انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: توزیع های با کارایی و پایداری بالا برای KDE و XFCE کدام ها هستند!؟  (دفعات بازدید: 9043 بار)

0 کاربر و 11 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 845
  • میلاد فشی
سلام
از داشتن دوتا OS بر روی لپ تاپ ام خسته شدم.دوبار بروزرسانی دوبار نصب Application و دردسر کمبود فضا و ...
میخوام یه هارد SSD 256 گیگابایتی تهیه کنم و فقط بر روی اون گنو/لینوکس داشته باشم.اگر نیاز به ویندوز شد به صورت مجازی اون رو داخل گنو/لینوکس با Virtual Box یا هر شبیه ساز دیگه ای RUN کنم.
هدف اصلی ام برای انتخاب گنو/لینوکس و حذف ویندوز در واقع Performance و Stability بالای اون در برنامه نویسی اندروید هستش.چون که میخوام اندروید استدیو نصب کنم و خودتون بهتر میدونید که اندروید استدیو RAM سیستم رو میبلعه .حداقل 8 گیگ رم میخواد.لپ تاپ من ASUS K43Sj با 8 گیگ RAM با CPU core i3 و کارت گرافیک nvidia Geforce GT520M با ظرفیت 512MB هستش.میخوام هارد SSD بخرم که سرعت اون بهبود پیدا کنه.
  • به نظر شما 256 گیگ SSD برای گنو/لینوکس و اندروید استدیو و شبیه سازهای اون و SDK کافیه.البته شاید به شبیه ساز برای ویندوز و نرم افزارهای ویندوزی مثل فتوشاپ هم احتیاج پیدا کنم !؟
  • در انتخاب توزیع مرددم.میخوام سرعت و کارایی خوبی داشته باشه.شنیدم KDE های جدید هم ازنظر مصرف RAM خیلی سبک شده اند.اگر نظرتون KDE هست کدوم توزیع رو نصب کنم.کوبونتو یا اپن سوزه ؟ یا ...
  • با XFCE توزیع دبیان هم کار کردم.Trade off خوبی بین سرعت و زیبایی برقرار کرده.ولی یادم هست بسیاری از قابلیت ها رو هم نداشت و مجبور بودم خودم کدش رو بزنم و دردسرکشیدم !؟ اگر KDE قابلیت های بیشتری داره ولی سرعتشم و کارایی اون برای کاربرد من مناسبه به نظرتون کدوم رو انتخاب کنم.کدوم میزکار روی کدوم توزیع؟
با تشکر.ببخشید سوال هام زیاد شد.
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)
To love GNU/Linux, you don't need to hate Microsoft

آفلاین esmaeelE

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1259
XFCE + Debian خوبه الان چند وقته دارم استفاده می‌کنم راضی هستم کند نیست.
برنامه های اوبونتو می‌شه روش نصب کرد.
حتی روی سیستم قدیمی من جواب میده و تونستم اندروید استودیو هم روش نصب کنم ولی خب به دلیل CPU قدیمی که VTX نداره شبیه‌ساز اندروید نمیشه روش نصب کرد اما خب کارو راه انداخت.
« آخرین ویرایش: 30 آذر 1398، 04:49 ق‌ظ توسط esmaeelE »

آفلاین S Y N C R E X

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 807
  • The Control Is The Power
    • syncrex.me
من از KDE Neon استفاده میکنم ٬ اندروید استدیو رو هم روش دارم ٬ خیلی هم راضیم بیشترین عمر و عوض نشدن رو توی توزیع ها KDE Neon داشته برام ! ٬ خود دسکتاپش هم همیشه بروز هست ٬ تقریبا هر هفته دوبار بسته های KDE توش بروز میشن و آخرین امکانات KDE رو توش دارم . KDE Neon رو پیشنهاد میکنم .

