انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: انتقاد و پیشنهاد برای بهبود انجمن  (دفعات بازدید: 19274 بار)

0 کاربر و 14 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین c.forel

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 33
انتقاد و پیشنهاد برای بهبود انجمن
« : 26 امرداد 1389، 02:49 ب‌ظ »
با سلام خدمت شما عزیزان زحمتکش
یه انتقاد دارم در باره ی مطالب انجمن
به نظر من مطالب خیلی پراکنده هستند.هرکاربر بسته به مشکل خودش تاپیک جدیدی ایجاد میکنه که ممکنه تکراری هم باشه.مثلا شاید خوده من تاپیکی ایجاد کردم که از قبل بوده.دلیلش هم همین پراکندگی که من و امثال منو از جستجو کردن تو انجمن دلسرد میکنه.
اگه براتون ممکنه رسیدگی کنید
ممنون از انجمن کاملتون

آفلاین مهدی...

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 997
  • http://Mearaji.ir
    • وبلاگم
پاسخ به: انتقاد و پیشنهاد برای بهبود انجمن
« پاسخ #1 : 26 امرداد 1389، 02:57 ب‌ظ »
میگی چیکار کنن؟؟

آفلاین c.forel

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 33
« پاسخ #2 : 26 امرداد 1389، 03:37 ب‌ظ »
میگی چیکار کنن؟؟
میشه مظالب ‍پایه تو بخش تازه کارها به صورت تاپیک های جدا از طرف اعضای حرفه ای ایجاد بشه که دیگه کسی سوال نکنه و برای هرکسی هر سوالی پیش اومد تو همون تاپیک مطرح کنه و دیگه تاپیک جدید ایجاد نکنه تا انجمن شلوغ بشه و باعث سردر گمی دیگران بشه.

بهتره یه تاپیک مرجع ایجاد بشه با صفحات زیاد تا اینکه ۱۰۰۰ تا تاپیک ناقص یکی دو صفخه ای.

ممنون

آفلاین smmsadrnezh

• Full Member
  • *
  • ارسال: 198
  • Ubuntu is the way of life
    • سید محمد مسعود صدرنژاد
« پاسخ #3 : 28 امرداد 1389، 01:52 ب‌ظ »
میگی چیکار کنن؟؟
میشه مظالب ‍پایه تو بخش تازه کارها به صورت تاپیک های جدا از طرف اعضای حرفه ای ایجاد بشه که دیگه کسی سوال نکنه و برای هرکسی هر سوالی پیش اومد تو همون تاپیک مطرح کنه و دیگه تاپیک جدید ایجاد نکنه تا انجمن شلوغ بشه و باعث سردر گمی دیگران بشه.

بهتره یه تاپیک مرجع ایجاد بشه با صفحات زیاد تا اینکه ۱۰۰۰ تا تاپیک ناقص یکی دو صفخه ای.

ممنون
منم همینارو داخله http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,13415.0.html گفته بودم ولی متاسفانه کسی اقدامی برای برطرف کردن این مشکل انجام نمیده.
روش های گوناگونی برای برطرف شدن این مشکل مطرح شده که من فکر میکنم بهترین کار نظر سنجی باشه. متاسفانه اشکالات ناشی از سیستم جستجو این سایت و نداشتن یک سیستم جستجو پیشرفته (تا اونجا که من میدونم) و +۱ ها و موارد شبیه اون باعث میشه کسی حوصله جستجو قبل از ارسال تاپیک رو نداشته باشه.
گنـــــــــــــــــــــودام!            فارسی      انگلیسی

آفلاین ریچارد استالمن بزرگ!

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 694
  • انا المسموم ما عندی به تریاق ولا راقی !
    • بازاریابی چریکی و کسب درامد اینترنتی
« پاسخ #4 : 28 امرداد 1389، 05:27 ب‌ظ »
این بخش رو دوستان به کمک پیشنهاد و راهنمائی شما دوستان گرامی راه انداختن و شما از همین لحظه می تونید از این بخش استفاده کنید! ;D
این هم بخشی که شما دوستان پیشنهاد دادید و بخاطر گل روی شما افتتاح شد:
http://wiki.ubuntu.ir
 ;)
من نباید چیزى باشم که تو می خواهى ، من را خودم از خودم ساخته ام، تو را دیگرى باید برایت بسازد و منى که من از خود ساخته ام،آرزوهای من است ،تویى که تو از من می سازى کمبودهایت هستند.
----
ده نکته در استفاده از لینوکس یا آنتی ویندوز!

