوبی نصب کنیم و بعدشم kvpncرو نصب کنیم و تمام.حالا آگه آرچ رو نصب کنم با توجه به اینکه اولش توش نهkde هست و نهgnome بنظرتون چطور باید توش اون kvpnc رونصب کنم.میشه بستشو دانلود کرد؟اونوقت وابستگیاش چی میشن؟فکر کنم خیلی باشن؟؟؟میخوام بعد اتصالم گنوم بریزم.
« آخرین ویرایش: 13 فروردین 1391، 12:58 ق‌ظ توسط mrmrn »
پدرم به رحمت خدا رفتن. شادی روحش صلوات.

آفلاین مهدی...

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 997
  • http://Mearaji.ir
    • وبلاگم
پاسخ به: من چطوری متونم از آرچ استفاده کنم؟
« پاسخ #1 : 25 امرداد 1389، 04:06 ب‌ظ »
بهتر نبود این سوال رو در انجمن آرچ لینوکس می پرسیدی؟؟

آفلاین fzerorubigd

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 758
  • گوگل دوست خوبیه، فقط باید ازش بپرسی
    • یادداشتهای بیت نیمسوز
« پاسخ #2 : 25 امرداد 1389، 04:14 ب‌ظ »
وقت نصب من از یه کامپیوتر دوم استفاده کردم، از طریق اون اینترنت رو Share کردم رو این یکی تا تونستم نصبش کنم. اگه امکانش برات باشه البته.

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • آقا مرتضی
« پاسخ #3 : 25 امرداد 1389، 04:52 ب‌ظ »
وقت نصب من از یه کامپیوتر دوم استفاده کردم، از طریق اون اینترنت رو Share کردم رو این یکی تا تونستم نصبش کنم. اگه امکانش برات باشه البته.
من تو سایت دانشگاه کامپیوتر دارم و کابل شبکه و لپتاپم که میخوام روش آرچ نصب کنم.ولی یه ذره هم از این اینترنت شر کردن سر در نمیارم.یعنی تاحالا این کارو نکردم.میشه توضیح بدی چه کار باید بکنم.
بهتر نبود این سوال رو در انجمن آرچ لینوکس می پرسیدی؟؟
حق با شماست.ولی گفتم شاید اینجا بیشتر ملت رد شن ببینن جواب بدن. ;)

آفلاین fzerorubigd

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 758
  • گوگل دوست خوبیه، فقط باید ازش بپرسی
    • یادداشتهای بیت نیمسوز
« پاسخ #4 : 25 امرداد 1389، 09:22 ب‌ظ »
خوب، اون یکی ویندوزه یا لینوکس؟ اگه ویندوزه با یه کلیک راست روی اون کانکشنی که اینترنت داره میتونی اون رو Share کنی.(تب Advanced یه تیک داره بزنش)
فقط اگه دو تا کارت شبکه داشته باشه هیچ مشکلی پیش نمیاد، یکیش که ورودی اینترنته(یعنی VPN روی اونه) دومی اینترنت روش Share میشه.
از این طرف هم بزن DHCP خودش میشناسه.

آفلاین eMan

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1366
« پاسخ #5 : 27 امرداد 1389، 12:26 ق‌ظ »
در مورد نصب هم میتونی از نصب آفلاین استفاده کنی ولی kvpnc با توجه به دپنسی های فراونش خیلی دردسر درست میکنه
توی این صفحه توضیح کاملی در مورد نصب آفلاین داده
http://wiki.archlinux.org/index.php/Offline_Installation_of_Packages
البته دارم مشورت میکنم ببینم میشه از یه vpn کلاینت دیگه استفاده کرد که راحت تر نصب بشه
جواب گرفتم خبرت میکنم
جهت تماس با بنده یا از طریق فروم آرچ و یا از طریق وبلاگ آرچ بوک و یا از طریق ایمیل با بنده تماس بگیرید

آفلاین eMan

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1366
« پاسخ #6 : 27 امرداد 1389، 12:37 ق‌ظ »
آقا یه بابایی جوابمو داد

I don't know anything about VPNs, but it looks like vpnc, a "VPN client for cisco3000 VPN Concentrators", has only a few dependencies if it can work for you. ... A better choice might be openconnect, an "Open client for Cisco AnyConnect VPN"

