انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

از کدامیک استفاده میکنید؟

گنو/لینوکس و با کسانیکه این سیستم عامل را لینوکس خطاب میکنند مخالفید
24 (30%)
گنو/لینوکس و نگرانی از بابت کسانیکه این سیستم عامل را لینوکس خطاب میکنند ندارید
14 (17.5%)
لینوکس و با کسانیکه این سیستم عامل را گنو/لینوکس خطاب میکنند مخالفید
3 (3.8%)
لینوکس و نگرانی از بابت کسانیکه این سیستم عامل را گنو/لینوکس خطاب میکنند ندارید
9 (11.3%)
فکر میکنید این بحث اهمیتی ندارد
30 (37.5%)

مجموع آرای اعضا: 80

نویسنده موضوع: نظر سنجی: گنو/لینوکس یا لینوکس؟؟  (دفعات بازدید: 35202 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین یه انقلابی

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 951
    • یه‌انقلابی
پاسخ به: نظر سنجی: گنو/لینوکس یا لینوکس؟؟
« پاسخ #30 : 09 شهریور 1389، 12:20 ب‌ظ »
با سلام
من می‌خوام چند نکته رو بگم :
اول : چند سال پیش که من تازه وارد این انجمن شدم خیلی از این گونه تاپیک‌های فلسفی که به ماهیت نرم‌افزار آزاد و دلایل برتری و رشدش بپردازه نبود اما حالا بشتر شده اما هنوز کافی نیست . خوب من فکر می‌کنم چند دلیل وجود داره :
۱- قبلا کاربران بیشتر درگیر رفع مشکل خودشون با سیستم‌عامل بودن اما الان خیلی خیلی مشکلات کمتر شده و مقالات آموزشی بیشتر
۲- فلسفه‌ی نرم‌افزار آزاد باز شده و کاربران آشنایی بیشتری با این مسئله پیدا کردن و این خودش ایجاد سوال می‌کنه
حالا ممکنه دوستانی این تاپیک‌ها رو دوست نداشته باشن که دور از ادبه که به کسی که این تاپیک رو ایجاد کرده خرده بگیرند . اگر کسی واقعا براش مهم نیست دلیلی هم برای دخالت نداره مگر اینکه بخواهد بدون دلیل بحث رو به بیراهه بکشونه .

دوم :
نقل‌قول
اما اگه شما میخوای بحث کنی، یه مقاله بنویس، نظر خودتو کامل مشخص کن، تو وبلاگت، اینجا یا هر جای دیگه ای که دوست داری، واضح و شفاف. بعد بیا اینجا و بگو من اینو میگم به این دلایل نظر شما چیه.
من یک مقاله گردآوری کردم(می‌گم گردآوری چون منبعش جاهای دیگه بوده) به نام «نکاتی درباره‌ی نرم‌افزار ازاد» و یک سری از دلایلم رو اونجا گفتم . در این انجمن هم قرار دادم اگر جستجو کنید پیداش می‌کنید . از همه‌ی دوستان هم خواستم تا اگر نظری ، مخالفتی یا ابهامی دارن بپرسن اما اون موقع انقدر این مسئله‌ی آزادی مهم نبود که کاربرا سرش دعوا کنن . اصلا هم یه خط فنی داخلش نیست و همه‌ش در مورد آزادی نرم‌افزاره پس اگر مسائل فنی براتون مهمه نخونینش . فقط بدونین هست .
نقل‌قول
همین وقت رو بگذار یه مقاله معتبر ترجمه کن، یا خیلی بهتر از اون یه مقاله بنویس!
شما هم همین وقت رو بزار و مقاله رو بخون.
سوم :
نقل‌قول
منظورم از اینکه اشتباه شده، این نبود که میخوام عوضش کنم. این بود که حتی اینقدر اهمیت نداره واسه من که گزینه رو دوباره نخونده زدم.
این جمله‌ی شما نقض تمام پست‌هاتون توی این تاپیکه .پس بی‌دلیل برای چیز نخونده بحث می‌کنید .

آخر :
قراره عده‌ای اینجا با دلیل و منبع بحث کنن و دیگرانی که این تاپیک رو می‌خونن نتیجه‌ی شخصی خودشون رو بگیرن . من هم اگر خطی می‌نویسم برای کسانی است که این تاپیک رو خواهند خواند .