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1034
  • mrostd سابق
سلام
از داشتن دوتا OS بر روی لپ تاپ ام خسته شدم.دوبار بروزرسانی دوبار نصب Application و دردسر کمبود فضا و ...
میخوام یه هارد SSD 256 گیگابایتی تهیه کنم و فقط بر روی اون گنو/لینوکس داشته باشم.اگر نیاز به ویندوز شد به صورت مجازی اون رو داخل گنو/لینوکس با Virtual Box یا هر شبیه ساز دیگه ای RUN کنم.
هدف اصلی ام برای انتخاب گنو/لینوکس و حذف ویندوز در واقع Performance و Stability بالای اون در برنامه نویسی اندروید هستش.چون که میخوام اندروید استدیو نصب کنم و خودتون بهتر میدونید که اندروید استدیو RAM سیستم رو میبلعه .حداقل 8 گیگ رم میخواد.لپ تاپ من ASUS K43Sj با 8 گیگ RAM با CPU core i3 و کارت گرافیک nvidia Geforce GT520M با ظرفیت 512MB هستش.میخوام هارد SSD بخرم که سرعت اون بهبود پیدا کنه.
  • به نظر شما 256 گیگ SSD برای گنو/لینوکس و اندروید استدیو و شبیه سازهای اون و SDK کافیه.البته شاید به شبیه ساز برای ویندوز و نرم افزارهای ویندوزی مثل فتوشاپ هم احتیاج پیدا کنم !؟
  • در انتخاب توزیع مرددم.میخوام سرعت و کارایی خوبی داشته باشه.شنیدم KDE های جدید هم ازنظر مصرف RAM خیلی سبک شده اند.اگر نظرتون KDE هست کدوم توزیع رو نصب کنم.کوبونتو یا اپن سوزه ؟ یا ...
  • با XFCE توزیع دبیان هم کار کردم.Trade off خوبی بین سرعت و زیبایی برقرار کرده.ولی یادم هست بسیاری از قابلیت ها رو هم نداشت و مجبور بودم خودم کدش رو بزنم و دردسرکشیدم !؟ اگر KDE قابلیت های بیشتری داره ولی سرعتشم و کارایی اون برای کاربرد من مناسبه به نظرتون کدوم رو انتخاب کنم.کدوم میزکار روی کدوم توزیع؟
با تشکر.ببخشید سوال هام زیاد شد.
اپن سوزه ارتباط خیلی خیلی نزدیکی با سازندگان kde داره.
نسخه tumbleweed هم همیشه آخرین آپدیت های kde رو دریافت میکنه (در کمال تعجب kwin در leap 15.1 با مشکل rendering backend با openGL مواجه هست، اما تو tumbleweed حل شده).
اما خب اگه خیلی خیلی سرعت و بهینه بودن برات مهم بنظرم کوبونتو بهتر باشه برات، اپن سوزه بسته های زیادی رو نصب میکنه، توزیعی که چیزی کم نداره، اما یسری چیزا زیاد داره!

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • میلاد فشی
بله شنیدم.openSuse خیلی برای KDE عالی هستش.ولی با توزیع های دبیان بیس راحت تر هستم.اما Kubuntu میتونه کاندیدای مناسبی برای kde باشه !؟ برای XFCE چه توزیعی کاندید مناسبیه.میخوام از هر دو دسکتاپ یک توزیع خاص رو تست کنم.و از بین اون دوتا خودم با توجه به تجربه شخصی و سلیقه شخصی یکی رو انتخاب کنم.شما در نهایت چه توزیع هایی رو پیشنهاد میکنم.در ضمن ممنون از نظرات مفیدتون.راجب KDE neon هم نمیتونم به راحتی بهش اعتماد کنم.چون توزیع جدیدیه و نام آشنا هم نیست.من توزیع های نامدار رو ترجیح میدم.در ضمن اکثراً اشخاص همین فروم عنوان میکنند که "KDE ناپایداره کرشش زیاده ، KDE هیچ وقت میزکار با کیفیتی نبوده و کیفیت پایین اون همیشه از کاربران مختلف نقل شده، جالبه بدونید با اینکه در openSUSE میزکار KDE پیش فرض است ولی در نسخه 12 سیستم عامل سوزه لینوکس انترپرایز، میزکار KDE حتی در مخازن رسمی هم نیست! و ارائه نمیشه! فقط میزکار گنوم موجود است." آیا این موارد صحت دارد ؟
« آخرین ویرایش: 12 مهر 1398، 12:38 ق‌ظ توسط milad.fashi »
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)

آفلاین Aydın Sabetian

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 26
  • مژده! پادشاهی استالمن نزدیک است و بار او فان است!
    • لینوکس ویندوز نیست
یه ریمیکس اوبونتو هست به نام مینت (نعنا) که از مخازن اوبونتو استفاده میکنه و برای نصب کدک‌های مولتی‌مدیا هم مخزن خودشو اضافه کرده و میز کار سینامونش (دارچین) عالیه.
اگه اوبونتو رو می‌پسندی مینت با میزکار سینامون یا XFCE محشره!
https://www.linuxmint.com/
لینوکس با طعم نعنا و دارچین
Aydın Sabetian / Айдын Сабетян / آیدیٌن ثابتیان / Aidin Sabetian / Айдин Сабетян / آیدین ثابتیان / აიდინ საბეთიან

