انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: ویندوز پایدارتر از لینوکس (2)  (دفعات بازدید: 4872 بار)

0 کاربر و 9 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19706
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : ویندوز پایدارتر از لینوکس (2)
« پاسخ #15 : 30 شهریور 1399، 02:41 ب‌ظ »
آزادی نرم‌افزار چه ربطی به رایگان بودن داره؟
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Iranihamed

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 48
« پاسخ #16 : 30 شهریور 1399، 11:17 ب‌ظ »
مزیت های سیستم عامل های گنو/لینوکسی:
مهم تر از همه رایگانه و لازم نیست دیگه ما دزدی کنیم برای نصب سیستم عامل.
اتفاقن ویندوز ۱۰ برای کارهای شخصی کاملن رایگانه، مگر اینکه استفاده های خاص ازش بکنید. شما با همین لینوکستون میتونید به سایت مایکروسافت تشریف ببرید، به صفحه دانلود ویندوز ۱۰ مراجعه کنید و چون از داخل سیستم عامل لینوکس مراجعه کردید فایل iso رو مستقیمن بهتون دانلود میده و نیازی نیست برای دانلودش نرم افزار مایکروسافت رو نصب کنید. فایل رو روی dvd یا فلش میریزید نصب میکنید، شماره سریال هم به ویندوز نمیدید، بعدش تا هر وقت دوست داشتید از اون ویندوز استفاده میکنید، از نسخه 1909 به بعد دیگه حتی اون پیغام واتر مارک گوشه صفحه رو هم نشون نمیده که برو ویندوزت رو اکتیو کن! شما میتونی بدون اکتیو کردن ویندوزت، آپدیتش بکنی، روش نرم افزار و بازی نصب کنی و خلاصه هر کاری که کاربر خانگی انجام میده انجام بدی. البته اگه اکتیو نکرده باشید محدودیتهایی دارید، مثلن بکگراند رو نمیتونید عوض کنید (که در برابر اون همه مزایا و ویژگی، اصلن مهم نیست به نظر من) ، یا اینکه نمیتونید به یک کامپیوتر دیگه ریموت بشید (این هم برای من مهم نیست، اگر هم نیاز بشه، با نرم افزارهای جانبی و رایگان میشه انجامش داد). ویندوز اکتیو نشده فقط این محدودیتها رو داره، وگرنه تمام استفاده های یک کاربر خانگی برای شما در دسترس و رایگانه. من پارسال نسخه 1909 رو از خود مایکروسافت گرفتم نصب کردم اکتیوش هم نکردم، تا همین یک هفته پیش روی سیستمم بود، نه خطا داد نه منو مجبور کرد اکتیوش کنم. برای نرم افزارهای جانبی مثل دانلود منیجر و پلیر و غیره هم جایگزین های رایگان هست و نیازی به سرقت نرم افزاری نیست. البته الان روی سیستمم اوبونتو نصب کردم و دارم امتحانش میکنم. تا اینجای کار بد نبوده، یه مقدار کار کردن باهاش مشکل هست (نسبت به ویندوز) ولی ارزشش رو داره.
« آخرین ویرایش: 30 شهریور 1399، 11:28 ب‌ظ توسط Iranihamed »

آفلاین مرتضی . م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
« پاسخ #17 : 31 شهریور 1399، 11:15 ق‌ظ »
من نمیدونم آخه این چه بحثیه؟
سیستم عامل یه ابزاره اگه من با لینوکس راحت تر هستم نباید که بیام بقیه رو اینقدر بزنم تا به لینوکس روی بیارن
اگه شما هم با ویندوز راحت ترید خب دیگه چه بحثیه؟ از ویندوز استفاده کنید
سیستم عامل یه ابزاره که استفاده کننده اون تشخیص میده چه ابزاری براش بدرد بخور تره
فقط مهم این هست که شما راحع به سیستمتون و بقیه سیستم عامل ها یه اطلاعاتی داشته باشید تا ندونسته کاری نکنید. اگه شما راجع به ویندوز و لینوکس اطلاع دارید و ویندوز رو ترجیح میدید که من نمیتونم بیام بگم نه! حتما باید لینوکس کار کنی
هرکی با اونی که براش مفید تره کار بکنه اینجور بحث ها هم پیش نمیاد
« آخرین ویرایش: 31 شهریور 1399، 05:16 ب‌ظ توسط Morteza.M »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19706
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #18 : 31 شهریور 1399، 03:38 ب‌ظ »
حتا اگه ویندوز بهترین بازدهی رو داشته باشه و ماهی ۱۰۰ دلار هم به کسانی که ازش استفاده کنن،‌پول بده؛ باز هم ما از ویندوز استفاده نمی‌کنیم. چون معیار ما برای استفاده از گنو، بازدهی و قیمت و امنیت و… نیست. ما از گنو استفاده می‌کنیم،‌چون نرم‌افزار آزاده.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آنلاین esmaeelE