یا علی
فعلا قصد ندارم اینجا بیام، شاید اصلا نیام.
انجمن‌های آزادتری هم خواهند بود برای آزاد بودن.
یا علی

آفلاین smmsadrnezh

• Full Member
  • *
  • ارسال: 198
  • Ubuntu is the way of life
    • سید محمد مسعود صدرنژاد
« پاسخ #31 : 10 شهریور 1389، 04:18 ق‌ظ »
با سلام
اول یک تشکر به ۲۴ نفری که تو این نظرسنجی شرکت و ۱۱ نفری که تاحالا چیزی نوشتند. (خودمم شمردم  ;)) این اولین تاپیکی بود که خودم ایجاد کردم و توقع چنین مشارکتی نداشتم. \\:D/ دوست عزیزمون fzerorubigd همینطور که اعلام هم کردند منظوری نداشتند پس بجای به انحراف کشیدن بحث رو به موضوعه اصلیش برگردونیم.
اهمیت و گستردگی چنین غلط های مسطلحی (ماجرا فقط به لینوکس ختم نمیشود، مواردی مانند باز متن و مانند اینها وجود دارد) بر هیچ کس پوشیده نیست ولی راه جلوگیری از گسترش بیشتره چنین مشکلات چیست؟! خوشحال میشم راهنماییم کنید
گنـــــــــــــــــــــودام!            فارسی      انگلیسی

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #32 : 10 شهریور 1389، 10:11 ق‌ظ »
ما باید لاقل خودمون این کلمات رو درست به کار ببریم. وقتی خودمون هنوز فرق بعضی هاشون رو ندنیم که نمی تونیم از گسترش بیش‌ترشون جلوگیری کنیم. حالا گیرم که یکی اومد گفت سیستم‌عامل لینوکس و توضیحات ما هم درش اثر نکرد. چی‌کارش کنیم؟ بزنیمش؟
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین smmsadrnezh

• Full Member
  • *
    • سید محمد مسعود صدرنژاد
« پاسخ #33 : 13 شهریور 1389، 01:11 ب‌ظ »
ما باید لاقل خودمون این کلمات رو درست به کار ببریم. وقتی خودمون هنوز فرق بعضی هاشون رو ندنیم که نمی تونیم از گسترش بیش‌ترشون جلوگیری کنیم. حالا گیرم که یکی اومد گفت سیستم‌عامل لینوکس و توضیحات ما هم درش اثر نکرد. چی‌کارش کنیم؟ بزنیمش؟
اتفاقا من این تاپیک رو ایجاد کردم تا دلایله کسانی که میان میگن سیستم‌عامل لینوکس رو بشنوم تا توضیحاتمون بتونه تاثیر کنه. (چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است، هر کسی میدونه چی درسته چی غلط ندونه هم با این چیزا که منو سایره دوستان نوشتیم و این همه مقاله و سایت هایی که اینا رو توضیح دادن میفهمه!)
ولی مساله‌ای که واضحه (نمونه بارزش همین نظرسنجیه هست) اینه که هیچکدوم از کسانیکه تو این نظر سنجی به گزینه ای به جز یک رای دادن (حالا دو رو هم میشه قبول کرد) یا از بیانه دلایله خودشون خودداری کردن و در غیره اینصورت خودشون هم پذیرفتن که استدلال هاشون بی ربطه یا اینکه کلن یک بار نظر دادنو منتظره شنیدن پاسخ هاشون نموندن
اینا که منو سایره دوستان گفتیم فقط توضیحه واضحاتیست که هر کسی میفهمه (بعد شما میفرمایید وقتی خودمون هنوز فرق بعضی هاشون رو ندنیم!!)