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • میلاد فشی
توزیع مینت با دسکتاپ cinnamon خیلی سنگین تر از XFCE نیست !؟ آیا مزیتی هم به XFCE داره !؟ البته کلا از مینت خوشم نمیاد.از اینکه همه جا از ارم زشت خودشم استفاده میکنه خوشم نمیاد ;D
« آخرین ویرایش: 12 مهر 1398، 01:32 ق‌ظ توسط milad.fashi »

آفلاین Aydın Sabetian

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 26
  • مژده! پادشاهی استالمن نزدیک است و بار او فان است!
    • لینوکس ویندوز نیست
مزیت خاصی نسبت به XFCE نداره، فقط شکلات بصریش خوشمزه‌تره! ;)
Aydın Sabetian / Айдын Сабетян / آیدیٌن ثابتیان / Aidin Sabetian / Айдин Сабетян / آیدین ثابتیان / აიდინ საბეთიან

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1034
  • mrostd سابق
بله شنیدم.openSuse خیلی برای KDE عالی هستش.ولی با توزیع های دبیان بیس راحت تر هستم.اما Kubuntu میتونه کاندیدای مناسبی برای kde باشه !؟ برای XFCE چه توزیعی کاندید مناسبیه.میخوام از هر دو دسکتاپ یک توزیع خاص رو تست کنم.و از بین اون دوتا خودم با توجه به تجربه شخصی و سلیقه شخصی یکی رو انتخاب کنم.شما در نهایت چه توزیع هایی رو پیشنهاد میکنم.در ضمن ممنون از نظرات مفیدتون.راجب KDE neon هم نمیتونم به راحتی بهش اعتماد کنم.چون توزیع جدیدیه و نام آشنا هم نیست.من توزیع های نامدار رو ترجیح میدم.در ضمن اکثراً اشخاص همین فروم عنوان میکنند که "KDE ناپایداره کرشش زیاده ، KDE هیچ وقت میزکار با کیفیتی نبوده و کیفیت پایین اون همیشه از کاربران مختلف نقل شده، جالبه بدونید با اینکه در openSUSE میزکار KDE پیش فرض است ولی در نسخه 12 سیستم عامل سوزه لینوکس انترپرایز، میزکار KDE حتی در مخازن رسمی هم نیست! و ارائه نمیشه! فقط میزکار گنوم موجود است." آیا این موارد صحت دارد ؟
من رو opensuse هرگز دسکتاپم کرش نشده، اما رو کوبونتو چند باری کرش شد و راهی هم جز ریستارت وجود نداشت (چیپست گرافیکم amd بود) و الان گنوم خیلی خراب کرده بنظر،
نشت حافظه نسخه جدیدش + انتقاد لینوس توروالدز ازش باعث شده تو reddit خیلی ضدش مطلب بنویسن.
« آخرین ویرایش: 12 مهر 1398، 09:33 ق‌ظ توسط mrostd »

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
بله شنیدم.openSuse خیلی برای KDE عالی هستش.ولی با توزیع های دبیان بیس راحت تر هستم

.....

در ضمن اکثراً اشخاص همین فروم عنوان میکنند که "KDE ناپایداره کرشش زیاده ، KDE هیچ وقت میزکار با کیفیتی نبوده و کیفیت پایین اون همیشه از کاربران مختلف نقل شده، جالبه بدونید با اینکه در openSUSE میزکار KDE پیش فرض است ولی در نسخه 12 سیستم عامل سوزه لینوکس انترپرایز، میزکار KDE حتی در مخازن رسمی هم نیست! و ارائه نمیشه! فقط میزکار گنوم موجود است." آیا این موارد صحت دارد ؟
اوپن سوزه خیلی با KDE  چفت و جور است ولی توزیع سریعی نیست، نه فقط به خاطر داشتن سرویس‌های فعال زیاد، یه چیزهایی مربوط به پیکربندی هسته کرنلش و اینجور چیزهاست.

اون چیزی که شما راحتی میگی فقط عادت است! یه مدت با فدورا یا اوپن‌سوزه کار کنید بعد میگید «با توزیع های دبیان بیس راحت تر نیستم» ;D

«KDE هیچ وقت میزکار با کیفیتی نبوده و کیفیت پایین اون همیشه از کاربران مختلف نقل شده»

دقیقاً به‌خاطر همین هیچ‌وقت میزکار پیش‌فرض توزیع‌های تجاری و پایدار نبوده، هرچند KDE5 بهتر شده. با اینحال من بعد از گنوم تنها KDE را تایید و پیشنهاد می‌کنم!