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1262
« پاسخ #19 : 31 شهریور 1399، 04:08 ب‌ظ »
حتا اگه ویندوز بهترین بازدهی رو داشته باشه و ماهی ۱۰۰ دلار هم به کسانی که ازش استفاده کنن،‌پول بده؛ باز هم ما از ویندوز استفاده نمی‌کنیم. چون معیار ما برای استفاده از گنو، بازدهی و قیمت و امنیت و… نیست. ما از گنو استفاده می‌کنیم،‌چون نرم‌افزار آزاده.

چه پاسخ خوبی!

مرتبط است با

مقدمه‌ای بر نرم‌افزار آزاد (غیر انحصاری) و آزادی فضای مجازی

در قسمتی از این ارائه داریم

نقل‌قول
Here is the non free program you can use
Run it and shut up
don't bother us
11:52 تا 12:00

آفلاین Iranihamed

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 48
« پاسخ #20 : 31 شهریور 1399، 08:26 ب‌ظ »
خب بعضی وقتا چاره ای نیست، برخی از نرم افزارا فقط برای ویندوز هست و مشابه لینوکسیش ضعیفه، مثل بازیها. اگه کسی بخواد با سیستمش بازی که (بازیهای خوب) چاره ای جز استفاده از ویندوز نداره. فقط این نیست موارد دیگه هم هست که مجبور میشوند ویندوز داشته باشن. خدماتی که به کاربر خانگی ارائه میشه اکثرن بر پایه ویندوزه.
« آخرین ویرایش: 31 شهریور 1399، 08:28 ب‌ظ توسط Iranihamed »

آفلاین warlock

• Full Member
  • *
  • ارسال: 135
« پاسخ #21 : 31 شهریور 1399، 11:54 ب‌ظ »

این که لینوکس رایگان هست خیلی خوبه، حتی تصورش هم شاید غیرممکن باشه که یه روز استفاده شخصیش پولی بشه

ولی مثلا اگر همین اوبونتو 100 دلار برای خریدش می گرفت(با دلار 25هزار میشه 2.5 میلیون) فکر می کنم بیشتر افرادی که داخل ایران هستن با توجه به قیمت ارز شاید مثل ویندوز ازش استفاده می کردن.
حالا این برای بقیه نرم افزارهای آزاد که اگر پولی بشن هم شاید صدق کنه

شاید یه جورایی مثل داستان "دو برادر زرگر و زاهد" بشیم

آفلاین sonic69

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 376
« پاسخ #22 : 03 مهر 1399، 10:05 ق‌ظ »
نقل‌قول

خوشحالم که شما بر خلافمن فکر می کنید و مسر هستید رو انتخابتون
اما صحبت شما کمی متعصبانه نیست؟

ما لینوکس فعلی رو میزاریم کنار و فکر می کنیم تنها سیستم عامل موجود در دنیا ویندوز هست.
یه شخصی الان میاد یه سیستم عامل خیلی خیلی مبتدیانه و ضعیف و پر از ایراد ارائه میده و اسمشو میذاره لینوکس و به عنوان نرم افزار آزاد معرفی می کنه

شما با این دیدگاه همچنان انتخابتون لینوکس هست؟

اگر پاسخت مثبت باشه که، خب صحبتی نیست. چون صرف تعصب انتخاب می کنید

من هم آزاد بودن رو ترجیح میدم. اما وقتی نیازهای من برطرف نمیشه و سیستم پایداری نداره (حداقل برای من) چرا باید متعصب باشم روی گنو / لینوکس؟

آفلاین هومان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1527
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #23 : 03 مهر 1399، 10:44 ق‌ظ »
انتخاب هرکس برای خودش مهمه
وقت خودت و همه رو هدر نده . میخوای بری ویندوز برو بما ربطی نداره.
هدف این تاپیک رو نمیفهمم .

آفلاین sonic69

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 376
« پاسخ #24 : 03 مهر 1399، 11:26 ق‌ظ »
هومان عزیز!!! اگر احساس می کنی وقتت تلف میشه برای خوندم و پاسخ دادن به موضوعی پیشنهاد می کنم وارد اون موضوع نشو! خیلی ساده هست!!

هدف از ایجاد این موضوع رو ابتدای تاپیک عرض کردم. برام جذاب هست که بدونم دلیل استفاده دوستان از لینوکس چی هست.