آفلاین m0si

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 411
« پاسخ #34 : 13 شهریور 1389، 03:27 ب‌ظ »
اتفاقا من این تاپیک رو ایجاد کردم تا دلایله کسانی که میان میگن سیستم‌عامل لینوکس رو بشنوم تا توضیحاتمون بتونه تاثیر کنه. (چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است، هر کسی میدونه چی درسته چی غلط ندونه هم با این چیزا که منو سایره دوستان نوشتیم و این همه مقاله و سایت هایی که اینا رو توضیح دادن میفهمه!)
ولی مساله‌ای که واضحه (نمونه بارزش همین نظرسنجیه هست) اینه که هیچکدوم از کسانیکه تو این نظر سنجی به گزینه ای به جز یک رای دادن (حالا دو رو هم میشه قبول کرد) یا از بیانه دلایله خودشون خودداری کردن و در غیره اینصورت خودشون هم پذیرفتن که استدلال هاشون بی ربطه یا اینکه کلن یک بار نظر دادنو منتظره شنیدن پاسخ هاشون نموندن
اینا که منو سایره دوستان گفتیم فقط توضیحه واضحاتیست که هر کسی میفهمه (بعد شما میفرمایید وقتی خودمون هنوز فرق بعضی هاشون رو ندنیم!!)

برادر مثل اینکه شما میخواید نظرتونو به همه تحمیل کنید! همونطور که از نتایج این نظر سنجی مشخصه برای خیلی از کاربران این بحث اهمیتی نداره(بیشترین رای رو داره).شما گزینه های ۱ و ۲ رو قبول دارید. خوب نظر شما محترمه. پس شما هم به نظر بقیه احترام بذارید. برای من مهم نیست که اسم این سیستم عامل اصغره یا اکبر. مهم اینه که ازش استفاده میکنم و از آزادی لذت می برم و ازش راضیم!همین ;)
« آخرین ویرایش: 13 شهریور 1389، 03:31 ب‌ظ توسط m0si »

آفلاین smmsadrnezh

• Full Member
  • *
    • سید محمد مسعود صدرنژاد
« پاسخ #35 : 13 شهریور 1389، 10:16 ب‌ظ »

برادر مثل اینکه شما میخواید نظرتونو به همه تحمیل کنید! همونطور که از نتایج این نظر سنجی مشخصه برای خیلی از کاربران این بحث اهمیتی نداره(بیشترین رای رو داره).شما گزینه های ۱ و ۲ رو قبول دارید. خوب نظر شما محترمه. پس شما هم به نظر بقیه احترام بذارید. برای من مهم نیست که اسم این سیستم عامل اصغره یا اکبر. مهم اینه که ازش استفاده میکنم و از آزادی لذت می برم و ازش راضیم!همین ;)
اون نظرسنجی نوعی مطالعه آماری روی یک نمونه از کاربران بود و هدفی بیش از این نداشت اما اینکه بیشتره کاربران فکر کنند چیزی درسته الزاما درستی اون چیز رو تضمین نمیکنه! (فقط کاربرانه این انجمن اینطور فکر نمیکنند بلکه بیشتره مردمه جهان متاسفانه اینطور فکر میکنند)
دیگران هم موقعه ارساله نظر نگاه نمیکنند من چی زدم همونو بزنن (همینطور که شما هم نکردید) پس تحمیلی وجود ندارد اما اون چیزی که واضحه اینه که بالاخره یا این بحث یا مهم هست یا نیست و اگر هست یا باید گفت گنو/لینوکس یا لینوکس. بالاخره یکیش درسته و درستی یکی بقیه رو رد میکنه. منم هدفم این نیست که اینجا کسی رو مجبور به انجامه کاری بکنم (همینطور که همه دیدگاه های موافق و مخالف به صراحت مطرح و خیلی ها نظرشون تغییر کرد) فقط میخوام مشکلی که به نظرم واقعا مهمه رو اول یک آمار ازش دربیارم و آسیب شناسی و بعدم دنباله راه حل های ممکن برم.

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
« پاسخ #36 : 15 شهریور 1389، 06:37 ب‌ظ »
برای من مهم نیست که اسم این سیستم عامل اصغره یا اکبر. مهم اینه که ازش استفاده میکنم و از آزادی لذت می برم و ازش راضیم!همین ;)
سلام
درسته بحث بر سر آزادیه اگر شما بگید لینوکس در واقع آزادی مقطعی رو دارید آزادیی که هر لحظه ممکنه از بین بره آزادیه تضمین نشده البته من دلایلم رو در این باره قبلا گفتم ولی اگر شما بگید گنو/لینوکس در واقع هم آزادی رو بدست اوردید وهم آزادی رو منتشر کزدید و هم آزادی رو تضمین می کنید که در آینده از بین نره(قبلا دلایلم رو گفتم)و این همون نکته ایه که من می گم بگیم گنو/لینوکس (یا بهتره بگیم سیستم گنو)نه لینوکس آزادی چیز مهمیه در واقع دلیل اینکه گنو/لینوکس و دیگر سیستم های مشابه این قدر پیشرفته وزیبا واخلاقی شدن آزاد بودن آزادیی که با گفتن لینوکس خالی تهدید می شه
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین GNU/M

