انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

رشته ات چیه؟!

کامپیوتر
رشته ای بغیر از کامپیوتر
بیکارم

نویسنده موضوع: رشته ات چیه؟!  (دفعات بازدید: 12380 بار)

0 کاربر و 10 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Samane

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 279
رشته ات چیه؟!
« : 01 شهریور 1389، 01:43 ب‌ظ »
سلام به همگی!!
هدف از این نظر سنجی، آمار گرفتن از وضعیت افراد این فروم و نزدیکی بیشتر افراد بهمه!
** شما می تونید 2 بار نظر بدید درصورتی که گزینه سوم هم شامل حال شما باشه!
** بیکار یعنی کسی که منبع درآمد نداره.

اگر دوست داشتید لطفا رشته تون رو بگید و اینکه
آیا در رشته خودتون فعالیت می کنید یا نه؟
از کارتون راضی هستید؟
احساس تون وقتی سرکارید؟

من رشته ام کامپیوتره  ولی الان حسابدار یه شرکتم و دانشجو هستم. وقتی می خوام برم سرکار اولش دوست ندارم برم دلم می خواد تو خونه باشم ولی وقتی که می رم احساس خوبی نسبت به کاری که دارم پیدا می کنم!  :) از کارم راضی ام ولی دلم می خواد وقتی لیسانس گرفتم، یه شرکت بزرگ رو مدیریت کنم!  :D  (آرزو بر جوانان عیب نیست!)
« آخرین ویرایش: 02 شهریور 1389، 05:17 ب‌ظ توسط Samane »
امیدوارم همیشه بروز باشید!

آفلاین .:::_| Smart Boy |_:::.

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 397
  • براي بهره‌مند شدن از آزادي بايد خود را مهار كنيم.
پاسخ به: رشته ات چیه؟!
« پاسخ #1 : 01 شهریور 1389، 02:47 ب‌ظ »
سلام  :)
من كارشناسي نرم‌افزار دارم.
پشتيباني شبكه و سيستم‌هاي دو تا از نمايندگي‌هاي سايپا و زامياد رو دارم. به تازگي هم وارد يه شركت برنامه‌نويسي به اسم توسكا شدم و اينجا كارم برنامه‌نويسي هست. عاشق كارم هستم و اگه خدا بخواد و معافيت رو بگيرم (نصفش حل شده) و خدمت رو بپيچونم، به زودي كارهاي بزرگي مي‌خوام انجام بدم. ضمنا در حال مطالعه زبان‌هاي برنامه‌نويسي پايتون و GTK هستم. شركتمون داره روي برنامه‌نويسي لينوكس هم تمركز مي‌كنه...
پس برام دعا كنيد معاف بشم  ;D
عیب رندان مـکن ای زاهد پاکیزه سـرشت     کـه گناه دگــران بر تــو نخواهند نوشت
من اگر خوبــم اگر بــد تو برو خود را باش     هر کسی آن درود عاقبت کار که کشت

آفلاین eMan

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1366
« پاسخ #2 : 01 شهریور 1389، 03:01 ب‌ظ »
منم خودم رو معرفی کنم
بنده بیکار هستم و اون یه رای که به بیکاری دادند ماله منه ( بیخود به کسی ظن بد نبرید ;) )
درسم نخونده چون از سر کلاس نشستن متنفرم
حالا علم بهتر است یا ثروت ؟
این سوال چه ربطی داشت ولی به نظر من سوال خیلی قشنگیه ;D
اینم جواب بدید که درس میخونید برای علم یا برای ثروت و مقام و منزلت ؟

این دیگه چه مدل بیوگرافی بود از خودم ؟
خب اینم یه مدله دیگه ;)
جهت تماس با بنده یا از طریق فروم آرچ و یا از طریق وبلاگ آرچ بوک و یا از طریق ایمیل با بنده تماس بگیرید

آفلاین masoudadm

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 73
« پاسخ #3 : 01 شهریور 1389، 03:04 ب‌ظ »
سلام