حتما انتخاب سیستم عامل من به شما ارتباطی نداره
(دلیل تند رفتار کردنم، دو پاسخ تند و بی ادبانه شما بود!)

آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757
« پاسخ #25 : 03 مهر 1399، 12:13 ب‌ظ »
sonic69@

اگر شما انحصاری که نیاز شما رو تمام و کمال برطرف می‌کنه بپذیرید احتمالا باید برای همیشه از محصول اون انحصارگر استفاده کنید و به انحصار اون شرکت کمک شایانی خواهید کرد.

اما اگر ابزاری که ضعیف‌تر ولی آزاد هست رو انتخاب و استفاده کنید به طور غیر مستقیم به رشد و بهبود اون کمک می‌کنید و با توجه به روش‌های گوناگونی که ابزارهای آزاد برای مشارکت دیگران در نظر می‌گیرند این رشد سرعت قابل توجه‌ای خواهد داشت و در انتها ابزار آزاد و با کیفیتی خواهیم داشت که به حقوق ما احترام می‌گذاره.

در این مورد خاص، این صرفا یک انتخاب هست بسته به اولویت افراد.

مجموع صحبت‌های بنده و شما میشه همین سیر تکامل سیستم‌عامل گنو/لینوکس (یا سایر سیستم‌عامل‌های آزاد). در ابتدا شاید قدرت خاصی نداشتند و در انجام خیلی کارهای بدیعی ناتوان بودند. و اگر همه انتخاب می‌کردند از گزینه بهتر و انحصاری استفاده کنند امروز دیگر انتخاب‌هایی قدرتمند و آزاد نداشتیم.
..I feel no fault for the fault I feel..

آفلاین هومان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1527
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #26 : 03 مهر 1399، 12:21 ب‌ظ »
هومان عزیز!!! اگر احساس می کنی وقتت تلف میشه برای خوندم و پاسخ دادن به موضوعی پیشنهاد می کنم وارد اون موضوع نشو! خیلی ساده هست!!

هدف از ایجاد این موضوع رو ابتدای تاپیک عرض کردم. برام جذاب هست که بدونم دلیل استفاده دوستان از لینوکس چی هست.

حتما انتخاب سیستم عامل من به شما ارتباطی نداره
(دلیل تند رفتار کردنم، دو پاسخ تند و بی ادبانه شما بود!)
وقت خودت هم هدر میدی
با هرچی راحتی کار کن. به دلیل بقیه چیکار داری. منم خیلی freeBSD دوس دارم ولی با لپ تاپم کار نمیکنه پس استفاده نمیکنم.

سیستم‌عامل فقط یه ابزاره که برنامه ها رو اجرا کنه همین .

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #27 : 03 مهر 1399، 12:23 ب‌ظ »
نقل‌قول

خوشحالم که شما بر خلافمن فکر می کنید و مسر هستید رو انتخابتون
اما صحبت شما کمی متعصبانه نیست؟

ما لینوکس فعلی رو میزاریم کنار و فکر می کنیم تنها سیستم عامل موجود در دنیا ویندوز هست.
یه شخصی الان میاد یه سیستم عامل خیلی خیلی مبتدیانه و ضعیف و پر از ایراد ارائه میده و اسمشو میذاره لینوکس و به عنوان نرم افزار آزاد معرفی می کنه

شما با این دیدگاه همچنان انتخابتون لینوکس هست؟

اگر پاسخت مثبت باشه که، خب صحبتی نیست. چون صرف تعصب انتخاب می کنید

من هم آزاد بودن رو ترجیح میدم. اما وقتی نیازهای من برطرف نمیشه و سیستم پایداری نداره (حداقل برای من) چرا باید متعصب باشم روی گنو / لینوکس؟