• Newbie
  • *
  • ارسال: 6
پاسخ به: گنو/لینوکس یا لینوکس؟؟
« پاسخ #37 : 27 شهریور 1389، 07:38 ب‌ظ »
با سلام
من سیستم‌عاملی به نام لینوکس رو نمی‌شناسم . لطفا اگر کسی می‌دونه سیستم‌عامل لینوکس چیه ، به من هم بگه .
من فقط این رو می‌دونم که دارم از سیستم‌عاملی استفاده می‌کنم که بیشترش آزاده و اکثر برنامه‌های داخلش آزاد هستند و مجوز GNU Public License دارند . از GNUش که فاکتور گرفتم نتیجه شد : سیستم‌عامل آزاد یا به اصطلاح سیستم‌عامل گنو .
جهت آشنایی دوستان تازه‌وارد می‌گم (چون دوستان قدیمی احتمالا می‌دونن) : لینوکس یکی از برنامه‌های سیستم‌عاملی است که دارید ازش استفاده می‌کنید که کرنل(هسته) سیستم‌عامل است و مجوز GPL دارد
یعنی لینوکس مجوزی مخصوص خودش ندارد و چیزی بیشتر از یک برنامه نیست
یعنی لینوکس فرهنگی ندارد
یعنی لینوکس نماینده‌ی آزادی نیست

لینوکس فقط یک مصرف‌کننده‌ی آزادی است . با آزادی گسترش پیدا کرد و حالا خود را آزادی می‌نامد و می‌خواهد تا نام آزادی را از سیستم‌عامل آزاد حذف کند .

هدف از گنو گفتن پروژه‌ی GNU نیست ، هدف حفظ آزادی در نام سیستم‌عامل و فکر کاربران است .

یا علی
کاملاً موافقم. خود لینوکس جزئی از گنو است. پس دلیلی ندارد نام سیستمی به بزرگی و جامعیت گنو را به خاطر یک قسمت از آن کم رنگ جلوه بدهیم.
GNU is for life
هنگام عضو شدن قوانین سایت را مطالعه بفرمایید.
«ابتدا تو را نادیده می گیرند، سپس مسخره ات می کنند و بعد با تو می جنگند. ولی در نهایت پیروزی از آن توست»
گاندی

آفلاین ریچارد استالمن بزرگ!

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 694
  • انا المسموم ما عندی به تریاق ولا راقی !
    • بازاریابی چریکی و کسب درامد اینترنتی
« پاسخ #38 : 28 شهریور 1389، 01:27 ق‌ظ »
نقل‌قول
اهمیت و جایگاه این بحث بر هیچ کس پوشیده نیست
ببخشید! گلاب به روتون! روم به دیوار!
ولی بر من پوشیده است! میشه اهمیتش رو یه بار دیگه برای من تازه کار بگید تا درست بفهممش؟
من توی گوگل سرچ کردم: اهمیت و جایگاه اینکه بگم لینوکس یا بگم گنو لینوکس
چیز زیادی ازش نفهمیدم. توی همین فروم هم سرچ کردم بازم هیچی!
یه لطفی بکنید هم توضیح بدید این دوستان حرفه ائی این اهمیت و جایگاه رو از کجا فهمیدن و خوندن که من نمی تونم پیداش کنم!
با احترامات فائقه
در ضمن:
گواهی رفع ادعا:
اینجانب کاربر با نام مستعار "ریچارد استالمن بزرگ!" اعلام می کنم این نام برند خصوصی من هست و در کنار آن هم هیچ چیزی نوشته نشده و یا هیچ مقاله ائی در هیچ بابی از این بحث ها ننوشته ام و نخواهم نوشت! هرگونه تشابه اسمی یا رسمی صرفا نوعی کلاهبرداری است و مطابق حقوق مولفین و مصنفین تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت!
از دوستان هم اگر کسی رو می شناسن که در حال هر نوع سوء استفاده از برند من هست لطف کنن اطلاع بدن تا پیگیری کنم!
رعایت نکردن حق کپی رایت هم حدی داره آخه >:(
من نباید چیزى باشم که تو می خواهى ، من را خودم از خودم ساخته ام، تو را دیگرى باید برایت بسازد و منى که من از خود ساخته ام،آرزوهای من است ،تویى که تو از من می سازى کمبودهایت هستند.
----
ده نکته در استفاده از لینوکس یا آنتی ویندوز!

