انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: کمک در اتصال به اینترنت در ubuntu - چرا اینطوری شد؟؟!  (دفعات بازدید: 17744 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Prospect

• Full Member
  • *
  • ارسال: 101
آفرین خیلی عالی بود بچه ها

آفلاین mani.zaeim

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 287
  • Free as in Freedom
هم در "windows" کثیف و هم در Linux آدرس mac قابل تغییر است
1- man چیزه خوبیه
۲- google کنید
۳- خوب بخوانید

"If Windows API becomes the default on Linux then what is the point of Linux?" -- Mark Shuttleworth
MONO is Windows API

آفلاین mani.zaeim

• Sr. Member
  • *
  • Free as in Freedom
sudo ifconfig eth0 down hw ether 00:00:00:00:00:01

sudo ifconfig eth0 up
می توانید عوض کنید
« آخرین ویرایش: 07 شهریور 1389، 01:07 ق‌ظ توسط mani.zaeim »
1- man چیزه خوبیه
۲- google کنید
۳- خوب بخوانید

"If Windows API becomes the default on Linux then what is the point of Linux?" -- Mark Shuttleworth
MONO is Windows API

آفلاین soso

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 30
برنامه های مختلف و روش های متعددی هست اما ترجیحا کسی دنبال این قضیه رو نگیره چون اصولا تغییر مک برای sniff استفاده میشه به این صورت که با حملات Dos سیستم (مسلما سرورها ارزش چنین اتکی رو دارن) رو از شبکه خارج کرده (کرش - دون) و بعد با تغییر Mac Address و ip تمام پک هایی که به سمت قربانی فرستاده میشده رو میشه دریافت کرد (از مصادیق sniffit).
تغییر مک در جاهایی که مدیر شبکه توزیع ترافیک رو برپایه mac-ip قرار داده باشه (بدون تاییدیه گذرواژه) با تغییر mac و اطلاع از دون بودن سیستم قربانی به راحتی میشه از ترافیک تخصیص داده شده به اون استفاده کرد.

یعنی میشه با تغییر مک بقیه رو هک کرد ؟
شما که گفتی برای هکه و دنبالش رو نگیرین اما بقیه مثل این که خیلی به تغییر مک علاقه داشتن و یه برنامه و یه روش رو توضیح دادن!

آفلاین Mohammad_Virus

• Newbie
  • *
  • ارسال: 12
مودم رو ریست کردم همه چی به هم ریخت ](*,) :'(

با شرکتی که ازش خدمات میگیرم تماس گرفتم اونام نتونستن کاری بکنن. گفتن مودم رو بیار ببینیم چی شده. خدا کنه مودم عیب نکرده باشه.

الان هم با دیال آپ اومدم تا بگم اینطوری شد

آفلاین eMan

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1366
پاسخ به: کمک در اتصال به اینترنت در ubuntu - چرا این
« پاسخ #35 : 07 شهریور 1389، 04:02 ق‌ظ »
اصلا نگران نباش
من تا حالا این مودم رو شاید ۱۰۰ بار ریست کردم
یعنی چیزی نیست که بخواد براش اتفاق خاصی بیفته
جهت تماس با بنده یا از طریق فروم آرچ و یا از طریق وبلاگ آرچ بوک و یا از طریق ایمیل با بنده تماس بگیرید

آفلاین mani.zaeim

• Sr. Member
  • *
  • Free as in Freedom
چه کسی گفته برای Hack کردن در wan تغییر مک مهمه؟
1- man چیزه خوبیه
۲- google کنید
۳- خوب بخوانید

MONO is Windows API

آفلاین Mohammad_Virus

• Newbie
  • *
  • ارسال: 12
اول خواستند تلفنی مشکلم رو حل کنن ولی به یه مرحله که میرسید دیگه نمیشد تنظیمات رو انجام داد و اینترنت قطع میشد. خودم یه بار دیگه مراحل رو انجام دادم بازم به اونجا که میرسید قطع میشد. دوباره صبح زنگ زدم. گفتند که باید مودم رو بیاری ما خودمون درست کنیم. 24 ساعت هم طول میکشه تا درست بشه. امروز عصر مودم رو میبرم ببینم چی میشه.

کسی نیست به ما بگه آخه مرد مومن تو که بلد نیستی دست نزن. خودم کردم که لعنت بر خودم باد.

آفلاین (|33@5

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 530
یعنی میشه با تغییر مک بقیه رو هک کرد ؟
شما که گفتی برای هکه و دنبالش رو نگیرین اما بقیه مثل این که خیلی به تغییر مک علاقه داشتن و یه برنامه و یه روش رو توضیح دادن!