درکت میکنم فک میکنی پایدار نیست ولی اگه درست استفاده کنی و هر کد مخربی با  دسترسی ریشه اجرا نکنی فک نکنم چیزی بشه حداقلش اینه من قبلا بله خیلی خراب میکردم چون بلد نبودم ولی این دلیل ناپایداری نیستش میرفتم تو نت سرچ میکردم تک تک کد هارو میزدم معلومه خراب میشه شاید بگید بله من این کارو نمیکنم خب اگه نمیکنی احتمالا سیستم عامل خراب نمیشه و پایدار الان من دبیان تستینگ دارم  که همه بهم میگن این توصیه نمیشه و پایدار نیستش ولی من که ازش راضی هستم و خیلی راحت  هر چند  وقت یکبار اپدیتش میکنم بدون مشکلی درضمن تو فکر میکنی لینوکس همینجوری یچی ساختن ؟؟! اگه اینطور بود سر تاپاش ایراد بود که من اصلا فک نمیکنم لینوکس الکی ساخته باشن نیاز های منم لینوکس تقریبا کامل برطرف میکنه اگه برا لینوکس نباشه با wine البته بله همیشه خوب کار نمیکنه خیلی بازی هارو هم توش اجرا میکنم بله بعضی موقع برا بازی باید رفت ویندوز قبول دارم خیلی بازی ها هست برای لینوکس نیست و با wine هم نمیاد  دیگه خودت میدونی انتخابت چیه ...
احسنت بعضیا میگن ویندوز رایگان استفاده میکنیم یه خنده هم میکنن به ما !
این که نرم افزار آزاده لینوکس مهم
البته منم به امید پیشرفت لینوکس هستم که همه برنامه ها توش باشه  و...
 و صبوری هم میکنم (:

دوستان راستی ببخشید میگم فقط لینوکس میدونم بعضیا میگن گنو لینوکس و... ببخشید دیگه تو دهنم این میچرخه فعلا  ](*,) \\:D/ \\:D/ :D ;D

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #28 : 03 مهر 1399، 12:28 ب‌ظ »
sonic69@

اگر شما انحصاری که نیاز شما رو تمام و کمال برطرف می‌کنه بپذیرید احتمالا باید برای همیشه از محصول اون انحصارگر استفاده کنید و به انحصار اون شرکت کمک شایانی خواهید کرد.

اما اگر ابزاری که ضعیف‌تر ولی آزاد هست رو انتخاب و استفاده کنید به طور غیر مستقیم به رشد و بهبود اون کمک می‌کنید و با توجه به روش‌های گوناگونی که ابزارهای آزاد برای مشارکت دیگران در نظر می‌گیرند این رشد سرعت قابل توجه‌ای خواهد داشت و در انتها ابزار آزاد و با کیفیتی خواهیم داشت که به حقوق ما احترام می‌گذاره.

در این مورد خاص، این صرفا یک انتخاب هست بسته به اولویت افراد.

مجموع صحبت‌های بنده و شما میشه همین سیر تکامل سیستم‌عامل گنو/لینوکس (یا سایر سیستم‌عامل‌های آزاد). در ابتدا شاید قدرت خاصی نداشتند و در انجام خیلی کارهای بدیعی ناتوان بودند. و اگر همه انتخاب می‌کردند از گزینه بهتر و انحصاری استفاده کنند امروز دیگر انتخاب‌هایی قدرتمند و آزاد نداشتیم.
دقیقا اگه تا الانشم  حمایت کم میشد شاید سیستم عامل آزادی به این قدرت وجود نداشت واقعا این حرف شما عالی بودش

آفلاین bed123derkelo

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 658
« پاسخ #29 : 04 مهر 1399، 10:16 ب‌ظ »
باسلام
نقل‌قول
امنیت برا من حرف اول رو میزنه.تو گنو لینوکس امنیت خیلی بالاس
نه از ویروس خبریه نه انتی ویروس نه آپدیت و ...
تا حدود بسیار زیادی کار کرد سیستم برام مشخصه و نگران این نیستم که برنامه ها کار غیرمعمولی انجام بدن
من حق انتخاب داشتم که از یه توزیع آماده استفاده کنم یا خودم سیستم رو پیکربندی کنم
این برا من یعنی اوج آزادی.

سیتم رو من خودم خشت به خشت روهم گذاشتم اوردم بالا \\:D/

بجز برنامه های سیستمی (هسته یا همون کرنل)تمام برنامه ها برحسب نیاز تک تک خودم تصمیم گرفتم و انتخاب کردم
نصب کردم.هیچ برنامه ای بدون اجازه من دست از پا خطا نمیکنه   8)

بله سخت بود مشکلاتی هم داشتم ولی ارزش داره و من هم انجام دادم.
برا نمونه با یه پلاگین گیمپ به مشکل خوردم فقط تاریخ رو بین که چقدر طول کشید حل شه ](*,)
تاپینگ هنر و طراحی میتونی ببینی
نقل‌قول
« : 29 شهریور 1398، 03:36 ب‌ظ »
« پاسخ #5 : 04 شهریور 1399، 11:36 ب‌ظ »

حالا شما هرچی میخواهی بگو ویندوز و برنامه های انحصاری
اگه یکی مثل من امنیت قدرت انتخاب و آزادی گنو لینوکس رو درک کرده باشه جوابش به سوال شما همونه که دوستان گفتند.
درظمن من یه کاربر معمولی هستم