ببین به کارت میاد ؟
جهت تماس با بنده یا از طریق فروم آرچ و یا از طریق وبلاگ آرچ بوک و یا از طریق ایمیل با بنده تماس بگیرید

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • آقا مرتضی
« پاسخ #7 : 03 مهر 1389، 04:21 ب‌ظ »
سلام.
بالاخره یه راه دیگه هم پیدا کردم.من الان میتونم با رفتن به network manager>vpn connection>add  وانتخاب pptp در ۱۰.۰۴ و برخی تنظیمات به راحتی به شبکه وصل شم.حالا بگین اگه آرچ بنصبم برای انجام همین کارا باید بسته ای چیزی نصب کنم؟کلا بگین تا همینجاشو چجوری میتونم وصل شم تو آرچ؟

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2310
    • KDE Software Compilation
« پاسخ #8 : 03 مهر 1389، 06:49 ب‌ظ »
سلام.
بالاخره یه راه دیگه هم پیدا کردم.من الان میتونم با رفتن به network manager>vpn connection>add  وانتخاب pptp در ۱۰.۰۴ و برخی تنظیمات به راحتی به شبکه وصل شم.حالا بگین اگه آرچ بنصبم برای انجام همین کارا باید بسته ای چیزی نصب کنم؟کلا بگین تا همینجاشو چجوری میتونم وصل شم تو آرچ؟

روش نصب نتورک منجر در گنوم هم تقریبا شبیه اینه :

http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,15190.msg118612.html#msg118612

با این تفاوت که شما پس از نصب گنوم باید اپلت رو نیز نصب کنید و در پنل Add کنید پس دستور نصب کلی برای شما اینگونه هست :

pacman -S network-manager-applet networkmanager-pptp

تنظیم rc.conf هم که مشخصه تو لینک .

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • آقا مرتضی
« پاسخ #9 : 03 مهر 1389، 08:23 ب‌ظ »
سلام.

روش نصب نتورک منجر در گنوم هم تقریبا شبیه اینه :

http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,15190.msg118612.html#msg118612

با این تفاوت که شما پس از نصب گنوم باید اپلت رو نیز نصب کنید و در پنل Add کنید پس دستور نصب کلی برای شما اینگونه هست :

pacman -S network-manager-applet networkmanager-pptp

تنظیم rc.conf هم که مشخصه تو لینک .
حسن جان شرمنده ولی انگار شما اصلا تاپیک رو نخوندی!!
من اصلا گنومی ندارم که بخوام روش اپلت نصب کنم!!من فقط یه بیس آرچ دارم و یه کابل شبکه و اینترنتی که راحتترین راه وصل شدن بهش همونیه که گفتم.من اول باید اینترنت داشته باشم که بعدش گنوم بنصبم و بعدش اون اپلت رو.سوالم این بود که حالا که اپلت رو ندارم میتونم تو محیط تر مینال کاری کنم که ردیف شه؟

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
اها ارچ افلاین ! خب شما باید پس از نصب Arch اول یوزر بسازید :

useradd -m -g users -G audio,lp,optical,storage,video,wheel,games,power,dbus -s /bin/bash mrmrn
passwd mrmrn
سپس لیست مخازن رو اپدیت کنید یعنی ابتدا در جایی که اینترنت دارید اینها رو دانلود کنید :

http://mir.archlinux.fr/core/os/i686/core.db.tar.gz
http://mir.archlinux.fr/extra/os/i686/extra.db.tar.gz
http://mir.archlinux.fr/community/os/i686/community.db.tar.gz

بعدش هم با این دستورات پوشه های لیست مخازن رو بسازید و اون سه فایل رو توشون اکسترکت کنید :

cd /var/lib/pacman/
mkdir -p sync
cd sync

mkdir -p core
rm -r core/*
cd core
tar -xzf {path-to-download}/core.db.tar.gz

cd ..
mkdir -p extra
rm -r extra/*
cd extra
tar -xzf {path-to-download}/extra.db.tar.gz

cd ..
mkdir -p community
rm -r community/*
cd community
tar -xzf {path-to-download}/community.db.tar.gz