آفلاین بهزاد (beh7)

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 274
  • یک نفر با کلی آرزو
« پاسخ #5 : 28 امرداد 1389، 05:48 ب‌ظ »
میگی چیکار کنن؟؟

ممنون
این بخش رو دوستان به کمک پیشنهاد و راهنمائی شما دوستان گرامی راه انداختن و شما از همین لحظه می تونید از این بخش استفاده کنید! ;D
این هم بخشی که شما دوستان پیشنهاد دادید و بخاطر گل روی شما افتتاح شد:
http://wiki.ubuntu.ir
 ;)
لطف نکردن ویکی دیگه کیه؟
همونه که نوشته اوبونتو 7.04 منتشر شد ومیگی؟
چون مدیری این نوع عنوان ها را نمیخواند و به آن ترتیب اثری نمیدهد پس ...
اگر مدیری این سایت داشت که ...
میگم اگر مدیر کافی نیست هستند کسایی که دلی داشته باشند واسه سوزوندن (انحصار طلبی هم حدی داره) البته بگم که من نه حال مدیریت دارم نه علاف کردن دیگران
از مولفه اوبونتو منظم بودن اون است اما نه در فروم فارسی
هر کسی تو سایت یه عنوانی میزنه مثل من غذا میخورم یا غذا منو میخوره؟  بهترین پفک؟ چه چیزی در غذا خوردن برا شما مهم است اول سفره رو بخوریم یا بشقابو همراه یک تکه چنگال؟ اگر هوا نباشه بادبادکمو چه طوری هوا کنم؟ توی مانیتورم نوشته ویندوز هی با پاک کن پاکش میکنم چرا نمیره؟ آقا ارسال من اگر به 2000 تا برسه جایره میدن؟ چه کسی +1 را اختراع کرد؟ (لعنت بر او) اگر هنگام کار با اوبونتو برقا رفتن کسی میتونه شماره مدیر اوبونتو رو بده که ازش شکایت کنم؟
اینا برخی عنوان هایی است که میزنیم البته اینا رو به علت برنخوردن به کسی کمی ویرایش کردم .
« آخرین ویرایش: 28 امرداد 1389، 05:54 ب‌ظ توسط بهزاد (beh7) »
اوبونتو یعنی زندگی

آفلاین Tahmooreth

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 366
  • یــاد بـاد
« پاسخ #6 : 28 امرداد 1389، 10:01 ب‌ظ »
یادش به خیر
دو سال پیش تاپیکی در همین زمینه زدم و همین مشکل رو اشاره کردم. ولی حرفم شهید شد.
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,6482.0.html
بالاخره دیر یا زود باید انجمن از این وضع در بیاد.
 ::)

آفلاین smmsadrnezh

• Full Member
  • *
    • سید محمد مسعود صدرنژاد
« پاسخ #7 : 28 امرداد 1389، 10:43 ب‌ظ »
حرف ریچارد استالمن بزرگ درسته چون ویکی رو برای سازمان یافته بودن، برای منظم بودن و برای ساختارمند بودن ساختن و انجمن رو برای سوالات کاربران ولی آیا ما ویکی کاملی داریم؟! علت محبوبیت بیشتر انجمن نسبت به ویکی به نظر من اینه که بیشتر سوالاتی که در فروم میشه پیدا کرد در ویکی مجالی برای مطرح کردنش وجود نداره و اونایی هم که مجال مطرح شدنش وجود داره شدیدن ناقص هستن پس بیشتر کاربران ترجیح میدن در انجمن ها دنبال جواب سوالات خودشون بگردن چون در انجمن ها به سوالات بیشتری پاسخ داده شده و احتمال اینکه دقیقا یک نفر قبل از اون شخص دقیقا همین مشکل رو پیدا کرده باشه زیاده. من فکر میکنم وجود ویکی دلیل قانع کننده ای برای زیر سوال رفتنن اهمیت وجود یک سیستم جستجوی پیشرفته، ساخت یک کلید like و سر هم کردن سوالات تکراری در انجمن نیست!