منم کارشناسی مدیریت بازرگانی دارم . کلا منو تو محیط کار به اسم پدر لینوکس کرمانشاه میشناسند . از تکنیک های بازاریابی زیادی برای سویچ کردن افراد به لینوکس استفاده کردم
و تا حالا هم 18 نفر توسط من به لینوکس گرویدند
دانی که شمع دم مرگ به پروانه چه گفت                 گفت ای عاشق بیچاره فراموش شوی
سوخت پروانه ولی خوب جوابش را داد                      گفت طولی نکشد نیز تو خاموش شوی

آفلاین RCLord

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 411
    • پشت یک لحظه سکوت
« پاسخ #4 : 01 شهریور 1389، 03:09 ب‌ظ »
من هنوز وارد دانشگاه نشدم ( یعنی پیش دانشگاهی ام ) اما از قدیم گفتن که << علم بهتر است یا ثروت ؟ البته ثروت >> حالا طرف میره دانشگاهد کلی درس میخونه آخرشم بیکار میشینه خونه ولی در عوض یکی پا میشه به جای درس خوندن میره بازار و پولدار میشه .
« هرگونه انتقاد سازنده ای را با کمال میل قبول میکنم »

آفلاین پیام ابراهیمی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1123
    • پلت ولگ
« پاسخ #5 : 01 شهریور 1389، 03:19 ب‌ظ »
من سال آخر لیسانس مهندسی شیمی هستم(البته اگر لیسانس رو ۱۰ ترمه بدونیم!) .... رشتم که ربطی به کامپیوتر نداره... کار و فعالیت و پروژه هام در مورد رشته ی خودمه... اما کامپیوتر و کامپیوتر کار ها رو هم دوست دارم! تو دانشگاه همه من رو با لینوکس می شناسن نه با عنوان رشته ام!
http://www.palatvalg.com اینم وبلاگ جدید منه...

آفلاین فرهاد فرامرزی

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 764
  • آزادی در لینوکس(فرهاد فرامرزی)
    • مطالبی متفاوت در مورد فدورا
« پاسخ #6 : 01 شهریور 1389، 05:34 ب‌ظ »
من لیسانس شیمی کاربردی هستم
الانم دارم توی شاتل قسمت پشتیبانی کار می کنم
اینجا رو تروکندم با لینوکس

www.fedora1.wordpress.com
==================================
فرهاد فرامرزی

آفلاین fzerorubigd

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 758
  • گوگل دوست خوبیه، فقط باید ازش بپرسی
    • یادداشتهای بیت نیمسوز
« پاسخ #7 : 01 شهریور 1389، 06:50 ب‌ظ »
رشته منم برقه. از نوع قدرت :)
ولی با کامپیوتر میونم زیادی خوبه. خدا نیامرزه اونیکه وقت انتخاب رشته به من گفت با این رتبه برق بری بهتره :))‌ درسته که از نظر در آمد خیلی بهتره ولی هنوز هم حسرت اینو میخورم که چرا نرفتم کامپیوتر :دی

آفلاین Tahmooreth

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 366
  • یــاد بـاد
« پاسخ #8 : 01 شهریور 1389، 08:22 ب‌ظ »
رای دوم بیکار هم مال منه.
 ;D

ضمنا این شعر هم از خودمه در وصف حالم:
بیکاریم و خوشیم
انشالله یه روزی آدم میشیم
« آخرین ویرایش: 01 شهریور 1389، 09:03 ب‌ظ توسط Tahmooreth »

آفلاین fzerorubigd

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 758
  • گوگل دوست خوبیه، فقط باید ازش بپرسی
    • یادداشتهای بیت نیمسوز
« پاسخ #9 : 01 شهریور 1389، 08:53 ب‌ظ »
من هنوز وارد دانشگاه نشدم ( یعنی پیش دانشگاهی ام ) اما از قدیم گفتن که << علم بهتر است یا ثروت ؟ البته ثروت >> حالا طرف میره دانشگاهد کلی درس میخونه آخرشم بیکار میشینه خونه ولی در عوض یکی پا میشه به جای درس خوندن میره بازار و پولدار میشه .

