انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: توزیع ایرانی  (دفعات بازدید: 9157 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1034
  • mrostd سابق
پاسخ : توزیع ایرانی
« پاسخ #15 : 11 آذر 1399، 08:04 ب‌ظ »
کی گقته از ایران تو تیم سازندهٔ اوبونتو نیست؟ آقای امیرصمیمی، آقای مومنی، آقای حسن‌پور و خیلی‌هلی دیگه هستن.
منبع رسمی تایید کرده؟
یه جا رو بگید که بشه فهمید چه توزیع هایی رو چه برنامه نویس هایی نوشته اند
چون من کشور هایی که توی ساخت اوبونتو مشارکت دارند رو دیده بودم تغریبا از بیشتر جا ها بود به جز ایران (شاید ننوشته بودن ؟)
آقای بهزادی از اعضای تیم توسعه دهنده اوبونتو هستند.

آفلاین \SmHk/

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 318
  • کاربر کوبونتو بودم
« پاسخ #16 : 11 آذر 1399، 08:42 ب‌ظ »
فکر کنم منظورشون همون کشور ریشه و مبدا هست مثل اوبونتو که مال انگلیسه یا اوپن سوزه ی آلمانی نه اینکه توزیع در انحصار یک کشور خاصی باشه
اوبونتو برای انگلیس نیست. هیچ ارتباطی هم با انگلیس نداره. اوبونتو به دست جامعهٔ کاربریش از همه‌جای دنیا، به رهبری مارک شاتلورث آفریقایی توسعه پیدا می‌کنه.
https://distrowatch.com/table.php?distribution=ubuntu

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #17 : 11 آذر 1399، 10:55 ب‌ظ »
این‌جا یه نقشه از فقط اعضای رسمی اوبونتو هست: https://wiki.ubuntu.com/Membership
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین HusseinDTS

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 375
    • کام آرت
« پاسخ #18 : 12 آذر 1399، 10:28 ق‌ظ »
این‌جا یه نقشه از فقط اعضای رسمی اوبونتو هست: https://wiki.ubuntu.com/Membership
ممنون.

آفلاین به یاد سردار دل ها

• Full Member
  • *
  • ارسال: 153
    • مافیا انلاین
« پاسخ #19 : 12 آذر 1399، 11:19 ق‌ظ »
من از توزیع های ایرانی که فکر میکنم لینوکسی هست MambaNux هست ولی خودم تست یا نصبش نکردم
ولی یک ویندوز تغیر یافته ایرانی هم داریم (چون نپرسیدید نمیگم )

آفلاین mah_diar

• Full Member
  • *
  • ارسال: 227
« پاسخ #20 : 12 آذر 1399، 01:22 ب‌ظ »
من چند ماه پیش هم درباره سیستم عامل بلک وین (Black-Win) -که برای هک ساخته شده بود- یک مطلب خوندم. لوگوش هم لوگوی ویندوز 10 بود که مشکی کرده بودنش. ولی فکر کنم اون هم یک توزیع لینوکسی باشه نه ویندوز چونکه سورس ویندوز که در دسترس نیست که بخوان ویرایشش کنند. شاید هم همون ویندوز باشه که ابزار های هک حرفه رو روش نصب کرده باشند.

آفلاین HusseinDTS

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 375
    • کام آرت
« پاسخ #21 : 12 آذر 1399، 01:50 ب‌ظ »
ولی یک ویندوز تغیر یافته ایرانی هم داریم (چون نپرسیدید نمیگم )
خب اگه میخواستم اسم تاپیک رو میزدم «« ویندوز ایرانی »»
بعدشم ماکروسافت اینقدر با اپن سورس مشکل داره که حتی به لینوکس که اپن سورس هست بد و بیرا گفته بود.
خلاصه اینی که فهمیدم توی اوبونتو برنامه نویسان ایرانی هم نقش دارن خیالم راحت شده و اینو هم میشه به عنوان یه توزیع ایرانی در نظر گرفت. اما اصل کار این بود که یه چیزی مثل فدورا باشه. هرچند که دسکتاپ پیشفرض گنوم و تقریبا همه چیزش مثل اوبونتو هست و با این تفاوت که رد هت هست اما برچسب آمریکایی بهش خورده.
گفتم شاید یه همچین چیزی رو هم ما داشته باشیم که با توجه به راهنمایی دوستان ٬ چند تایی بود که کنسل شد و الان فعالشون امپراطور (امپراتور هم مینویسن) بود که زیاد خوشم نیومد چون همه چیز رو ریخته بودن تو یه توزیع و بسته اش کردن.
خلاصه تنها نکته ای که از این تاپیک یاد گرفتیم این بود که ..... که  .....
اها اوبونتو هم برنامه نویس ایرانی داره و بس  :-X
کسی نظر دیگه ای داره بگه ولی نه بعد اینکه ۴ سال ازش گذشت  ;D

آفلاین mah_diar

• Full Member
  • *
  • ارسال: 227
« پاسخ #22 : 12 آذر 1399، 01:54 ب‌ظ »
بلک وین ویندوزه که روش نرم افزار های حرفه ای هک ریخت شده و لینوکس نیست. اما ایرانی است.

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4854
  • masoft قدیم
« پاسخ #23 : 12 آذر 1399، 04:53 ب‌ظ »
خلاصه اینی که فهمیدم توی اوبونتو برنامه نویسان ایرانی هم نقش دارن خیالم راحت شده
خیلی خودتون رو درگیر مرزهای سیاسی نکنید. واقعا اینکه توسعه‌دهنده‌های یک توزیع یا نرم‌افزار کجا به دنیا اومدن و کجا زندگی می‌کنن، اهمیتی نداره.