آفلاین Shokoohi

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 317
  • رقابت ایجاد شده، هست و ادامه داره...
    • هنر، علم، تکنولوژی، طبیعت
« پاسخ #8 : 02 شهریور 1389، 06:58 ب‌ظ »
سلام به همه ی دوستان،

من درسته اولین پستهام رو میدم و لی خوب من از قبل از عضویتم در انجمن بسیار دراین انجمن بودم از مطالب مفیدتون استفاده می کردم. و الان هم اگه جسارت نباشه من هم نظراتی رو بدم چون ما همه عضو یه خانواده ایم. :)

ببینید دوستان یه انجمن نیاز داره به افرادی که مدیریت کامل رو به عهده بگیرن، رتبه ها مدیریتی نیازهست و مدیرانی که فعال باشن، مثل خیلی از فرومها،!  همیشه پستهای تکراری حذف بشه، از پست های بی محتوا جلوگیری بشه و با خاطیان برخورد جدی بشه در سریعترین زمان.

مثلا جستجوی انجمن امری بسیار مشکل هست با وجود +1 و +N ها، دسته بندی انجمن ها بسیار کلی هست در صورتی که میشه تخصصی تر بشه، منظورم این نیست که واسه هرچیزی که به ذهنمون باید یه انجمن بسازیم!!! ولی میشه بهتر باشه. همین کلی بودن باعث شده که مطالب بسیار فشرده و در کنار هم باشند که خود این امر باعث ایجاد پستها و ارسالهای تکراریه. مثلا اگه مدیران بتونند افزونه تشکر رو نصب کنن به نظر من از ارسال بسیاری از پستهای +1 جلوگیری میشه - اصولا توی انجمن های دیگه این نوع تشکر به عنوان اسپم شناخته میشه.

استفاده از افزونه آخرین ارسالهای انجمن، مثل تمامی فرومهای دیگه - همین افزونه باعث میشه که هم جستجوی بی خودی نداشته باشیم ویا سریعتر به آخرین ارساها دسترسی داشته باشیم.

همینطور هدف از  ایجاد یه انجمن به اشتراک گذاری مطالب و آموزشهاست - اینجا همه باهم باید دوست و برادر باشیم و از ارسال پست های بی مورد خودداری کنیم و یا اینکه خصومت های شخصی رو به انجمن ها نکشیم ( مثل اشتباهی که خودم هم مرتکب شدم و بسیار شرمنده ام )  :'( :-X

دوستان من خودم وب مستر هستم و اطلاعات کاملی از تغییراتی که میشه داد و عرض کردم، دارم. با این مطالبی که گفتم میشه تا حدود 20 تا 35 درصد از جستجو های بیهوده و یا پست های زائد جلوگیری کرد.

با تشکر از همه شما دوستان عزیز و انجمن بسیار خوبتان من دست یکایک شما رو می فشارم و ازشما ممنونم که صادقانه و بی منت فعایت می کنید و همچنین دارید نظراتتون رو برای پیشبرد این انجمن در میان می گذارید. [-o< که این نشان از دلسوزی و احساس مسئولیت شما داره.
محمد شکوهی - یک هنرمند علاقمند به تکنولوژی...

آفلاین smmsadrnezh

• Full Member
  • *
    • سید محمد مسعود صدرنژاد
« پاسخ #9 : 03 شهریور 1389، 05:17 ق‌ظ »
من درسته اولین پستهام رو میدم و لی خوب من از قبل از عضویتم در انجمن بسیار دراین انجمن بودم از مطالب مفیدتون استفاده می کردم. و الان هم اگه جسارت نباشه من هم نظراتی رو بدم چون ما همه عضو یه خانواده ایم. :)
منم مانند شما از مدت ها پیش از مطالب این فروم استفاده میکردم البته قبلا بیشتر سوالات خودم را با حساب کاربری برادرم (smmsadr) ارسال میکردم اما بالاخره تصمیم گرفتم یک حساب کاربری برای سهولت کار باز کنم

