انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: کدوم توزیع؟ مسئله این است. . . (حل شد)  (دفعات بازدید: 1390 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین محمد رجبی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 276
  • Ubuntu 22.04
    • اورلرن
کدوم توزیع؟ مسئله این است. . . (حل شد)
« : 08 اسفند 1398، 10:17 ب‌ظ »
بچه ها کامپیوتر من مشخصات زیر رو داره میخواستم بدونم کدوم توزیع لینوکس برای شروع برام بهتره. توی کار تولید محتوا و برنامه نویسی هستم.
رم  2gb
سیپیو اینتل e2160 1.80gh
گرافیک 1gb
اگه میشه یکی از توزیع های اوبونتو باشه یا اصلا خود اوبونتو باشه. ممنون
« آخرین ویرایش: 09 اسفند 1398، 10:21 ب‌ظ توسط Moh.rajabi05 »
ما نمیتوانیم به مانند یک سوزن از جامعه بیرون بزنیم، ما همراه با جامعه پیش میرویم پس باید به افزایش سواد جامعه کمک کنیم تا خودمان باسواد شویم
«خلاصه ی نقل قولی از جادی»

آفلاین هومان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1527
  • آرچ + گنوم
پاسخ : کدوم توزیع؟ مسئله این است...
« پاسخ #1 : 08 اسفند 1398، 10:20 ب‌ظ »
دبیان استاندارد نصب کن بعد روش از i3 استفاده کن
من یه کامپیوتر از عهد پالونه سنگی دارم که رمش ۵۱۲ مگه من روی اون دبیان استاندارد اوردم

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1034
  • mrostd سابق
« پاسخ #2 : 08 اسفند 1398، 10:28 ب‌ظ »
بچه ها کامپیوتر من مشخصات زیر رو داره میخواستم بدونم کدوم توزیع لینوکس برای شروع برام بهتره. توی کار تولید محتوا و برنامه نویسی هستم.
رم  2gb
سیپیو اینتل e2160 1.80gh
گرافیک 1gb
خب مدیریت پنجره i3 واقعا رم زیادی مصرف نمیکنه، اما خب کانفیگش ممکنه برای تازه کار ها اندک مقداری دردسر داشته باشه.
فکر میکنم xubuntu و یا lubuntu چیزی باشه که به کارتون میاد.

آفلاین esmaeelE

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1260
« پاسخ #3 : 08 اسفند 1398، 11:26 ب‌ظ »
رم  2gb
سیپیو اینتل e2160 1.80gh
گرافیک 1gb

به صورت دقیق اعلام کنید چه نوع کار‌هایی در برنامه نویسی انجام می‌دهید. مثلا اندروید؟
زبان، تکنولوژی، ویرایشگر و... .

با چه ابزارهایی در تولید محتوا کار می‌کنید؟
برای شروع کار با ابزارهای آفیس Libreoffice را بررسی کنید.

برای شروع بهتره با xubuntu کار کنید که برای سیستم های ضعیف مناسبه.

من با نصب  debian netinstall به همراه دسکتاپ XFCE4 سرعت بهتری نسبت به xubuntu داشتم.

اما کار با اون کمی نیاز به حوصله بیشتر و تجربه کاری بالاتر داره.
پی‌نوشت
می‌تونید با هزینه اندک RAM سیستم را به 4 ارتقا بدین

« آخرین ویرایش: 09 اسفند 1398، 05:03 ق‌ظ توسط esmaeelE »

آفلاین Sun-PDA

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 841
« پاسخ #4 : 09 اسفند 1398، 01:23 ق‌ظ »
من لینوکس مینت xfce یا mate رو پبشنهاد می‌کنم

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2489
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
« پاسخ #5 : 09 اسفند 1398، 01:39 ق‌ظ »
من mate رو پیشنهاد نمیدم. مگر اینکه با آرچ نصب کنید که رم کمتری بگیره. با mrostd موافقم. اگر زیر مجموعه‌های اوبونتو مد نظرتون هست برای ۲ گیگ رم، دوگزینه وجود داره. Lubuntu و Xubuntu .البته میتونید از مدیر پنجره‌ها هم استفاده کنید.

