انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: پارتیشن بندی در هنگام نصب لینوکس به جای ویندوز  (دفعات بازدید: 2639 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3502
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
اختیاریه حتی swap هم اختیاریه

درسته اختیاری‌ان
ولی بهشون نیاز داریم.
پارتیشن هوم واسه این نیازه که کاربر بعد از نصب مجدد توزیع، اطلاعاتش سرجاش باشه. بذاره توی روت که هر بار باید از اول کانفیگ کنه و وقت و عمرش رو تلف کرده. یه هوم می‌سازه خلاص می‌کنه خودشو.
سواپ هم باز نیازه چون خیلی از برنامه‌ها ازش استفاده دارن.

وقتی یه پست می‌دی، پست‌های بعدیت هم باید داخل پست قبلی بنویسی. دکمهٔ ویرایش داره انجمن.
وقتی پیام‌هات رو توی چندپست پشت‌سر هم می‌نویسی، اسپم محسوب می‌شه.
و وقتی قوانین انجمن‌ها رو رعایت نکنی، آدم مجبور می‌شه هی پست‌هات رو «گزارش به مدیر» بزنه، بعد هم امتیاز منفی می‌گیری.
« آخرین ویرایش: 20 امرداد 1398، 01:31 ب‌ظ توسط رسول سعیدنژاد »
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین هومان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1527
  • آرچ + گنوم
چشم از این به بعد همه رو با هم مینویسم
ولی مگه وقتی رم زیاد باشه هنوز برنامه ها به swap نیاز دارن؟
یه جا نوشته بودش که سواپ یه پارتیشنه که کار رم رو انجام میده مال سیستم هایی با رم پایین

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3502
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
چشم از این به بعد همه رو با هم مینویسم
ولی مگه وقتی رم زیاد باشه هنوز برنامه ها به swap نیاز دارن؟
یه جا نوشته بودش که سواپ یه پارتیشنه که کار رم رو انجام میده مال سیستم هایی با رم پایین

الآن رم من 8 گیگه. بازم از سواپ استفاده می‌شه. وقتی چندتا برنامه همزمان اجرا می‌کنی، رم همه رو نمی‌تونه مدیریت کنه، یه سری از برنامه‌ها رو می‌فرسته توی سواپ تا فضا خالی بشه. بعد کم کم برشون می‌گردونه. یا کاربر دستی برشون می‌گردونه به رم.
در هر صورت سواپ توصیه میشه. چون کاربرها برنامه‌های زیادی اجرا می‌کنن.
اگه رم پایین باشه که صد در صد نیازه
اگه رم بالا باشه هم باز نیازه. اصلاً یه سری برنامه‌ها هستن خیلی رم می‌خوان. حتی 8 گیگ هم کمه! واسه همین سواپ استفاده می‌شه.
عالمی که آدم نمی‌خواد به سواپ بده. نهایتش 8 گیگ می‌ده به سواپ. 8 گیگ زیاد نیست که.
روت 10 گیگ بسه‌شه (مگه اینکه طرف گیمر باشه)
سواپ هم 8 گیگ بسه‌شه
بقیه‌ش رو آدم می‌ده به هوم. چون هوم بیشتر استفاده داره. طرف دانلوداش می‌رن توی هوم. برنامه‌های شخصی روی دسکتاپش می‌رن توی هوم. و کلی کانفیگ و کش مرورگر و کش تلگرامش و ... همه می‌رن داخل هوم. برای همین برای هوم باید زیاد گذاشت. البته واسه همه نمیشه یه نسخه پیچید.
ولی خب مثلاً هوم من 70 گیگه. که 9 گیگش استفاده شده! در صورتی که روتم 8 گیگ فقط استفاده داره! الان هوم بیشتر از روت فضا گرفته!
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین Aminam

• Newbie
  • *
  • ارسال: 23
پارتیشن روت تنها پارتیشن اجباریه امابرای حرفه ای عمل کردن باید هوم باشد و من کلمه نیاز رو به کار بردم نه اجباری دقت کنید قبل از ارسال به دیدگاه من هوم برای مرتب بودن و دسته بندی مناسب لازمه اما اجباری در این کار نیست مثل اینکه بگی تو ویندوز یه درایو برای سیستم اجباری بقیش اختیاریه ولی خب بقیه درایو ها اختیارین ولی لازمند برای حفظ اطلاعات بعد از نصب دوباره ویندوز و مرتب بودن کار شما و اینکه من نمیخواستم اطلاعات اون درایو رو به هوم تخصیص بدم و سر اون ریسک کنم و البته بعد از تغیر فرمت درایو نیاز به فرمت داشت که من اطلاعات اون درایو رو لازم داشتم که تو گفتی اختصاص بدم به هوم که نیازی نمیدیدم در این کار چون ntfs به خوبی در اوبونتو پشتیبانی می شود از مدیران انجمن میخوام این تایپیک رو قفل کنند فک کنم بعد از این حاشیه باشد و سوال رو هم دوستان پاسخ جامع دادند و هم بنده مسیری که رفتم رو توضیح دادم دیگه جای سوالی باقی نمیمونه. موفق باشید