قطعا علم بهتره!  اونایی هم که مدرک دارن و بیکارند، ببخشیدا اونایی اند که تو دانشگاه بجای یادگیری لاس زدند! واسه کسی که چیزی بلد باشه همیشه کار هست. خیلی ها هستند تجربه عملی کاری رو دارند ولی چون مدرک ندارند استخدام نمی شدند یا حقوق لایق شون رو نمی گیرند! پس وقتی علم چیزی رو داری قطعا پول رو هم بهراهش داری. البته استخدام شدند واسه کسایی که مدرک دارند 2 حالت داره:
1. مدرک داره، سواد نداره که با پارتی می ره تو.
2. مدرک + سواد داره که منت هیچ کس هم رو سرش نیست و خودش رو پای خودشه.
اگه میدونستم همچین چیزی مینویسی منم میزدم بیکار.
متاسفانه یا شما توی دانشگاههای ما نیستی یا اصلا از چیزی خبر نداری. من رشته ام برقه، ولی فقط و فقط به دلیل اینکه گاهی دانشجوهای رشته کامپیوتر ازم سوال میپرسن شدم آدم بده گروه کامپیوتر! چون احساس میکنن سوادم تو بعضی چیزا از اونها بیشتره.
دانشجو رو بیخود میپیچونن، الکی اذیتشون میکنن، دانشگاههای بزرگ رو نبین. به برکت این دولت، الان به سختی میتونی تو یه شهر دور با دانشگاه خوب قبول شی...
تو دانشگاه آزاد هم که اگه از یه کلاس یک سوم نیفته استادش میره زیر سوال!!! (باور کن اتفاق افتاده برای شخص خودم که میگم) اونقت شما میگی میرن لاس زدن؟؟

آفلاین persian007

• Full Member
  • *
  • ارسال: 188
  • اگه اولش به فکر آخرش نباشی آخرش به فکر اولش میفتی
« پاسخ #10 : 01 شهریور 1389، 09:14 ب‌ظ »
سال اول رشته عمران هستم . فکر کنم با این اوضاع من یه 5 سالی طول بکشه !!!!!
قبل از اینکه برم دانشگاه تایپیست بودم تقریبا تمام تایپ های شهرمون دست آخر میومد خونه ما ( البته فقط پایان نامه و تایپ ریاضیات ) !!!
حالا علم بهتر است یا ثروت ؟ به نظر من بهترین ورزش شنا هستش !!!! شوخی کردم ثروت بهتره .
همین دیگه ، خداحافظ .

« آخرین ویرایش: 01 شهریور 1389، 09:17 ب‌ظ توسط pershian007 »

آفلاین (|33@5

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 530
« پاسخ #11 : 01 شهریور 1389، 10:10 ب‌ظ »
درود بر همه

من تا الان دو رشته رو به صورت آکادمیک خوندم :
مهندسی شیمی گرایش صنایع گاز
مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار

حرفه ام برنامه سازی و تولید و توسعه صفحات وبه.
من عاشق کامپیوتر هستم و دلیلی که باعث شد از دنیای ری اکتورها و برج های تقطیر جدا بشم و بیام سراغ کامپیوتر عشق به فن آوری اطلاعات و ارتباطات بود ؛ به واسطه همین عشق و علاقه وصف ناپذیر بود که الان به عنوان کارشناس نرم افزار مشغول فعالیت هستم.
اگر عقیده مخالف، شما را عصبانی می کند، نشانه آن است که شما ناخودآگاه می دانید که دلیل مناسبی برای آنچه فکر می کنید، ندارید.

آفلاین Samane

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 279
« پاسخ #12 : 01 شهریور 1389، 10:13 ب‌ظ »
من رشته ام برقه، ولی فقط و فقط به دلیل اینکه گاهی دانشجوهای رشته کامپیوتر ازم سوال میپرسن شدم آدم بده گروه کامپیوتر! چون احساس میکنن سوادم تو بعضی چیزا از اونها بیشتره.

