انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: چجوری فایل iso قابل بوت میشه ساخت؟  (دفعات بازدید: 3507 بار)

0 کاربر و 11 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757
پاسخ : چجوری فایل iso قابل بوت میشه ساخت؟
« پاسخ #15 : 11 آذر 1399، 03:55 ب‌ظ »
موضوع باند بازی شنیع شما چند تا به ظاهر ادمین هست که متاسفانه به رغم تلاش های قابل ستایشتون، با تعصب و جانبداری از هم سطح فاروم رو پایین آورده
مخصوصا اون دوست ترولتون
تعصب آفت بدیه... در هر موردی... از فارسی حرف زدن گرفته تا روی اسنپ

راستی من هنوز منتظر ترجمه اون عبارت های عجیب هستم. «باررکننده» دقیقا چیه؟

جناب "دکتر"، :)

- پیرامون خودم عرض کنم که بنده اینجا هیچ مدیریت و دسترسی و... ندارم. ولی در شما اشتیاق شدیدی برای این کار می‌بینم. بله، بله... شما دکتر هستید وقت ندارید فراموش کرده بودم.

- اینکه طیفی از افراد بر روی موضوع خاصی نظر یکسان و مخالف شما داشته باشند به معنی تعصب و جانبداری نیست. تعصب این هست که با نادیده گرفتن توضیحات و مسائل فنی همچنان روی گفته‌های خودتون پافشاری کنید و چون افراد نظر مخالف شما دارند، به‌جای اینکه با مطرح ساختن مسائل فنی، دیدگاه اون‌ها رو به چالش بکشید بیاید و با نام بردن اون‌ها، شخص رو مورد حمله قرار بدید و بهشون توهین کنید. که این رفتار خود بازگوی خیلی مطالب پیرامون شما هست.

- از روی عمد در پست قبلی، واژه Forum رو فارسی ننوشتم تا این سیگنال رو ارسال کرده باشم که شخص بنده روی فارسی نوشتن تک تک کلمات پافشاری خاصی ندارم و پیگیر این موضوع هم نیستم. اما با این حال به سادگی جمله‌ای که دانیال نوشته رو می‌تونم متوجه بشم. اینکه شما مدعی هستید متوجه نمی‌شید به عقیده من فقط به این خاطر هست که قصد دارید با ایجاد پست‌های بی‌فایده (مثل اکثر پست‌های اخیرتون) تایپیک رو از حالت طبیعی خارج کنید و وقت و انرژی افراد رو بگیرید. اگر واقعا معنی بارکننده رو نمی‌دونید باید به خیلی چیزهای شما شک کرد.

اگر بگم حیف وقتی که برای منطقی پاسخ گفتن به شما میزاریم ناراحت نمی‌شید؟ امیدوارم نشید چون رفتار شما باعث شده این حس برام ایجاد بشه که مهم نیست چه قدر منطقی با شما صحبت کنیم شما راه خودتون رو میرید.

راستی... من هنوز منتظر هستم که شما به خاطر بی‌دلیل بی ادب خواندن من عذرخواهی کنید. :)
« آخرین ویرایش: 11 آذر 1399، 03:57 ب‌ظ توسط M!lad »
..I feel no fault for the fault I feel..

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19711
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #16 : 11 آذر 1399، 04:10 ب‌ظ »

انتظار داشتم مخاطب متن، اون‌قدر از سازوکار راه‌اندازی رایانه اطّلاع داشته باشه که متوجه شه اون «بار کننده» است.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین فاراب

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1352
  • آزادی
    • پروفایل لینکداین
« پاسخ #17 : 15 آذر 1399، 05:00 ب‌ظ »

انتظار داشتم مخاطب متن، اون‌قدر از سازوکار راه‌اندازی رایانه اطّلاع داشته باشه که متوجه شه اون «بار کننده» است.