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1437
  • جاوید ایران باستان و اندیشه پاک زرتشت
« پاسخ #39 : 28 شهریور 1389، 11:39 ق‌ظ »
موضوع این بحث مهم است اما تنها برای اقرادی که فلسفه آن را درک می کنند پس نباید برای آنان که طرز فکری سطحی دارند یا به طور کلی به چنین بحث هایی علاقه ندارند بیش از این توضیح داد افزون بر این که در فرهنگ به انحراف کشیده شده ایرانی اصولا بحث و تبادل نظر سر موضوعات این چنینی چندان نتیجه بخش نیست و مخاطب به دلیل عادت به شرکت در بحث های بی فابده و لوده بازی های مکرر موجب منحرف شدن بحث می شود تا خود را مطرح نماید. گاهی بهتر است اجازه دهید برخی در گمراهی خود باقی بمانند.
خداحافظی همیشگی من از انجمن اوبونتو ایران با امید پیروزی برای همه دوستان
-------
ما از تبار کوروش و فرزند جمشیدیم / پیروز بی برده ، بت نپرستیدیم

آفلاین smmsadrnezh

• Full Member
  • *
    • سید محمد مسعود صدرنژاد
« پاسخ #40 : 28 شهریور 1389، 03:43 ب‌ظ »
من توی گوگل سرچ کردم: اهمیت و جایگاه اینکه بگم لینوکس یا بگم گنو لینوکس
چیز زیادی ازش نفهمیدم. توی همین فروم هم سرچ کردم بازم هیچی!
یه لطفی بکنید هم توضیح بدید این دوستان حرفه ائی این اهمیت و جایگاه رو از کجا فهمیدن و خوندن که من نمی تونم پیداش کنم!
اگر هنوز نفهمیده‌اید هرگز نخواهید فهمید
 --- علاقه‌ای به تکرار مکررات ندارم

آفلاین ریچارد استالمن بزرگ!

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 694
  • انا المسموم ما عندی به تریاق ولا راقی !
    • بازاریابی چریکی و کسب درامد اینترنتی
« پاسخ #41 : 28 شهریور 1389، 05:10 ب‌ظ »
نه ، جان من شما ها خودتون فهمیدینش یا خودتونم بلدش نیستین و نمی خواین سه بشه؟ جان من!
این اصرار به نگفتن واقعا بو داره ;)
من نباید چیزى باشم که تو می خواهى ، من را خودم از خودم ساخته ام، تو را دیگرى باید برایت بسازد و منى که من از خود ساخته ام،آرزوهای من است ،تویى که تو از من می سازى کمبودهایت هستند.
----
ده نکته در استفاده از لینوکس یا آنتی ویندوز!

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
« پاسخ #42 : 29 شهریور 1389، 04:59 ب‌ظ »
موضوع این بحث مهم است اما تنها برای اقرادی که فلسفه آن را درک می کنند پس نباید برای آنان که طرز فکری سطحی دارند یا به طور کلی به چنین بحث هایی علاقه ندارند بیش از این توضیح داد افزون بر این که در فرهنگ به انحراف کشیده شده ایرانی اصولا بحث و تبادل نظر سر موضوعات این چنینی چندان نتیجه بخش نیست و مخاطب به دلیل عادت به شرکت در بحث های بی فابده و لوده بازی های مکرر موجب منحرف شدن بحث می شود تا خود را مطرح نماید. گاهی بهتر است اجازه دهید برخی در گمراهی خود باقی بمانند.
+1
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین Alir3z4

