انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: کمک در اتصال به اینترنت در ubuntu - چرا اینطوری شد؟؟!  (دفعات بازدید: 17753 بار)

0 کاربر و 10 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین paradox

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 66
خاموش کردن با قطع برق چی؟ (غیر از کلید power) به مدار اسیب میزنه؟
من هر شب برق اصلی کامبیوتر رو قطع میکنم؟

وقتی با اینترنت هم کار ندارم روشن باشه که الکی گرم میشه! موردی نداره؟
در مورد قطع برق اصلی ( اگر اشتباه نکنم و منظورتون دکمه محافظ و یا سیم سیار باشه ) فکر کنم بهتر باشه که قبل از این کار دکمه پاور پشت مودم رو بزنید تا وقتی دوباره برق رو وصل کردید همینجوری یهو وارد مودم نشه .
اما سعی کنید زمانی که با اینترنت کار ندارید مودم رو خاموش نکنید . اگر هم برای جلوگیری ناگهانی مصرف ترافیک  ( آپدیت شدن خودکار نرم افزارها تو ویندوز یا اوبونتو و یا نرم افزارهایی که به نحوی از اینترنت استفاده می کنن مثل amarok ) مودم رو خاموش می کنید می تونید به جای این کار شبکه رو کالا غیر فعال کنید که با مودم ارتباطی نداشته باشه .
« آخرین ویرایش: 18 آذر 1391، 01:12 ق‌ظ توسط paradox »
ما رو واسه زندگی کردن میارن اینجا و این دقیقا همون چیزیه که ازمون می گیرن!!!رستگاری در شائوشانگ

آفلاین Matrix.1372

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1966
  • Ma3x
    • Ma3x
خاموش کردن با قطع برق چی؟ (غیر از کلید power) به مدار اسیب میزنه؟
من هر شب برق اصلی کامبیوتر رو قطع میکنم؟

وقتی با اینترنت هم کار ندارم روشن باشه که الکی گرم میشه! موردی نداره؟
نه عزیزم موردی نداره!
من مودمم الان پنج ساله روشنه و توی این پنج سال شاید روی هم رفته یک هفته خاموش بوده باشه!

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2338
اطلاعات زیر رو از ادرس 192.168.1.1 مودمم (دی-لینک 2520U) برداشتم.
This information reflects the current status of your DSL connection
Line Rate - Upstream (Kbps): 508
Line Rate - Downstream (Kbps): 2046

این یعنی مودم تا همین سرعتها رو بشتیبانی میکن؟
خط من 512 است (512 ارسال و 1.5 مگابیت دریافت) بعدا بخوام سرویسی با ارسال بیشتر از 512 بگیرم مودم سابورت نمیکنه؟

نقل‌قول
می تونید به جای این کار شبکه رو کالا غیر فعال کنید
چه طوری؟ جدا کردن و وصل کردن کابل شبکه دردسر داره ???

آفلاین Matrix.1372

• High Hero Member
  • *
  • Ma3x
    • Ma3x
نقل‌قول
نه این سرعت فعلی هست! مثلا مودم من:
Downstream Upstream

SNR Margin

:
6.0 8.0 db

Line Attenuation

:
33.5 21.0 db

Data Rate

:
3680 1024 kbps

Max Rate

:
3712 1256 kbps

POWER

:
20.0 12.0 dbm

آفلاین paradox

• Jr. Member
  • *
نقل‌قول
چه طوری؟ جدا کردن و وصل کردن کابل شبکه دردسر داره
از چه میز کاری استفاده می کنید ؟
ما رو واسه زندگی کردن میارن اینجا و این دقیقا همون چیزیه که ازمون می گیرن!!!رستگاری در شائوشانگ

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
نقل‌قول
میزکار اوبونتو

آفلاین paradox

• Jr. Member
  • *
نقل‌قول
میزکار اوبونتو
اسم میز کار پیش فرض اوبونتو یونیتی هستش .
برای غیر فعال کردن شبکه روی آیکن شبکه تو نوار بالایی ( همون آیکنی که قسمت ادیت کانکشن توشه ) کلیک کنید و گزینه enabled network رو تیکش رو بردارید .
حالا اگر برنامه ای بخواد به اینترنت دسترسی داشته باشه و یا صفحه ای رو تو موزیلا یا اپرا باز کنید نمیتونید و با ارور مواجه می شید .( تو این حالت آیکن شبکه تغییر شکل پیدا می کنه )
برای وصل دوباره همون مسیر رو برید و دوباره روی همون گزینه کلیک کنید .

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
نقل‌قول
نه این سرعت فعلی هست!
سرعت دایمی خطم (پهنای باندی که از شرکت گرفتم) یا سرعت لحظه ای که دارم استفاده میکنم؟
از دیروز چندبار چک کردم همون عددهای قبلیه!

آفلاین paradox

• Jr. Member
  • *
نقل‌قول
نه این سرعت فعلی هست!
سرعت دایمی خطم (پهنای باندی که از شرکت گرفتم) یا سرعت لحظه ای که دارم استفاده میکنم؟
از دیروز چندبار چک کردم همون عددهای قبلیه!
عددها مربوط به پهنای باندیه که از سرویس دهندتون گرفتید . 