همون بار کننده یعنی چی؟
زبان برای انتقال مفاهیم هست نه استفاده از کلمات ناشناخته
Godisnowhere

آفلاین فاراب

• High Hero Member
  • *
  • آزادی
    • پروفایل لینکداین
« پاسخ #18 : 15 آذر 1399، 05:06 ب‌ظ »
موضوع باند بازی شنیع شما چند تا به ظاهر ادمین هست که متاسفانه به رغم تلاش های قابل ستایشتون، با تعصب و جانبداری از هم سطح فاروم رو پایین آورده
مخصوصا اون دوست ترولتون
تعصب آفت بدیه... در هر موردی... از فارسی حرف زدن گرفته تا روی اسنپ

- پیرامون خودم عرض کنم که بنده اینجا هیچ مدیریت و دسترسی و... ندارم. ولی در شما اشتیاق شدیدی برای این کار می‌بینم. بله، بله... شما دکتر هستید وقت ندارید فراموش کرده بودم.

- اینکه طیفی از افراد بر روی موضوع خاصی نظر یکسان و مخالف شما داشته باشند به معنی تعصب و جانبداری نیست. تعصب این هست که با نادیده گرفتن توضیحات و مسائل فنی همچنان روی گفته‌های خودتون پافشاری کنید و چون افراد نظر مخالف شما دارند، به‌جای اینکه با مطرح ساختن مسائل فنی، دیدگاه اون‌ها رو به چالش بکشید بیاید و با نام بردن اون‌ها، شخص رو مورد حمله قرار بدید و بهشون توهین کنید. که این رفتار خود بازگوی خیلی مطالب پیرامون شما هست.

- از روی عمد در پست قبلی، واژه Forum رو فارسی ننوشتم تا این سیگنال رو ارسال کرده باشم که شخص بنده روی فارسی نوشتن تک تک کلمات پافشاری خاصی ندارم و پیگیر این موضوع هم نیستم. اما با این حال به سادگی جمله‌ای که دانیال نوشته رو می‌تونم متوجه بشم. اینکه شما مدعی هستید متوجه نمی‌شید به عقیده من فقط به این خاطر هست که قصد دارید با ایجاد پست‌های بی‌فایده (مثل اکثر پست‌های اخیرتون) تایپیک رو از حالت طبیعی خارج کنید و وقت و انرژی افراد رو بگیرید. اگر واقعا معنی بارکننده رو نمی‌دونید باید به خیلی چیزهای شما شک کرد.

اگر بگم حیف وقتی که برای منطقی پاسخ گفتن به شما میزاریم ناراحت نمی‌شید؟ امیدوارم نشید چون رفتار شما باعث شده این حس برام ایجاد بشه که مهم نیست چه قدر منطقی با شما صحبت کنیم شما راه خودتون رو میرید.

راستی... من هنوز منتظر هستم که شما به خاطر بی‌دلیل بی ادب خواندن من عذرخواهی کنید. :)

کسی که وقتی مخاطب سوالی نیست، پاسخ میده، به این کارش میگن بی ادبی. مخصوصا اگر در جانبداری متعصبانه باشه که بدتر هم میشه

در ضمن اینقدر دکتر دکتر نکن پسر جون. من فقط یک جا این مطلب رو عرض کردم و اون هم در یک تاپیک بود که طرف سوال داشت و کسی نبود که پاسخ بده در مورد سوالش در مورد هوش مصنوعی.
اگر دکتر بودن من برات محل شک شده یا دلت میخواد بیشتر بدونی اسمم رو گوگل کن
البته اگه تعصب اجازه بده که از گوگل استفاده کنی
Godisnowhere

آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757
:)
« پاسخ #19 : 15 آذر 1399، 06:03 ب‌ظ »
ویرایش: من از همه کاربران انجمن که از پاسخ‌های بنده به هر نوع ترولینگی در انجمن آزرده‌خاطر شدن از صمیم قلب عذر می‌خوام.
زین پس هر چقدر هم که کاربر فاراب به ترولینگ ادامه بده، دیگه پاسخی براشون ارسال نخواهم کرد.