این چه حرفیه دوست عزیز! من که منظور شما رو درست نفهمیدم ولی خب پس اگه اینطوره من هم چون حسابدارم یعنی بچه های حسابداری رو ضایع کردم! این بنظر من به استعداد و توانایی های آدمی برمی گرده. تازه اگه بچه های کامپیوتر ننگ شون بود هیچ وقت از شما سوال نمی پرسیدند. البته بچه های برق زبان c یا c++ رو تو دانشگاه می خونند.
دانشجو رو بیخود میپیچونن، الکی اذیتشون میکنن، دانشگاههای بزرگ رو نبین. به برکت این دولت، الان به سختی میتونی تو یه شهر دور با دانشگاه خوب قبول شی...
تو دانشگاه آزاد هم که اگه از یه کلاس یک سوم نیفته استادش میره زیر سوال!!! (باور کن اتفاق افتاده برای شخص خودم که میگم) اونقت شما میگی میرن لاس زدن؟؟
من خودم آزاد کرج می رم ولی تاحالا نشده که استاد تخصصی بخواد دانشجو رو بپیچونه یا اذیت کنه، بحث اینکه دلت می خواد کیلو کیلو بهت نمره بدن فرق می کنه با پیچوندن و اذیت کردن! بنظر شما شایسته است نمره کسی که تو طول ترم درس می خونه با اونی که نمی خونه یکی باشه؟!
راجع به عمومی ها هم خداییش خیلی اذیت می کنند، من که خودم ترم پیش بخاطر نمره عمومی ها معدلم رو حسابی کشید پایین ولی با این حال تخصصی باعث شدم معدلم 17 شه.
واسه لاس زدن بچه ها، تو رشته های دیگه رو نمی دونم ولی تو رشته ما بچه ها کدنویسی ها رو حفظ می کنند وشب امتحانی اند. بجای اینکه طرف تو طول ترم سعی کنه یاد بگیره، دنبال یکجوری ارتباط با دختراست (و بلعکس). هفته دیگه c++ امتحان داریم بچه ها ایمیل هاشون رو بهم دادند که تمرینها رو دونه دونه حل کنم و بهشون بدم تا این ترم رو نیوفتند! (البته من کار رو بدون هیچ منتی واسشون می کنم و چون جواب تمرینهای کارگاه رو ناقص داشتند، خودم بهشون پیشنهاد دادم که ایمیل شون رو بدند) کلا هدفم از بیان این موضوع سطح علمی و عملکرد بچه ها تو دانشگاه ست. حالا شما فکر می کنید واسه اینجور آدما کار پیدا میشه؟
تو دنیایی که بار علمی ارزش داره باید واسه کسب علم تلاش کرد. (البته اگه میخوای یه کار تمیز بدست بیاری)
امیدوارم همیشه بروز باشید!

آفلاین pooria892

• Full Member
  • *
  • ارسال: 233
« پاسخ #13 : 01 شهریور 1389، 11:15 ب‌ظ »
اون زمانی که من می خواستم انتخاب رشته کنم یه آدم ... بهم گفت مکانیک بخون که بازار کارش خوبه! منم خوندم و الان بیکار در خدمت شمام ;) (سومین رای بیکاری مال منه)

نقل‌قول
ضمنا این شعر هم از خودمه در وصف حالم:
بیکاریم و خوشیم
انشالله یه روزی آدم میشیم
=D>
آفرین
واقعا شعرت تاثیر گذار بود. تصمیم گرفتم تا آخر عمر بی کار بمونم :guitar:
« آخرین ویرایش: 01 شهریور 1389، 11:17 ب‌ظ توسط pooria892 »

آفلاین RoOhi

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 54
« پاسخ #14 : 01 شهریور 1389، 11:24 ب‌ظ »
منم رشته کامپیوترم
در حال حاضر هم مسئول بخش پشتیبانی وب سایت یه شرکت هستم ( البته تصمیم دارم کم کم واسه خودم هم کار کنم  ;) )