انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: اوبونتو یا دیپین!  (دفعات بازدید: 8583 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین مرتضی . م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
پاسخ : اوبونتو یا دیپین!
« پاسخ #45 : 06 بهمن 1399، 03:05 ق‌ظ »

کوبونتو رو نصب کنید و چند تا حرکت میشه بسیار به دیپین نزدیکش کرد.
آخه وقتی خود اوبونتو با میز کار دیپین هست چه کاریه! اون که بگیریم شبیهش کنیم برای مواردیه که مشکلی هست مثل یونیتی و ....
ولی در کل این که شبیه فلان میزکار بشه به نظرم این طور بگیم درواقع داریم تخریبش می کنیم! وقتی میگیم شخصی سازی یعنی یه طیف وسیعی داریم که در kde واقعا همینه و نیازی نیست انتخاب هامون رو به چند میزکار محدود کنیم که بخوایم شبیهش کنیم! هرچی خودمون بخوایم همون کارو میکنیم

آفلاین Metamorphosis

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 27
    • انجمن فارسی کاربران KDE
« پاسخ #46 : 06 بهمن 1399، 07:12 ب‌ظ »

کوبونتو رو نصب کنید و چند تا حرکت میشه بسیار به دیپین نزدیکش کرد.
آخه وقتی خود اوبونتو با میز کار دیپین هست چه کاریه! اون که بگیریم شبیهش کنیم برای مواردیه که مشکلی هست مثل یونیتی و ....
ولی در کل این که شبیه فلان میزکار بشه به نظرم این طور بگیم درواقع داریم تخریبش می کنیم! وقتی میگیم شخصی سازی یعنی یه طیف وسیعی داریم که در kde واقعا همینه و نیازی نیست انتخاب هامون رو به چند میزکار محدود کنیم که بخوایم شبیهش کنیم! هرچی خودمون بخوایم همون کارو میکنیم

بله ما اشتباه کردیم. هرچی شما میفرمایید درسته.
Choose KDE, Choose Freedom

آفلاین aFard

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 638
  • از دوستاران لینوکس
    • ویرگول من
« پاسخ #47 : 20 بهمن 1399، 12:11 ب‌ظ »
    سلام
    از مدتی که از ویندوز به گنو/لینوکس میگذرد توزیع های مختلفی رو نصب و راه اندازی کردم. هیچ کدومشون به اندازه اوبونتو و دیپین خوب نبودند. البته دیپین تو نسخه 20بتا ترکونده و دسکتاپ فوق العاده داره...

آموزش های مختلفی رو خوندم اینکه چطور میزکار اوبونتو رو عوض کنم. ولی کامنت های کاربران رو که میخوندم سخت پشیمانم میکردن...
    با اینکه 10 رو بیشتر با دیپین کار نکردم ولی زیبایی و به خصوص همه چیز در دسترس بودنش من را شیفته خودش کرد.

تو همین انجمن هم دوستان گفتن که میزکار اوبونتو سنگین است. ولی منی که 12 گیگ رم با حافظه ssd دارم که دیگه نباید سنگین باشه...

1. حالا میخواستم ببینم اوبونتو تو آپدیت بعدی، حداقل از نظر زیبایی میزکارش رو تغییرات خواهد داد؟
    2. همچنین پیشنهاد میدید که به دیپین برگردم ؟
    3. اصلا دسکتاپ Deepin 20beta ( دقت کنید آخرین نسخه اش) قابل نصب به آسانی و بدون مشکل برای اوبونتو هست؟[/li][/list]
    1- اوبونتو از دسکتاپ گنوم (که مقداری سفارشی سازی شده) استفاده میکنه، در نتیجه تغییرات اساسی دسکتاپ توسط تیم گنوم صورت میگیره، نه اوبونتو، شما میتونید از طعم های دیگر اوبونتو استفاده کنید.
    2- تصمیم در مورد استفاده از توزیع با خودت باید باشه.
    3- توصیه نمیشه،میتونی از UbuntuDDE (اوبونتو با دسکتاپ دیپین) استفاده کنی، هرچند هنوز دسکتاپ دیپین 20 روش نیست چون هنوز Betaست و البته نو پاست.

https://ubuntudde.com/
    این توزیع جالب نبود. اصلا دسکتاپ Deepin 20 beta یک چیز دیگه هست...
    من کارم بیشتر با مرورگر هست. همین دسکتاپ اوبونتو خیلی اذیت میکنه. از یک طرف سمت چپش منو هست از یک طرف هم بالاش نوار ابزاره...
    نمیشه صفحات وب رو کامل دید...
    البته من ایمان دارم که توزیع هوشمندی هست ولی درباره میزکارش به شدت کم کاری کردن.

---
    بغیر از اوبونتو چه توزیع مشهور و بهتری معرفی می کنید؟
    ارچ با دیپین
    Its The legendery alireza138812