من تا جای ممکن، منطقی و محترمانه پاسخ شما رو دادم.
کسی که وقتی مخاطب سوالی نیست، پاسخ میده، به این کارش میگن بی ادبی. مخصوصا اگر در جانبداری متعصبانه باشه که بدتر هم میشه

ببینید جناب دکتر اینجا Forum هست.
در یک بحث، افراد مختلف اجازه شرکت کردن دارند.
اگر با فردی مستقیما کاری دارید می‌تونید به اون فرد پیغام خصوصی بدید و سوالات و ضعف‌های ادبی خودتون رو مطرح کنید تا پاسخ گفته بشه.

در ضمن اینقدر دکتر دکتر نکن پسر جون.

مودب باشید لطفا. من هم می‌تونم شما رو پسرک خطاب کنم، ولی ادب این اجازه رو بهم نمیده. دکتر هستید دیگه، پرستار که نیستید.

من فقط یک جا این مطلب رو عرض کردم و اون هم در یک تاپیک بود که طرف سوال داشت و کسی نبود که پاسخ بده در مورد سوالش در مورد هوش مصنوعی.

بهتر هست تشریف ببرید‌ جاهای دیگه که مدارک و... خودتون رو به رخ افراد کشیدید رو پیدا و ویرایش کنید. خبر خوش هم اینکه ظاهرا داروی آلزایمر رو ساختند. خلاصه اینکه زودتر تهیه کنید...

اگر دکتر بودن من برات محل شک شده یا دلت میخواد بیشتر بدونی اسمم رو گوگل کن

اگر شما برای خودتون اثبات شده هستید نیازی نیست راه‌ بی‌افتید و "افتخارات" خودتون رو جار بزیند و بخواید به دیگران اثبات کنید. چه بسا که دیگران بسیار برتر از شما بوده ولی عقده‌ای و متکبر نباشند.

از ما عذرخواهی هم که نکردید. ایرادی نداره. ما میزاریم به حساب vain بودن و طبق گفته خودتون احتمالا کهولت سن (بی ادبی رو با خوش‌بینی در نظر نگیریم).

ایکاش کنار "تحصیلات عالیه" کمی ادب، اخلاقیات و منش انسانی هم کسب می‌کردید. بدتر اینکه از نظر فنی هم بارها اثبات کردیم پوچ و تو خالی هستید.
« آخرین ویرایش: 16 آذر 1399، 01:51 ق‌ظ توسط M!lad »
..I feel no fault for the fault I feel..

آفلاین به یاد سردار دل ها

• Full Member
  • *
  • ارسال: 153
    • مافیا انلاین
« پاسخ #20 : 16 آذر 1399، 04:34 ب‌ظ »
وقتی نام بعضی از دوستان رو گوگل میکنی

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1034
  • mrostd سابق
« پاسخ #21 : 16 آذر 1399، 06:54 ب‌ظ »
وقتی نام بعضی از دوستان رو گوگل میکنی
farab alipanah

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #22 : 17 آذر 1399، 05:10 ب‌ظ »
همون بار کننده یعنی چی؟
زمان ما، یه واحد زبان تخصّصی می‌ذاشتم تو دورهٔ لیسانس که دانشجوها متوجه شن settings یه چیز عجیب و غریب نیست که ازش می‌شه چیزها رو کنترل کرد، همون کلمهٔ «تنظیمات» به انگلیسیه. کاش دوباره اضافه‌اش کنن که دکتر مملکت فکر نکنه load کردن با بار کردن فرق داره و loader چیزی جدا از «بار کننده» است.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین فاراب

• High Hero Member
  • *
  • آزادی
    • پروفایل لینکداین
« پاسخ #23 : 17 آذر 1399، 07:05 ب‌ظ »
همون بار کننده یعنی چی؟
زمان ما، یه واحد زبان تخصّصی می‌ذاشتم تو دورهٔ لیسانس که دانشجوها متوجه شن settings یه چیز عجیب و غریب نیست که ازش می‌شه چیزها رو کنترل کرد، همون کلمهٔ «تنظیمات» به انگلیسیه. کاش دوباره اضافه‌اش کنن که دکتر مملکت فکر نکنه load کردن با بار کردن فرق داره و loader چیزی جدا از «بار کننده» است.