• Full Member
  • *
    • مافیا انلاین
« پاسخ #24 : 12 آذر 1399، 07:35 ب‌ظ »
خلاصه اینی که فهمیدم توی اوبونتو برنامه نویسان ایرانی هم نقش دارن خیالم راحت شده
خیلی خودتون رو درگیر مرزهای سیاسی نکنید. واقعا اینکه توسعه‌دهنده‌های یک توزیع یا نرم‌افزار کجا به دنیا اومدن و کجا زندگی می‌کنن، اهمیتی نداره.
بله واسه من هم مهم چون از یک توزیع اسرایلی یا چینی استفاده نمی کنم
کلا نرم افزار ازاد خودشو وارد سیاست کرده

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • masoft قدیم
« پاسخ #25 : 12 آذر 1399، 09:02 ب‌ظ »
البته الان شما با توجه به رجوع به مرزبندی سیاسی خودتون رو وارد سیاستی کردید که سیاسی‌ها ازش برای سرگرم‌کردن مردم استفاده می‌کنن :) وگرنه نرم‌افزار آزاد هیچ حرفی از کشورها نمیزنه.

در هستهٔ لینوکس، در نرم‌افزارهای مختلف از جمله گنوم و کی‌دی‌ای و سخت‌افزاری که استفاده می‌کنید، توسعه‌دهنده‌هایی از چین و اسراییل وجود داره. حتا قسمتی از پشتیبانی زبان فارسی، بدلیل فعالیت توسعه‌دهندگان اسرائیلی و عرب درست کار می‌کنه که روی پشتیبانی زبان‌های راست به چپ فعالیت کردند.

• Full Member
  • *
    • مافیا انلاین
« پاسخ #26 : 12 آذر 1399، 10:50 ب‌ظ »
من چند ماه پیش هم درباره سیستم عامل بلک وین (Black-Win) -که برای هک ساخته شده بود- یک مطلب خوندم. لوگوش هم لوگوی ویندوز 10 بود که مشکی کرده بودنش. ولی فکر کنم اون هم یک توزیع لینوکسی باشه نه ویندوز چونکه سورس ویندوز که در دسترس نیست که بخوان ویرایشش کنند. شاید هم همون ویندوز باشه که ابزار های هک حرفه رو روش نصب کرده باشند.
بلک وین نصب کرد بودم اصلا خوب نیود رو ویندوز بر نامه ریخته بودن فقط همین

• Full Member
  • *
    • مافیا انلاین
« پاسخ #27 : 12 آذر 1399، 10:53 ب‌ظ »
البته الان شما با توجه به رجوع به مرزبندی سیاسی خودتون رو وارد سیاستی کردید که سیاسی‌ها ازش برای سرگرم‌کردن مردم استفاده می‌کنن :) وگرنه نرم‌افزار آزاد هیچ حرفی از کشورها نمیزنه.

در هستهٔ لینوکس، در نرم‌افزارهای مختلف از جمله گنوم و کی‌دی‌ای و سخت‌افزاری که استفاده می‌کنید، توسعه‌دهنده‌هایی از چین و اسراییل وجود داره. حتا قسمتی از پشتیبانی زبان فارسی، بدلیل فعالیت توسعه‌دهندگان اسرائیلی و عرب درست کار می‌کنه که روی پشتیبانی زبان‌های راست به چپ فعالیت کردند.
فارسی چه ربطی به اسراعیل داره ؟
از موقعی که خیلی از لینوکس ها که اوپن سورس هستن برای ایران از دسترس خاج شد می شه گفت دنیا متن باز به سیاست ربط داره اگه به کشور اهمیت نمی دن من چرا برای رفتن به سایت یه توزیع باید فیلتر ش**ن روشن کنم؟
« آخرین ویرایش: 12 آذر 1399، 10:57 ب‌ظ توسط ....| MR »

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • masoft قدیم
« پاسخ #28 : 12 آذر 1399، 11:02 ب‌ظ »
عبری مثل فارسی راست‌به‌چپ هستش.

از موقعی که خیلی از لینوکس ها که اوپن سورس هستن برای ایران از دسرس خاج شد می شه گفت دنیا متن باز به سیاست ربط داره
الان یکی سایت خرید بادکنک بزنه و مثلا دسترسی ایران رو بهش ببنده، بادکنک رو یک موضوع سیاسی می‌کنه؟ :)

• Full Member
  • *
    • مافیا انلاین
« پاسخ #29 : 12 آذر 1399، 11:16 ب‌ظ »
عبری مثل فارسی راست‌به‌چپ هستش.

از موقعی که خیلی از لینوکس ها که اوپن سورس هستن برای ایران از دسرس خاج شد می شه گفت دنیا متن باز به سیاست ربط داره
الان یکی سایت خرید بادکنک بزنه و مثلا دسترسی ایران رو بهش ببنده، بادکنک رو یک موضوع سیاسی می‌کنه؟ :)
بادکنک os یا اپن سورسه ؟  :)
وقتی یک چیزی می گه من ازادم باید به معنای واقعی ازاد باشه نه اینکه فقط بگه  من سورس رو ازاد به همه می دم اما وقتی می خوای بری سورس رو بینی بهت میگه دسترسی شما محدود شده است
« آخرین ویرایش: 12 آذر 1399، 11:22 ب‌ظ توسط ....| MR »