حالا قانونا باید ابتدا Arch رو اپدیت کنید ولی چون چون این با روش نصب انلاین کمی متفاوته بهتره ابتدا میز کار و .. نصب بشه بعدش دستور اپدیت کلی داده بشه پس حالا باید لیست دانلود پکیجهای مورد نیاز رو بگیرید :

pacman -Sp --noconfirm {package-name} > pkglist
اون صورت کلی دستوره ولی اینکه شما برای گنوم و فایرفاکس و فلش با گرافیک انویدیا چی باید بزنید ؟ تقریبا اینا لازمه :

pacman -Sp --noconfirm xorg alsa-utils nvidia gnome gnome-extra gnome-system-tools gdm network-manager-applet networkmanager-pptp firefox flashplugin ttf-ms-fonts sudo > pkglist.txt

و یا این برای KDE SC با فایرفاکس و فلش پلیر و گرافیک انودیا :

pacman -Sp --noconfirm xorg alsa-utils nvidia kde amarok k3b phonon-xine kdeplasma-applets-networkmanagement networkmanager-pptp firefox flashplugin ttf-ms-fonts sudo > pkglist.txt

البته حالا که برای دانلود میرید میتونید مواردی مثل vlc و یا gimp و بقیه موارد دلخواه رو نیز رو هم به لیستهای بالا اضافه کنید بعدش هم که لیست دانلود رو گرفتید میتونید هر جایی اونها رو دانلود کنید چون پسوند txt دادیم غیر از گنو لینوکس و مک میتونید در کافی نتها با ویندوز ! و IDM هم لیستو ایمپورت کنید و بگیرید ( سایت دانشگاه  ;) ) . سپس فایلهای دانلود شده رو بریزید در این پوشه :

/var/cache/pacman/pkg
حالا این دستور رو بزنید تا گنوم و ... نصب بشه :

pacman -S xorg alsa-utils nvidia gnome gnome-extra gnome-system-tools gdm network-manager-applet networkmanager-pptp firefox flashplugin ttf-ms-fonts sudo
و یا این دستور رو بزنید تا KDE SC و ... نصب بشه :

pacman -S xorg alsa-utils nvidia kde amarok k3b phonon-xine kdeplasma-applets-networkmanagement networkmanager-pptp firefox flashplugin ttf-ms-fonts sudo
پس از نصبشون هم قبل از ریبوت ، طبق ویکی راهنمای مقدماتی :

http://wiki.archlinux.org/index.php/Beginners%27_Guide

alsaو gdm یا kdm و xorg و nvidia و sudo و فایل مهم rc.conf رو تنظیم کنید .پس از ریبوت و اومدن توی میز کار هم میتونید تنظیمات دلخواهتون رو اعمال کنید و یا نرم افزارهای دلخواهتون رو نصب کنید .
موفق باشید
« آخرین ویرایش: 24 مهر 1389، 07:22 ب‌ظ توسط Freeman »

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #11 : 24 مهر 1389، 07:21 ب‌ظ »
پست قبلی کلا ویرایش شد .

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • آقا مرتضی
« پاسخ #12 : 10 آبان 1389، 06:18 ب‌ظ »
پست قبلی کلا ویرایش شد .
جناب حبیبی،میشه بگین برا کدکهای مالتی مدیا و موزیلا و اپن آفیس چه چیزایی رو اضافه کنم که از اول داشته باشه؟برا گنوم میخوام.یه چیزی هم میخوام برا pdf خوندن.

آفلاین Alir3z4

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 750
  • Guess who's back?
یه مرد هیچوقت زمین نمیخوره...

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #14 : 11 آبان 1389، 11:40 ق‌ظ »
پست قبلی کلا ویرایش شد .
جناب حبیبی،میشه بگین برا کدکهای مالتی مدیا و موزیلا و اپن آفیس چه چیزایی رو اضافه کنم که از اول داشته باشه؟برا گنوم میخوام.یه چیزی هم میخوام برا pdf خوندن.

https://wiki.archlinux.org/index.php/Codecs

1+ علی جان

نصب پلیرهایی مثل VLC باعث میشه انبوهی از کدکها نصب بشن اما برای گنوم نصب gstreamer مهمه و برای KDE SC نصب مثلا phonon-xine

برای فایرفاکس و یا اوپن افیس هم اسم پکیجهاش مشخصه میتونید اینجا سرچ کنید :

http://www.archlinux.org/packages