استفاده از افزونه آخرین ارسالهای انجمن، مثل تمامی فرومهای دیگه - همین افزونه باعث میشه که هم جستجوی بی خودی نداشته باشیم ویا سریعتر به آخرین ارساها دسترسی داشته باشیم.
در این مورد در این انجمن از روش های گوناگونی استفاده شده. مثلا ارسال های جدید به پاسخ های شما ایمیل میشود، کلیده "نمایش پاسخ های جدید به ارسالهای شما" و "نمایش ارسال‌های جدید که پس از آخرین ورود شما ارسال شده‌اند" که در جلوی عکس شما قرار دارند هم عملکرد مشابهی دارند
علاوه بر اینها برای آگاهی از آخرین ارسال های موجود در هر تاپیک در انجمن های مختلف جدید ترین پست ها در بالا قرار میگیرد و برای اطلاع مستقیم از کلیه آخرین پست های انجمن میتوانید از خبرخوان های این انجمن استفاده کنید:
http://wiki.ubuntu.ir/ForumRssFeeds
از نظر من هم مشکل جدال هایی که در انجمن چند وقتی یک بار دیده میشود اولا طبیعی هست چون در هر جامعه ای اختلاف نظر وجود دارد (به طور مثال به صفحات بحث موجود در ویکیپدیا مراجعه کنید) و این ضعفی برای مدیران در برخورد محسوب نمیشود و اتفاقا مطرح کردن بحث های جنجالی باعث تبادل نظرات و پدید آمدن ایده های نو و متفاوت و هم باعث به روز ماندن انجمن میشود.
از طرفی وجود همین اختلاف نظر ها باعث میشه که یک انجمن پدید بیاد (انجمنی که یکی داخلش صحبتی بکند و دیگران همه +۱ بزنند انجمن نیست) و همین مساله این انجمن را از سایر انجمن ها متفاوت کرده. وقتی میبینیم با ارسال هر پستی در انجمن کلی موافق و مخالف پیدا میکنیم که هر کدام سعی در دفاع از طرز فکر خودشون دارند به طور طبیعی انگیزه فعالیت در انجمن چند برابر میشه. من فکر میکنم صبر مدیران در هنگام درگیری و استفاده نکردن از روش هایی مانند قفل کردن (تا اونجایی که باعث سو استفاده نمیشود) بهترین عامل پیشرفت یک انجمن میتونه باشه. تذکر دادن هم در حیطه اختیارات کاربران نیست و در صورت نیاز کاربران میتوانند با ارسال پیغام های خصوصی از مدیران درخواست کنند تا در فروم احیانا احتمال توهین و دلخوری از جانب کسی به وجود نیاید
من همونطور که بار ها گفتم فکر میکنم مشکلات زیر برای این انجمن در اولویت قرار دارند:
۱. منظم نبودن مطالب ارسال شده و نداشتن ساختار مناسب
۲. وجود نداشتن یک سیستم جستجوی پیشرفته
۳. ساخت یک کلید like
۴. سوالات تکراری در انجمن ها (برای هر سوالی حداقل ۵۰ تا پاسخه نصفه در انجمن هست که قدمت بعضی از اونها به سن پدر بزرگ من هم قد نمیده!)
ای کاش حداقل یکی از مدیران این سایت سعی در پاسخ دادن به تعدادی از این ابهامات میکرد

آفلاین Shokoohi

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #10 : 03 شهریور 1389، 06:05 ب‌ظ »
ببینید دوستان - در هر صورت آخرین ارسالها نیازه - همه اینترنت پر سرعت ندارن و نمی تونن تمام سایت رو جستجو کنن - حداقل با این کار با ورود هر کاربر مثلا 20 ارسال آخر انجمن نمایش داده میشه - و یا افزونه تشکر رو قرار بدن به جای +1 این طور از پست های اضافی جلوگیری میشه - نیازی هم به استدلال برای اینکه چرا تشکر و یا آخرین ارسال ها قرار داده نشده نیست - مگر چند نفر پست میذارن و یا چند نفر یه سوال مشابه رو می پرسند که بخواد ایمیلی جهت اطلاع کاربر ارسال بشه که مثلا برای فلان موضوع جوابی ارسال شد - مثلا افزونه آخرین ارسالهای انجمن عمومی هست و همه استفاده می کنن چه مهمان و چه اعضا.