زبان تخصصی؟ من با زبان انگلیسی هفته ای ۲۰ ساعت تدریس دارم!!!! اصلا میفهمی چی میگی؟
وقتی که شما خیلی جوون بودین، یه کتابچه راهنمای کذایی رو فکر میکنم شورای عالی انفورماتیک فرستاد دانشگاه ها که مثلا اومده بودن ترجمه کرده بودن که همون موقع توسط استاید رد شد و حتی مسخره شد.
مثلا اومده بودن سرور رو معنی کرده بودن کارساز!!!! یا ترجمه های دیگه که بیشتر شبیه فحش بودن
چرا باید کلمه ای که معنیش به قدر کافی معلومه ترجمه بشه؟
مشکل کلاینت و سرور چیه؟
مثلا شما میاین فوتبال رو ترجمه کنید؟؟؟ مثلا به خطای هند میگین خطای دست؟ یا به پنالتی میگین جریه؟ به تلویزیون چی میگین؟ آشکار ساز تصویر از راه دووووووووور؟؟؟
اون بارکننده که اشتباه هم نوشته بودین باررکننده رو هیچ کس به غیر از شما نمیفهمه. اگه شک داری نظر سنجی بذار
اصل حرف اینه که زبان برای انتقال مفاهیم هست نه تعصب روی نژاد یا قومیت یا زبان خاصی
البته این تعصب در بیشتر افراد این انجمن هست متاسفانه
اوبونتو بیش از یک دهه هست که از فلسفه نرم افزار آزاد و آرمان شهر گنو عبور کرده، شما هنوز میگین mp3 آزاد نیست!!!
بابا راحت باش بذار بقیه هم راحت باشن
کاش میشد اون مرام نامه انجمن هم یه آپدیتی بشه که واقعا جاشه
کاربر امروزی هدفش از استفاده از کامپیوتر اثبات چیزی به کسی نیست. حالا شما بیا بگو از اسکایپ و گوگل استفاده نکن چون فلانه! خب طرف چطور باید با همکاراش ارتباط بگیره؟
بحث زیاده و اینجا جاس نیست.
حرف من اینه که این انجمن متعلق به شما نیست که با سلیقه و ادبیات خودتون بهشه جهت بدین.
من هم اگر وقت میذارم و میام اینجا بخاطر سابقه است.
Godisnowhere

آفلاین alend

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1317
« پاسخ #24 : 18 آذر 1399، 04:54 ق‌ظ »
همون بار کننده یعنی چی؟

زبان تخصصی؟ من با زبان انگلیسی هفته ای ۲۰ ساعت تدریس دارم!!!! اصلا میفهمی چی میگی؟
وقتی که شما خیلی جوون بودین، یه کتابچه راهنمای کذایی رو فکر میکنم شورای عالی انفورماتیک فرستاد دانشگاه ها که مثلا اومده بودن ترجمه کرده بودن که همون موقع توسط استاید رد شد و حتی مسخره شد.
مثلا اومده بودن سرور رو معنی کرده بودن کارساز!!!! یا ترجمه های دیگه که بیشتر شبیه فحش بودن
مشکل کلاینت و سرور چیه؟
مثلا شما میاین فوتبال رو ترجمه کنید؟؟؟ مثلا به خطای هند میگین خطای دست؟ یا به پنالتی میگین جریه؟ به تلویزیون چی میگین؟ آشکار ساز تصویر از راه دووووووووور؟؟؟
اون بارکننده که اشتباه هم نوشته بودین باررکننده رو هیچ کس به غیر از شما نمیفهمه. اگه شک داری نظر سنجی بذار
اصل حرف اینه که زبان برای انتقال مفاهیم هست نه تعصب روی نژاد یا قومیت یا زبان خاصی
اوبونتو بیش از یک دهه هست که از فلسفه نرم افزار آزاد و آرمان شهر گنو عبور کرده، شما هنوز میگین mp3 آزاد نیست!!!
کاربر امروزی هدفش از استفاده از کامپیوتر اثبات چیزی به کسی نیست. حالا شما بیا بگو از اسکایپ و گوگل استفاده نکن چون فلانه! خب طرف چطور باید با همکاراش ارتباط بگیره؟
حرف من اینه که این انجمن متعلق به شما نیست که با سلیقه و ادبیات خودتون بهشه جهت بدین.