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
خیلی سوال میکنم؟
میخواید از دستم سرتو رو  ](*,)

نقل‌قول
مودم این سرعت رو از کجا میشناسه؟ به صورت یک packet روی خط از طرف سرویس دهنده براش ارسال میشه؟
چون من موقع دانلود سرعت های لحظه ای مختلفی دارم ولی مودم مقدار اسمی پهنای باند رو همیشه یکی نشون میده! طبیعیه که من همیشه از پهنای باند مثلا 1024 که مخابرات اسمی بهم داده موقع دانلود برخوردار نیستم یک وقت میشه 1024 (کیلوبیت/ثانیه) و یک وقتی هم میرسه به 100 کیلوبیت/ثانیه ولی مودم همیشه 1024 رو نشون میده حتی وقتی من دارم با سرعت پایینتری دانلود میکنم!

آفلاین paradox

• Jr. Member
  • *
خیلی سوال میکنم؟
میخواید از دستم سرتو رو  ](*,)

نقل‌قول
مودم این سرعت رو از کجا میشناسه؟ به صورت یک packet روی خط از طرف سرویس دهنده براش ارسال میشه؟
چون من موقع دانلود سرعت های لحظه ای مختلفی دارم ولی مودم مقدار اسمی پهنای باند رو همیشه یکی نشون میده! طبیعیه که من همیشه از پهنای باند مثلا 1024 که مخابرات اسمی بهم داده موقع دانلود برخوردار نیستم یک وقت میشه 1024 (کیلوبیت/ثانیه) و یک وقتی هم میرسه به 100 کیلوبیت/ثانیه ولی مودم همیشه 1024 رو نشون میده حتی وقتی من دارم با سرعت پایینتری دانلود میکنم!
سرعتی که مخابرات داره بهتون میده بر حسب کیلوبیت هست و سرعت دانلود شما بر حسب کیلو بایت .
مثلا تو پهنای باند 1024 کیلو بیت شما می تونی حداکثر با سرعت 128 کیلو بایت دانلود داشته باشی .
مسئله اینکه سرعت دانلود بعضی از اوقات می یاد پایین به خاط این که مخابرات ( و بقیه شرکت ها ) پهنای باندشون رو با ضریب اشتراک خاصی می فروشن . برای مثال تو ضریب اشتراک 1 به 10 پهنای باند شما با 10 نفر دیگه به اشتراک گذاشته میشه . اگر ضریب اشتراک سرویس دهنده شما 1 به 10 باشه و هیچ کدوم از اون 9 نفر دیگه تو یه زمان از پهنای باندشون استفاده نکنن شما می تونید با حداکثر سرعت دانلود کنید . ولی اگر 9 نفر دیگه به طور همزمان با شما کانکت بشن اونوقت شما افت سرعت شدیدی پیدا می کنید . ( تو بدترین حالت چیزی در حدود 16 کیلوبایت سرعت دانلود )

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
اگر 9 نفر دیگه به طور همزمان با شما کانکت بشن اونوقت شما افت سرعت شدیدی پیدا می کنید . ( تو بدترین حالت چیزی در حدود 16 کیلوبایت سرعت دانلود )
سوالم همینجاست. من تو بدترین وضعیت ترافیکی دارم 16 کیلوبایت دانلود میکنم ولی اطلاعاتی که تو صفحه http://192.168.1.1 ثبته هنوز همون اطلاعاتی که از اول بوده:
تو بهترین وضعیت هم باز همین اطلاعات بالا ثبته و تغییر نمیکنه.
شما گفتی که عددها مربوط به پهنای باندیه که از سرویس دهندتون گرفتید .
مودم چطوری این ظرفیت پهنای باند رو تشخیص میده؟ روی خط مخابرات یک پکت اضافی همیشه وجود داره که به مودم میگه ظرفیت اپلود 508 کیلوبیت و دانلود 2046؟ (جدای از اینکه من با چه سرعتی دانلود ممیکنم مودم همیشه همین اطلاعات رو اعلام میکنه!)

آفلاین Matrix.1372

• High Hero Member
  • *
  • Ma3x
    • Ma3x
اگر 9 نفر دیگه به طور همزمان با شما کانکت بشن اونوقت شما افت سرعت شدیدی پیدا می کنید . ( تو بدترین حالت چیزی در حدود 16 کیلوبایت سرعت دانلود )
سوالم همینجاست. من تو بدترین وضعیت ترافیکی دارم 16 کیلوبایت دانلود میکنم ولی اطلاعاتی که تو صفحه http://192.168.1.1 ثبته هنوز همون اطلاعاتی که از اول بوده:
تو بهترین وضعیت هم باز همین اطلاعات بالا ثبته و تغییر نمیکنه.
شما گفتی که عددها مربوط به پهنای باندیه که از سرویس دهندتون گرفتید .
مودم چطوری این ظرفیت پهنای باند رو تشخیص میده؟ روی خط مخابرات یک پکت اضافی همیشه وجود داره که به مودم میگه ظرفیت اپلود 508 کیلوبیت و دانلود 2046؟ (جدای از اینکه من با چه سرعتی دانلود ممیکنم مودم همیشه همین اطلاعات رو اعلام میکنه!)
ISP شما بر اساس سرعت اشتراک خریداری شده توسط شما و ظرفیت موجود برای پورت شما حداکثر سرعت رو به مودم اعلام می‌کنه!

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
ISP شما بر اساس سرعت اشتراک خریداری شده توسط شما و ظرفیت موجود برای پورت شما حداکثر سرعت رو به مودم اعلام می‌کنه!
این سرعت اسمی که مودم تشخیص میده رو توی سیستم عامل با دستوری میشه چک کرد یا فقط مودم میفهمه؟

آفلاین Matrix.1372

• High Hero Member
  • *
  • Ma3x
    • Ma3x
با سیستم عامل، سرعت فعلی (و نه سقف سرعت) رو می‌شه دید!