آفلاین ریچارد استالمن بزرگ!

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 694
  • انا المسموم ما عندی به تریاق ولا راقی !
    • بازاریابی چریکی و کسب درامد اینترنتی
« پاسخ #11 : 04 شهریور 1389، 09:00 ق‌ظ »
بهزاد عزیز
نقل‌قول
هر کسی تو سایت یه عنوانی میزنه مثل من غذا میخورم یا غذا منو میخوره؟  بهترین پفک؟ چه چیزی در غذا خوردن برا شما مهم است اول سفره رو بخوریم یا بشقابو همراه یک تکه چنگال؟ اگر هوا نباشه بادبادکمو چه طوری هوا کنم؟ توی مانیتورم نوشته ویندوز هی با پاک کن پاکش میکنم چرا نمیره؟ آقا ارسال من اگر به 2000 تا برسه جایره میدن؟ چه کسی +1 را اختراع کرد؟ (لعنت بر او) اگر هنگام کار با اوبونتو برقا رفتن کسی میتونه شماره مدیر اوبونتو رو بده که ازش شکایت کنم؟
به عمرم از خوندن یه مطلب انقدر حال نکرده بودم. این دقیقا سبک نوشتاری خودم هست فقط یکم تمرین نیاز داره. خیلی حال کردم:
ای بسا دو ترک چون بیگانگان         ای بسا ترکی و کردی همزبان ;)

بیخیال بحث! این تیکت خیلی آوردم. خداوکیلی ولش نکن حتی اگه بیسوادها ببندنت به توپ حرف ;D
من نباید چیزى باشم که تو می خواهى ، من را خودم از خودم ساخته ام، تو را دیگرى باید برایت بسازد و منى که من از خود ساخته ام،آرزوهای من است ،تویى که تو از من می سازى کمبودهایت هستند.
----
ده نکته در استفاده از لینوکس یا آنتی ویندوز!

آفلاین Sajjad Baroodkoo

• Badjoker
  • گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 625
  • Linux means FREEDOM
    • Deviant Art Gallery
« پاسخ #12 : 04 شهریور 1389، 10:11 ق‌ظ »
دیدم زیادی پشت سره ماها حرف هست . گفتم بیام یه اعلام وجودی کنم و بگم اگه اظهار نظری از ما توی این تاپیک ها نمیشنوید دلیلش اینه که این پیشنهادات شما اکثرا با دست خودتون قابله اجراس :)
حلقه ایرانیان اوبونتویی در فیسبوک [facebook.com/ubuntu.ir]

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1437
  • جاوید ایران باستان و اندیشه پاک زرتشت
« پاسخ #13 : 06 شهریور 1389، 12:30 ق‌ظ »
دیدم زیادی پشت سره ماها حرف هست . گفتم بیام یه اعلام وجودی کنم و بگم اگه اظهار نظری از ما توی این تاپیک ها نمیشنوید دلیلش اینه که این پیشنهادات شما اکثرا با دست خودتون قابله اجراس :)
از طرف من به mohi و باقی بچه ها بگو خدا صبرتون بده. .... که ترقی اندر این انجمن محال است چون واقعا خرابی از جنوب و از شمال است.
خداحافظی همیشگی من از انجمن اوبونتو ایران با امید پیروزی برای همه دوستان
-------
ما از تبار کوروش و فرزند جمشیدیم / پیروز بی برده ، بت نپرستیدیم

آفلاین Shokoohi

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #14 : 06 شهریور 1389، 01:40 ق‌ظ »
دوستان مدیریت کار هر کسی نیست!!! من به عینه این رو توی این انجمن می بینم!!! برخود قاطع بشه همه سرجاشون می شینن - منظورم با شخص خاصی نیست با همه هستم حتی خودم - والا من چیزی که دیدم اینه که توی انجمنهای ابونتو تا کسی تاپیک میزنه ظرف 30 ثانیه به بیراهه کشیده میشه مثل همینجا !!! بله همین تاپیک - از دوستان می خوام یه آموزش آشپزی هم بذارید تا کاملا منحرف بشه!!!! واقعا که نمی شه کاری کرد جز صبر و زجر و... که شاید این همه بی نظمی روزی تمام شود.