دوست من لازم میدونم کمی توضیح بدم تا شما از شبهه بیرون بیایید
 با سادترین توصیف باید عرض کنم برای این که بشه پکهای اطلاعاتی رو به صورت غیر مجاز دریافت کرد (جازدن خودتون به عنوان سیستم مقصد) نیاز به دو آیتم دارید که سوییچ یا روتر موجود در شبکه اطلاعات رو برای شما بفرسته :
1- آی پی
2- مک

شما به شرطی میتونید ip خودتون رو به ip قربانی تغییر بدید که در همون رنج ip قرار گرفته باشید (اگر هم قرار نگرفته باشید میتونید یه سیستم در همون شبکه که پیکربندی مناسبی نداره رو بدست بگیرید و .....)
این که چطوری IP Range تعیین میشه و قوائد کلاس بندی ip چطوریه و ... در این تاپیک نمیگنجه ؛ بیشتر کاربران تا کمی اطلاعات در مورد شبکه و راه های نفوذ بدست میارن شروع میکنن به سؤ استفاده از اون به همین دلیل از نظر من نباید این بحث ها عمومی باشه
چند وقت پیش کمی گرفتاری شغلیم کم شده بود گفتم تا بیکارم سرور ispی که دارم ازش خدمات میگیرم رو تست نفوذپذیری کنم نتیجه حاصله وحشتناک بود (حقیقتش رو بخوایید به دلایلی ترجیح دادم اونها رو به مدیر شبکه اعلام نکنم !)..........
 برای مثال خیلی از مدیران شبکه از بکار بردن IDS برای شبکه داخلی صرف نظر میکنن (به دلیل مصرف شدن منابع شبکه) که همین مسئله باعث میشه افراد با کمترین دانش بیان کل یک شبکه داخلی رو مورد پویش و بعد تهاجم قرار بدن و .......... ؛ الان شما واقعا نیاز به دانش فنی ندارید چون تا دلتون بخواد ابزارهای مختلف به صورت رایگان در اینترنت موجوده که میتونید تهیه و ازش سؤ استفاده کنید.
اگر عقیده مخالف، شما را عصبانی می کند، نشانه آن است که شما ناخودآگاه می دانید که دلیل مناسبی برای آنچه فکر می کنید، ندارید.

آفلاین mani.zaeim

• Sr. Member
  • *
  • Free as in Freedom
مودم را reset کن
2 تا راه داره:
۱- software reset: از طریق management console
hardware reset -۲: ریست هم ۲ تا راه داره:
۲.۱- گرفتن reset button به مدت ۳۰ ثانیه در زمانی که مودم روشن است
۲.۲-  در زمانی که مودم خاموش است گرفتن reset button و روشن کردن مودم و نگه داشتن reset به مدت ۱۰ ثانیه( با این کار frimware رو پاک میکنی)

برای تغییر mac در مودم  ssh بزن به مودم (یا telnet )
ssh admin@<modem ip addr>
ifconfig eth0<your interface like eth0 its may be "br0"> down hw ether 00:00:00:00:00:01<some addr>
ifconfig eth0|br0 up

با زدن ? و زدن enter میتونید command list رو ببینید
« آخرین ویرایش: 07 شهریور 1389، 02:37 ب‌ظ توسط mani.zaeim »
1- man چیزه خوبیه
۲- google کنید
۳- خوب بخوانید

MONO is Windows API

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2338
چراغ internet
این چراغ مربوط به پیکر بندی مودم هست که سه حالت داره
خاموش : مودم پیکربندی نشده و ارتباط با اینترنت قطع می باشد
روشن : ارتباط با اینترنت برقرار شده است
چشمک زن : در حال رد و بدل کردن اطلاعات ما بین سرویس دهنده و مودم ( معمولا این حالت با چشمک زدن یکی از چراغهای usb  یا lan  همراه است و اگر این دو را با هم ادغام کنیم یعنی ( چراغ  internet در حال رد و بدل کردن اطلاعات ما بین سرویس دهنده و مودم + چراغ USB یا LAN در حال رد و بدل اطلاعات ما بین مودم و رایانه = ارتباط رایانه با سرویس دهنده
چراغ روی مودم من (D-Link DSL-2520U) روشن و ثابته و اصلا چشمک زن نیست! و موقع باز کردن صفحات وب یا دانلود فقط چراغ Lan چشمک می زنه و چراغ status هم چراغ Lan رو همراهی میکنی. مودمم مشکل داره؟ (تازه خریدم. دو سه روز میشه)