آفلاین محمد رجبی

• Sr. Member
  • *
  • Ubuntu 22.04
    • اورلرن
« پاسخ #6 : 09 اسفند 1398، 01:53 ق‌ظ »
سلام. از پاسخ هاتون منچکرم ولی واقعا گیج شدم. xubuntu که اصلا قیافه نداره و من هم بلد نیستم باهاش کار کنم. خدایی نمیشه ی چیزی بگید قیافش و کارش مث اوبونتو خالی باشه و روی سیستم های ضعیف بیاد.من خودم ubuntu 16.04 رو کامپیوترم نصب کردم که سرعتش کم بود ](*,). خب بودا ولی خب چنگی به دل نمیزد.
من والا قراره برنامه نویسی پایتون رو شروع کنم \\:D/. تولید محتوای ویدیویی میکنم که فکر کنم با kdenlive حل بشه \\:D/.
اگه میشه پاسخ بدید. بازم ممنون از اونایی که پاسخ دادن.
ما نمیتوانیم به مانند یک سوزن از جامعه بیرون بزنیم، ما همراه با جامعه پیش میرویم پس باید به افزایش سواد جامعه کمک کنیم تا خودمان باسواد شویم

آفلاین esmaeelE

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1260
« پاسخ #7 : 09 اسفند 1398، 05:02 ق‌ظ »
درسته ظاهر پیشفرض زوبونتو جذاب نیست ولی قابل تغییره.

فکر می‌کنم سیستم شما در حدی باشه که بتونید باهاش کار کنید.
می‌تونید سیستمو به صورت زنده با اون بوت کنید ببینید سرعت و عملکردش برای شما چطوره.

بعد بررسی کنید که دلیل کندی سیستم چیه؟
احتمالا کمبود حافظه RAM چونکه با ubuntu 16.04 هم کند بوده.(بهتره با خرید یک رم ارزان حافظه سیستم به 4 ارتقا بدید)

کارایی با اوبونتو فرقی نداره (در واقع زوبونتو، کوبونتو، لوبونتو) طعم های دیگری از UBUNTU هستند.

با توجه به ضعیف بودن سیستم اگر اصرار بر استفاده از خانواده اوبونتو دارید فقط  Xubuntu Lubuntu

خلاصه به ترتیب

۱) زوبونتو Xubntu
۲) دبیان به همراه دسکتاپ XFCE (پس از دریافت فایل netinstall و نصب سیستم عامل در مرحله آخر فقط تیک XFCE را بزنید)
۳) انتخاب توزیع‌های بسیار سبک مثل puppy

پیشنهاد می‌کنم به جای اینکه روی انتخاب توزیع وقت زیاد صرف کنید یکی دو تا رو امتحان کنید.

آفلاین md2014

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 666
« پاسخ #8 : 09 اسفند 1398، 09:49 ق‌ظ »
کوبونتو 18.04.4 در حالت عادی بدون باز کردن برنامه اضافی حدود 600 مگ یا کمتر از رمو اشغال میکنه.

سبک و روانه.

منم موافقم.زوبونتو گزینه خوبیه برای شما.

وقتی میگید ظاهر جالبی نداره باید این هم در نظر داشته باشید میز کار جذابتر و جلوهای بصری بیشتر برابر است با اشغال منابع بیشتر.

پیشنهاد من همیشه اینه که چند توزیع رو دانلود کنید و قبل از نصب بصورت لایو یا زنده استفاده کنید تا نسبت به سیستم و کاربردتون انتخاب بهتری داشته باشید.

آفلاین هومان

• High Hero Member
  • *
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #9 : 09 اسفند 1398، 11:41 ق‌ظ »
خب مدیریت پنجره i3 واقعا رم زیادی مصرف نمیکنه، اما خب کانفیگش ممکنه برای تازه کار ها اندک مقداری دردسر داشته باشه.
فکر میکنم xubuntu و یا lubuntu چیزی باشه که به کارتون میاد.

