انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: پایداری، ‌سرعت و نصب جنتو  (دفعات بازدید: 7165 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین هومان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1527
  • آرچ + گنوم
پاسخ : پایداری،‌سرعت و نصب جنتو
« پاسخ #15 : 16 خرداد 1399، 04:22 ب‌ظ »
من میخواستم کروم اواس نصب کنم که متوجه شدم هستش جنتو هست  ???
یعنی جنتو اینقدر سریع هست که گوگل موقع عرضه سیستم عامل کروم گفت سریع ترین هسته رو براش انتخاب کردم :o
جنتو به گوگل ربط نداره و تولید کامیونیتی است

به علاوه جنتو تنظیمات کرنل نداره خودت باید کرنلو تنظیم و کامپایل و نصب کنی

ردیف جنتو رو بخون ، کروم اواس
بعد توی یک کنفراست گوگل گفت : سریع ترین هسته را برای کروم او اس انتخاب کردیم
کروم اواس خیلی فاصله گرفته تاجایی که میدونم حتی سیستم پورتاج رو هم حذف کرده

و اینکه هسته ی لینوکس هسته ی لینوکسه و هر کانفیگ برای یه سیستم خوبه و ممکنه کانفیگی که برای سیستم من خیلی سریع رو یکی دیگه کند باشه
درسته و برای همین یک سری از چیز ها موقع نصب دانلود میکنه
تا کامل کانفیگ کنه
کانفیگ کامل خیلی کنده چون یه عالمه چیز بی کاربرد مربوط به سخت افزار های دیگه رو هم داره مثل genkernel

آفلاین Metamorphosis

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 27
    • انجمن فارسی کاربران KDE
پاسخ : پایداری، ‌سرعت و نصب جنتو
« پاسخ #16 : 16 خرداد 1399، 04:28 ب‌ظ »
لطفا دوستانی که از جنتو استفاده می کنند تجربیاتشان درمورد پایداری، ‌سرعت و نصب جنتو به اشتراک بگذارند.

کلا جنتو همیشه یکی از مهمترین توزیع های لینوکس بوده و هست. از نظر پایداری و سرعت همیشه ازش به خوبی یاد شده. قابلیت شخصی سازی خیلی بالا و KDE پایدار و خوب که برای من خیلی مهم بوده همیشه.
هرچند فرآیند نصب و راه اندازیش مناسب کاربران مبتدی نیست. من یه مدتی ازش استفاده کردم اما خیلی جذب Portage نشدم، یکمم با یکی از اپدیت ها مشکل داشتم. سرعتش نسبت به توزیع اصلی اون زمان من (opensuse 11.4)به شکل مشخصی بالاتر بود اما نصب و به روزرسانی و... زمان و انرژی زیادی ازم میگرفت.  خلاصه یادمه برگشتم به slackware و suse.
Choose KDE, Choose Freedom

آفلاین SLACKER

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 868
« پاسخ #17 : 17 خرداد 1399، 12:30 ق‌ظ »
لطفا دوستانی که از جنتو استفاده می کنند تجربیاتشان درمورد پایداری، ‌سرعت و نصب جنتو به اشتراک بگذارند.