من فقط ربط این بحث ها را به  iso قابل بوت متوجه نمی شوم ](*,).
لطفا یک تاپیک جدید باز کنید.

فقط یک سوال شما مالزی تشریف دارید؟

این متن هم قابل تامل است:

https://onlinepethealth-info.com/2019/12/12/the-dunning-kruger-effect/

(قصد جسارت ندارم)

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #25 : 18 آذر 1399، 10:31 ق‌ظ »
همون بار کننده یعنی چی؟

مشکل کلاینت و سرور چیه؟

منم معنی کلمه ای که آقای بهزادی گفت نفهمیدم ولی خب الان تقریبا فهمیدم اشکالی نداره که زبان اصلی کشور درست بیان کنه ولی خب واقعا بجز اینکه ازش بپرسم معنیش چیه راهی برای فهمیدنش فکر کنم نباشه (اینترنت زدم پیدا نکردم) /: ممنون میشم معنیش کنارش بنویسه که یجوری بفهمیم

ببخشید شما همه چی دارید میگید استفاده کنید کار به کار آزاد غیر آزاد بودن امنیت نداشتن هم نداشته باشید ! من اتفاقا از این انجمن خوشم میاد چون همین براش مهم بزرگ ترین دلیلی هم که براش به لینوکس اومدم همین امنیت آزادی و میدونم داره چیکار میکنه بود وگرنه اصلا نمیومدم اگه اینا نبودش حالا شما دارید میگید که دیگه تموم شد اوبونتو هم داره بیخیال میشه و... به ما چه ؟ حالا دقیق نمیدونم اوبونتو در چه شرایطی ولی من خودم بخاطر آزادی و کلا خوشم میومد رفتم دبیان  درضمن اسکایپ گوگل و... هیچ جایگزینی نداره؟ خب بله داره شاید بهترین نباشه ولی داره حالا شما اگه دوست دارید استفاده کنید که منم هنوزنتونستم گوگل کامل بیخیال شم کم کم دارم ولش میکنم البته
اگه اینطور در نظر بگیریم محدودیت چرا ؟ بریم ویندوز نصب کنیم (: اینهمه برنامه که در ویندوز نصب میشه ولی داخل لینوکس نمیشه استفاده کرد حتی با wine مخاطب میخواد استفاده کنه چرا خودش اذیت کنه ؟ بره همون ویندوز! این انجمن همینظور که هست مشکلی هم نیست و فکر میکنم اگه الان این انجمن ساخته میشد دیگه اسمش اوبونتو نمیذاشتن حالا البته زیاد مهم نیست فکر کنم سردر انجمن بزنن که این انجمن به امنیت و... اهمیت میده هم شما باز میگید چرا محدودیت /: چرا نداره شاید یجا بگن انگلیسی صحبت کنید در انجمن مثلا اشکال نداره یه جا بگن فقط پارسی خب چه اشکالی داره
 خیلی هم خوشحالم که هنوز کسایی هستن که این چیزا براشون مهم وگرنه اگه لینوکس هم مثل ویندوز پیش میرفت توزیع هاش دلیلی نمیدیدم بیام به لینوکس و از کلی برنامه بازی و... محروم شم

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #26 : 19 آذر 1399، 01:02 ق‌ظ »
مشکل کلاینت و سرور چیه؟
لطفاً کمی هم مطالعه بفرمایید. با سپاس.