اون حرف‌ها راجع به «سوزه لینوکس انترپرایز» کاملاً درست است، می‌تونید تو گوگل جستجو کنید.

اگر سرعت بالا برای شما اهمیت زیادی دارد فدورا انتخاب بسیار مناسبی است که ویرایش‌های زیادی با میزکارهای مختلف هم دارد، XFCE به دلایل مختلف توصیه نمی‌شود، دلیل خاصی دارد که از گنوم استفاده نمی‌کنید؟
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین S Y N C R E X

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 807
  • The Control Is The Power
    • syncrex.me
نقل‌قول
اپن سوزه ارتباط خیلی خیلی نزدیکی با سازندگان kde داره.
و KDE neon هم توسط خود تیم کی دی ای ایجاد شده و پشتیبانی میشه ٬

نقل‌قول
راجب KDE neon هم نمیتونم به راحتی بهش اعتماد کنم.چون توزیع جدیدیه و نام آشنا هم نیست.
یه اوبونتو LTS که تیم کی دی ای آخرین بسته های نرم افزاریشون رو روش عرضه میکنن ! ٬ همینه چیز بیشتری نیست ٬ اتفاقا من چون شخصا نزدیک یک ساله تستش کردم و ازش استفاده میکنم پیشنهادش کردم ٬ تست کردنش دو گیگ حجم اینترنت لازم داره فقط : https://neon.kde.org/download

آفلاین Stackoverflow

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 39
« آخرین ویرایش: 15 اسفند 1398، 09:57 ق‌ظ توسط LinArcX »

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • میلاد فشی
حافظه RAM مصرفی گنوم بالاست وگرنه از همون گنوم استفاده میکنم.مگر همین طور نیست !؟ من خودم XFCE رو از نظر سرعت قبول دارم.ولی یه مدت دبیان9+XFCE داشتم.خود من از XFCE خیلی باگ در طراحی دیدم.به خاطر همین از چشمم افتاده.به نظر من اگه سرعت و پایداری گنوم بیشتری باشه و مصرف حافظه اش هم خیلی بالا نباشه.فکر میکنم گنوم به خاطر استفاده کننده بیشتر و برنامه نویس بیشتر نقص کمتری داره و بیشتر به تکامل رسیده.ولی آیا مصرف حافظه منطقی رو هم داره ؟
در مورد i3 و void باید عرض کنم.فکر میکنم نصب این ها به یادگیری android ام ضربه میزنه.به جای کد نویسی باید برم جاهای مختلف i3 و Void رو کانفیگ کنم :)

آفلاین Stackoverflow

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 39
« آخرین ویرایش: 15 اسفند 1398، 10:03 ق‌ظ توسط Stackoverflow »

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • میلاد فشی
kubuntu رو به صورت live تست کردم.مصرف RAM اش حدودا نیم گیگ بود.به نسبت قابلیت ها و امکاناتی که داشت مصرف مناسبی داشت.از kde داره خوشم میاد.ظاهرا kde پلاسما اون معایبی که راجب این دسکتاپ گفته میشه رو نداره و در آپدیت های جدیدش کم مصرف و سریعتر شده.اما توزیعی با Performance بالا برای kde میشناسید که Stable هم باشه ؟ از چند سال پیش تا الان چه تو فروم های ایرانی چه تو فروم های خارجی از OpenSuse خیلی تعریف میکردند.این توزیع آلمانی اکثرا اعتقاد دارند که یکی از بهترین KDE ها رو ارائه میده.همچنین شرکت OpenSUSE ظاهراً ارتباطات و تعامل نزدیکی با شرکت nvidia Geforce داره.طبق این لینک https://phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=Tumbleweed-NVIDIA-Driver
همچین این لینک http://download.nvidia.com/opensuse/
برای من هم GPU مهمه.چون با فعال بودن GPU به عنوان Hardware Accelerator شبیه ساز AVD اندروید با سرعت بیشتری اجرا میشه
با این اوصاف ممنون میشم دوستان باتجربه فروم کمک کنند.از بین OpenSuse Leap و Kubuntu 18.4lts یکی رو انتخاب کنم.البته باید این موضوع رو هم اضافه کنم که اغلب طرفداران SUSE در فروم های انگلیسی ، عنوان کرده بودند که OpenSuse Leap15 مثل قبل نیست و عملکرد ضعیفی داشته و باگ های زیادی در تست هاشون داشته و مثل قبل عملکرد بی نقص و قوی رو نداره ولی از 18.4 Kubuntu خیلی تعریف کرده بودند/
« آخرین ویرایش: 13 مهر 1398، 12:36 ق‌ظ توسط milad.fashi »