انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: کمک در اتصال به اینترنت در ubuntu - چرا اینطوری شد؟؟!  (دفعات بازدید: 17729 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین fzerorubigd

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 758
  • گوگل دوست خوبیه، فقط باید ازش بپرسی
    • یادداشتهای بیت نیمسوز

فقط من یه همین TP-Link رو دارم، منتها با نگه داشتن اون دکمه ریست، به مدت ۵ ثانیه ریست میشه، (یعنی تنظیماتش کاملا از بین میره)‌یعنی انقدر نگهش میدارم که یه بار برای یه لحظه کوتاه چراغهاش چشمک بزنه و اونوقت ریست شه، البته ممکنه این اشکال داشته باشه .

آفلاین eMan

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1366

فقط من یه همین TP-Link رو دارم، منتها با نگه داشتن اون دکمه ریست، به مدت ۵ ثانیه ریست میشه، (یعنی تنظیماتش کاملا از بین میره)‌یعنی انقدر نگهش میدارم که یه بار برای یه لحظه کوتاه چراغهاش چشمک بزنه و اونوقت ریست شه، البته ممکنه این اشکال داشته باشه .
+1 فرود جان نکته ی خوبی بود  ;) با اجازت آموزش رو ویرایش میکنم  ;D

eMan جان آموزش جالب و کامل بود
+1

ممنون  ;D
« آخرین ویرایش: 04 شهریور 1389، 03:19 ب‌ظ توسط eMan »
جهت تماس با بنده یا از طریق فروم آرچ و یا از طریق وبلاگ آرچ بوک و یا از طریق ایمیل با بنده تماس بگیرید

آفلاین mFat

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 720
    • It's Me
ایمان جان فقط باید گفت آفرین و زنده باد!
خیلی عالیه که اینطور با حوصله به بچه ها کمک می‌کنی.
Download Arios http://arioslinux.org

آفلاین Mohammad_Virus

• Newbie
  • *
  • ارسال: 12
eMan جان. بابت آموزشت ممنون. هنوز تستش نکردم ولی به زودی انجام میدم میبینم چطور میشه

چند روز پیش هر کاری کردم به اینترنت وصل نشد. زنگ زدم بعد اپراتور همین کارا رو گفت و انجام دادم. بعد توی ویندوز کانکت میشه و توی ubuntu نمیشه. اگه دوباره ریست کنم و این تنظیمات رو ایندفعه از توی ubuntu انجام بدم باید مشکلم برای کانکت شدن توی ubuntu حل بشه ولی برای ویندوز شاید مشکل پیش بیاد. چکار کنم به نظر شما؟ امتحان کنم؟

بابت راهنمایی ها ممنون

آفلاین Mohammad_Virus

• Newbie
  • *
در مورد MAC ADRESS که Prospect گفتند اگه ممکنه بیشتر توضیح بدید

آفلاین Prospect

• Full Member
  • *
  • ارسال: 101
پاسخ به: کمک در اتصال به اینترنت در ubuntu - چرا این
« پاسخ #20 : 05 شهریور 1389، 04:58 ق‌ظ »
در مورد MAC ADRESS که Prospect گفتند اگه ممکنه بیشتر توضیح بدید

سلام به همه دوستان عزیز :

ببین Mohammad_Virus عزیز اکثر سرویس دهنده های ADSL برای امنیت بیشتر کاربران یک کدی که اصطلاحا به اون MAC Address می گن بر روی خط ADSL آنها فعال می کند و با این MAC Address فقط کاربر می تونه با یک سیستم عامل وارد اینترنت بشه - از زمانی که استفاده از اینترنت می کنه اون سیستم عاملی که ابتدا با اون وارد اینترنت شده به صورت پیش فرض در نظر گرفته میشه . حتی اگر شما با 2 سیستمی که هر دو مثلا ویندوز 7 دارن بخواید وارد اینترنت بشید ( یعنی کابل شبکه یا USB رو از یک سیستم در اورده و به سیستم دیگری بزنیم ) بازهم وارد نمیشه چون به صورت طبیعی فقط با سیستمی که ابتدا وارد شدید می تونید به اینترنت متصل شوید .

نتیجه گیری :

یکبار گفتم شما باید به سرویس دهنده ADSL تون تماس بگیرید و بگید تا  Mac Address شما رو غیر فعال کنه . (این راهنمایی که خدمت شما عرض می کنم امتحان شده - چون برای خودمم پیش اومده بوده )

اما فکر می کنم اگر آدرس Mac تونو بتونید از سرویس دهندتون بگیرید ، می تونید آن آدرس رو در تنظیمات اتصال به شبکه  اوبونتو وارد کنید (یک قسمتی برای وارد کردن Mac Address داره ) و به راحتی وارد اینترنت بشید .(البته امتحان نکردم ولی فکر می کنم درست باشه)

بازم سوالی بود در خدمتم .
« آخرین ویرایش: 05 شهریور 1389، 05:01 ق‌ظ توسط Prospect »

آفلاین (|33@5

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 530
بزارید بدون پرداختن به جوانب فنی یه توضیح مختصر در مورد MAC Address بدم :
mac مخفف media access control و یک آدرس فیزیکیه که در تراشه کارت شبکه قرار می گیره و در مدل osi درون لایه دوم شبکه شناسایی میشه (datalink layer) ؛ لایه datalink مسئول بررسی این موضوعه که داده  متعلق به کدوم یک از کامپیوترهای موجود در شبکه است (نکته ip در یک لایه بالاتر -network layer- قرار گرفته - مسیر حرکت پکت های اطلاعاتی از پایین به بالاست).
گمون کنم در همین حد برای شناخت MAC کافی بوده باشه - در صپرتی که اطلاعات بیشتری لازم داشتید بفرمایید تا توضیح بدم
اگر عقیده مخالف، شما را عصبانی می کند، نشانه آن است که شما ناخودآگاه می دانید که دلیل مناسبی برای آنچه فکر می کنید، ندارید.

