انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مناسبترین توزیع برای سیستم های ATOM و ضعیف؟  (دفعات بازدید: 692 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین firethumbs

• Full Member
  • *
  • ارسال: 173
بنام خدا
دوستان سلام
من یک mini pc دارم که دارای 8 گیگ هارد ssd هست و کلا ضعیف هستش. کسی توزیعی سریع ، خوب و کاملی را سراغ داره که بتونم به راحتی بر روی اون نصب کنم و از نرم افزارهایی مثل فایرفاکس ، کروم ، آفیس و زدن vpn و از اینجور کارهای دم دستی استفاده کنم.
باتشکر

آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757
من رو سیستم‌های خیلی ضعیف Ubuntu Mini نصب می‌کنم، با یک مدیرپنجره مثل Openbox که بهش مسلط هستم. ممکنه گزینه‌هایی مثل i3 و... برای سایر افراد جذاب تر باشه.
..I feel no fault for the fault I feel..

آفلاین firethumbs

• Full Member
  • *
من رو سیستم‌های خیلی ضعیف Ubuntu Mini نصب می‌کنم، با یک مدیرپنجره مثل Openbox که بهش مسلط هستم. ممکنه گزینه‌هایی مثل i3 و... برای سایر افراد جذاب تر باشه.
کجا می تونم بگیرم . آیا توزیع مبتنی بر اوبنتو هستش؟
i3 چطور؟
اگه گزینه های دیگری هم هست ممنون می شم راهنمائی کنید

آفلاین M!lad

• *
یک ISO رسمی از Ubuntu هست که فقط Base سیستم رو در اختیار شما قرار می‌ده و همه چیز رو خودتون باید نصب و پیکره‌بندی کنید.
https://help.ubuntu.com/community/Installation/MinimalCD
i3 یک مدیرپنجره هست، به شکل یک بسته می‌تونید نصب کنید روی Ubuntu Mini که نصب و پیکره‌بندی خواهید کرد.
اگر این کار براتون سخته می‌تونید از توزیع‌هایی رو نصب کنید که پیش‌فرض از همین مدیرپنجره‌ها استفاده می‌کنند. همینطور تعداد زیادی مدیر پنجره سبک دیگه‌ هم داریم و الزاما مجبور نیستید از اینا دو استفاده کنید.

محیط i3:

محیط openbox:

« آخرین ویرایش: 25 آذر 1398، 11:41 ق‌ظ توسط M!lad »

آفلاین firethumbs

• Full Member
  • *
یک ISO رسمی از Ubuntu هست که فقط Base سیستم رو در اختیار شما قرار می‌ده و همه چیز رو خودتون باید نصب و پیکره‌بندی کنید.
https://help.ubuntu.com/community/Installation/MinimalCD
i3 یک مدیرپنجره هست، به شکل یک بسته می‌تونید نصب کنید روی Ubuntu Mini که نصب و پیکره‌بندی خواهید کرد.
اگر این کار براتون سخته می‌تونید از توزیع‌هایی رو نصب کنید که پیش‌فرض از همین مدیرپنجره‌ها استفاده می‌کنند. همینطور تعداد زیادی مدیر پنجره سبک دیگه‌ هم داریم و الزاما مجبور نیستید از اینا دو استفاده کنید.

محیط i3:

محیط openbox:

با عرض سلام مجدد و تشکر
من سعی کردم این نسخه را نصب کنم. ولی با یه مشکل روبرو شدم
سیستم که باید به اینترنت متصل باشد وقتی در روند نصب وارد می شود در قسمتی که باید Mirror archive انتخاب کنیم وقتی انتخاب می کنم با پیام خطا زیر مواجه می شوم:
bad archive mirror
an error has been detected while trying to use the specified ubuntu archive mirror
possible reason: incorrect mirror, not available mirror, mirror does not support the correct ubuntu version.

چندتا میرور هم انتخاب کردم از جمله انگلستان، هند ، امارات ، بحرین، روسیه، چین و ایران. ولی برای همه شون همین خطا را می گیرم.

فقط یه مطلب دیگه هم اضافه کنم که من این سیستم را برای کاربری می خوام که اطلاعاتش از کامپیوتر در حد کلیک روی مرورگر و استفاده از اینترنت هستش و پیچیدگی زیادی نداشته باشه. نمی دونم آیا این ورژن کار منو حل می کنه یا نه؟

« آخرین ویرایش: 25 آذر 1398، 12:03 ب‌ظ توسط firethumbs »

آفلاین M!lad

• *
نقل‌قول
فقط یه مطلب دیگه هم اضافه کنم که من این سیستم را برای کاربری می خوام که اطلاعاتش از کامپیوتر در حد کلیک روی مرورگر و استفاده از اینترنت هستش و پیچیدگی زیادی نداشته باشه. نمی دونم آیا این ورژن کار منو حل می کنه یا نه؟

Ubuntu Mini لازمه‌استفاه ازش حداقل برای کسی که راه‌اندازیش می‌کنه دانش کافی درباره گنو/لینوکس و خود اوبونتو هست و کاربر نهایی هم باید دانش کافی درباره نحوه پیکره‌بندی اوبونتو تو محیط متنی داشته باشه یا اینکه کسی که سیستم رو نصب می‌کنه بسیار زمان گذاشته باشه برای تمام حالت‌های مختلف ابزار گرافیکی پیش‌بینی کرده باشه.

همون Puppy  به نظرم گزینه خوبیه...