کلا جنتو همیشه یکی از مهمترین توزیع های لینوکس بوده و هست. از نظر پایداری و سرعت همیشه ازش به خوبی یاد شده. قابلیت شخصی سازی خیلی بالا و KDE پایدار و خوب که برای من خیلی مهم بوده همیشه.
هرچند فرآیند نصب و راه اندازیش مناسب کاربران مبتدی نیست. من یه مدتی ازش استفاده کردم اما خیلی جذب Portage نشدم، یکمم با یکی از اپدیت ها مشکل داشتم. سرعتش نسبت به توزیع اصلی اون زمان من (opensuse 11.4)به شکل مشخصی بالاتر بود اما نصب و به روزرسانی و... زمان و انرژی زیادی ازم میگرفت.  خلاصه یادمه برگشتم به slackware و suse.
از نظر پایداری و سرعت همیشه ازش به خوبی یاد شده واقعا سریعه. البته هنوز میزکار مثل kde یا گنوم روش نصب نکردم. فقط  awesome نصبه
هرچند فرآیند نصب و راه اندازیش مناسب کاربران مبتدی نیست توی ویکی جنتو کامل مراحل نوشته. اگه طبق ویکی نصب بشه مشکلی پیش نمیاد
من یه مدتی ازش استفاده کردم اما خیلی جذب Portage نشدم، یکمم با یکی از اپدیت ها مشکل داشتم. اولش اینجوره
سرعتش نسبت به توزیع اصلی اون زمان من (opensuse 11.4)به شکل مشخصی بالاتر بود اما نصب و به روزرسانی و... زمان و انرژی زیادی ازم میگرفت
ارچ kde هم نصبه ولی جنتو سرعتش بیشتره. نصبش بدون میزکار نهایتش ۶ ساعتی طول میکشه برای بار اول stage 3. البته بستگی به cpu هم داره i7 سریعتر کمپایل میکنه تا i5. میزکاری مثل گنوم یا kde نصب نکردم نمیدونم چقدر طول میکشه. برنامه ای مثل aria2 پنج دقیقه طول میکشه تا نصب بشه یا اوپرا بیست دقیقه تا نیم ساعت. cpu i5 نصل ۳ اینجوره زمان نصب شدن. هارد دیسک هم ssd. البته کرنل اتوماتیک زدم کمپایل بشه. برای بار اول نمیخواستم مشکلی پیش بیاد. کرنل بعدی دستی کمپایل میکنم تا سرعت بره بالاتر. جنتو هم مثل اسلکور میمونه وقتی نصب کردی دیگه نمیتونی با توزیع دیگه ای کار کنی.
نظر شخصیم رو نوشتم شاید برای دیگران اینجور نباشه
« آخرین ویرایش: 17 خرداد 1399، 12:39 ق‌ظ توسط SLACKER »
اسلکور

آفلاین هومان

• High Hero Member
  • *
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #18 : 17 خرداد 1399، 10:04 ق‌ظ »
جنتو محشره ولی من سیستمم ضعیفه خیلی خیلی داغ میکنه وقتی میخوام یه چیز کامپایل کنم به نظرم سیپیو قوی ندارید به جنتو خیلی فکر نکنید

آفلاین SLACKER

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 868
« پاسخ #19 : 18 خرداد 1399، 02:31 ق‌ظ »
جنتو محشره ولی من سیستمم ضعیفه خیلی خیلی داغ میکنه وقتی میخوام یه چیز کامپایل کنم به نظرم سیپیو قوی ندارید به جنتو خیلی فکر نکنید
ولی من سیستمم ضعیفه خیلی خیلی داغ میکنه لپتاپ رو تمیز کن و خنک کننده سی پی یو هم با کیفیت بزن Thermal Grizzly Kryonaut یا Noctua NT-H1 و کولپد چند فن داشته باشه هم زیاد تاثیر داره اگه هوا بتونه وارد لپتاپ بشه
به نظرم سیپیو قوی ندارید به جنتو خیلی فکر نکنید نه اینجورم میگن نیست. فقط موقع نصبش چند ساعت طول میکشه و میز کار سنگین نصب نکن همین مدیر پنجره ها بسه. اپدیت روزانه نهایت ده دقیقه طول میکشه
اسلکور

آفلاین هومان

• High Hero Member
  • *
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #20 : 18 خرداد 1399، 11:47 ق‌ظ »
خب آدم مازوخیسته ؟؟

رو آرچ و وید سریع و خنک هستش دیگه

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19677
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #21 : 19 خرداد 1399، 02:49 ق‌ظ »
جنتو یه بدی خیلی بزرگ داره و اون هم مصرف خیلی بالاشه. فکر کنم مرحوم اشکان قاسمی، آخرین کاربر جنتوی ایران بود که یه سال پیش از فوتش اومد بهم گفت بالاخره من هم اومدم روی اوبونتو، چون جنتو برای محیط زیست خطر داره.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین هومان

• High Hero Member
  • *
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #22 : 19 خرداد 1399، 10:01 ق‌ظ »
جنتو یه بدی خیلی بزرگ داره و اون هم مصرف خیلی بالاشه. فکر کنم مرحوم اشکان قاسمی، آخرین کاربر جنتوی ایران بود که یه سال پیش از فوتش اومد بهم گفت بالاخره من هم اومدم روی اوبونتو، چون جنتو برای محیط زیست خطر داره.

خیلی ها هنوز هستن من خودم ۳ نفر رو میشناسم که جنتو داشته باشن
ولی آخه چرا اوبونتو  :'(
خیلی ناراحته اوبونتو های جدید
یعنی کلا دیستروهایی سیستم دی دار خیلی جالب نیستن