آفلاین Mohammad_Virus

• Newbie
  • *
از تمامی دوستانی که راهنمایی میکنند متشکرم

آفلاین eMan

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1366
mac مخفف media access control و یک آدرس فیزیکیه که در تراشه کارت شبکه قرار می گیره و در مدل osi درون لایه دوم شبکه شناسایی میشه (datalink layer) ؛ لایه datalink مسئول بررسی این موضوعه که داده  متعلق به کدوم یک از کامپیوترهای موجود در شبکه است (نکته ip در یک لایه بالاتر -network layer- قرار گرفته - مسیر حرکت پکت های اطلاعاتی از پایین به بالاست).
گمون کنم در همین حد برای شناخت MAC کافی بوده باشه - در صپرتی که اطلاعات بیشتری لازم داشتید بفرمایید تا توضیح بدم
+1
بنده که همیشه منتظر اطلاعات بیشترم  ;D
جهت تماس با بنده یا از طریق فروم آرچ و یا از طریق وبلاگ آرچ بوک و یا از طریق ایمیل با بنده تماس بگیرید

آفلاین Mohammad_Virus

• Newbie
  • *
با غیر فعال کردنش که مشکلی پیش نمیاد؟
و این طور که دوستان راهنمایی کردند حتما باید غیر فعال بشه تا بتونم کانکت بشم. درسته؟

آفلاین fzerorubigd

• Hero Member
  • *
    • یادداشتهای بیت نیمسوز
البته این آدرس MAC قاعدتا نباید قابل تغییر باشه، ولی با بعضی از نرم افزارها تو ویندوز تغییر میکرد(دقیقا هم کار میکرد، من توی شرکت برای تقسیم اینترنت اینکار رو کرده بودم، بعدا متوجه شدم یکی از بچه ها داره ترافیک بقیه رو هم میخوره:)‌ تازه فهمیدم چه خبره ). تو لینوکس کسی چیزی سراغ داره که بتونه این آدرس رو عوض کنه؟

آفلاین (|33@5

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 530
« پاسخ #26 : 05 شهریور 1389، 04:17 ب‌ظ »
البته این آدرس MAC قاعدتا نباید قابل تغییر باشه، ولی با بعضی از نرم افزارها تو ویندوز تغییر میکرد(دقیقا هم کار میکرد، من توی شرکت برای تقسیم اینترنت اینکار رو کرده بودم، بعدا متوجه شدم یکی از بچه ها داره ترافیک بقیه رو هم میخوره:)‌ تازه فهمیدم چه خبره ). تو لینوکس کسی چیزی سراغ داره که بتونه این آدرس رو عوض کنه؟

برنامه های مختلف و روش های متعددی هست اما ترجیحا کسی دنبال این قضیه رو نگیره چون اصولا تغییر مک برای sniff استفاده میشه به این صورت که با حملات Dos سیستم (مسلما سرورها ارزش چنین اتکی رو دارن) رو از شبکه خارج کرده (کرش - دون) و بعد با تغییر Mac Address و ip تمام پک هایی که به سمت قربانی فرستاده میشده رو میشه دریافت کرد (از مصادیق sniffit).
تغییر مک در جاهایی که مدیر شبکه توزیع ترافیک رو برپایه mac-ip قرار داده باشه (بدون تاییدیه گذرواژه) با تغییر mac و اطلاع از دون بودن سیستم قربانی به راحتی میشه از ترافیک تخصیص داده شده به اون استفاده کرد.

[/quote]
با غیر فعال کردنش که مشکلی پیش نمیاد؟
و این طور که دوستان راهنمایی کردند حتما باید غیر فعال بشه تا بتونم کانکت بشم. درسته؟
MAC رو نمیشه غیر فعال کرد ؛ منظور دوستان از غیر فعال کردن MAC اینه که Access point شما بر پایه MAC نباشه.

+1
بنده که همیشه منتظر اطلاعات بیشترم  ;D
eMan جان شما نسبت به بنده لطف دارید
« آخرین ویرایش: 05 شهریور 1389، 05:55 ب‌ظ توسط javandata »
اگر عقیده مخالف، شما را عصبانی می کند، نشانه آن است که شما ناخودآگاه می دانید که دلیل مناسبی برای آنچه فکر می کنید، ندارید.

آفلاین Prospect

• Full Member
  • *
  • ارسال: 101
« پاسخ #27 : 05 شهریور 1389، 06:56 ب‌ظ »
javandata عزیز کاملا درست پاسخ دادن و راهنمایی کردن . ازشون تشکر می کنم . Mohammad_Virus  عزیز من دقیقا نمی دونم چیزی ( نرم افزار ) برای غیر فعال کردن Mac باشه اما فکر نمی کنم کار سختی باشه زنگ می زنی به سرویس دهندت بعد شاید نامه نگاری داشته باشه (یه کم . اونم واسه اینکه با خطرات احتمالی بعضی ها مواجه شدی انها پاسخ گو نباشن ) و در آخر می تونی Ok کنی کارتو - مشکلی نیست -

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19677
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
sudo apt-get install macchanger
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین fzerorubigd

• Hero Member
  • *
    • یادداشتهای بیت نیمسوز
sudo apt-get install macchanger
مرسی ولی من آرچ دارم و معادلش تو AUR اینه :
http://aur.archlinux.org/packages.php?ID=38634