بابا از i3 غول ساختن فقط وقت گیره کانفیگش و گرنه سخت نیست به نظرم
این سری ویدیو رو ببینید درباره کار با i3 و کانفیگ کردنشه
https://www.youtube.com/watch?v=j1I63wGcvU4
https://www.youtube.com/watch?v=8-S0cWnLBKg
https://www.youtube.com/watch?v=ARKIwOlazKI
به علاوه میشه از کانفیگ های اماده استفاده کرد

آفلاین Sun-PDA

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 841
« پاسخ #10 : 09 اسفند 1398، 01:17 ب‌ظ »
سلام. از پاسخ هاتون منچکرم ولی واقعا گیج شدم. xubuntu که اصلا قیافه نداره و من هم بلد نیستم باهاش کار کنم. خدایی نمیشه ی چیزی بگید قیافش و کارش مث اوبونتو خالی باشه و روی سیستم های ضعیف بیاد.من خودم ubuntu 16.04 رو کامپیوترم نصب کردم که سرعتش کم بود ](*,). خب بودا ولی خب چنگی به دل نمیزد.
من والا قراره برنامه نویسی پایتون رو شروع کنم \\:D/. تولید محتوای ویدیویی میکنم که فکر کنم با kdenlive حل بشه \\:D/.
به هر حال با توجه به سیستم نسبتا ضعیفی که دارید باید ببینید چی بدست میارید و چی از دست میدید ، به هر حال بعضی موقع ها ظاهر رو باید فدای سرعت بکنید
البته همونطور که قبلا هم گفتم mint xfce گزینه مناسبی هست ، هم کار باهاش راحته حتی راخت تر از اوبونتو ، ظاهرش هم تا حدی کانفیگ شده هست و احتمالا میتونه شما رو راضی نگه داره.

آفلاین yahya.musavi

• Full Member
  • *
  • ارسال: 219
  • بهترین موسیقی دنیا=شنیدن صوت قرآن
« پاسخ #11 : 09 اسفند 1398، 05:38 ب‌ظ »
من mate رو پیشنهاد نمیدم. مگر اینکه با آرچ نصب کنید که رم کمتری بگیره. با mrostd موافقم. اگر زیر مجموعه‌های اوبونتو مد نظرتون هست برای ۲ گیگ رم، دوگزینه وجود داره. Lubuntu و Xubuntu .البته میتونید از مدیر پنجره‌ها هم استفاده کنید.
من هم موافقم.
------------------
من هم همین نظر را می دهم.
البته kubuntu هم با رم دو گیگ جواب می دهد.اما در زمان وب گردی، تعداد تب ها که افزایش پیدا کند، با مشکل روبرو خواهید شد. لذا همون چیزایی که علیرضا گفت، خوب است.
نپرسید کشورتان چه کاری می‌تواند برای شما انجام دهد. بپرسید شما چه کاری می‌توانید برای کشورتان انجام دهید.   جان اف. کندی

آزادی در پرتو قانون. همانند هوایی است که ما تنفس می کنیم. دوایت آیزنهاور

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2489
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
« پاسخ #12 : 09 اسفند 1398، 06:52 ب‌ظ »
زوبونتو با شخصی سازی بسیار زیبا میشه. این ویدیوی راهنمای شخصی سازی زوبونتو  هست.

آفلاین محمد رجبی

• Sr. Member
  • *
  • Ubuntu 22.04
    • اورلرن
« پاسخ #13 : 09 اسفند 1398، 07:02 ب‌ظ »
خب بازم یه سلام دیگه  ](*,)
بالاخره تصمیم گرفتم debian 10.3 xfce نصب کنم که یکی از بچه ها گفت. خب از اونجایی که فقط با ubuntu 16.04 کار کرده بودم و فقط یونیتی گنوم رو بلد بودم گفتم برم سراغ باباش که میشه debian ببینم اون چطوره.
بنظرتون debian 10.3 xfce روی کامپیوتر من جوابگو هستش یا خیر؟

آفلاین هومان

• High Hero Member
  • *
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #14 : 09 اسفند 1398، 10:05 ب‌ظ »
خب بازم یه سلام دیگه  ](*,)
بالاخره تصمیم گرفتم debian 10.3 xfce نصب کنم که یکی از بچه ها گفت. خب از اونجایی که فقط با ubuntu 16.04 کار کرده بودم و فقط یونیتی گنوم رو بلد بودم گفتم برم سراغ باباش که میشه debian ببینم اون چطوره.
بنظرتون debian 10.3 xfce روی کامپیوتر من جوابگو هستش یا خیر؟
اره ۹۰ درصد کار میکنه