آفلاین paradox

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 66
چراغ internet
این چراغ مربوط به پیکر بندی مودم هست که سه حالت داره
خاموش : مودم پیکربندی نشده و ارتباط با اینترنت قطع می باشد
روشن : ارتباط با اینترنت برقرار شده است
چشمک زن : در حال رد و بدل کردن اطلاعات ما بین سرویس دهنده و مودم ( معمولا این حالت با چشمک زدن یکی از چراغهای usb  یا lan  همراه است و اگر این دو را با هم ادغام کنیم یعنی ( چراغ  internet در حال رد و بدل کردن اطلاعات ما بین سرویس دهنده و مودم + چراغ USB یا LAN در حال رد و بدل اطلاعات ما بین مودم و رایانه = ارتباط رایانه با سرویس دهنده
چراغ روی مودم من (D-Link DSL-2520U) روشن و ثابته و اصلا چشمک زن نیست! و موقع باز کردن صفحات وب یا دانلود فقط چراغ Lan چشمک می زنه و چراغ status هم چراغ Lan رو همراهی میکنی. مودمم مشکل داره؟ (تازه خریدم. دو سه روز میشه)
مودم رو به طور کلی تو دو حالت می تونید تنظیم کنید .
یک حالتش Bridge هستش که تو این حالت شما تو سیستم عاملتون کانکشن میسازید و با اون به اینترنت وصل میشید .( مثل اینترنت دیال آپ )
یه حالت دیگه هم هست (pppoe) که مودم یوز و پس شما رو تو خودش ذخیره می کنه و با روشن کردن مودم خودش به اینترنت کانکت میشه .
در مورد مودم 2520u ( مودم خودم هم همینه)
تو حالت اول چراغ اینترنت روشن نمیشه و فقط چراغ های dsl ( برای بررسی ارتباط با سرویس دهنده )چراغ lan ( برای بررسی اتصال مودم به کارت شبکه و چراغ پاور روشن می شه . چراغ status هم در کنار چراغ lan هنگام ارسال و دریافت اطلاعات به صورت چشمک زن روشن و خاموش می شن .
تو حالت دوم علاوه بر چراغ های بالا چراغ اینترنت هم روشن میشه که نشونه اتصال مودم به اینترنت از طریق PPPOE هستش . ( وضعیت بقیه چراغها مثل حالت بالاست)
پس مودمتون هیچ مشکلی نداره
ما رو واسه زندگی کردن میارن اینجا و این دقیقا همون چیزیه که ازمون می گیرن!!!رستگاری در شائوشانگ

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
با مودم تو وضعیت pppOE چه جوری باید رفتار کنیم؟ اگر همیشه روشن باشه ایرادی نداره؟حتی وقتی کامبیوتر خاموشه؟
وقتی خاموشه بعد از بالا اومدن اوبونتو روشن کنیم یا قبلش؟ یا ربط به این چیزا نداره؟

آفلاین paradox

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 66
با مودم تو وضعیت pppOE چه جوری باید رفتار کنیم؟ اگر همیشه روشن باشه ایرادی نداره؟حتی وقتی کامبیوتر خاموشه؟
وقتی خاموشه بعد از بالا اومدن اوبونتو روشن کنیم یا قبلش؟ یا ربط به این چیزا نداره؟
من مودمم رو همیشه روشن نگه می دارم . تا اونجایی که اطلاع دارم روشن و خاموش کردن مداوم مودم به مدارهای داخلیش آسیب میرسونه . مودم خود من الان نزدیک به 18 ماهه که روشنه و تا به حال مشکلی نداشته . ( بیشتر از این هم براش مشکلی پیش نمی یاد ) . فقط زمانی که برقتون دچار نوسان شد یا زمان رعدو برق و یا هنگامی که می خواین برین مسافرت مودم رو خاموش کنید . فقط حواستون باشه که سوراخ های تهویه رو مودم رو نپوشونید که گرما یکی از بدترین دشمن های قطعاته . ( مودم بعد از یه تایمی کار کردن گرم میشه که کاملا طبیعیه )
ما رو واسه زندگی کردن میارن اینجا و این دقیقا همون چیزیه که ازمون می گیرن!!!رستگاری در شائوشانگ

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
خاموش کردن با قطع برق چی؟ (غیر از کلید power) به مدار اسیب میزنه؟
من هر شب برق اصلی کامبیوتر رو قطع میکنم؟

وقتی با اینترنت هم کار ندارم روشن باشه که الکی گرم میشه! موردی نداره؟