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 750
  • Guess who's back?
« پاسخ #43 : 31 شهریور 1389، 07:32 ق‌ظ »
نقل‌قول
ینجانب کاربر با نام مستعار "ریچارد استالمن بزرگ!" اعلام می کنم این نام برند خصوصی من هست و در کنار آن هم هیچ چیزی نوشته نشده و یا هیچ مقاله ائی در هیچ بابی از این بحث ها ننوشته ام و نخواهم نوشت! هرگونه تشابه اسمی یا رسمی صرفا نوعی کلاهبرداری است و مطابق حقوق مولفین و مصنفین تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت!
از دوستان هم اگر کسی رو می شناسن که در حال هر نوع سوء استفاده از برند من هست لطف کنن اطلاع بدن تا پیگیری کنم!
رعایت نکردن حق کپی رایت هم حدی داره آخه
سلام ریچارد استالمن بزرگ
من خواستم گذارش بدم یه موردی رو که در کمال ناباوری اون رو دیدم...
در همین تاپیک دوست من یعنی ایجاد کننده تاپیک
از شخصی اسم بردند به همین نام و من نقل قولی میکنم.:
نقل‌قول
ریچارد استالمن رهبر جنبش نرم افزار های آزاد در مقاله چرا گنو/لینوکس  میگوید زمانیکه من برای نامبردن از این سیستم دلایل استفاده از گنو/لینوکس به جای لینوکس را شرح میدهم، معمولا مردم اینگونه به من پاسخ میدهند:
من واقعا با دیدن این نوشته ناراحت شدم....
میبینید چطور برند شما را تصاحب میکنند؟
آیا اینان همانانی نیستند که ادعای آزادی میکنند؟
آیا آزادی یعنی آزاد بودن در تصرف برند عمو ریچارد ؟؟؟
از دوستان عذز میخوام این صحنه واقعا دلخراش بود.... ](*,)
یه مرد هیچوقت زمین نمیخوره...

آفلاین smmsadrnezh

• Full Member
  • *
    • سید محمد مسعود صدرنژاد
« پاسخ #44 : 31 شهریور 1389، 09:11 ق‌ظ »
بجای اهمیت موضوع را نمیفهمم، بنویسید کجای این مساله برای شما مبهم باقیست یا حداقل با دلیل از اداعا‌های احتمالی دفاع کنید (زیرا دلایل من در مقالاتی که در ابتدا و اواسط این تاپیک و پاسخ های دوستان نوشته شده شفاف است)
این یعنی یک بحث سازنده....
نقل‌قول
ینجانب کاربر با نام مستعار "ریچارد استالمن بزرگ!" اعلام می کنم این نام برند خصوصی من هست و در کنار آن هم هیچ چیزی نوشته نشده و یا هیچ مقاله ائی در هیچ بابی از این بحث ها ننوشته ام و نخواهم نوشت! هرگونه تشابه اسمی یا رسمی صرفا نوعی کلاهبرداری است و مطابق حقوق مولفین و مصنفین تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت!
رعایت نکردن حق کپی رایت هم حدی داره آخه
سلام ریچارد استالمن بزرگ
من خواستم گذارش بدم یه موردی رو که در کمال ناباوری اون رو دیدم...
در همین تاپیک دوست من یعنی ایجاد کننده تاپیک
از شخصی اسم بردند به همین نام و من نقل قولی میکنم.:
نقل‌قول
ریچارد استالمن رهبر جنبش نرم افزار های آزاد در مقاله چرا گنو/لینوکس  میگوید زمانیکه من برای نامبردن از این سیستم دلایل استفاده از گنو/لینوکس به جای لینوکس را شرح میدهم، معمولا مردم اینگونه به من پاسخ میدهند:
من واقعا با دیدن این نوشته ناراحت شدم....
میبینید چطور برند شما را تصاحب میکنند؟
آیا اینان همانانی نیستند که ادعای آزادی میکنند؟
آیا آزادی یعنی آزاد بودن در تصرف برند عمو ریچارد ؟؟؟
از دوستان عذز میخوام این صحنه واقعا دلخراش بود.... ](*,)
جواب شما در تاریخ نهفتست:  ;)
ریچارد استالمن تاریخ تولدش دوشنبه، ۲۵ اسفند ۱۳۳۱ هست
ولی ریچارد استالمن این انجمن ۱۶ تير ۱۳۸۸ متولد شده
....
نه ، جان من شما ها خودتون فهمیدینش یا خودتونم بلدش نیستین و نمی خواین سه بشه؟ جان من!
این اصرار به نگفتن واقعا بو داره ;)
:o